[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>panoz</b>

Valóban, Európa most lett megjavítva, sőt, itt az Aranykor, már hallom is a lépteit...
Nem érzem magam keleti selejtnek, ellenben Te lennél a Gazda a takaros kis vityillóban?
Az EU nem egyenlő a NATO-val..., dehogynem, az egyik a FED fegyveres ereje, a másik a FED pénzügyi/gazdasági börtöne. Mindkettő Európának, de nem Európáért, természetesen.
A többi ócska PR propaganda.

<b>2ndt</b>

Az oroszok kezében nem konyhakés van, Európának meg nincs forgótáras géppityuja.

A háborúművészete oldal egyébként nem index és blikk, legalábbis szerintem. A globalfirepowertől elkezdve az összes többi nyugati oldal, ahol a katonai erőket hasonlítják össze folyamatosan fikázva van – nagy eséllyel azért, mert mindenhol az oroszokat hozták ki másodiknak az USA után.
Ezeken kívül mégis, milyen linket adjak? Nem én vagyok a CIA meg az FSZB.

Az EU és a NATO kategóriával nagyobb gazdasági és katonai ereje mégsem elég ahhoz, hogy Putyin – kis túlzással - ne azt tegye, amit csak akar. Oroszország nem megosztott belülről, az EU és a NATO ellenben…

Tudom mit jelent a hadrafoghatóság és a harcérték. Mindkettő kiderül majd egy háborúban – egymás ellen.

1991-ben a Szovjetunió katonai ereje nem a béka segge alatt volt.

Grúzia – amerikai és izraeli „tanácsadók” által irányított rendszerek ellen harcoltak. A Krímen senki ellen nem kellett harcolniuk, önként csatlakoztak az ott élők Oroszországhoz. Szíriában meg ki tudja, ki ellen…, csak nem a NATO ellen, aki az ISIS mögött áll? Gladio projekt, esetleg kiszervezett magánhadsereg…

A hadrafoghatósági adatok minden országban katonai titoknak minősülnek, max. csak becsülni lehet. A harcérték nem egy egzakt mutatószám, hanem egy relatív érték, ami számtalan összetevőtől függ.

Ha nem számítanak komoly mennyiségnek az orosz légierő pár év alatt hadrendbe állított új repülőgépei és helikopterei, akkor mi számít annak?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?tdate=2016-02-26&ttitle=Az_amerikaiak_megijedtek_a_Nyitott_%C3%89gbolt_egyezm%C3%A9ny_keret%C3%A9ben_felder%C3%ADt%C3%A9st_v%C3%A9gz%C5%91_Tu-214-esekt%C5%91l

Valószínűleg van mit takargatni ott is...
Érdekes, az oroszok nem hisztiztek eddig hasonló esetekben.
Talán itt az ideje befejezni ezt a Nyitott Égboltnak nevezett szemfényvesztést.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Monte:

"A háborúművészete oldal egyébként nem index és blikk, legalábbis szerintem."

Ez hogy jott ide? Az EU esetebn egyebkent nyilvan nem orszagokat kene ossezhasonlitani, hanem a teljes EU-t az oroszokkal.

"Az EU és a NATO kategóriával nagyobb gazdasági és katonai ereje mégsem elég ahhoz, hogy Putyin – kis túlzással - ne azt tegye, amit csak akar."

Ha azt gondolod, hogy Putyin azt teszi, amit akar, akkor el vagy tevedve. Putyin szerintem remek politikus, aki eddig mindig - kivalo erzekkel - annyit tett, amit megtehetett az orszaga erdekeben. Pont ez a kulonbseg pl. az EU eseteben, ahol a vezetok nem a sajat nepuk erdekeit nezik.

"Oroszország nem megosztott belülről, az EU és a NATO ellenben…"

Pontosan.

"Tudom mit jelent a hadrafoghatóság és a harcérték. Mindkettő kiderül majd egy háborúban – egymás ellen."

Meglepodnek, ha a kozeljovoben barmilyen komolyabb katonai konfliktus kitorne az EU es az oroszok kozt. Egyikuknek sem erdeke a dolog, az oroszok meg szerintem nagyon ugyesen laviroznak abba az iranyba, hogy az EU nepessege ne ellensegkent tekintsen rajuk, a media/politikusok minden aknamunkaja ellenere.

"1991-ben a Szovjetunió katonai ereje nem a béka segge alatt volt."
Nem a katonai erejuk volt a beka segge alatt, hanem a 80-90-es evekbol megorokolt technologiajuk szamitott beka segge alattinak, ahonnan ugye egyszerubb nagy elorelepest elerni mostanra.

"Grúzia – amerikai és izraeli „tanácsadók” által irányított rendszerek ellen harcoltak."

Ez miben relevans?

A Krímen senki ellen nem kellett harcolniuk, önként csatlakoztak az ott élők Oroszországhoz. Szíriában meg ki tudja, ki ellen…, csak nem a NATO ellen, aki az ISIS mögött áll? Gladio projekt, esetleg kiszervezett magánhadsereg…"

Plane. Ugye az eredeti kerdes az volt, hogy lenne-e eselye a mostani orosz hadseregnek konvencionalis haboruban a full EU ellen. En azt mondtam, hogy politikai okokbol (vezetes, szethuzas, stb., kozponti akarat hianya miatt) lenne eselyuk, de technologiailag nem (az uj fejlesztesek rendszeresiteseig).

"A hadrafoghatósági adatok minden országban katonai titoknak minősülnek, max. csak becsülni lehet."

Koszonom.

"Ha nem számítanak komoly mennyiségnek az orosz légierő pár év alatt hadrendbe állított új repülőgépei és helikopterei, akkor mi számít annak?"

Hany geprol is beszelunk, milyen fegyverzettel? (Ami ugye a lenyeg.)
Ne ertsd felre, en orulok az uj orosz fejleszteseknek, csak hat egyelore rancfelvarras folyik javareszt meg a megszakadt fejlesztesek befejezese.
Hatha bekukkant Molni, aztan elmondja, hogy szerinte milyen erot kepvisel az a komoly mennyiseg az orosz legiharc-raketakkal egy rakat nyugati gep + Amraam kombo ellen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Hahaha, Molni majd megmondja a tutit, ha orosz légiharc fegyverzetről van szó, arra mérget vehetsz. A saját tutiját...
Egyébként ez már megint a valóságtól teljesen elrugaszkodott valami, hogy FULL EU vs Oroszok, és konvencionális háború... Nagyon okosan leírtad, hogy NEM érdeke jelenleg szerencsénkre egyiknek sem háborúzni a másikkal. De ha arra kerülne a sor, kötve hiszem hogy gombafelhők nélkül megúszná európa...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
@Cinikus: mentel az 'ignore' listara, legkozelebb ervelj inkabb.
Anyucinak is fogsz panaszkodni? :DDD Akkor még egyszer, gyengébbek kedvéért: először járj utána a dolgoknak, mielőtt hülyeségeket hordanál össze; ha pedig nem tudsz valamit, akkor arcoskodás helyett pótold a hiányosságot, de minél előbb. :DDDD
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@zsolti:

"Hahaha, Molni majd megmondja a tutit, ha orosz légiharc fegyverzetről van szó, arra mérget vehetsz. A saját tutiját..."

Hat, azert szamomra alapvetoen szakmaibbnak tunik altalaban mint az ellenoldal.

Egyetertek, hogy a valosagtol elrugaszkodott dologrol beszelunk.
Az EU-nak - ha nem hullik apro darabokra a kovetkezo par evtizedben - muszaj lesz iranyvonalat valtania. Ha lesz eszuk, akkor csinalnak kozos hadsereget, megcsinaljak az egyesult europat, csinalnak kozos atom-utoerot es szorosabbra fuzik a kapcsolatot az oroszokkal, mikozben lazitanak az USA kapcsolatokon.
Persze nem fogadnek arra, hogy ez lezajlik egy komoly eroszak-hullam - mint kenyszerito ero - nelkul.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="yrkon">A hollandok szvsz nem véletlenül jönnek. Elvégre a tenger emelkedése Hollandiát közvetlenül érinti. (a "friss hollandok" meg még ráadás lehet)

Érdekes ez a holland dolog. Tényleg egyre többen vannak. Tavaly nyáron a mára már ex barátnőmmel elmentünk Szentendrére sétálni meg várost nézni. Megálltunk a parkolóban oda léptem az automatához majd odajött egy holland faszi (lehetett úgy ötven egynéhány éves) aki nem igazán értette, hogy is működik az automata, majd segítettem neki elmagyarázni és közben beszélgetésbe elegyedtünk. Lényeg a lényeg, hogy az ő véleménye szerint nagyon jó hely Magyarország, ő mint külső szemlélő azt látja, hogy ugyanolyan mint náluk és azt is elmondta, hogy ide akar költözni a feleségével. Tény és való, hogy jönnek ide hozzánk nyugatról is bevándorlók nem csak keletről. </blockquote>

És nem utolsósorban azt se felejtsük el, hogy az utóbbi időben tankokkal is rendszeresen járnak hozzánk a hollandok. Afganisztán miatt... ja, biztos azért.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Martin Schulz: "robbanásveszélyes helyzet van az unióban"
https://www.youtube.com/watch?v=v6DngsOuxaU
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<b>panoz</b>
csak nem a NATO ellen, aki az ISIS mögött áll?

akkor nem jól tudtam, hogy az ISIS a CIA és az FSA a Pentagon? (a nato a törökök, a kurdok, az isis és az fsa az amerikaiak, vagyis a nato aaaa....) :) most így a béke előestéjén

részemről holland, búr és német barátainkat várjuk szeretettel, csupán a koronára kell felesküdniük és a számukra kijelölt földrajzi területen elhelyezkedniük, valamely kisantant ország jelenleg kisantant buzik lakta, anyaországhoz nemsokára visszatérő részében
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
No, lássuk a helyzetet a 444! és a NATO vezetői szerint:
http://444.hu/2016/02/26/a-nato-keptelen-lenne-megvedeni-keleti-hatarait-egy-orosz-agressziotol
<i>„A Tanács jelentése szerint a NATo több fontos tagállamában a mai napig alulfinanszírozott a hadsereg, emiatt "kritikus hiányosságok" vannak "kiürített hadseregeikben". Például <b>a német hadsereg 31 Tiger helikopteréből mindössze 10 üzemképes</b>, 406 Maruder típusú gyalogsági páncélosukból pedig csak 280.
Sir Richard szerint, aki korábban a brit szárazföldi parancsnokság vezérkari főnöke is volt, <b>a brit hadseregnek "még egy dandár készenlétbe helyezése is gondokat okozna, hogy egy hadosztályról ne is beszéljünk.</b>”</i>
...

Boki, Monte:

az alábbi pirossal bekeretezett véleményre érdemes odafigyelni!

0123_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
részemről holland, búr és német barátainkat várjuk szeretettel, csupán a koronára kell felesküdniük és a számukra kijelölt földrajzi területen elhelyezkedniük, valamely kisantant ország jelenleg kisantant buzik lakta, anyaországhoz nemsokára visszatérő részében

Nem értem miért ágál itt mindenki a búrok ellen. Ezeknek legalább már van gyakorlatuk abban, hogy hogyan kell futtában leszedni a veteményesből váratlanul előbukkanó szinesbőrűt.
Legalább nem a lőtéren kell kezdeni a honosítási oktattásukat.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nem értem miért ágál itt mindenki a búrok ellen. Ezeknek legalább már van gyakorlatuk abban, hogy hogyan kell futtában leszedni a veteményesből váratlanul előbukkanó szinesbőrűt."

Tulzasokba azert ne essunk:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kém-üzenetek? :)

"Az alapkérdés még mindig ugyanaz: miért töltött fel valaki több tízezer videót, amin homogén színes térben illékony foltokat látni."

6pVkBIhiQxl6Gs9ps.jpeg


http://444.hu/2016/02/26/toroltek-a-youtube-rol-a-rejtelyes-csatornat-ami-utan-egyre-tobb-ember-nyomozott

http://www.bbc.com/future/story/20160225-the-quest-to-solve-youtubes-strangest-mystery

Egy másik őrült YT csatorna, ami még létezik:

https://www.youtube.com/channel/UCsLiV4WJfkTEHH0b9PmRklw/videos
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
"Nem értem miért ágál itt mindenki a búrok ellen. Ezeknek legalább már van gyakorlatuk abban, hogy hogyan kell futtában leszedni a veteményesből váratlanul előbukkanó szinesbőrűt."

Tulzasokba azert ne essunk:)
Nem hiszem, hogy túlzásokba esnék. Szerintem komoly segítséget tudnának nyújtani a magyar gazdáknak a jövőre való felkészülésben.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kém-üzenetek? :)

"Az alapkérdés még mindig ugyanaz: miért töltött fel valaki több tízezer videót, amin homogén színes térben illékony foltokat látni."

6pVkBIhiQxl6Gs9ps.jpeg


http://444.hu/2016/02/26/toroltek-a-youtube-rol-a-rejtelyes-csatornat-ami-utan-egyre-tobb-ember-nyomozott

http://www.bbc.com/future/story/20160225-the-quest-to-solve-youtubes-strangest-mystery

Egy másik őrült YT csatorna, ami még létezik:

https://www.youtube.com/channel/UCsLiV4WJfkTEHH0b9PmRklw/videos

Biztos, hogy nem üzenetek.
Az, hogy a végén már percenként kerültek fel (gondolom szünet nélkül) automatizált feltöltésre utal.
Az, hogy az egészet írmagvastól irtották ki, szerintem azt takarja, hogy a Google (vagy csak a YT) elleni műveletről szólt a dolog. Valamilyen teszt lehetett.
Amúgy a Google-nél valszeg pontosan tudják, hogy ki és mi ez, ha meg nem, akkor már a CIA dolgozik a fiók hátterére.

De nem tartom lehetetlennek, hogy ezeknek a fura csatornáknak (kivéve a négyszögeset mert az YT tesztcsatorna volt) köze van az olyan projektekhez mint a Cicada 3301. Érdekes.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kém-üzenetek? :)

"Az alapkérdés még mindig ugyanaz: miért töltött fel valaki több tízezer videót, amin homogén színes térben illékony foltokat látni."

6pVkBIhiQxl6Gs9ps.jpeg


http://444.hu/2016/02/26/toroltek-a-youtube-rol-a-rejtelyes-csatornat-ami-utan-egyre-tobb-ember-nyomozott

http://www.bbc.com/future/story/20160225-the-quest-to-solve-youtubes-strangest-mystery

Egy másik őrült YT csatorna, ami még létezik:

https://www.youtube.com/channel/UCsLiV4WJfkTEHH0b9PmRklw/videos

Hopp, az utolsó linken található csatorna magának a Google-nak a műve:

https://en.wikipedia.org/wiki/Webdriver_Torso

Egyébként:

https://en.wikipedia.org/wiki/Numbers_station
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nem hiszem, hogy túlzásokba esnék. Szerintem komoly segítséget tudnának nyújtani a magyar gazdáknak a jövőre való felkészülésben."

Ugy erted, hogy hogyan huzzak majd meg magukat, ha tobbsegbe kerul itt is a kisebbseg?
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="xfotel">
részemről holland, búr és német barátainkat várjuk szeretettel, csupán a koronára kell felesküdniük és a számukra kijelölt földrajzi területen elhelyezkedniük, valamely kisantant ország jelenleg kisantant buzik lakta, anyaországhoz nemsokára visszatérő részében

Nem értem miért ágál itt mindenki a búrok ellen. Ezeknek legalább már van gyakorlatuk abban, hogy hogyan kell futtában leszedni a veteményesből váratlanul előbukkanó szinesbőrűt.
Legalább nem a lőtéren kell kezdeni a honosítási oktattásukat.
</blockquote>

ha más nem az biztos, hogy nem itt fogják kikölteni képzelt őstörténeti baromságaikat, mint a szlovákok és dákok - együttműködés egy egyszerű de mindkét félnek hasznos koncepció mentén, kiindulásnak szerintem ez jó, de ha már itt tartunk ha jól tudom egy nem túl nagy bőrönd pénzért a Sátán is kaphat itt útlevelet meg ingyen fogtömést
 
Status
Not open for further replies.