[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 489
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de Németországnak nagyon komoly szénvagyona van. Miért kellene nekik a Lengyel szénkészlet?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de Németországnak nagyon komoly szénvagyona van. Miért kellene nekik a Lengyel szénkészlet?

Nem akarok ünneprontó lenni, de Németországnak nagyon komoly szénvagyona van. Miért kellene nekik a Lengyel szénkészlet?

Németek az ukrán szénkészletre pályáznak. Korábban írtam, hogy a nyugat már felosztotta UKrajna gazdaságát. Usákoké lesz az ukrán energetika(gáz,atom) németeké a szén, dán, hollandok é a mezogazdaság...stb.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="fip7">Nem akarok ünneprontó lenni, de Németországnak nagyon komoly szénvagyona van. Miért kellene nekik a Lengyel szénkészlet?

Nem akarok ünneprontó lenni, de Németországnak nagyon komoly szénvagyona van. Miért kellene nekik a Lengyel szénkészlet?

Németek az ukrán szénkészletre pályáznak. Korábban írtam, hogy a nyugat már felosztotta UKrajna gazdaságát. Usákoké lesz az ukrán energetika(gáz,atom) németeké a szén, dán, hollandok é a mezogazdaság...stb.</blockquote>

Az erőművekhez kell. Németország leállítja az atomerőműveit és szénerőművekre tér át.

A fenti cikkben, amit idéztem, megemlítik azt is, hogy a szén nagyon környezetszennyező, ráadásul ha elégeted, fogyasztja az ország széndioxid-kvótáját (amiből extra keret vásárlása pénzbe kerül), továbbá ott vannak a németországi (sötét)zöldek, akik nem tűrnének el (még több) szénerőművet Németo. területén.

(Németo. már jelenleg is 40%-ban (!) szénerűművekkel termeli az energiát.)

Ezért ezeket az új erőműveket Ukrajnába helyeznék, a helyi szénkészletre alapozva, hadd szennyezzen ott. Az ideológia is meglesz: így lehet Ukrajna független az orosz gáztól stb.

Ennek jogi kereteit a cikk szerint már alá is írták az EU-Ukrajna társulási szerződés részeként.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Németország villamosenergia-termelése 2014:

Fosszilis:
<b>Barnaszén: 26.5%
Feketeszén: 19.3%</b>
Földgáz: 6.3%
Fosszilis összesen: <b>52.1%</b>

Nukleáris: <b>17.1%</b> -> ez meg fog szűnni!

Megújuló:
Szélenergia: 10.1%
Napenergia: 7.0%
Biogáz: 9.7%
Vízerőmű: 4.0%
Megújuló összesen: <b>30.8%</b>

Ezzel szemben Magyarországon:

Fosszilis: 43% (ezen belül szén mindössze 14%)
Nukleáris: 37%
Megújuló: 7%
Import: 13%

Így tulajdonképpen Magyarország környezetbarátabb, mint a "nagy zöld" Németország, mert Mo.-on a fosszilis energiahordozók aránya csak 43% (Németo. 52.1%), ezen belül is a szén aránya csak 14% (Németo. 45.8%), a nukleáris+megújuló aránya 44% (Németo. 47.9%), ráadásul Németo. leállítja az atomerőműveit (amelyeket részben szénerőművekkel pótol), mi pedig új atomerőmű blokkokat építünk. Plusz, Mo.-on sincs kizárva, hogy az atomerőmű mellett a megújulók aránya is növekedhet (szél, nap, víz, geotermikus).

(kép jobb oldalt, fent)
http://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_sector_in_Germany
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 489
113
laudarage

Ez itt off téma, de van rá topik a kantinban.
Viszont annyit hozzáfűznék, hogy Ukrajnából Németországba vinni áramot igen nehézkes, és a német szénkészletek bőven fedezik a német felhasználást.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@laudarage Én nem téged akartalak meghazudtolni. Mert gondoltam hogy valahol olvastad, de tegyük fel Putyin és Angela azon a VB mecsen nem csak Podolski-ról beszéltek, ha nyugati média bemocskolja piszkos szándékú németeket , akik már el is osztották az eddig orosz érdekeltségeket , talán rossz fényt vett a tárgyalásokra, egyébként ÉN úgy cuzámen a német politikát és külpolitikát egy kiherélt bikának tartom, mit kaptak Irakért ? Afganisztánért ? Kb. úgyan azt mint mi PACSI :D :D Aki a <b>saját</b> aranykészletét nem képes visszaszerezni, az új koncról ne is álmodjon szerintem! !
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Maximum a szénkészletekre kapta elővásárlási jogot Amerikától vagy mint Romániába a volt régi Magyar aranykészleteket a Kanadaik bányászhatják ( Strómanok ) .
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="Mackensen">Amennyire össze van fonódva a kínai és az amerikai gazdaság kétlem, hogy bármilyen szankciósdi komolyan vehető.
Szibériát szerintem most szerzik meg, de nem valamilyen határmódosítással, hanem felvásárolják a bányákat, meg a kitermelési jogokat stb. Az oroszoknak most nagyon kell az elternatív tőke, mivel a nyugat kezdi kivonni a sajátját. Ki mondta, hogy csak katonailag érdemes megszerezni egy területet?

Ez az összefonósdi egy tipikus, nyugati közgazdaságtant tanultak között divatos érv.
De a valóság az, hogy épp az EU-Oroszo. példán át lehetünk szemtanúi annak, hogy a gazdasági összefonódás miként foszlik széjjel!

Másrészt, az USA egyre inkább abban gondolkozik, hogy olcsó mexikói munkaerővel helyettesítse Kínát. Ezért nemrég Obama hozott egy rendeletet, amelyben megkönnyíti a mexikóiak USA-ba vándorlását, illetve a már az USA-ban tartózkodó illegális mexikói bevándorlók legalizálását.

Ez lehetővé teszi majd az USA-Kína gazdasági kapcsolatok fellazítását, az amerikai vállalatok hazatelepítését az olcsó mexikói munkaerőre alapozva, végül a teljes szembefordulást Kínával és a Kína elleni gazdasági szankciók/tengeri blokád bevezetését.



</blockquote>

Ez egy összeesküvés elmélet.

De! Az összeesküvés elméletek törvényszerűsége Bogaras szerint:
1, Az összeesküvés elméleteket pihent agyú emberek (bocsi!!) találják ki mert nincs jobb dolguk
2, Függetlenül az 1 pontól az összeesküvés elméletek 50 %-ban igazak
3, 30 % sokkal durvább az igazság mint az eredeti elmélet
4, A maradék 20%-ban valóban nincs köze az igazsághoz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 244
67 978
113
Azért a kínaiak sem esznek meg mindent. Vagy túl válogatósak lettek? Nézőpont kérdése.
hidfo.net/2014/08/19/kina-megint-visszakuldott-1000-tonna-gmo-kukoricat-az-usa-nak
@laudarage Én nem téged akartalak meghazudtolni. Mert gondoltam hogy valahol olvastad, de tegyük fel Putyin és Angela azon a VB mecsen nem csak Podolski-ról beszéltek, ha nyugati média bemocskolja piszkos szándékú németeket , akik már el is osztották az eddig orosz érdekeltségeket , talán rossz fényt vett a tárgyalásokra, egyébként ÉN úgy cuzámen a német politikát és külpolitikát egy kiherélt bikának tartom, mit kaptak Irakért ? Afganisztánért ? Kb. úgyan azt mint mi PACSI :D :D Aki a <b>saját</b> aranykészletét nem képes visszaszerezni, az új koncról ne is álmodjon szerintem! !
Figyeljétek Viktort,ő ott volt és mindent hallott. Azóta miket lépett ő/mi a sakktáblán?
visszamennyel.gif
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Azért kicsit szerintem itt alábecsülitek az ülésrendet, illetve hogy mit tud vagy mit nem egy vezető, vagy miért van ott. Na mind1 ez a Ti dolgotok :D
@Antigonosz lehet ez T-72 botrány sem véletlen ? ? Egyébként úgy se tudjuk meg hogy mi van igazából. Max csak spekulálhatunk rá :D :D Lehet mi vagyunk a Trojan, bár szerintem ez egyértelmű csak melyik oldal Trojánja ? ? EZ NAGY kérdés
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 244
67 978
113
Tuti hogy értette gergo55, Viktorunk szvsz még vágja az oroszt, tud angolul az biztos és a németet is megérti. Szerintem németül beszéltek. Putyin DDR-ben volt KGB-s Merkel szintén ex DDR-es.
desertfox, természetesen nem tudunk semmit a valós üzletről pl a 72-esekkel kapcsolatban. Max 10 év múlva. Mi csak igyekszünk, mindig valamerre ahonnét erősebb passzátszél fúj. Viktorunk szvsz ráizgult Vlagyimirovics stílusára, lásd az utóbbi nyilatkozatok. Merkelt nem tudta meghódítani Putyin, de Viktor ráharapott a stílusra.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ott az írás a falon
http://www.youtube.com/watch?v=xdXQHEXOwCE

Imran N. Hosein sejk közismert író, filozófus, az iszlám vallás szakértője, több egyetemen végzett tanulmányokat, amerikai és kanadai egyetemeken oktatott.

Ebben az előadásában Ukrajnáról, a mostani válságról beszél.
Érdekes.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Hosein elmondta a lényeget, ehhez nincs is mit hozzátenni. A következményeket mindenki a saját bőrén fogja tapasztalni, hacsak meg nem tudják állítani a Nyugat ámokfutását, mégpedig Nyugaton. Ha Keletről kell megállítani, az az utolsó háború lesz.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://mno.hu/lanchidradiokulfold/elmaradt-az-obamatol-vart-fekete-csoda-1243659
"Ez a csoda pedig máig elmaradt – ez lehet az egyik forrása a fehérek és feketék közötti folyamatos szembenállásnak – véli Nógrádi György. A helyzet pedig már általános felkeléssel fenyeget."
Közeleg az idő, amikor végre a világ megszabadul az USA-tól.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Közeleg az idő, amikor végre a világ megszabadul az USA-tól."

Nem kéne átesni a ló túloldalára

Inkább a NATO szabaduljon meg a világ
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Hosein elmondta a lényeget, ehhez nincs is mit hozzátenni. ....

Technikai okok miatt nem tudom a videót megnézni, kérhetnék egy pár mondatos összefoglalót? Előre is köszönöm!

Oroszok gyengítése az első vh. óta zsidók által terv szerűen halad. Ennek része az elajándékozott Krím félsziget és a mostani ukrajnai balhé is. Oo. azonban egyenlőre akadályozza a tervet: Krím visszafoglalása és Ukrajna fenntartása.