[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Nem értem, hogy miért kéne nekik legyőzni Kínát? A nyersanyag Oroszország területén van, nem Kínában...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem értem, hogy miért kéne nekik legyőzni Kínát? A nyersanyag Oroszország területén van, nem Kínában...

Éppen azért. Ha Oroszország ellen háborúznak a nyersanyagért, akkor az USA és Oroszország megszaggatják egymást, Kína meg röhög, és a fejére nő mindkettőjüknek. Sőt, jó eséllyel mégsem az USA-é lesz a nyersanyag, mert Kínáé lesz Szibéria.
Holott az USA számára Kína nagyobb probléma mint Oroszország. Kína az, ami elveszi az amerikai munkahelyeket, nem Oroszo. Kína az, amely ellopja és lemásolja az amerikai technológiákat, nem Oroszo. Kína az, amely elveszi az amerikai piacokat, nem Oroszo. stb. Kína az, amely alacsonyan tartja a valutájának az árfolyamát, hogy ezzel külker előnyhöz jusson, nem Oroszo. stb.
Ezt látta be Trump.
Ha viszont kiegyeznek Oroszo.-gal, akkor a nyersanyagok az USA-é (is) lehetnek. Lásd nem véletlenül lett a külügyminiszter Rex Tillerson, az ExxonMobil olajvállalat volt elnöke.
Nem véletlenül akar kiegyezni az USA Oroszo.-gal, hiszen pl. az amerikai olajvállalatoknak nem Kínában, hanem Oroszo.-ban vannak érdekeltségeik - így nem érdekük Oroszo.-gal a háború.
És megfordítva, nem véletlenül nem akarnak háborúzni Kínával azok, akiknek pedig Kínában vannak érdekeltségeik - de ők most alulmaradtak a választásokon.
A lényeg az, hogy Oroszo. és Kína közül az egyiket le kell nyomniuk, mindkettővel nem egyezhetnek ki, és a választásokon most azok győztek, akiknek Oroszo. érdekeltségeik miatt fontosabb, mint Kína.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Oroszországnak milyen olyan EXPORT cikke van, amihez neki fontos lenen az a csatorna?....
A Szibériai korlátlan nyersanyag és energiamezőkön valamint az egyre nagyobb mezőgazdasági export termékeken kívül? Ezekhez pont jó lenne egy Szibéria alatt lévő kikőtő ami sosem fagy be.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Azzal óvatosak lesznek, mert az amik bedobnak egyet a tengerbe és kína elgondokozhat, hogy jó ötlet volt-e 900 millió embert a tengerpartra költoztetni, amit egy 15 méteres tzunami megtizedelhet.
Ha ezt megtennék, akkor nekik annyi, az USA egyszerűen nem engedheti meg magának hogy atomot dobjon Kínára, mert azt "visszadobja". Kína viszont megteheti hogy atomot dob egy támadó flottára, mert azzal nem veszélyezteti közvetlenül magát az USA-t - de lehet hogy van FOAB- típusú bombájuk, úgyhogy még az sem kell, de elég ha csak a mesterséges szigetek magasságában megakasztják a flottát hagyományos eszközökkel is bőven el tudják azt pusztítani.
Egy cunaminak meg a környező országok sem örülnének, és az USA örökre lemondhatna az egész távol keletről. Persze, elmebeteg tömeggyilkosok mindenhol lehetnek, de Trump nem tűnik annak.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
6 hónapja leírtuk mikor még Trump esélytelen volt.
USA ki fogy az időből.
Első tervük az lehetett hogy oroszokat sok apró lépéssel körülzárni, majd gazdasági háborúban legyőzni. CCP is ezt csinálták.
Után orosz báb területéről neki menni Kínának.

Ez nem jött be. Putyin rendszer kompetensebb ennél. plusz Kína is kapcsolt!

Trump és kormánya a nagy B terv végre hajtója. Két extábornok miniszterré kinevezése ezért volt zökkenőmentes.
Metis jelenkor legjobb amerikai stratégája!
Finomíthatja a tervek.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ha ezt megtennék, akkor nekik annyi, az USA egyszerűen nem engedheti meg magának hogy atomot dobjon Kínára, mert azt "visszadobja". Kína viszont megteheti hogy atomot dob egy támadó flottára, mert azzal nem veszélyezteti közvetlenül magát az USA-t - de lehet hogy van FOAB- típusú bombájuk, úgyhogy még az sem kell, de elég ha csak a mesterséges szigetek magasságában megakasztják a flottát hagyományos eszközökkel is bőven el tudják azt pusztítani.
Egy cunaminak meg a környező országok sem örülnének, és az USA örökre lemondhatna az egész távol keletről. Persze, elmebeteg tömeggyilkosok mindenhol lehetnek, de Trump nem tűnik annak.
Nem dobnak kinara atomot. Balset lesz a vizalatt! :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Persze, de akkor meg kiszabadul véletlen egy vírus New Yorkban... Buziskodni mindenki tud...
Aztán meg jön az "én apukám erősebb". :)
7AzBs9R8M8.gif
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 898
113
Azt nem tudom ha az Eúnió feltehetőleg lefelé fog csúszni, a kínai környék meg zűrös lesz, akkor vajon lesz -e szükség ipari nyersanyagokra,pláne orosz ipari nyersanyagokra? Mert ez únió gyengülni fog szerintem, kínai-usa viszony (de ide lehet még hozni a Japán és Dél -Korea piacokat is hiszen ők is felszívják a nyersanyagot) pedig zavarosabb, feszültebb. Még ha Usa-Oroszország ki is egyezik esetleg ad-e ez akkora lökést az orosz gazdaságnak, (ami egyáltalán nem teljesít rosszul az utóbbi egy évben pl) hogy tovább meneteljenek. Egy Usa-Oroszország kiegyezés mennyire vonzana be plusz tőkét oroszba illetve szívna -e fel nyersanyagot USA oroszból? Olajár talán ha feljebb megy még 10 dollárt idén,sokkal többre nem számítok.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Hagyományos haderőben Kína már most is túl nagy falat az USA-nak. Amiben megfoghatóak az a nuki és az energia fuggőségük. Ezért van szükségük az Oroszokra. Mind kettő van nekik bőségesen. De Kína veszettül keres új forrásokat. Afrikai bányák k.kelti energia, első sorban iráni. Ha ezt el tudják zárni és az oroszok sem lépnek, akkor még meg lehet fogni Kínát. De csak most és nem tíz év múlva, max néhány évük van rá.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Hagyományos haderőben Kína már most is túl nagy falat az USA-nak. Amiben megfoghatóak az a nuki és az energia fuggőségük. Ezért van szükségük az Oroszokra. Mind kettő van nekik bőségesen. De Kína veszettül keres új forrásokat. Afrikai bányák k.kelti energia, első sorban iráni. Ha ezt el tudják zárni és az oroszok sem lépnek, akkor még meg lehet fogni Kínát. De csak most és nem tíz év múlva, max néhány évük van rá.
Hagyományos haderőben, olyan nagy veszteségeket szenvednének Kínát támadva, hogy szerintem azt az USA szavazói nem nyelnék be. Lehet hogy valóban, úgy ahogy utaltál rá, egyszerűen össze sem jönne egy Kínát két vállra fektetni. Már az is horror erőforrás igényes, és nagy veszteséggel járna az USA-nak, hogy valóban tengeri blokád alá vegye, és ott is tartsa őket, de akkor meg vasúton kereskednének tovább, és nincsenek elvágva az Orosz nyersanyagtól sem. Kína nem Japán, nem egy sziget, amit pusztán tengerről ki lehet éheztetni!

Atommal meg lehetne fogni még, HA az Oroszok végignézik egy szó nélkül, hogy a szomszédjukat és kvázi szövetségesüket szétcsapják, és ők is kapnak a radioaktív felhőből... Az után viszont joggal kérdezné MINDEN ország a földön, hogy "mi a franc van az amerikaiakkal??!" Miért gyilkoltak halomra egy rakás embert? Miért "védekeztek" Atommal sok ezer km-re a saját határaiktól??! Ezt józan ésszel nem lehet megindokolni, hogy el is fogadja a világ közvéleménye, hogy mert félted a globális gazdasági első helyedet a világban, ha kell, a nálad atomütőerőben elmaradott de gazdaságban rád veszélyes vetélytársad állampolgáraid nukleáris holokausztba taszítod. Ezt ha meglépnék, azonnal PÁRIÁK lennének utána mindenhol a földön. Ezt épp ezért én kizártnak tartom. Valamint bár nem nagy a Kínai atomerő, de sanszosan a 3. a földön, tehát még az is lehet, hogy a válaszreakciót az USA sem tenné zsebre, hiába járnának viszonylagosan ŐK jobban...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Az után viszont joggal kérdezné MINDEN ország a földön, hogy "mi a franc van az amerikaiakkal??!" Miért gyilkoltak halomra egy rakás embert? Miért "védekeztek" Atommal sok ezer km-re a saját határaiktól??! Ezt józan ésszel nem lehet megindokolni, hogy el is fogadja a világ közvéleménye, hogy mert félted a globális gazdasági első helyedet a világban, ha kell, a nálad atomütőerőben elmaradott de gazdaságban rád veszélyes vetélytársad állampolgáraid nukleáris holokausztba taszítod. Ezt ha meglépnék, azonnal PÁRIÁK lennének utána mindenhol a földön.
Ezt már meglépték Hiroshimában és Nagaszakiban, mégsem lettek páriák. A háborúban a győzelem a fontos, a többi lényegtelen, utána győztesként gyárthatsz magadról rózsaszín történeteket és ha valaki feltesz egy kellemetlen kérdést, akkor még minidig pofánverheted vagy adhatsz rá egy magyarázatot amit el kell fogadjon, mert te győztél.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Ezt már meglépték Hiroshimában és Nagaszakiban, mégsem lettek páriák. A háborúban a győzelem a fontos, a többi lényegtelen, utána győztesként gyárthatsz magadról rózsaszín történeteket és ha valaki feltesz egy kellemetlen kérdést, akkor még minidig pofánverheted vagy adhatsz rá egy magyarázatot amit el kell fogadjon, mert te győztél.
Azért ez nem ilyen egyszerű. Japán előtte végigdúlta Ázsiát, bizonyítottan fejeket vagdostak katanákkal a porba fényes nappal az utcákon, követtek el bőven emberiesség elleni bűncselekményeket. Az nem ok nélkül van, hogy Japánt a mai napig úgy utálják Ázsiában, mint a büdösszart...Valamint JAPÁN támadt az USA-ra PH-nál. Kína majd ha fizikai terrorban tartja fél Ázsiát, 9 évig, és úgy háborúzik 4 évet az USA-val, hogy ŐK támadnak hadüzenet nélkül sumákba, s úgy kap 2 atomot(ami akkor ugye még igazából senki sem tudta pontosan, hogy milyen lesz, milyen utóhatásokkal fog járni, etc.), az lenne hasonló Japánhoz. Az, hogy az USA nem nézi jó szemmel azt, hogy mára letaszították a gazdaságát az első helyről, és egyre több ország inkább Kínával szeretne neki előnyösebb gazdasági szövetséget, mint velük, az NEM jogalap és indok arra, hogy televerd atommal a Kínaiakat, mert onnantól kezdve ha ezt megtennék, kb. úgy tartanák őket számon, mint a világ mételye, és a legagresszívabb latorállam a földön, amely atommal tarja a világuralmi helyét. Mindenki félne tőlük, és azonnal indulna egy szervezkedés ellenük, mert az olyan királyt akitől mindenki fél az udvarban, előbb utóbb megmérgezik...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Hagyományos haderőben, olyan nagy veszteségeket szenvednének Kínát támadva, hogy szerintem azt az USA szavazói nem nyelnék be. Lehet hogy valóban, úgy ahogy utaltál rá, egyszerűen össze sem jönne egy Kínát két vállra fektetni. Már az is horror erőforrás igényes, és nagy veszteséggel járna az USA-nak, hogy valóban tengeri blokád alá vegye, és ott is tartsa őket, de akkor meg vasúton kereskednének tovább, és nincsenek elvágva az Orosz nyersanyagtól sem. Kína nem Japán, nem egy sziget, amit pusztán tengerről ki lehet éheztetni!

Atommal meg lehetne fogni még, HA az Oroszok végignézik egy szó nélkül, hogy a szomszédjukat és kvázi szövetségesüket szétcsapják, és ők is kapnak a radioaktív felhőből... Az után viszont joggal kérdezné MINDEN ország a földön, hogy "mi a franc van az amerikaiakkal??!" Miért gyilkoltak halomra egy rakás embert? Miért "védekeztek" Atommal sok ezer km-re a saját határaiktól??! Ezt józan ésszel nem lehet megindokolni, hogy el is fogadja a világ közvéleménye, hogy mert félted a globális gazdasági első helyedet a világban, ha kell, a nálad atomütőerőben elmaradott de gazdaságban rád veszélyes vetélytársad állampolgáraid nukleáris holokausztba taszítod. Ezt ha meglépnék, azonnal PÁRIÁK lennének utána mindenhol a földön. Ezt épp ezért én kizártnak tartom. Valamint bár nem nagy a Kínai atomerő, de sanszosan a 3. a földön, tehát még az is lehet, hogy a válaszreakciót az USA sem tenné zsebre, hiába járnának viszonylagosan ŐK jobban...
Nem kell egyből atom háborút vizionálni, én is csak megemlitettem. A lényeg az energia. Néhány belső szabotázs akció is elég lehet. Gáz vezetékek, gátak infrastruktúra stb. Ehez jöhetne egy tengeri blokád. És ezzel piszkosul megdrágitanák a kínai termékek végfelhasználó árait.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Nem kell egyből atom háborút vizionálni, én is csak megemlitettem. A lényeg az energia. Néhány belső szabotázs akció is elég lehet. Gáz vezetékek, gátak infrastruktúra stb. Ehez jöhetne egy tengeri blokád. És ezzel piszkosul megdrágitanák a kínai termékek végfelhasználó árait.
Erre a fajta gondolatmenetre írtam azt, hogy nem maradna válasz nélkül. Víz alatti sumák atomrobbantásnál ami szökőárt idéz elő a Kínai parton, el tudnék képzelni egy kis vírust ahogy írtam valamelyik USA nagyvárosban, amire nincs magyarázat utána hogy honnan jött, egy ilyen szabotázs sorozatra meg szimplán ne higgye már senki, hogy egy olyan országban, ahol minden millió feletti városban van Kínai negyed, ne lenne legalább olyan válasz. Kína kemény dió, mindenhol ott vannak. S ha már Japánnal állítottam szembe, most is azt teszem: ami ment a II.VH alatt, hogy táborba zárták a Japánokat, mert gyanúsak, azt próbáld meg a mai USA-ban a kínaiakkal! Sok sikert hozzá, megtippelni sem merném hogy hány milliós Kínai származású ember él az USA-ban, de szerintem nem kicsi. Na ott mindenki potenciális ügynök. Ki járna jól akkor az ilyen szabotázsokkal, hmm?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Erre a fajta gondolatmenetre írtam azt, hogy nem maradna válasz nélkül. Víz alatti sumák atomrobbantásnál ami szökőárt idéz elő a Kínai parton, el tudnék képzelni egy kis vírust ahogy írtam valamelyik USA nagyvárosban, amire nincs magyarázat utána hogy honnan jött, egy ilyen szabotázs sorozatra meg szimplán ne higgye már senki, hogy egy olyan országban, ahol minden millió feletti városban van Kínai negyed, ne lenne legalább olyan válasz. Kína kemény dió, mindenhol ott vannak. S ha már Japánnal állítottam szembe, most is azt teszem: ami ment a II.VH alatt, hogy táborba zárták a Japánokat, mert gyanúsak, azt próbáld meg a mai USA-ban a kínaiakkal! Sok sikert hozzá, megtippelni sem merném hogy hány milliós Kínai származású ember él az USA-ban, de szerintem nem kicsi. Na ott mindenki potenciális ügynök. Ki járna jól akkor az ilyen szabotázsokkal, hmm?
Az elmúlt száz év során a háború szabályai változtak. A vonalak és a hadszintér is elmosódott. Én ezzel tisztában vagyok, nem mondasz újat :) éljen boldog 21 edik század :D
 
  • Tetszik
Reactions: Python and zsolti

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Erre a fajta gondolatmenetre írtam azt, hogy nem maradna válasz nélkül. Víz alatti sumák atomrobbantásnál ami szökőárt idéz elő a Kínai parton, el tudnék képzelni egy kis vírust ahogy írtam valamelyik USA nagyvárosban, amire nincs magyarázat utána hogy honnan jött, egy ilyen szabotázs sorozatra meg szimplán ne higgye már senki, hogy egy olyan országban, ahol minden millió feletti városban van Kínai negyed, ne lenne legalább olyan válasz. Kína kemény dió, mindenhol ott vannak. S ha már Japánnal állítottam szembe, most is azt teszem: ami ment a II.VH alatt, hogy táborba zárták a Japánokat, mert gyanúsak, azt próbáld meg a mai USA-ban a kínaiakkal! Sok sikert hozzá, megtippelni sem merném hogy hány milliós Kínai származású ember él az USA-ban, de szerintem nem kicsi. Na ott mindenki potenciális ügynök. Ki járna jól akkor az ilyen szabotázsokkal, hmm?

Érdekes és jó eséllyel igaz gondolatmenetek, de valószínűleg ebben az USA-ban már előrébb járnak. Ha nem tudnak odamenni, akkor Kínát kell kimozdítani.
Afrika? Irán?
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Nem vagyok egy nagy konspirator, de szerintem hamarabb valamilyen vamhaboru/szankciosdi indul majd. Az EU persze, ha az amik meguzenik rogton vallvetve csatlakoznak majd ugy mint az orosz szankciokhoz is anno. A kieso kinai arut meg potoljak India, Japan, Brazilia, Mexiko. Na akkor lesz erdekes mit lep Kina ha kiesnek ezekrol a piacokrol. Anno Japant azzal kenyszeritettek lepesre az amik,hogy el akartak oket vagni az osszes nyersanyagtol, ma Kinat szerintem a piacoktol valo elvagassal fogjak majd lepesre kenyszeriteni, amire esetleg majd jogosnak itelnek meg egy atomos valaszlepest - worst case scenario.