[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 771
113
<b>Mac: </b>
Dehogy másról, csak kiegészítettem.
Hadrafoghatóság?
Párszor már volt téma, hogyan is áll valójában Európa a hadrafoghatóság kérdésében. Cudarul. Ehhez társul a többi belső probléma, ami tovább gyengíti az egész bulit.

És erre mondtam, hogy az oroszok sem lehetnek toppon, ami a hadrafoghatóságot illeti.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 558
3 169
113
A 200 $ os olaj senkinek se érdeke...
<blockquote rel="tomcat1">A 200 $ os olaj senkinek se érdeke...
Csak azoknak, akiknek olajkútjaik vagy felhalmozott készleteik vannak. :)

</blockquote>
Nekik se érdek, mert válság követné. Azt meg nem tudjuk mi..
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<blockquote rel="Montezuma"><b>Mac: </b>
Dehogy másról, csak kiegészítettem.
Hadrafoghatóság?
Párszor már volt téma, hogyan is áll valójában Európa a hadrafoghatóság kérdésében. Cudarul. Ehhez társul a többi belső probléma, ami tovább gyengíti az egész bulit.

És erre mondtam, hogy az oroszok sem lehetnek toppon, ami a hadrafoghatóságot illeti.</blockquote>

Persze, csak amíg az elmúlt évtizedben Európában ez tovább csökkent, addig az oroszoknál pont fordítva történt.
A tavalyi legnagyobb orosz hadgyakorlaton 3x annyi katona és 4,5 - 5x annyi technika (szárazföldi, légi, tengeri) vett részt egyidejűleg, mint amit a NATO tartott ellenlépésként és az elmúlt két évtized legnagyobb NATO hadgyakorlatként tálaltak.
Ezt sem hagynám figyelmen kívül...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Szerintem nincs ajaj, mert Irán az EU-val fog üzletelni. Ennek érdekében az iráni vezetők EU látogatása idején még a meztelen szobrokat is becsomagolták - és bejött az üzlet! :DDD
Van ajaj, de nem Iránnak. Ez egy újabb és nyílt lépés a dollár ellen, amiben ráadásul Európa is partner lesz. India már az.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 433
52 396
113
Nagyon nem lehet engem USA barátsággal vádolni, de nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz az nekünk, ha beborítja bármelyik oldal a jelenlegi Status Quo-t. Sem az USA-t, sem más nuki és katonai nagyhatalmat nem szívesen látnám sarokba szorítva, mert arra pont mi, feláldozható gyalogok féluton döglenénk bele, sanszosan...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 519
61 763
113
zsolti

Én örülnék neki ha nem létezne globális szuperhatalom. Cserébe jó lenne látni egy 4 pólusú világrendet: USA, EU, Oroszország és Kína részvételével.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 433
52 396
113
Én is ennek örülnék! Ez egyértelmű. Csak valahogy az kéne legyen a cél, hogy senkin se szaladjon át hirtelen akkora "pofon", hogy háborúzni akarjon, vagy még rosszabb, háborúzni KÉNYSZERÜLJÖN. A másik dolog pedig, hogy én egy USA gazdasági megreccsenésnek sem örülnék, mert az olyan szinten kihatna a teljes világgazdaságra, hogy jó eséllyel éheznénk még mi is. Szóval valami elnyújtott, békés átalakulás kéne, háttéralkukkal, politikai megoldásokkal. Ehhez egyébként nem kéne más, mint ÉRTELMES EU vezetés, amit jelenleg én nyomokban sem látok, akik elkezdenek megint Oroszországgal, Kínával kereskedni, és észreveszik, hogy az USA a TTIP el gyanúsan le akarja papírozni, hogy kik a "gumicsízmás niggerek a dzsungelben", és ki az aki amíg tőlünk szankció fenntartást kér, addig kereskedik bővülő volumenben az Oroszokkal.

A négy nagy közül jelenleg sztem. Kína észnél van, az USA nagyon jól kavar, az Oroszok pedig főleg az EU balfaszsága miatt gyengülnek erőteljesen, de az EU az, aki jelenleg alkalmatlan az életre. Szerencsétlenségünkre pont ide tartozunk:(.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
A status quo borulása nem kívánsághangverseny, hanem törvényszerű folyamat, ha úgy tetszik, az állandó változás.

Az USA gazdasága a FIAT világvalután áll, technikailag már csődben vannak. Nem kevés regionális és világhatalom rendelkezik még amerikai állampapírokkal és zöldhasúval nagy tételben, márpedig amíg ezt nem transzformálják át más értékké, addig nem érdekük az USA semmiféle reccsenése. Onnantól maradna a kezükben egy halom értéktelen papírdarab zéró valós értékkel és mehetnének akárhová panaszkodni.
A világ államainak szakaszos átállása a dollárról más valutára a szénhidrogén piacon időt ad az USA-nak és időt ad a hitelezőinek is egy kiegyensúlyozottabb átmenethez és egy igazságosabb világgazdasági rendszer kialakítására.

Egyetértek, végzetes hiba lenne bármelyik atomhatalmat sarokba szorítani (a dollár hirtelen „reccsentése” is pont ez lenne), ugyanis a világtörténelemben eddig még senki sem adta meg magát és halt meg harc nélkül, ha volt fegyvere is.
Ez nem várható el senkitől.

Mindenképpen lesz (<i>ha már nincs, ugye…</i>) globális világhatalom, ellenkező esetben az emberi civilizáció így vagy úgy, előbb vagy utóbb, de kifekszik.

<i>Legyünk őszinték, a jelenlegi 7-7,5 milliárd döntő részét a hasán és a hasa alján kívül nem sok minden érdekli és miután a bolygó erőforrásai valamint a bioszféra reproduktív és öngyógyító képessége is korlátos, így megoldást kell találni ennek a folyamatosan növekvő, ámde rendkívül felelőtlen embertömegnek (birkáknak) az irányítására, akik közé természetesen mi is tartozunk.</i>

Az viszont szinte biztos, hogy ez a fajta hatalom az esetlegesen létrejövő többpólusú világ vezetőiből kell, hogy álljon, egyfajta „demokratikus” kerekasztalként, ugyanakkor kellő eréllyel és szigorral (diktatórikus jellemzőkkel) kell irányítania és keretek között tartania az emberiséget és a civilizációt a további fejlődés érdekében. (<i>Biiiiinnnggg: ez volt a PolCorrect reklám.</i>)
Vagy inkább legyünk realisták, a következő évszázadok szimpla túlélése érdekében.

Minden egyéb egyoldalú és hegemón törekvés vagy kísérlet (akár katonai erővel) a világ feletti kontrollért és hatalomért automatikusan világégésbe fog torkollni. Utána is lehet majd természetesen uralkodni a túlélő zombikon, de az már akkor egy új történet (történelem) lesz.

Vannak olyan korrupt, valódi hatalommal és képességekkel rendelkező világkorporáció néhány csendestárssal megáldva, akiknek viszont pont az utóbbi verzió tetszene, főleg, hogy közben minden visszamenőleg érvényesíthető számonkérést is megúsznának. Ha mégis kitör az elképzelhetetlen, akkor az miattuk lesz.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
Monti!
"Az viszont szinte biztos, hogy ez a fajta hatalom az esetlegesen létrejövő többpólusú világ vezetőiből kell, hogy álljon, egyfajta „demokratikus” kerekasztalként, ugyanakkor kellő eréllyel és szigorral (diktatórikus jellemzőkkel) kell irányítania és keretek között tartania az emberiséget és a civilizációt a további fejlődés érdekében. (Biiiiinnnggg: ez volt a PolCorrect reklám.)"
Kemény mondat! Hú, de szeretném tudni, hogy kire gondoltál. De igazat adok neked: "birkákat" vezetni kell! Sajnos, a csorda szellem mindig is a lényünkben van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 600
20 439
113
<i>"A status quo borulása nem kívánsághangverseny, hanem törvényszerű folyamat, ha úgy tetszik, az állandó változás. "
</i>

Ebben a mondatban minden lényeges benne van.

+1.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 433
52 396
113
Igen, tudom, ez számomra is egyértelmű. Attól még én azért drukkolok, hogy ne legyen földindulás szerű a változás, mert akkor szerintem a mai katonai potenciállal, tényleg megyünk vissza a kőkorba. Már azok az afrikaiak, meg polinézek kb., akik túlélik egyáltalán...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 322
3 315
113
"Nem kevés regionális és világhatalom rendelkezik még amerikai állampapírokkal és zöldhasúval nagy tételben, márpedig amíg ezt nem transzformálják át más értékké, addig nem érdekük az USA semmiféle reccsenése."
Ebben kiigazitanálak. Feltételezésed azon alapul, hogy mindenkit a pénz mozgat. De ez nem így van. A nagyhatalmak az erőt a befolyást és az irányítást szeretnék elérni. A pénz csak egy eszköz ehhez. Ezért mérlegelni ugyan de készek egy birodalom megbuktatasara is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Erős szarkazmus ON:

Így bomlik fel az EU??

Mondjuk a SZU is felbomlott utána...


---
<b>Újabb Csernobilt vizionálnak Európa szívében</b>

"Újabb csernobili katasztrófát okozhat Európa szívében a forgalomból egy időre kivont <b>belga atomerőművek újraindítása</b> – legalábbis ettől tartanak környezetvédők és a szomszédos államok.

043_dpa-pa_151021-99-08121_dpai.jpg


Az Avaaz nevű szervezet üzenete szerint egy elöregedett reaktort rázott meg robbanás hetekkel ezelőtt (ennek valóságtartalma bizonytalan), Belgium nukleáris biztonságért felelős vezetője pedig vizsgálatot rendelt el. A szomszédos országok máris megnyomták a vészcsengőt, főként Németország: Barbara Hendricks környezetvédelmi miniszter azonnal kész volt az aggodalmakról tárgyalni a belgákkal. „Ha elegen támogatjuk a következő negyvennyolc órában, rábírhatja Belgiumot, hogy állítsa le az erőműveket mindaddig, amíg átfogó hatástanulmány nem készül” – írták a követelésben.

Aachen perel

Németország pedig tényleg felháborodott: mint a DW beszámolt róla, Aachen városa egyenesen pert indított a szomszédban található atomerőmű ellen. A kereset szerint repedések tucatja található a reaktort védő betonban, ez pedig súlyos biztonsági fenyegetést jelent. A tihange-i atomerőmű ugyanis 71 kilométerre fekszik Aachentől, amely közvetlenül a belga–német határ mellett található. Aachen szerint az európai jogot sérti, ha a reaktort hibásan újra üzembe állították ahelyett, hogy teljesen kivonták volna a forgalomból.

A német média beszámolója szerint a tihange-i erőmű 2-es reaktorát 2014 márciusában kapcsolták ki, miután hajszálrepedések tömkelegét találták az azt védő betonban. Tavaly márciusban azonban a szükséges javítások elvégzése nélkül újra üzembe hozták a reaktort – legalábbis Aachen városa szerint.

„Az elmúlt hetekben a doeli és a tihange-i erőműben számos veszélyes eset történt. A régió három országának lakóiban, a belgákban, a németekben és a hollandokban ez rendkívüli bizonytalanságot és aggodalmat kelt” – közölték az aacheni hatóságok. Először ezért a belga bíróságokon próbálnak eredményt elérni, másodjára már Brüsszelben megtámadva majd a tihange-i erőmű 2-es reaktorát.
..."

http://mno.hu/kulfold/aggodnak-a-nemetek-a-belga-eromuvek-miatt-1326973

http://www.dw.com/en/german-city-of-aachen-to-sue-belgian-nuclear-power-plant/a-19021423
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<b>Akagi</b> (és akit még érdekel)

Nagyon röviden:
Egyik oldalról szükség lenne a kontinensek uniójára, hiszen adott kontinens, mint természetes képződmény rendelkezik egy csomó előnnyel és egy csomó hiánnyal – ezt a kontinensek között globális szabályozással lehetne keretek között tartani.
A kontinensek unióinak felsővezető testületéből lehetne a Világkormány, amely nemhogy adott cég vagy állam, de még adott kontinens egyéni érdekeit sem lenne hajlandó a többi elé tolni, kivéve ha valóban közös, globális létérdeket képvisel.
A feladata az egész világ, mint egyetlen élő organizmus belső működési egyensúlyozásának a fenntartása lenne, a civilizáció fejlődési irányát a bolygóval és az ökoszisztémával kapcsolatban a szimbiotikus együttműködés felé terelgetve.
Ennek további előfeltétele lenne az egész emberiségre kiterjedő és megfelelő szintű alapoktatás beindítása, mert a 7 milliárd ember egyenként is döntéshozó, ha tetszik, ha nem. Ehhez viszont globális léptékben ki kellene építeni a szükséges infrastruktúrát és szervezeti rendszert.
Tovább nem részletezném, az alapötlet egyébként nem az enyém… :D

Nem annyira röviden:

A helyzet az, hogy ez nagyon idealisztikus, sőt, utópisztikus gondolat, valójában nagyon kevés esélyét látom a minimális sikernek is.

Minden stratégiai/geopolitikai elemzés csak egyetlen tényezőt hagy folyamatosan figyelmen kívül, ez pedig az egyén és az egyén emberi tulajdonságai. Ez ugyanúgy igaz a nagyhatalmak legfelsőbb döntéshozóira, mint a legutolsó földimogyoró termesztő analfabéta fekete-afrikai homo sapiensre is.
A történelmi léptékű nagy és sorsfordító döntések volt, hogy egyetlen ember döntésén múlt, aminek a következménye beindíthatott vagy akár le is állíthatott hatalmas és komplex mechanizmusokat. Persze ez így túl általános, de számtalan konkrét példát is lehet a történelemben erre találni, nem is hiszem, hogy ez vita kérdése.

Hogy az úristenben fogja például elfogadni a nyugdíjas német, hogy holnaptól legyen kedves kevesebbet költeni a hétvégi luxusra, hogy Trinidadon elegendő biofarm és iskola épülhessen? Nyilván sehogy, mint ahogy az újgazdag kínai sem fog fél év után lemondani sem az autójáról, sem semmilyen elért luxusáról önként.
Vagy ki fogja közölni az átlag amerikai polgárral, hogy bocsika, amerikai álom mától konyec, eddig jó volt a buli, de mostanra túl sok a fizetetlen számla, így holnap reggeltől ne ülj kocsiba, ne internetezz és fogyassz mindenből fele annyit, mint eddig? …<i>hogy Trinidadon elegendő biofarm és iskola épülhessen.</i>

Az egész mondanivalóm lényege, hogy a leggyengébb láncszem az egész rendszerben maga az egyén minden igényével és önzésével együtt, akár alul, akár felül ücsörög.
A világ népessége nő, a technológia hatékonysága miatt egyre többet tudunk termelni egyre kevesebb élőmunkával, viszont a csökkenő élőmunka igény növekvő munkanélküliséget és csökkenő adóbevételt is jelent. Ezzel párhuzamosan pedig nő azoknak a száma, akiknek se munkája, se pénze, se otthona…, lassan semmi vesztenivalója, de valamit kezdeni kell majd velük.
A termelésünk és a döntő részben alkalmazott technológiánk pedig olyan messze van az ideálisnak, hatékonynak és környezetkímélőnek nevezhetőtől, hogy azt elképzelni sem tudjuk. A mai, energia hatékonyságot és környezet tudatosságot hirdető technológiáinkhoz is a felhasznált alapanyag kitermelés illetve a feldolgozás rendszere minden, csak nem energia hatékony és környezet tudatos.

A világ nagyhatalmainak irányítói nem hülyék, tudják a valós adatokat és trendeket, szoktak egymással formálisan és informálisan is egyeztetni (a nemlétező kerekasztalok körül, például Kubában Kiril és Ferenc pápa), vannak közös – sokszor egybeeső - egyéni érdekeik is. Ha elfogadjuk, hogy látják a folyamatokat és képesek előre számolni és még beszélgetnek is egymással, akkor csak egyetlen kérdés maradt:

A hosszadalmas, időigényes és rendkívül sok lemondással járó humánus, ámde rendkívül nehéz, vagy a drasztikus, gyors és erőteljes, ámde jóval könnyebb utat választanak annak érdekében – nem sajnálva a meghozott áldozatot (pl. minket) – , hogy a saját további hatalmuk fenntartható maradjon?
Az sem baj, ha ideiglenesen kevesebb lakható kontinens lesz kevesebb, de annál rémültebb birkával...

Akkor még nem is beszéltem arról, hogy mindenféle eliten belüli összebeszélés nélkül is az adott hatalmak döntéshozó egyedei hozhatnak olyan döntéseket, melyeknek nem látják előre a következményeit, később viszont már nem képesek beavatkozni vagy uralni a folyamatokat.

A jelenlegi világhelyzet is csak egy kimerevített pillanatképe annak az egyébként gyorsulva változó komplex folyamatnak, amit történelemnek nevezünk.

Mára jó éjt Mindenkinek!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Nyugati irányú atomtámadást is számításba vevő terveket dolgozott ki Oroszország – állítja a NATO főtitkára. Jens Stoltenberg szerint a terv a NATO-tagok mellett a katonai szövetség partnereit is érinti, így a semleges Svédországot is. Az elmúlt három évben jelentősen megnőtt Oroszország nyugati határvidékén az orosz katonai gyakorlatok száma és mérete is. Csak 2013-ban 18 ilyen gyakorlat volt a térségben. „A gyakorlatok atomcsapást is szimuláltak, egy Svédország elleni támadás során” – idézte a NATO főtitkárát a Ria Novosztyi.
http://index.hu/kulfold/2016/02/04/nato_moszkva_sved_atomcsapast_gyakorol/


<b>Orosz-amerikai szópárbaj</b>
Propaganda hadjárattal vádolták egymást az úgymond beteges orosz mentalitás és a kíméletlen amerikai önzés szószólói.
A NATO-katona saját árnyékát meglátva kiáltja a Ria Novosztyi oroszországi hírügynökség karikatúráján, hogy „Elkaplak!” Vitalij Povickij rajza pontosan kifejezi, hogyan viszonyulnak Moszkvában a nyugati médiumokban hetek óta zajló, Oroszország elleni hangulatkeltéshez.
A mostani sorozat azzal kezdődött, hogy a ma még tekintélyesnek számító csatorna, a BBC úgynevezett dokumentumfilmjében Vlagyimir Putyin oroszországi államfőt járatták le Oroszországból emigrált úgynevezett üzletemberek. Az orosz elnök mesés magánvagyonával kapcsolatos feltételezéseiket a csatorna az amerikai pénzügyminiszter-helyettesnek azzal a kijelentésével próbálta igazolni, hogy „a viszonyok ismeretében nekem úgy tűnik fel: az állítások akár igazak is lehetnek”.
Ezt követte annak sulykolása, hogy Oroszország támadást készít elő az Európai Unió országai ellen.
A héten a londoni Daily Mail nevű bulvárlaphoz vészjósló forgatókönyvet juttattak el arról, hogy hány óra alatt és milyen hadmozdulatokkal szállhatnák meg az oroszok a Baltikumot. A NATO főtitkára éves jelentésében azt állította, hogy Svédország elleni atomcsapást gyakorol az orosz hadsereg. Ahogyan az előző posztban is szó volt erről: a feltételezett orosz villámháború kivédésére hoznának létre félkatonai alakulatokat Lengyelországban, erre hivatkozva tervezi négyszeresére növelni európai katonai kiadásait az Amerikai Egyesült Államok.
http://bekialtas.blog.hu/2016/02/06/orosz-amerikai_szoparbaj
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
...
<b>Orosz-amerikai szópárbaj</b>
Propaganda hadjárattal vádolták egymást az úgymond beteges orosz mentalitás és a kíméletlen amerikai önzés szószólói.
A NATO-katona saját árnyékát meglátva kiáltja a Ria Novosztyi oroszországi hírügynökség karikatúráján, hogy „Elkaplak!” Vitalij Povickij rajza pontosan kifejezi, hogyan viszonyulnak Moszkvában a nyugati médiumokban hetek óta zajló, Oroszország elleni hangulatkeltéshez.
A mostani sorozat azzal kezdődött, hogy a ma még tekintélyesnek számító csatorna, a BBC úgynevezett dokumentumfilmjében Vlagyimir Putyin oroszországi államfőt járatták le Oroszországból emigrált úgynevezett üzletemberek. Az orosz elnök mesés magánvagyonával kapcsolatos feltételezéseiket a csatorna az amerikai pénzügyminiszter-helyettesnek azzal a kijelentésével próbálta igazolni, hogy „a viszonyok ismeretében nekem úgy tűnik fel: az állítások akár igazak is lehetnek”.
Ezt követte annak sulykolása, hogy Oroszország támadást készít elő az Európai Unió országai ellen.
A héten a londoni Daily Mail nevű bulvárlaphoz vészjósló forgatókönyvet juttattak el arról, hogy hány óra alatt és milyen hadmozdulatokkal szállhatnák meg az oroszok a Baltikumot. A NATO főtitkára éves jelentésében azt állította, hogy Svédország elleni atomcsapást gyakorol az orosz hadsereg. Ahogyan az előző posztban is szó volt erről: a feltételezett orosz villámháború kivédésére hoznának létre félkatonai alakulatokat Lengyelországban, erre hivatkozva tervezi négyszeresére növelni európai katonai kiadásait az Amerikai Egyesült Államok.
http://bekialtas.blog.hu/2016/02/06/orosz-amerikai_szoparbaj

Az azért külön érdekes, hogy a moszkvai tv-s vitaműsorban a két szembenálló vitapartner

egyike: <b>orosz–örmény–amerikai</b> (Karen Sahnazarov, "orosz oldal")
másika: <b>amerikai-orosz</b> (Nyikolaj Zlobin, "amerikai oldal")

(Megj.: Ugyanígy, a Dugin-féle csoport egyik fele is amerikai.)

Szóval nyugodtan kijelenthetjük, hogy az USA és a kiépülő Eurázsiai Unió egy és ugyanazon hatalomnak a két ellenpólusa.

patkomagnes.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
http://sputniknews.com/russia/20160207/1034359184/-.html

Még hogy az oroszok csődbe mennek? Ugyan már gyerekek!

Sarmata pakda armata mellet most az új Pakta programon agyalnak

Ennyire bevállalósak?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Nógrádi György: Visszatoloncolások Európában
https://www.youtube.com/watch?v=RFMojzOZjO8


Nógrádi: a világ röhög rajtunk
Miközben az Egyesült Államok, Ausztrália, a gazdag arab országok másodpercek alatt képesek voltak megvédeni határaikat, Európa továbbra is védtelen, kiszolgáltatott, csak toporog, és képtelen egységes megoldást találni - mondta a biztonságpolitikai szakértő az M1-en.
http://www.hirado.hu/2016/02/07/nogradi-halottak-ezrei-lesznek/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Történelem.
Amikor egy nagy és/vagy gazdag országról - birodalomról kiderül hogy nem tudja megvédeni magát, általában rövid időn belül megtámadták.
A gond az, hogy most egész Európa került ilyen megvilágításba.
Gazdag, irigyelt, és mint kiderült, eléggé védtelen. Elsősorban a saját döntésképtelensége miatt. De hamarosan sokan rájöhetnek arra, hogy egyenként az országai sem tudják megvédeni magukat. Összefogni pedig képtelenek.
 
Status
Not open for further replies.