[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
... Obama (aki a The Wahington Times szerint titokban muszlim és kommunista) ...
A médiától függetlenül én is erre a következtetésre jutottam már évekkel ezelőtt és nem tudom azóta sem cáfolni. Vagy ez az elnök is egy idióta - igen, azért erre is van némi esély :) - vagy pedig egy okos iszlamista.
Ha végig gondolom az elmúlt pár év eseményét akkor az csak a (radikális) iszlamisták számára pozitív. Mindenki másnak szívás. (usa, eu, oroszo, kína, izrael stb.)
Nem lepődnék meg ha pár év múlva mr. hussein nyilvánosan áttérne az iszlámra. :/
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Érdekes módon megint Orbán Viktor mondott olyat amilyen még államfőtől nem nagyon hangzott el mostanában.
A 32. perctől érdemes meghallgatni.
https://www.youtube.com/watch?v=RKsiURFVwEU

Hmmm....
Orbán Viktor egyre jobb. Jobban beszél, jobban ül a mondanivalója, stb. Szóval kikupálódott, már igazi profi lett.

A 32. perctől néztem csak és a véleményem az, hogy igaza van. Most és itt igen. Mert szerintem ugyan az emberiség jövője a <b>közös és egységes</b> kultúra megalkotása, létrejötte. Vagyis a nemzetállamok vége is egyben. De ennek nem így kell végbemennie és pláne nem bizonyos csoportok érdekeit szolgálva, általuk ebből hasznot húzva, mint ahogy jelenleg látszik. Nagyon nem abban a szellemiségben, hogy káoszt teremtsünk, aztán a zavarosban halásszunk, amikor egy erőszakos és/vagy primitív kultúra képviselőit százezer- milliószám rászabadítjuk Európára.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
.....mi lesz, ha az USA-ban mégis elszakad a cérna és kiborul a bili Kennedy meggyilkolásától kezdve 9/11-ig bezáróan, vagy megnyílnak a mai napig valóban titkos egykori KGB és GRU adattárak és a világra borítják azt a mocskot, ami az elmúlt 150-200 évben a színfalak mögött történt és amiről a nyugati bankárvilág és a háttérben visszahúzódott kékvérű arisztokrácia nem fog tudni kimosakodni?

Szaúd-Arábia, a III. Birodalom vagy a Szovjetunió valódi, eddig elhallgatott történelme, esetleg Izrael megalakítása körüli anomáliák…, úgy érzem, hogy előbb-utóbb egy új történelmet fogunk megismerni....

Jaszinevóban még ma is befizetnék egy rövid látogatásra ha nyilvánossá tennék az archívumot és lenne rá lehetőség.
A tolmácsra és az idegenvezetőre sem sajnálnám a pénzt.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="Montezuma">... Obama (aki a The Wahington Times szerint titokban muszlim és kommunista) ...
Nem lepődnék meg ha pár év múlva mr. hussein nyilvánosan áttérne az iszlámra. :/</blockquote>

A pápa meg kikeresztelkedik.

Orbán persze jó formában van, milyenben legyen a pályája csúcsán az ember. A decens osztrákokról azért jó nem elfelejteni, hogy a lakosság felvásárolta az összes fegyvert, na meg hadseregük is van. Így milyen az a stand-up poén?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<blockquote rel="zeal"><blockquote rel="Montezuma">... Obama (aki a The Wahington Times szerint titokban muszlim és kommunista) ...
Nem lepődnék meg ha pár év múlva mr. hussein nyilvánosan áttérne az iszlámra. :/</blockquote>

A pápa meg kikeresztelkedik.</blockquote>

Mondjuk az nem lenne baj!
Ráférne!

Orbán persze jó formában van, milyenben legyen a pályája csúcsán az ember. A decens osztrákokról azért jó nem elfelejteni, hogy a lakosság felvásárolta az összes fegyvert, na meg hadseregük is van. Így milyen az a stand-up poén?

Igen, ennek a nem elhanyagolható ténynek az ismeretében az én kacajom sem volt olyan önfeledt és felhőtlen.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Jól hallom, a magyar miniszterelnök Európa árulásról, a nyugati pénzügyi elit által szervezett kvázi összeesküvésről beszél?"

Montezuma:

Ha Orbán ilyeneket mond akkor akkor ez látszik beteljesedni.

Magyar felirattal.

https://www.youtube.com/watch?v=PEHj8lnFRCw
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Montezuma:

Ha Orbán ilyeneket mond akkor akkor ez látszik beteljesedni.

Magyar felirattal.

https://www.youtube.com/watch?v=PEHj8lnFRCw

Aranyos. :DD
De erősen kétlem, hogy Putyin a sötét oldalon lenne. Sőt, még Obama sincs ott. Annyi a különbség közöttük, hogy Putyinnak van valódi hatalma. Obamának meg annyi, hogy szerintem neki köszönhető az, hogy Iránt nem támadta meg az USA és Szíriában sem avatkozott be jelentősen és direkten. Ő ennyit tudott elérni. Putyin meg ennél többre képes önszántából is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Olajháború zajlik Oroszország és Szaúd-Arábia között
http://kitekinto.hu/europa/2015/10/29/olajhaboru_zajlik_oroszorszag_es_szaud-arabia_kozott/

A cikkben azt írja, hogy a szaudi olaj jóval olcsóbb, mint az orosz, ezért egyre nagyobb mennyiségben jelenhet meg Európában. Ez igaz lehet?
Ok, a szaudiak biztosan olcsóbban termelik ki, mint az oroszok a fagyos Szibériában, de mennyibe kerül áthozni Európába?
Szárazföldön csöveken nem lehet, mivel vagy Szíriát, vagy Irakot érintené, és egyik sem túl stabil ország ahhoz, hogy rábízzák Európa olajellátását.
Marad a hajós szállítás. Az mennyire drágítja meg az olajat? A Suezi-csatornán át tudnak jönni a nagy olajtankerek? Vagy csak Afrika megkerülésével tudnak jönni?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ferenc pápa az USA-beli látogatásán a keresztre feszítésről, mint <b>kudarcról</b> beszélt a híveknek.
Vágjátok nem, a keresztények pápája szerint Krisztus megfeszítése nem megváltás volt, hanem kudarc.
A jezsuita tetű a hamis próféta.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
<blockquote rel="Python">Olajháború zajlik Oroszország és Szaúd-Arábia között
http://kitekinto.hu/europa/2015/10/29/olajhaboru_zajlik_oroszorszag_es_szaud-arabia_kozott/

A cikkben azt írja, hogy a szaudi olaj jóval olcsóbb, mint az orosz, ezért egyre nagyobb mennyiségben jelenhet meg Európában. Ez igaz lehet?
Ok, a szaudiak biztosan olcsóbban termelik ki, mint az oroszok a fagyos Szibériában, de mennyibe kerül áthozni Európába?
Szárazföldön csöveken nem lehet, mivel vagy Szíriát, vagy Irakot érintené, és egyik sem túl stabil ország ahhoz, hogy rábízzák Európa olajellátását.
Marad a hajós szállítás. Az mennyire drágítja meg az olajat? A Suezi-csatornán át tudnak jönni a nagy olajtankerek? Vagy csak Afrika megkerülésével tudnak jönni?</blockquote>


Hát igen annyira jól csinálják a Szaudiak hogy 20% államháztartási hiányuk van! Egyes hitelminősítők szerint ha nem változik a helyzet 5 éve és állam csőd. Oroszoknál meg még mindig külker többlet van. Az oroszok akiről meg havonta jelenik meg na nézzétek most fog a gazdaságú tökre mennék, tartsatok ki még egy hónap és biza így lesz. Köszönik de el vannak.
Apropó már a Norvégoknak is hozzá kellett nyúlni a jó léti alapjukhoz amit eddig olajpénzekből halmoztak fel a migráns áradat miatt.

Úgy hogy Eu-tól az oroszoknak nem kell felni migránsok megeszik, a fegyverekre szánható forrásokat,és még többet. Valamint még belső fenyegetést is jelentenek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 790
113
"A cikkben azt írja, hogy a szaudi olaj jóval olcsóbb, mint az orosz, ezért egyre nagyobb mennyiségben jelenhet meg Európában. Ez igaz lehet?"

Igaz. A szaudi állami Saudi Aramco már szállított olajat Európába, konkrétan szeptemberben 2x tankeren Lengyelországba dompingáron - 2 USD-val olcsóbban mint az orosz olaj ára, ami 1-2 USD-val olcsóbb mint a BRENT . Láthatóan a szaudiak nagyobb részesedést akarnak az európai piacból. Ezenkívul októbertól 1,7 USD-val csokkentette az ázsiai vevok számára is az olaj árát. Ezáltal olcsóbb mint a Dubaji olaj.
SZA (koltségvetés) bevételének 80%-a az olaj eladásából (export) származik. Ilyen alacsony olajár mellett 5 évre elegendoek a pénzugyi tartalékaik.....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 431
113
Ferenc pápa az USA-beli látogatásán a keresztre feszítésről, mint <b>kudarcról</b> beszélt a híveknek.
Vágjátok nem, a keresztények pápája szerint Krisztus megfeszítése nem megváltás volt, hanem kudarc.
A jezsuita tetű a hamis próféta.

Ezt hol olvastad?? Nagyon érdekelne a cikk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 431
113
Belpolitikai szájkarate zajlik Németországban a menekültválságról, a nyitott határok politikája ellenére a véleményformálók többsége bízik a megfelelő megoldásban. Ha a németek többsége érzékeli a kemény kéz politikáját, akkor Angela Merkel kancellár és kormánypártja meg tudja őrizni népszerűségét – nyilatkozta németországi látogatásából visszatért Kiszelly Zoltán politológus.
https://www.youtube.com/watch?v=UeWQ_W7GxM4

A német titkosszolgálat volt igazgatója úgy fogalmazott, hogy sohasem volt ekkora terrorfenyegetettség Németországban. A jól szervezett iszlamisták kihasználják Európa tétlenségét, a nyitott határok politikáját arra használják ki, hogy minél több velük szimpatizálót találjanak, akiket később beszervezhetnek – mondta Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő az M1 hírcsatorna Ma Reggel című műsorában.
https://www.youtube.com/watch?v=fYbxbee2mb0

Földi László: fegyveres konfliktusok várhatóak
https://www.youtube.com/watch?v=nGTQuYMUgjQ

Hmm. Úgy látszik a "botrány" óta Nográdi még a királyi televízió számára sem szalonképes. Teljesen eltűnt a médiából.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<b>Tud valaki valamit az aldozatok szemelyerol ?? </b> Amerika barat szemelyek vagy ellenzeki ?
Szintén október 27-én Líbiában lelőttek egy katonai helikoptert. A forgószárnyas fedélzetén utazó 23 személynek több mint a fele életét vesztette az incidensben.
http://htka.hu/2015/11/02/htka-hirhalom-2015-45-het/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 790
113
<b>Tud valaki valamit az aldozatok szemelyerol ?? </b> Amerika barat szemelyek vagy ellenzeki ?
Szintén október 27-én Líbiában lelőttek egy katonai helikoptert. A forgószárnyas fedélzetén utazó 23 személynek több mint a fele életét vesztette az incidensben.
http://htka.hu/2015/11/02/htka-hirhalom-2015-45-het/

Ellnezéki parancsnokok és banki alkalmazottak voltak a halottak kozott Líbiában(12 ember).
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hmm. Úgy látszik a "botrány" óta Nográdi még a királyi televízió számára sem szalonképes. Teljesen eltűnt a médiából.
Annyira, hogy az elmult heten kb 4x lattam a TVben. Egyszer konkretan a hiradoban.
Sorry, ez nem jott be.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 431
113
<blockquote rel="plushun">
Hmm. Úgy látszik a "botrány" óta Nográdi még a királyi televízió számára sem szalonképes. Teljesen eltűnt a médiából.
Annyira, hogy az elmult heten kb 4x lattam a TVben. Egyszer konkretan a hiradoban.
Sorry, ez nem jott be.
</blockquote>

Akkor én nem láttam. Félre értés ne essék én nem kritikát fogalmaztam meg. Semmi bajom vele, csak az én mostanában tényleg nem láttam tv-ben nyilatkozni.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<blockquote rel="Python">Olajháború zajlik Oroszország és Szaúd-Arábia között
http://kitekinto.hu/europa/2015/10/29/olajhaboru_zajlik_oroszorszag_es_szaud-arabia_kozott/

A cikkben azt írja, hogy a szaudi olaj jóval olcsóbb, mint az orosz, ezért egyre nagyobb mennyiségben jelenhet meg Európában. Ez igaz lehet?
</blockquote>

Mostanában az a legújabb magyarázat, idézem-"Szaúd Arábia már látja az olajkorszak végét, és ezért csökkenti az árakat és növeli az olajkitermelést. A kisebb profit is több mint az el nem adott olaj utáni nulla profit. És Szaúd Arábia nem akarja, hogy az olajkorszak végén eladatlan, addigra már teljesen értéktelenné váló olaj legyen a földjében. És mivel Szaúd Arábiában a legalacsonyabb az olajkitermelés költsége, így 20 Dollár/hordó árig simán elmehet. Ráadásul ezzel a nyomott alacsony árral a konkurenseinek is hatalmas veszteséget okoz, amelyek nem fogják hosszú távon bírni a versenyt a nagyon olcsó szaúdi olajjal. És Szaúd Arábiának már nincs szüksége az OPEC-re. Szaúd Arábia elindította az olajháborút a többi olajország ellen. A cél: az olajpiac domináns olajnagyhatalmának lenni a konkurenciának jól alávágva, kivéreztetve a konkurenciát addig a hátrelevő pár évtizedig, amig az olajkorszaknak vége nem lesz. És közben a befolyt olajpénzekből felkészülni az olajkorszak utáni világra. Kiépíteni az olajkorszak utáni világhoz szükséges infrastruktúrát, hi-tech ipart, új energiatermelést."

Kevés nagyobb hülyeséget hallottam mostanában de lehet, hogy én vagyok csak szűk látókörű.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
És közben a befolyt olajpénzekből felkészülni az olajkorszak utáni világra. Kiépíteni az olajkorszak utáni világhoz szükséges infrastruktúrát, hi-tech ipart, új energiatermelést."

Kevés nagyobb hülyeséget hallottam mostanában de lehet, hogy én vagyok csak szűk látókörű.

Hogyan épít high-tech ipart ha a jóléti rendszer felemészti azt a pénzt is amit meg se termelnek?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"A cikkben azt írja, hogy a szaudi olaj jóval olcsóbb, mint az orosz, ezért egyre nagyobb mennyiségben jelenhet meg Európában. Ez igaz lehet?"

Igaz. A szaudi állami Saudi Aramco már szállított olajat Európába, konkrétan szeptemberben 2x tankeren Lengyelországba dompingáron - 2 USD-val olcsóbban mint az orosz olaj ára, ami 1-2 USD-val olcsóbb mint a BRENT . Láthatóan a szaudiak nagyobb részesedést akarnak az európai piacból. Ezenkívul októbertól 1,7 USD-val csokkentette az ázsiai vevok számára is az olaj árát. Ezáltal olcsóbb mint a Dubaji olaj.
SZA (koltségvetés) bevételének 80%-a az olaj eladásából (export) származik. Ilyen alacsony olajár mellett 5 évre elegendoek a pénzugyi tartalékaik.....

Ok, hogy egy-két szállítmányt hoz dömpingáron, de hosszú távon is tudják olyan olcsón szállítani? Én arra lennék kíváncsi, hogy a szaudiak mennyiért termelhetik az olaj hordóját és mennyiért termelik az oroszok. Továbbá mennyibe kerül hajón elhozni Szaud-Arábiából Európáig és csöven Oroszországból Európáig?
Végső soron az olaj ára még most is nagyon túlárazott, bőven csökkenhet még az ára. Eddig nagyjából úgy árulták az olajat, hogy a nagy olajexportálók kiszámolták, hogy mennyit fognak elszórni zömében presztízsberuházásokra és az után igazították az olaj árát. Most kicsit kössék ők is fel a gatyát!
 
Status
Not open for further replies.