[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 944
13 576
113
A hivatalosan hadrendben álló kb. 2000 – 2000 db hadászati nukleáris töltetmennyiség <b>napok alatt a sokszorosára nőhet mindkét oldalon anélkül, hogy bármelyik mesesajtó ezt megírná majd nekünk</b>. A hordozóeszközök sokkal többet képesek vinni, mint amiről szól a fáma, az USA és Oroszország sokkal nagyobb pusztító erővel rendelkezik, mint amit bevallanak.

Új robbanófejeket titokban felszerelni nagyon nehéz. Jellemzően ki kell hozzá nyitni a silókat, vissza kell rendelni a tengeralattjárókat. Márpedig a silókat, kikötőket erőteljesen figyelik. A robbanófejek raktárait szintén. Több ezer embert be kell vonni a felkészülésbe akik tudják, hogy mi következik és sokan valószínűleg értesítenék a családjukat, hogy menjenek el a potenciális célpontoktól/ból.

Ha az ellenfél megtudja akkor két eset lehetséges. Az egyik, hogy maga is telepít annyi robbanófejet, amennyi csak felfér a hordozó eszközeire. Márpedig az atomháborúban a fő cél a lehető legkevesebb bekapott találat és nem a lehető legtöbb bevitt. A másik eset rosszabb. Az ellenfél indít elsőnek. Ezzel sikerült kiváltani a háborút, pedig nem is biztos hogy mindenképpen meg akarták indítani, "csak" felkészültek rá. Ráadásul ha az ellenfél olyankor indít, amikor a saját eszközök egy része pont a többlet robbanófejek felszerelése miatt használhatatlan, akkor az hatalmas hátrány.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 335
113
Egyet magyarázzatok meg. Az esetlegesen létező háttérhatalomnak mi lesz ebben a jó? Elveszíti az összes piacot, az összes tőzsdét, minden megtakarítást, az ember feletti kontrolt, a megfigyelő hálózatot és úgy nagyjából mindent. Mindezt miért? CSak azért, mert mostantól be kell érnie a világ felével. Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan. Miért indítana háborút? Ezt mondjátok meg.

Természetesen a világuralom. :) Viccet félretéve megpróbálom elmagyarázni a sejtésemet.
A cél a globális egységkormány. Gyakorlatilag föld únió nemzetek ,nemzetállamok nélkül.
1, Első lépcső. Kiindulás USA (únió) Készen van? Igen, plusz a Csendes óceeáni térségben az ottani TTP-vel már nagyon holdudvarban van sok terület.
2, Második lépcső. EU (únió) és a pénze. Az únió jó mert minden európai ország benne lesz csak ki kell várni. Cél hogy szép lassan összeolvadjunk de washingtoni irányítással. NATO, TTP itt is , majd tényleges politikai olvadás xxxx néven. Már sok nem kell, meg vagyunk gyúrva erre. Gyengítenek az alkupozíciónkon a migránsokkal pl, oroszokkal pl , illetve amivel csak lehet.
Hogy áll a project? Folyamatban van ,lassan elkészül.
3, Harmadik lépcső. Oroszország és a nyersanyagai, területe. Ehhez az olyan vezetőket akik ellenállnak a tervnek el kel takarítani. Mint pl Putyin és köre. Ha csak háborúval megy és máshogy nem akkor úgy. Idő van. Legfeljebb eu tovább gyengül. Csernobil és Hiroshima mutatja hogy csak idő kérdése és lassan regenerálódik minden. Újjáépül és újranépesedik , pörög a gazdaság. De most már az orosz vezetést mi irányítjuk mint pl az urán vezetést. Az emberek nézetei megváltoztak mert az egykori SZU -ban felnőtt lakosság jó ha nem 70-80 éves ha túlélte a harcot. Hol tartunk? Elkezdődött.
4, Negyedik lépcső. Kína mint utolsó nagy, világot ellenünk vezetni képes hatalom, emberanyag. Nógrádi 2050-2060 köré teszi az összecsapást Oo és Kína közt Szibériáért. Mi van ha a most már hűségesen behódolt, de még nem tag Oo -t harcba küldjük Kínával? Az előző háborút már nagyjából kiheverte a segítségünkkel. Oo északról támad mindennel , Nato Csendes óceán felől a segéd országokkal pl Ausztrália, Fülöp szigetek stb. Kína ha elbukik ki marad ? India? Brazília? Azok csak afutottak még kategória. Gyakorlatilag egy Usa-EU-Oroszország-Kína közös birodalommal szemben már a világ maradék része nem állhat meg.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyet magyarázzatok meg. Az esetlegesen létező háttérhatalomnak mi lesz ebben a jó? Elveszíti az összes piacot, az összes tőzsdét, minden megtakarítást, az ember feletti kontrolt, a megfigyelő hálózatot és úgy nagyjából mindent. Mindezt miért? CSak azért, mert mostantól be kell érnie a világ felével. Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan. Miért indítana háborút? Ezt mondjátok meg.

Ha elszakadunk a materalista gondolkozástól, ha elszakadunk az anyagközpontúságtól és elfogadjuk, hogy van jó és a rossz, Isten és a Sátán, Jahve és Baal, a Világosság és a Sötét párharca, vagy magában elfogadjuk, hogy mindezek talán nem is léteznek, de vannak, akik ebben hisznek, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy vannak, akik ezeknek az erőknek szolgálnak. Ahogy vannak, akik Istennek, a Világosságnak, a Jónak szolgálnak, úgy vannak, akik a másik oldalnak.
Nézzük meg a történelmet. Mindig is voltak olyanok, akik emberáldozatokat mutattak be, a Baal kultusz, Közép és Dél-Amerika civilizációi, az őserdők fejvadászai ... tehát számos példa van rá. Akkor miért ne lehetne ma is cél a legnagyobb áldozat, az emberáldozat "bemutatása"? És egy háború, legyen az hagyományos keretek közötti, vagy nukleáris, nem elég nagy áldozat?
Attól, hogy mi azt látjuk, hogy vannak olyan erők, háttérhatalmak, akiknek az anyagi javak a célok, attól ők még nem biztos, hogy szintén célnak tekintenek rá, hanem lehet, hogy minderre csak eszközként néznek. Ki tudja?

De az is lehet, hogy nincsenek célok, nincsenek nagy eszmék, gondolatok, szolgálatok, csak hülyeség és arrogancia van. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 969
113
Szerintem akiknek hatalma van piros gombra tenyerelni, vagy arra tenyereltetni, azok nem bálványimádó benszülöttek. Valami gazdasági, vagy egyébb előnyszerzés miatt csinálnak ilyet, nem jó-rossz párharcból, arroganciából.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>gergo55</b>
A szénát? Dehogynem! A deus ex machine-t nem poénból írtam.

<b>zsolti</b>
<i>„Nem lehet egyszerre a háborúra és a békére is készülni.”</i> – A. Einstein
<i>„Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát.” </i>– Luther M.

<b>Lord Gazember</b>
Ha létezne egységes háttérhatalom, akkor ésszerű lenne a logikád. Én a háttérből irányító elit eddigi együttműködésének a széthullását látom, innentől kezdve <b>egyéni érdekek és félelmek</b> veszik át a döntéshozóknál a prioritást. <i>Az emberiség történelme bővelkedik hibás és rövidlátó döntések és tévedések sorozatában.</i>

<b>skara</b>
Tudom, ismerem Fukuyama utópiáját, voltaképpen csak egy dolgot hagyott figyelmen kívül, magát az emberi motivációkat. A „történelem végét” én máshogyan értettem, csak felhasználtam a fukuyamai szófordulatot.

<b>laiki</b>
Távolról sem minden indító helye ismert, műholdak ide vagy oda. 2015-ben ne a 30-40 évvel ezelőtt is ismert megoldásokban gondolkodjunk már kizárólag.
Tényleg elhiszitek azt, hogy az USA, az oroszok vagy Kína teljesen letolta a gatyáját a többiek előtt és közszemlére tette mindenét a fosbukon?

Egyébként nem értem, hogy mit nem akarunk még mindig látni:
1. fogyatkozó erőforrások
2. a bioszféra gyorsuló pusztulása
3. növekvő emberiség létszám
4. polarizálódó társadalmak keleten és nyugaton, északon és délen
5. klímaváltozás
6. globális pénzügyi és gazdasági csalások tömege
7. háborús iparra berendezkedett gazdaságok

Mégis, szerintetek mi lesz a vége ennek? Közös szombat délutáni teazsúr a hátsó kiskertben?

Ha külön-külön nézem is ezeket a dolgokat, ezek már önmagukban is képesek kukázni a jelenlegi civilizációnkat belátható időn belül.

A háború célja nem a klasszikusan vett győzelem, hanem menteni a menthetőt elv alapján a kiváltságos réteg hatalmának részleges átmentése, de minimum a számonkérés és felelősségre vonás megúszása.
Mindegyik abban bízik, hogy ők megúszhatják, náluk majd talán kevesebb lesz a veszteség. Ezt a gondolkodást csak erősítette az amerikai tudósok egy csoportjának nemrég kiadott tanulmánya, ami szerint végül is kisebb balhé lenne egy atomháború, mint eddig gondolták. - erről már beszéltünk párszor.

Nem az a lényeg, hogy igazuk van-e vagy tévednek, hanem csak az, hogy mit hisznek el és miben bíznak majd, amikor döntést kell hozniuk. Ez ugyanúgy igaz a FED uraira, mint Putyinra és köreire.

Bíztok bennük?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 249
10 965
113
Antigonosz 11:31
Levezetésed értékét nem csökkenti, hogy ezt anno Orwell is megtette. Az én sejtésem az, hogy a nép kordában tartásához szükséges permanens háborút majd a klímaváltozás szélsőségei helyettesíthetik. Szerintem.

Élvezzétek a napsütést (még)!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 335
113
Antigonosz 11:31
Levezetésed értékét nem csökkenti, hogy ezt anno Orwell is megtette. Az én sejtésem az, hogy a nép kordában tartásához szükséges permanens háborút majd a klímaváltozás szélsőségei helyettesíthetik. Szerintem.

Élvezzétek a napsütést (még)!

Nem olvastam Orwellt. :)

Montezumával egyetértek abban a Nato-Eu páros látványosan izmozik és csúcstechnikát virít. Pár ezer fős gyakorlatok,bár inkább ez felvonulás (megszállás) mindenki tudja pl a nálunk (kis ország, kis sereg) telepítendő Abramsek meg a töbi ami még jön földön és levegőben most már kb másfél éve. Annyiszor láttam már ki be repkedni az UH-60-akat hogy szvsz jobban megérné itt állomásoztatni őket a natonak.
A másik oldalon mit látunk? Nagyon semmit, max az a 40 új nuki rakéta ami említhető, meg hajó felújítások. A repülőket hagyjuk meg az Armatát, fogyóeszköz és tucatárú. Viszont 100000-es hadgyakorlatok. Komplett katonai körzetek, flották.
Viszont ez még szvsz kevés mindig. Van ott még elég sok dolog amiről nem tudunk, nekem hiányérzetem van, mert Putyin tök nyugodt, nem kapkod.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Csak szólok, mindenki ugyanabban a süllyedő csónakban ül, a lyuk pedig olyan sok és egyre több, hogy folyamatosan kevesebb a szabad ujj marad lyukakat betömni.
<b>Azon még elvitázhatunk, hogy melyik lyuk az, amin éppen több víz jön be aktuálisan, miközben lenne még egy csomó ujj segíteni, de azokat éppen a ravaszokon tartják, mert már nem hisznek abban, hogy van más út.</b>
Ők nem a csónakot, csak saját magukat akarják megmenteni.
Ezért vagyok szkeptikus, nem pedig azért, mert két elborult elméjű félhülye elnök vagy vezér atomháborúval akar Globális Rizikót játszani.

Ti folyamatosan logikát kerestek olyan dolog mögött, ami mögött egy ponton túl nem a logika, hanem a létérdek diktálta alapösztönök lépnek életbe.
Borul Putyin
<i>Az utolsó pillanatban – miközben a saját igazában is hisz – vajon milyen döntést fog hozni?</i>
Borul az USA
<i>Az utolsó pillanatban – miközben a saját igazukban is hisznek – vajon milyen döntést fognak hozni?</i>

<b>Valaki előbb-utóbb bedől, mert a piramisjátéknak mindig ez a vége – ez nem jóslat, hanem véges rendszerek esetén matematikai bizonyosság.</b>
Az USA olcsón, lehetőleg ingyér szeretné megkaparintani ismét Oroszország kincseit és az oroszok feletti totális kontrollt. A felvonulás és katonai nyomás elsődleges célja Putyin bedöntése belülről.

De mi lesz, ha Putyin továbbra sem dől be, ha Irán mégsem játszik majd össze a Nyugattal az oroszok ellen, ha közben Európa tovább bomlik belülről, miközben újabb tízezrek érkeznek majd a határokhoz tömegesen?
Ha nem Putyin vonala dől meg, akkor a jelenlegi USA világhegemónia fog széthullani – a kettő ugyanis együtt nem működőképes modell. Ez gyakorlatilag ugyanazt jelentené a nyugati elitnek, mint amit Putyin bedőlése jelentene a jelenleg kedvezményezett orosz oligarháknak.

Ha Putyin valóban olyan sötét, mint aminek a Nyugat lefesti, akkor miért hiszi azt bárki, hogy nem robbantja ki az atomháborút, mielőtt bedől?

Vagy nem aggódtok azon, hogy Putyin bedől, emiatt nem aggódtok azon sem, hogy gonosz döntést fog hozni?
<i>De hát nem ezt hallom Oroszországról tőletek, hanem azt, hogy rövidesen összeomlik.</i>

Vagy Putyin mégsem gonosz és nem is akar háborút?
<i>Akkor meg minek tapsoltok az élesben zajló európai katonai felvonulások közben? </i>

Nem hinném, hogy az én matekommal van itt a baj, fiúk.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
antigonosz
Amit felsoroltál az jó, csak ezek közül semmi sem fog létrejönni egy atomháború után.

phaidros
Én ezekben a dolgokban nem hiszek. Egyetértek Marxal "A vallás a nép ópiuma"

Montezuma
"Én a háttérből irányító elit eddigi együttműködésének a széthullását látom, innentől kezdve egyéni érdekek és félelmek veszik át a döntéshozóknál a prioritást."
Előre is elnézést a vulgáris példáért.
Ha egy baráti társaság megegyezik abban, hogy nem verik öt kilós kalapáccsal a pöcsüket, akkor ha ez a társaság szétszakad a tagjai akkor sem fogják hazamenve ütlegelni a farkukat. Miért? Mert az rossz. Értem?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Talán ide jó lesz:
origo.hu

"Összefogtak a megerőszakolásra ítélt indiai lányok megmentéséért"

"... A 23 éves Mínaksi Kumarit és 15 éves húgát még július 30-án ítélte el a férfiakból álló testület. Az ítélet szerint tömegesen meg fogják erőszakolni őket, emellett a lányoknak be kell feketíteniük az arcukat, és meztelenül mászkálniuk.
Azért kapták ezt a büntetést, mert a bátyjuk megszöktette a szerelmét, akit a szülei férjhez kényszeríttek.
...
A vének tanácsa a szemet szemért elv alapján ítélte el a legalacsonyabb kasztba, az érinthetetlenek közé tartozó lányokat – számolt be a brit Independent. ..."


Ilyen van?
"A világ legnagyobb demokráciája." Wáhá! Mekkora kamu.
"Független igazságszolgáltatás." Wiki: "A hatalmi ágak szétválasztása a hatalommal való visszaélés intézményesített gátja."
Az. :D:D

Vagy csak a nyugat elkezd aktívan kihátrálni India mögül is? A brics-ből őt eddig kevés kritika érte.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 379
113
Az usa politikáját a színfalak mogul kb 400 amerikai oligarcha irányítja. Tehát a hatalom amerikában 0,001% ember kezében van, akik vagyona tobb trillió USD.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
antigonosz
Amit felsoroltál az jó, csak ezek közül semmi sem fog létrejönni egy atomháború után.

phaidros
Én ezekben a dolgokban nem hiszek. Egyetértek Marxal "A vallás a nép ópiuma"

Montezuma
"Én a háttérből irányító elit eddigi együttműködésének a széthullását látom, innentől kezdve egyéni érdekek és félelmek veszik át a döntéshozóknál a prioritást."
Előre is elnézést a vulgáris példáért.
Ha egy baráti társaság megegyezik abban, hogy nem verik öt kilós kalapáccsal a pöcsüket, akkor ha ez a társaság szétszakad a tagjai akkor sem fogják hazamenve ütlegelni a farkukat. Miért? Mert az rossz. Értem?

Persze hogy értem. De a szétszakadt csapat tagjai egymás tökeit szívesen ütlegelik majd.
Más faxával a csalánt - vagy nem így szokott lenni?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ha reális opcióként el kellene fogadni az atomháború lehetőségét, akkor minden megkérdőjeleződne az egyén életében, amiért holnap reggel még egyáltalán érdemes felkelni.
Uraim, teljesen értem illetve megértem az álláspontot.
Itt nem az atomháború lehetősége a problémás kérdés, hanem a kényszerű halál elfogadása – atomháború nélkül is meghalunk előbb vagy utóbb, ez tuti, így ennyi erővel eleve felesleges volt megszületni is.

Ez viszont – ismétlem – az egyén szubjektív döntése arról, mit képes elfogadni és mi az, ami tabu, ergo lehetetlen. Lehetetlen, de csak az egyén önző döntése alapján.

A valóság tagadása nem szünteti meg a valóság problémáit.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Az usa politikáját a színfalak mogul kb 400 amerikai oligarcha irányítja. Tehát a hatalom amerikában 0,001% ember kezében van, akik vagyona tobb trillió USD.
Csak az vigasztal,hogy ugyanolyan kukacok fogják őket felzabálni mint engem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
NATO holds biggest airborne drill in Europe since Cold War’s end
https://www.youtube.com/watch?v=BJIYQ7fpbFg
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Az eddigi kommentek logikája alapján ha teoretikusan feltesszük hogy Oo összeomlik , vajon utána ki lesz az USA fő ellenlábasaés új célpontja? Hát az EU !
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Gergő
Szerintem még hord be a szénát, feltételezem van állat is a széna mellett gondolom birka bárány is azokat sűrgősen csináld meg bográcsba. Ne menjen kárba:)
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Nem értem, hogyan bukkant fel újra az "Oroszország behódol" gondolat. Nem látom, hogy különösebben történt volna ilyen lépés Oroszország részéről?
Csak az látható, hogy Európa küzd a menekültáradattal, szinte minden energiáját lefoglalja a cselekvésképtelensége. És közben történnek fontos dolgok? Sajnos, a jelenkori médiából semmit nem tudunk meg. Vannak államfők, akik átlátják a világ helyzetét? Csak bízom benne!
Én magam részéről óriási zűrzavart érzékelek rendezőelvek nélkül.
Azt sem értem, ha csak az atomháború marad mint lehetőség a világhatalomért folytatott harcra, akkor minek ez a sok gyakorlatozás. A Japánra ledobott 2 atombomba után néhány nappal letette a fegyvert Japán. Nem volt értelme a további hagyományos háborúnak. Ha leatomoznak egy területet, oda nem hiszem, hogy hagyományos hadsereggel érdemes odamenni. Legalábbis egy darabig.
Egyébként atomháborúnál minden jobb. Még a nagy hatalmú országok levitézlése is. Legfeljebb nem lesz olyan gazdag, de legalább él.
A népesedéssel valóban komoly bajok vannak, lesznek. Ennyi embert nem tud a Föld ellátni. Le kellene állítani ezt a nagy szaporodást a mohamedánoknál, Ázsiában, Afrikában, Dél-Amerikában. Ebből lehet világégés: egy humánusnak nem nevezhető népirtás.
Ahogyan olvasgattam az atomháborúról való latolgatásaitokat, eszembe jutottak a két japán városra ledobott atombomba túlélőinek beszámolói. Az egyén oldaláról csak szerencse kérdése volt, ki maradt életben illetve ki pusztult el. Az sem megoldható, hogy a félvilág készüljön egy atomcsapásra, nem erre van kitalálva a háború.
Az igaz, hogy mindannyian meghalunk, de nem mindegy, mi lesz az utódainkkal! Milyen világ marad rájuk. Élhető?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.napigazdasag.hu/cikk/55050/
Az Iszlám Államnak érdeke az EU gyengítése, ráadásul a terrorszervezetnek komoly stratégiája van arra, hogy visszavágjon a Nyugatnak – állítja Földi László. A titkosszolgálati szakértő szerint a csütörtöki ausztriai tragédia paradox módon összefügg az embercsempészet elleni mind hatékonyabb európai fellépéssel.
Az Iszlám Államnak érdeke lehet az EU gyengítése, és az, hogy a káoszt áttolják Európába – közölte lapunkkal a népvándorlás kapcsán Földi László tit­kosszolgálati szakértő. Szerinte a terroristák nehezen bocsájtják meg, hogy a közel-keleti és észak-afrikai válságokban az EU-nak és NATO-nak is volt szerepe. Korábban is mindenféle terrortámadásokkal (London, Madrid) próbáltak úgymond válaszcsapást mérni azok
a az országokra, amelyekről azt feltételezik, hogy a nehéz helyzetükért felelősek – fogalmazott a szakértő. A népvándorlást persze nem az ISIS tervezte meg, csupán ráépültek egy létező jelenségre. Az ISIS összeállt a bűnözőkkel és az anyagi lehetőséget is meglátta az embercsempészetben. Ráadásul időközben világossá vált, hogy az ide érkező tömegek valóban káoszt okoznak – tette hozzá Földi László. Korábban az európai polgár a bőrfotelből nézte végig a közel-keleti háborúkat, amikor azonban a menekültek már karnyújtásnyira vannak, és ez a vezető hír a médiában, az európai emberek elkezdték látványosan kényelmetlenül érezni magukat. Az Iszlám Állam ezt a kényelmetlenségérzést is beépítette a stratégiájába, amelynek része lehet az is, hogy elsősorban a nem szunnitákat (keresztényeket, síitákat) űzik el az arab világból. Az ISIS nem egy gyülevészhad, kiképzett katonák, volt szír, líbiai tábornokok és egyéb felkészült emberek is akadnak köztük, akik képesek átfogó stratégiát alkotni a hosszabb távú érdekeiket szem előtt tartva – jelentette ki a szakértő.
A tegnapi ausztriai eset kapcsán kiemelte, korábban a könnyű pénzszerzés reményében zökkenőmentesen dolgoztak az embercsempészek, de amióta elindultak az európai védelmi rendszerek, egyre nehezebb becsempészni bárkit Nyugat-Európába. Az embercsempészek nem akarják megvárni a börtönt, inkább az út szélén, egy raktérben hagyják a migránsokat.
Valószínűleg egy idő után az embercsempész bandák is rivalizálni kezdenek majd, mert óriási pénzek mozognak ebben a szférában – mondja Földi László. Kovács Zoltán kormányszóvivő tegnap reggeli felvetésével kapcsolatban – amely szerint a nyugat-balkáni államok hatóságai tevékenyen segítik, hogy a migránstömegek rázúduljanak a schengeni határra – Földi László kifejtette: az EU nem egyenlő Európával. Ha ez az embertömeg feltornyosul a schengeni határokon kívül, minden EU-n kívüli állam abban lesz érdekelt, hogy rázúdítsa Európára a migránshullámot – fűzte hozzá a szakértő . Ebben a kérdésben Európa vezetőinek össze kellene ülniük és stratégiát alkotniuk, és csak utána lehet e balkáni országokon számon kérni, miért nem állítják meg a migránstömegeket – vélte Földi László.
 
Status
Not open for further replies.