[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 016
113
Nyilván nem az USA-nak és Oroszországnak lenne jó, hanem a Távol-Keletnek. A japán és dél-koreai high-tech plusz a kínai gazdasági és emberanyag potenciál. Kis túlzással game over lenne a Nyugatnak. De mint írtam is, ez esélytelen. Túlságosan gyűlölik egymást, és az USA is minden követ megmozgatna, hogy aláaknázzon egy ilyen közeledést, pedig én biztos vagyok benne, hogy mindhárom országban kell lennie egy-két politikusnak, akik eljátszanak néha a gondolattal.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Ki gondolta volna 70 évvel ezelőtt, hogy a német kancellár és a francia elnök kéz a kézben fognak mindenhová tárgyalni menni? Ha hagyják nekik, előbb utóbb az ázsiai népek is rájönnek arra az egyetemes törvényre, ha összefognak, övék a világ... Kérdés hogy hagyják e nekik? Szerintem NEM.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Friedman kapcsán egy gyors jegyzet részemről, hogy szerintem hol tart ma a sakktábla:

1. Az USA a SZU összeomlásától kezdve azt várta az EU-tól/NATO-tól, hogy kelet felé bővítve őket eljutnak egészen Japánig. Így Washington közvetlen irányítása alatt lett volna a Kína-ellenes tömb.

2. De Oroszország csak nem méltóztatott összeomlani. USA: mit csináljunk, mit csináljunk... Megvan: Kerítsük be őket: Irak, Afganisztán stb.... aztán hátha mégis összeomlik.

3. Putyin "házassági" ajánlatot tesz az EU-nak: "Lisszabontól Vlagyivosztokig". USA: Atyaúristen, ez még Kínánál is veszélyesebb verzió... mit csináljunk, mit csináljunk... Megvan: rontsuk meg a viszonyt Oroszország és az EU között: Ukrajna

4. Merkel azonban (szerencsére) elutasítja Putyin ajánlatát: nem kell a "Lisszabontól Vlagyivosztok". Viszont ehelyett az EU Kínával kezd üzletelni. Ez persze német-EU részről tök logikus: az EU és Kína gazdaságilag hosszútávon megfojtaná Oroszországot és aztán feloszthatnák egymás között az Urálnál meghúzva a határt. Német-kínai találkozók. Ázsiai bank. USA: hülye EU, pont Kína ellen akartam őket létrehozni, erre összeállnak Kínával... mit csináljunk, mit csináljunk... Megvan: ijesszük meg az EU-t egy agresszív Oroszországgal, hátha visszafutnak a karjainkba; Duginék megszervezik a Krím visszacsatolását és a katonai ellenállást Kelet-Ukrajnában, amerikai segédlettel (!); Putyinnak ez nem tetszik, mert ő még mindig bízik a "Lisszabontól Vlagyivosztokig"-ban, ezért nem támogatja Kelet-Ukrajnát: Minszk-ezik

5. Az EU közben egyre Amerika-ellenesebb, mert az emberek már látják az amerikai sz@rkavarást. (A 2008-as válságtól kezdve különösen.) USA: Fú, ez az EU már Oroszország nélkül is veszélyes... mit csináljunk, mit csináljunk... Megvan: domináljuk le őket: TTIP, migránsok befogadása okán centralizáció, Európai Egyesült Államok, az amerikai hadsereg Európába küldése

6. Duginék közben látják a megromló USA-EU viszonyt, és ráfűtenek, hátha szakad az EU: a szélsőjobb támogatása az EU-ban, és még több migráns EU-ba irányítása USA: Vazz, ez szemétség... az egész EU nekem kéne, bár... ha Kína ellen fordultok, akkor éppen megoszthatjuk... Dugin: OK. USA: jó, akkor Jalta 2. De le kéne vezényelni. Dugin: Kelet-európai háború? USA: OK.

7. Kína gyanút fog. USA-Oroszo. paktum? Dögöljetek meg. Hadgyakorlat Szaúd-Arábiában.

Korábban:

China Secretly Sold Saudi Arabia DF-21 Missiles With CIA Approval

http://thediplomat.com/2014/01/china-secretly-sold-saudi-arabia-df-21-missiles-with-cia-approval/

8. Dugin USA-nak: Figyu, mi lesz, ha közben Kína betámad minket Szibériánál? USA: Nyugi, bizgetem őket a Dél-Kínai-tengeren.

South China Sea: US may consider sending more destroyers to patrol islands

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/25/south-china-sea-us-may-consider-sending-more-destroyers-to-patrol-islands
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Én sem hinném, hogy ennyire túl lenne komplikálva a valós rendszer, DE mindenképpen érdekes olvasni az eszmefuttatásait. Tényleg forgatókönyv gyanús, Christopher Nolan szereti az ilyen csavaros történeteket, nála kéne bepróbálkozni :p!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Már megint ezek az oroszok! De menekültek az orosz bombázások előtt is voltak dögivel.

Komoly kihívást jelent a NATO számára Oroszország
Moszkva és Damaszkusz fegyverként veti be a menekültáradatot Európa destabilizálására - jelentette ki kedden az amerikai szenátus fegyveres erőkkel foglalkozó bizottságában a NATO európai erőinek főparancsnoka.
http://www.atv.hu/kulfold/20160302-komoly-kihivast-jelent-a-nato-szamara-oroszorszag

http://mno.hu/kulfold/nato-a-szirek-es-az-oroszok-felhasznaljak-a-menekulteket-1331256
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Tudom, hogy ez esélytelen, de én szerintem Kína helyett arra törekednék, hogy valahogy összehozzam, hogy Kína, Japán és Dél-Korea valahogy félretegye a 20. századot, és az ősi, sokszor közös, egymásból merítő múltra támaszkodva közelítsem a három távol-keleti hatalmat. Ha ők esetleg egy blokkban lennének, akkor az USA elfelejthetné a Távol-Keletet és a Csendes Óceán nyugati felét. Kb örökre.

Nem a XX. századdal van a baj. Az ellenségeskedés több mint 500 évre nyúlik vissza. Olyan szinten van berögzülve a fejekbe, hogy önszántukból egyikük sem nyitna ebbe az irányba.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
@haubagoi szerintem elégé lesodródtál valós vágányról.

Ok, magyarázz meg nekem légyszives valamit a "valós vágány" szerint:

Miért adott el Kína DF-21-es rakétákat Szaúd-Arábiának, mikor tudta, hogy Szaúd-Arábia Oroszország ellensége?

China Secretly Sold Saudi Arabia DF-21 Missiles With CIA Approval

http://thediplomat.com/2014/01/china-secretly-sold-saudi-arabia-df-21-missiles-with-cia-approval/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
100 ezer menekült ragadhat Görögországban, Athén ezért Ausztriát okolja és Uniós segélyt kér
https://www.youtube.com/watch?v=dKmFEpfbxKw
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 016
113
Nem a XX. századdal van a baj. Az ellenségeskedés több mint 500 évre nyúlik vissza. Olyan szinten van berögzülve a fejekbe, hogy önszántukból egyikük sem nyitna ebbe az irányba.

Tudom:) Ezek örök álmok, lehetőségek csak. Egy tényleg egyesült, önálló Európa a világ vezető hatalma is lehetne akár, akárcsak a távol-keleti hatalmak.
 
T

Törölt tag 008

Guest
dél korea nem jó példa. Kínával nagyon jó akapcsolata és japannal is folyamatosan javítja. nem véletlen hogy bocsánatit kértek a szexrabszolgaság miatt a japánok. a két nép is egyre jobban kijön egymással.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="desertfox">@haubagoi szerintem elégé lesodródtál valós vágányról.

Ok, magyarázz meg nekem légyszives valamit a "valós vágány" szerint:

Miért adott el Kína DF-21-es rakétákat Szaúd-Arábiának, mikor tudta, hogy Szaúd-Arábia Oroszország ellensége?

China Secretly Sold Saudi Arabia DF-21 Missiles With CIA Approval

http://thediplomat.com/2014/01/china-secretly-sold-saudi-arabia-df-21-missiles-with-cia-approval/
</blockquote>

Pénzért?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.ru/2016/03/az-europaiak-menekulhetnek-a-letelepulo-migransok-elol/

Még hogy szovjet ideológia? mi? az EU ideológia szebb lesz mi ?
India 2

Hiába lesz majd egy afrikai magyar mérnök akit etalon ként fognak mutogatni a médiába ha rajta kívül több millió tesója lelakja a falvakat és élhetetlenné teszik
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Én sem hinném, hogy ennyire túl lenne komplikálva a valós rendszer, DE mindenképpen érdekes olvasni az eszmefuttatásait. Tényleg forgatókönyv gyanús, Christopher Nolan szereti az ilyen csavaros történeteket, nála kéne bepróbálkozni :p!
Ez neked túl csavaros? Pedig ez még nem is összeesküvés elmélet..
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="desertfox">@haubagoi szerintem elégé lesodródtál valós vágányról.

Ok, magyarázz meg nekem légyszives valamit a "valós vágány" szerint:

Miért adott el Kína DF-21-es rakétákat Szaúd-Arábiának, mikor tudta, hogy Szaúd-Arábia Oroszország ellensége?

China Secretly Sold Saudi Arabia DF-21 Missiles With CIA Approval

http://thediplomat.com/2014/01/china-secretly-sold-saudi-arabia-df-21-missiles-with-cia-approval/
</blockquote>

Pénzért? </blockquote>

Románia rendelte el a rakéták Szaúd-Arábiába szállítását, mert majd le mikor a 2021-ben rómaiak lerohanják Irán északi részét, és részlegesen helyreállítják Nagy-Romániát akkor be fogják vetni azokat Teherán ellen.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Lehet, hogy Haubagoi téved, de lehet, hogy nem...
http://oroszhirek.hu/politika/5488-ugyvedje-szerint-hazateresre-keszul-janukovics-volt-elnok
Ha Janukovics "hazatér" mint a törvényes elnök, akkor Ukrajna lakosságának a döntő része (ukránok és oroszok) könnyen az oldalára állhatnak - másnap reggel pedig behívhatja az orosz hadsereget a tenoristák/puncisták/faxisták ellen.
A háború ebben az esetben a benyomuló reguláris orosz hadsereggel együtt K-Európában indul.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nem hiszem hogy életbiztosítás neki betenni a lábát Kijevbe. Az meg még kevésbé hogy az ország elfogadná az után ami történt.
 
Status
Not open for further replies.