[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 467
113
Lengyel Légierő (PZ) számokban

10632688_819284218121612_3845226993955767071_n.jpg



Forrás: Ministerstwo Obrony Narodowej
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A Nagy Sakktábla szempontjából előrehaladott állapotban van az EU és Oroszország között a válság elmélyítése. A szinkronszankciók egyszerre szűkítik Európa és Oroszország mozgásterét – Európa egyre inkább amerikai satuba van fogva, Oroszország pedig kénytelen engedményesen nyitni Kína, India és Dél-Amerika felé.

Kína maga előtt tolja Oroszországot – a végletekig leegyszerűsítve Oroszország valójában Peking zsoldosserege. Ugyanez történik tükörben a Nyugati világgal – az USA maga előtt tolja az EU-t, ahol Európa képviseli a beáldozható zsoldosokat (vazallusokat). Az egyik az SCO, a másik a NATO szervezetét használja fel a katonai manőverek szervezésében, gazdaságilag pedig az IMF-et illetve a BRICS új bankrendszerét.

Ha kellő távolságból nézzük a Nagy Táblát, akkor teljesen nyilvánvalóvá válik, hogy az Új Világrendben betöltött státuszért valójában az USA és Kína szkanderozik egymással. Az egyik kezében egy EU/NATO, a másik kezében Oroszország hadereje. Az USA katonailag erősebb Kínánál, az európai szövetségesek katonai ereje (NATO) viszont gyengébb, mint a jelenlegi bevethető orosz hadipotenciál. Az erősebb fél kezében egy kicsit rövidebb a kard – hogy ez valóban erőegyensúlyt jelent-e, ezt a jelen éppen most dönti el Ukrajnában és a Közel-Keleten.

Az Iszlám Állam létrehozása valójában kulcslépés volt azért, hogy a térségben a gyengülő Amerikai befolyást ellensúlyozza – lásd Irán vagy Szíria relációját az IÁ-hoz. Közvetve tehát az IÁ lett bedobva a Közel-Keleten Kína térnyerésének lassítására.
Amikor ebben a konstellációban Kínáról beszélek, akkor ne feledjük Kína nyugati pajzsát sem, azaz Moszkvát. A regionális lépések fő stratégiai céljait csak globális léptékben lehet érzékelni vagy megérteni. A globális erőtér változásai – pontosan a gigászi méretek és adatmennyiség miatt – statisztikailag már sokkal pontosabb eredményt (vektort) mutatnak, mint a relatíve kevesebb változóval dolgozó, de sokkal részletesebb regionális elemzések.

Nem tudom, hogy a szakértők mikor jutnak arra a felismerésre – vagy mikor merik nyíltan kimondani – hogy jelen pillanatban a harmadik világháború első katonai fázisában járunk, ahol az USA és Kína globális gazdasági érdekeinek ütközése mellett párhuzamosan katonai ütköztetések történnek a „közvetítő közegeken” (EU, Ukrajna, Oroszország, IÁ, stb.) keresztül.
Miközben Moszkva fegyverei farkasszemet néznek a NATO fegyvereivel, addig az USA és Kína egy egészen más dimenzióban ütközik meg egymással.
Ekkora léptékben kijelenthető, hogy az USA és Kína proxy háborút indított az EU és Oroszország felhasználásával, egyelőre sokkal alacsonyabb szinten, mint amire valójában képes lenne akár az EU akár Moszkva.

Régebben Littlejohn kollégával (meg talán Fip7 mesterrel is) elmélkedtünk Asimov Alapítványa és a jelen kor valóságának párhuzamairól, és akkoriban írtam egyszer, hogy India és Oroszország „kiegyezése” lesz az, ami segíteni fog a világon. Indokolni akkor nem tudtam, csak sejtésnek éreztem. Ez mostanra számomra szinte biztossá vált – Oroszország Indiával nagyon szorosan összefogva lehet képes kiegyensúlyozni a két fő súlypont (USA-Kína) között egyre gyorsuló ütemben a háttérben zajló dominanciaharc végső és végzetes elmérgesedését.

Érthetőbben fogalmazva egy orosz-kínai erőteljesebb összezárás már konkrét globális léptékű háborúval fenyeget, de egy erőteljes indiai-orosz összezárás viszont pont ellenkezőleg. Olyan ez, mint a térbeli erőrendszereknél a nyomatékok közelítő kiegyenlítése. Nyilván egy állandóan változó dinamikus rendszerben ez nem egy könnyű feladat – a legfontosabb pedig az időzítés!
Ez a világ lakóinak közös létérdeke.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Az Iszlám Állam létrehozása valójában kulcslépés volt azért, hogy a térségben a gyengülő Amerikai befolyást ellensúlyozza"

Obama azt nyilatkozta nincs stratégia az Iszlám állam felszámolására .

Ja persze majd jó pár ezer terepjárós senkiházihoz hú de nagy stratégia kell.

Az is érdekes hogy ezek gyűlölik amerikát mégis azokat támadják akik épp Amerika ellen vannak.
Mondtam én hogy a jnekik érdekét képviseli !
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>az európai szövetségesek katonai ereje (NATO) viszont gyengébb, mint a jelenlegi bevethető orosz hadipotenciá</i>

Ha az atomfegyvereket és a stratégiai bombázókat nem számoljuk ide akkor ez nem igaz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Obama azt nyilatkozta nincs stratégia az Iszlám állam felszámolására .

Azért vicces, hogy a nagy USA a világ legerősebb hadseregével és a folyamatos terrorista-ellenes marketingjével, nem rendelkezik erre vonatkozó stratégűval.

Szíria részéről meg kellen kérdezzék az oroszokat is, hátha van nekik erre vonatkozó stratégiájuk. 4-5 FOAB hamar megmutatná, hogy hol a helye az ISIL-nek, és hogy kinek a szövetségeseivel ne szórakozzanak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ha az atomfegyvereket és a stratégiai bombázókat nem számoljuk ide akkor ez nem igaz.

Mindeig viccesnek találtam az ilyen megközelítéseket, mivel az amerikaiaknak is ha az atomfgyvereiket és a legierejüket nem számítanák, akkor lenne aki elpicsázná őket, nem is egy. Csak a valóságban nem úgy megy, hanem mindenkinek az van, ami van, és azt használja, ha úgy látja megfelelőnek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem a légierőt mondtam, hanem a stratégiai bombázókat. Ami az amerikaikat illeti, hogy ha a bolygó összefogna, hogy mi vsz amik valszeg kikapnánk. El nem tudom képzelni melyék ország hadserege tudná megverni az amerikaiakat?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"4-5 FOAB hamar megmutatná, hogy hol a helye az ISIL-nek, és hogy kinek a szövetségeseivel ne szórakozzanak. "

Lényegében semmi gond nem lenne ha az oroszok megritkítanák légicsapással őket.
Szu-34 vagy akár a szu-30sm gépeket is bevethetnék lazán + jó kis reklám lenne.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem a légierőt mondtam, hanem a stratégiai bombázókat. Ami az amerikaikat illeti, hogy ha a bolygó összefogna, hogy mi vsz amik valszeg kikapnánk. El nem tudom képzelni melyék ország hadserege tudná megverni az amerikaiakat?

Tudom, hogy a stratégiai bombázókat írtad. Csak azt próbáltam elmondani, hogy nem lehet hadseregek és országok potenciáljait azzal csökkenteni, ha belefogsz egy olyan eszmefuttatásba, hogy ha nem lenne neki ez vagy az...De van nekik, pont.

El nem tudom képzelni melyék ország hadserege tudná megverni az amerikaiakat?
Ebben a formájában egyik sem, legalábbis konvencionális fegyverekkel nem, atommal az oroszok valószínűleg úgy szétkapnák őket, mint etióp gyermek a segélycsomagot. De ez már egy túl ronda történet. Viszont a butított, atomfegyver- és légierő nélküli világban Kína valószínűleg bedarálná. Már a létszámfölényből adódóan is, mert a haditechnikájuk már nekik is egész jó.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jó, akkor vegyük az atomot is. UK és Franciaországnak vann annyi atomja, hogy bisztosított a MAD és akkor le is zártuk a vitát.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Na így néz ki egy modern háború.

http://www.origo.hu/techbazis/20140829-het-nagybank-adatait-tortek-fel-hackerek.html
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 496
113
Montezuma

Jó kis eszme futtatás volt ismét tőled, de én azzal nem értek egyet, hogy az orosz-kínai viszony az olyan, mint az USA-EU. Szerintem még csak nem is hasonlítanak. Az USA komoly nyomást tud gyakorolni az EU-ra, ami számomra még mindig azt jelenti, hogy az EU az európai népek ellensége. Pont, mint az SZU volt anno. (Alapvetően úgy is működik, de ebbe ne menjünk újra bele)
Az oroszok és a kínaiak viszont nem tudják egymást kényszeríteni semmire. Kisebb problémákat leszámítva valamilyen szintű szimbiózisban élnek. Nem láttam olyat még, hogy utasítgatnák egymást stb... Lehet Oroszország gazdasága és lakossága nincs egy súlycsoportban Kínáéval, de a hadi potenciál hasonló, ásványkincsek területén pedig Oroszország verhetetlen.

Az indiai-orosz viszony egy jó dolog lehetne, ha India és Pakisztán nem lenne olyan amilyen. (Meg Banglades stb...)
Ez a térség inkább válság övezet, mint baráti zóna. Addig mennek erre felé jól a dolgok amíg az oroszok valamilyen szinten kordában tartják Indiát, Kína pedig Pakisztánt.
Ha ebben a térségben eszkalálódna a helyzet, az erős hatással lehet a kínai-orosz viszonyra is. Ezt is figyelembe kell venni, és ezért nem olyan hatalmas az orosz-indiai összeborulás sem szerintem.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 322
113
Egy kolléganőmmel beszélgettünk a világ dolgairól és azt mondta, hogy a Nostredamus-i jóslatokat mindig csak útólag tudták értelmezni.
Európában 72 év után széthullik egy birodalom=Szovjetúnió.
Utána majd jön majd egy fekete sereg (ISIS?), akit egy cár fog megállítani (Putyin?).
Vélemények?
 
D

danielblack

Guest
Montezuma

Az USA komoly nyomást tud gyakorolni az EU-ra, ami számomra még mindig azt jelenti, hogy az EU az európai népek ellensége.

Hát igazából attól függ milyen emberekre nyújt veszélyt.... Rám mint németbe kivándorolt magyarra jó hatással van, hogy németbe dolgozhatok normális pénzért. Szóval itt nyugaton annyira a gáz drágulása sem érezhető. Inkább azt mondanám, hogy a Kelet európában élő emberekre veszélyes az EU, így egyben az USA is. Mivel csak felvevőpiac vagyunk és nem bírnánk fizetni az amcsi palagázt se...
Egyébként komoly gond otthon a népesség csökkenés, a kivándorlás, a kisebbség szaporodása, azonban itt nyugaton kemény muszlim közösségek vannak. És Le merem fogadni, hogy pár évtized és elüldöznek nyugatról minden keresztényt. És akkor Magyarország újra feltöltődik majd.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 322
113
Azért az elég nagy jövőkép Magyarországnak, hogy csak azért jó az EU-ban lenni, hogy a fél ország külföldön dolgozhat az ottani helybéliek fizetésének feléért - harmadáért, és még mindig megéri, mert jobban keres mint itthon és főleg olyan munkakörökben dolgozhat amiben "snassz" dolgozni a helybelieknek. Ez az igazi gyarmatosítás, mi meg tapsikolunk. Ettől azért többet vártunk 1989-ben.
 
D

danielblack

Guest
Persze, hogy többet. Azt vártuk, hogy nálunk legyen jólét. Azonban ez nem érdeke másnak rajtunk kívül :-(
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 322
113
A történelem folyamatosan ismétli önmagát, csak mi nem tanulunk belőle.Ideje lenne felnőni, de (igazat szólsz!) ez nem érdeke másnak.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@danielblack nem is tudtam hogy németben élsz.
Szerintem ez a probléma előbb fog eszkalálodni, mikor jön probléééém. Németországba legjobb tudomásom szerint elég sok Török él , Én ahogy most ezt a bulit figyelemmel kisérem az a Török kormány teljesen elkötelezödött Amerika ellen ! ! 2 szer is megprobálták megbuktatni az ottani vezetést és vele a társadalmi elitet, nem hiszem hogy jó néven vették, Török vs Izrael helyzet is jelzi és majd amikor ez a puskaporoshordó robban és lesz egy nagyszámú "ellenség" a némethonban , hát érdeks lesz a szitu, szintugy Anglia. előreláthatatlan helyzet lesz.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 322
113
Állítólag Törökország lesz az arab világ vezető hatalma és ez egyáltalán nem elképzelhetetlen a folyamatokat látva.
 
D

danielblack

Guest
@danielblack nem is tudtam hogy németben élsz.
Szerintem ez a probléma előbb fog eszkalálodni, mikor jön probléééém. Németországba legjobb tudomásom szerint elég sok Török él , Én ahogy most ezt a bulit figyelemmel kisérem az a Török kormány teljesen elkötelezödött Amerika ellen ! ! 2 szer is megprobálták megbuktatni az ottani vezetést és vele a társadalmi elitet, nem hiszem hogy jó néven vették, Török vs Izrael helyzet is jelzi és majd amikor ez a puskaporoshordó robban és lesz egy nagyszámú "ellenség" a némethonban , hát érdeks lesz a szitu, szintugy Anglia. előreláthatatlan helyzet lesz.

Egy hónapja jöttem ki a családomhoz. itt 4 napnyi éjjeli műszakban megkeresem az otthoni fizetésem 110 százalékát....