[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Nem vagyok egy nagy konspirator, de szerintem hamarabb valamilyen vamhaboru/szankciosdi indul majd. Az EU persze, ha az amik meguzenik rogton vallvetve csatlakoznak majd ugy mint az orosz szankciokhoz is anno. A kieso kinai arut meg potoljak India, Japan, Brazilia, Mexiko. Na akkor lesz erdekes mit lep Kina ha kiesnek ezekrol a piacokrol. Anno Japant azzal kenyszeritettek lepesre az amik,hogy el akartak oket vagni az osszes nyersanyagtol, ma Kinat szerintem a piacoktol valo elvagassal fogjak majd lepesre kenyszeriteni, amire esetleg majd jogosnak itelnek meg egy atomos valaszlepest - worst case scenario.
Egyszerűen csak nem fog összejönni. Japánt fizikailag mivel sziget, el lehetett vágni teljesen, és így belehúzni a hadüzenet nélküli támadásba. Kínát hogy akarod elvágni a piacaitól, mikor ÉS/VAGY többet, jobbat, pontosabban és olcsóbban szállít BÁRMIBŐL mint a fent felsorolt országok, ahonnan pótolni kéne őket? Japán horror drága, minőségi az igaz, de megfizethetetlen. Nem véletlen nem a japán elektronika miatt fáj a feje az amcsi tech gyártó cégeknek, hiába a japán még minőségben jobb is, hanem a dömping áras Kínaira van kiakadva mindenki. Ma már nem a Sony-tól kell félni nyugaton, hogy viszi a piacod, hanem a Huawei-től... Mexikó, Brazília, India meg még nem tud olyan minőségben, és pláne nem MINDENT gyártani. Kína pótolhatatlan, és megkerülhetetlen.

Nyersanyagot meg pont addig fog kapni, amíg van pénze. A kínaiaknak ROHADT sok pénzük van. A kör bezárult. NEM megfoghatóak gazdaságilag. Hozzáteszem, a Kínaiak piac - befolyási övezetben elszigetelésére való próbálkozás legutóbb csúnyán felsült, elsőnek pont a testvéri és fő szövetséges Britek szúrták őket hátba, az AIIB-nél, az USA hiába kérte, majd követelte, hogy senki ne álljon be a sorba, áttört a gát, mikor rájöttek hogy ebben sok pénz van nekik is, és a Britek után percekkel jelezte a részvételi szándékát kb. minden Európai ország. Az USA ott konkrétan a Japánokkal ketten meg szipogtak a sarokban... Ennyit az olyan kísérletekről, hogy majd elszigeteled a piacoktól azt a Kínát, akinek hatalmas befektetési kedve, és tőkéje van, és mindent IS gyárt, jól, olcsón, időben.
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
Biztos masszívan dolgoznak azon, hogyan lehetne egy színes forradalmat kirobbantani. Vagy behúzni Kínát egy proxy háborúba. Megspékelve az említett gazdasági ellehetetlenítéssel ( amire kb. nincs esély ).

Amúgy szép a kínai haderő ha pusztán a számokat nézzük, de vajon egy éles helyzetnem mennyire lennének ütőképesek?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Biztos masszívan dolgoznak azon, hogyan lehetne egy színes forradalmat kirobbantani. Vagy behúzni Kínát egy proxy háborúba. Megspékelve az említett gazdasági ellehetetlenítéssel ( amire kb. nincs esély ).

Amúgy szép a kínai haderő ha pusztán a számokat nézzük, de vajon egy éles helyzetnem mennyire lennének ütőképesek?
Nézd, abban biztos vagyok, hogy elszántak, a morál magasan van, a kiképzésük kemény. Aki abban bízik, hogy arab színvonalú lesz majd egy Kínai hadsereg ellenállása, az szerintem csak elég ha megnézi azt, hogy hogyan élnek, és pl. hogyan dolgoznak az Ázsiaiak, meg az Arabok. Vagy mondok jobbat, vissza kell emlékezni hogy az USA hogyan menetelt a közel keleti háborúiban, és hogy muzsikált Vietnamban, meg a Koreai háborúban. Keserű lesz majd a rádöbbenés néhány elbizakodott tábornoknál, akik egy kalap alá veszik az Ázsia és az Arab mentalitást. Kína ráadásul egy hangyafasznyit nagyobb mint Vietnam volt, de legalább már technológiában sincs akkora különbség a jelenlegi Kínai haderő meg az USA közt, mint volt Vietnam, és az USA közt.

KÍNA nagyhatalom, egy ligában játszik az USA-val, nem egy szimpla áldozat...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Biztos masszívan dolgoznak azon, hogyan lehetne egy színes forradalmat kirobbantani. Vagy behúzni Kínát egy proxy háborúba. Megspékelve az említett gazdasági ellehetetlenítéssel ( amire kb. nincs esély ).

Amúgy szép a kínai haderő ha pusztán a számokat nézzük, de vajon egy éles helyzetnem mennyire lennének ütőképesek?
Erre megint azt tudom mondani, hogy az USA-ban is van gazdagon társadalmi törésvonal, amire egy fél-kompetens szolgálat is rá tud játszani, ha akar. Sőőőt, most jut eszembe, a napokban mintha több hőbörgést láttam volna az USA-ban, mint Kínában. Valamint mellészaladj ne legyen, Kínában olyan szigor van, és olyan néplélek, hogy ott azért tapostak el diákokat tankkal, aztán mindenki ment másnap dolgozni. Az USA-ilyen szempontból szerintem a sok egocentrikus, nagy önérzetű állampolgárral, színesekkel, latinokkal, neonáci csoportokkal, zsidó lobbyval, olasz maffiával, feministákkal sokkal inkább védtelen, nagyobb a kitettségük már csak azért is, mert egy raklap lőfegyver van kint a polgároknál. Ha valami belső ribillió kezdődik Kínában, és az USA-ban egyszerre, Kína leveri erővel egy délután alatt, az USA meg lehet hogy belerokkan, és olyan lövöldözés lesz belőle, hogy ihajj...
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Egyszerűen csak nem fog összejönni. Japánt fizikailag mivel sziget, el lehetett vágni teljesen, és így belehúzni a hadüzenet nélküli támadásba. Kínát hogy akarod elvágni a piacaitól, mikor ÉS/VAGY többet, jobbat, pontosabban és olcsóbban szállít BÁRMIBŐL mint a fent felsorolt országok, ahonnan pótolni kéne őket? Japán horror drága, minőségi az igaz, de megfizethetetlen. Nem véletlen nem a japán elektronika miatt fáj a feje az amcsi tech gyártó cégeknek, hiába a japán még minőségben jobb is, hanem a dömping áras Kínaira van kiakadva mindenki. Ma már nem a Sony-tól kell félni nyugaton, hogy viszi a piacod, hanem a Huawei-től... Mexikó, Brazília, India meg még nem tud olyan minőségben, és pláne nem MINDENT gyártani. Kína pótolhatatlan, és megkerülhetetlen.

Nyersanyagot meg pont addig fog kapni, amíg van pénze. A kínaiaknak ROHADT sok pénzük van. A kör bezárult. NEM megfoghatóak gazdaságilag. Hozzáteszem, a Kínaiak piac - befolyási övezetben elszigetelésére való próbálkozás legutóbb csúnyán felsült, elsőnek pont a testvéri és fő szövetséges Britek szúrták őket hátba, az AIIB-nél, az USA hiába kérte, majd követelte, hogy senki ne álljon be a sorba, áttört a gát, mikor rájöttek hogy ebben sok pénz van nekik is, és a Britek után percekkel jelezte a részvételi szándékát kb. minden Európai ország. Az USA ott konkrétan a Japánokkal ketten meg szipogtak a sarokban... Ennyit az olyan kísérletekről, hogy majd elszigeteled a piacoktól azt a Kínát, akinek hatalmas befektetési kedve, és tőkéje van, és mindent IS gyárt, jól, olcsón, időben.

Nem irtam,h. ez sikeres strategia lesz es azt sem,h. nem lenne rank negativ hatassal. De nincs olyan,h. lehetetlen. Minden csak elhatarozas kerdese egy adott ponton tul. Hulye pelda, Sztalin buzat kuldott mas orszagokba mikozben otthon ehinseg dult. Szaddam ult az olajon de senkinek sem volt szabad vasarloni tole, Iran szintugy. Az alapjan amit irsz az is lehetetlen lett volna. Ezeket nem kotekedeskent irom, nem is osszehasonlithato peldak, csak probalok neha ugy gondolkozni,h. egy adott otletet milyen aron lehetne vigigvinni. Sztem ezt mashol is igy csinaljak aztan a lista aljan a "koltsegek es nyereseg" resznel meghuzzak a vonalat is kiderul belevagnak-e vagy sem. Az orosz szankciok se jok se europanak se nekunk, megis csinaljuk. Szoval strategiai szempontbol kepes-e valamit olyat nyujtani az USA a vilag tobbi orszaganak,h. belemennenek az elszigetelesbe. En ugy ertem,hogy ugy gondolod jelenleg nem tud ilyen ellentetelt felajanlani. En nem merek ilyen magabiztossaggal allitani dolgokat, szerintem meg korai itelkezni. Ennyi az egesz.
Ami Kina jelenlegi potolhatatlansagat illeti, biztos sok ceget ellehetetlenitene a kieses, de anno mikor beindult naluk a motor ok se a huu de high-tech minosegrol voltak hiresek, hanem az egyszer hasznalatos rongy termekekrol. Ez a helyzet mar reg a multe, arra akarok ezzel ravilagitani,h. az altalam felsorolt orszagoknal ezeket a fejlodesi lepcsoket kellene ebben az esetben ujra "vegigszenvedni/nunk" pl. amig Brazilia, vagy India kepes lenne meghonositani ilyen minosegbiztositasi eljarasokat stb.
Szoval osszefoglalva semmi sem lehetetlen, semmi sem potolhatatlan csak az arat nem biztos,h. mindenki be akarna vallalni :D De egyebbkent egyetertek.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Ó, hát biztos én sem vagyok semmiben, amiket írtam, azok kizárólag csakis a saját véleményeim, gondolataim, felelősséget ezek magas beválási százalékáért meg nem is tudok, de nem is akarok vállalni :p!

Az viszont tény, hogy az USA megpróbálta az AIIB-nél elszigetelni Kínát, és nem jött neki össze. A legközelebbi szövetségesei faroltak át Kína mellé. Ezek tudható tények. Jelzés értékkel legalább bír. Oroszország NEM Kína. Haderőben szerintem még mindent egybe véve erősebbek is mint a Kínaiak, DE gazdaságban? Ugyan már, nem egy liga. Itt most gazdasági elszigetelésről beszéltünk. Az Orosz embargó egyébként mit mutat, mennyire volt hatásos? Elmondom én hogy látom: Egy kemény élethez hozott társadalmat(amilyen a pl. a KÍNAI is lenne!!!) még inkább beterelt a nyugattal szemben felálló nagy vezető, az ország erős embere mögé. A hatalma nem gyengült meg, sőt! Ezen a fronton tehát öngól. Az EU recseg ropog, volt Brexit, van egyet nem értés, és azok a fontos nyugati tagországok vezetői akiken ezt átverték, hogy tartsák a szankciókat az Oroszok ellen bármennyire is szar ez nekünk is, azokat lassan de biztosan buktatták a szavazóik. Megint csak öngól. S egy akkora gazdasággal szembeni embargóról beszélünk, mint kb. Olaszország, nem egy olyannal szembeniről, amiről nekem fix meggyőződésem, hogy statisztika ide oda, a VALÓSÁGBAN már a világ első gazdasága, akárhogy szépítik a dolgokat az USA-ban, a valós termelés és ipari erő KÍNÁBAN van. Az biztos, ha még igazam sincs, hogy nem egy liga az Orosszal. Amelyről azért azt is lehet tudni, hogy még így SEM lett betartva rendesen, mert nem kevés cég játszik azzal, hogy viszi pl. azt amit eddig direkt az Oroszoknak vitt, most a Beloruszokhoz, és ott zacskózzák át utána, és úgy megy most kerülővel az Oroszokhoz. S ki sem terjed mindenre. Ezért mondom azt, hogy szerintem teljesen elzárni a piacoktól vagy a nyersanyagoktól egy KÍNÁT, ma már lehetetlen. Az a hajó elment. Egy vámháborúba bele lehet állni velük szemben, szerintem Trump meg is próbálja majd megtenni ezt tényleg, de nagyon kérdéses lesz a végeredmény, hogy kinek áll a zászló.

Meg kell nézni Davos-t, ott is már Hszi-Csin-Ping a sztárvendég, az a büdös nagy helyzet, és Jack Ma az új Steve Jobs...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hagyományos haderőben, olyan nagy veszteségeket szenvednének Kínát támadva, hogy szerintem azt az USA szavazói nem nyelnék be. Lehet hogy valóban, úgy ahogy utaltál rá, egyszerűen össze sem jönne egy Kínát két vállra fektetni. Már az is horror erőforrás igényes, és nagy veszteséggel járna az USA-nak, hogy valóban tengeri blokád alá vegye, és ott is tartsa őket, de akkor meg vasúton kereskednének tovább, és nincsenek elvágva az Orosz nyersanyagtól sem. Kína nem Japán, nem egy sziget, amit pusztán tengerről ki lehet éheztetni!

Atommal meg lehetne fogni még, HA az Oroszok végignézik egy szó nélkül, hogy a szomszédjukat és kvázi szövetségesüket szétcsapják, és ők is kapnak a radioaktív felhőből... Az után viszont joggal kérdezné MINDEN ország a földön, hogy "mi a franc van az amerikaiakkal??!" Miért gyilkoltak halomra egy rakás embert? Miért "védekeztek" Atommal sok ezer km-re a saját határaiktól??! Ezt józan ésszel nem lehet megindokolni, hogy el is fogadja a világ közvéleménye, hogy mert félted a globális gazdasági első helyedet a világban, ha kell, a nálad atomütőerőben elmaradott de gazdaságban rád veszélyes vetélytársad állampolgáraid nukleáris holokausztba taszítod. Ezt ha meglépnék, azonnal PÁRIÁK lennének utána mindenhol a földön. Ezt épp ezért én kizártnak tartom. Valamint bár nem nagy a Kínai atomerő, de sanszosan a 3. a földön, tehát még az is lehet, hogy a válaszreakciót az USA sem tenné zsebre, hiába járnának viszonylagosan ŐK jobban...

Egy gyors megjegyzés:

a Kína elleni tengeri blokád csak akkor hatásos, ha közben akkora káoszt csinálnak a Közel-Keleten, Törökországban és Közép-Ázsiában, hogy Kína szárazföldön is el legyen vágva Európától. Ez a káoszcsinálás mintha elég jól haladna, úgyhogy esélyes, hogy Kína vasúton sem fog tudni szállítani.
(+még Oroszországot kell paktummal megvenni az ügynek)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
Nyersanyagot meg pont addig fog kapni, amíg van pénze. A kínaiaknak ROHADT sok pénzük van. A kör bezárult. NEM megfoghatóak gazdaságilag. Hozzáteszem, a Kínaiak piac - befolyási övezetben elszigetelésére való próbálkozás legutóbb csúnyán felsült, elsőnek pont a testvéri és fő szövetséges Britek szúrták őket hátba, az AIIB-nél, az USA hiába kérte, majd követelte, hogy senki ne álljon be a sorba, áttört a gát, mikor rájöttek hogy ebben sok pénz van nekik is, és a Britek után percekkel jelezte a részvételi szándékát kb. minden Európai ország. Az USA ott konkrétan a Japánokkal ketten meg szipogtak a sarokban... Ennyit az olyan kísérletekről, hogy majd elszigeteled a piacoktól azt a Kínát, akinek hatalmas befektetési kedve, és tőkéje van, és mindent IS gyárt, jól, olcsón, időben.

Ide is egy gyors kiegészítés:

ez igaz, DE. Kína mást is kért az Egyesült Királyságtól! Azt, hogy NE lépjen ki az EU-ból.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Erre megint azt tudom mondani, hogy az USA-ban is van gazdagon társadalmi törésvonal, amire egy fél-kompetens szolgálat is rá tud játszani, ha akar. Sőőőt, most jut eszembe, a napokban mintha több hőbörgést láttam volna az USA-ban, mint Kínában. Valamint mellészaladj ne legyen, Kínában olyan szigor van, és olyan néplélek, hogy ott azért tapostak el diákokat tankkal, aztán mindenki ment másnap dolgozni. Az USA-ilyen szempontból szerintem a sok egocentrikus, nagy önérzetű állampolgárral, színesekkel, latinokkal, neonáci csoportokkal, zsidó lobbyval, olasz maffiával, feministákkal sokkal inkább védtelen, nagyobb a kitettségük már csak azért is, mert egy raklap lőfegyver van kint a polgároknál. Ha valami belső ribillió kezdődik Kínában, és az USA-ban egyszerre, Kína leveri erővel egy délután alatt, az USA meg lehet hogy belerokkan, és olyan lövöldözés lesz belőle, hogy ihajj...

Lehet, de az USA-ban, ha bevezetik a hadiállapotot, amivel pl. Alex Jones is már évek óta riogat, akkor gyakorlatilag koncentrációs táborokba zárhatják a ribilliózókat, és ezzel egyidejűleg megoldódik a kínai származásúak elszeparálása is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Egy gyors megjegyzés:

a Kína elleni tengeri blokád csak akkor hatásos, ha közben akkora káoszt csinálnak a Közel-Keleten, Törökországban és Közép-Ázsiában, hogy Kína szárazföldön is el legyen vágva Európától. Ez a káoszcsinálás mintha elég jól haladna, úgyhogy esélyes, hogy Kína vasúton sem fog tudni szállítani.
(+még Oroszországot kell paktummal megvenni az ügynek)
Szerinted az Oroszok jól járnak azzal, ha a kvázi szövetségesüket kigolyózzák mellőlük gazdaságilag? Ők csak azzal járnának jól, ha az USA - Kína hadsereggel egymásnak ugrik, és jól szétcsapják egymást, lehetőleg hagyományos fegyverzettel, ami sokáig tart, s így még rohadt sokba is kerül, tehát nem csak katonailag, de gazdaságilag is legyengül mindkettő. Nincs előttem, hogy Oroszország azzal jól jár, hogy az USA az egyetlen gazdasági ellenpólusát kicsinálva, hagyná szépen a világ legnagyobb területű és energiahordozókkal tele lévő területű Oroszokat, ha megint összeszedte magát. Egy gazdaságilag ellehetetlenített Kína pedig ezt jelentené, hogy az USA totális teljhatalomhoz jut, úgy, hogy közben a hadereje is megmarad.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Lehet, de az USA-ban, ha bevezetik a hadiállapotot, amivel pl. Alex Jones is már évek óta riogat, akkor gyakorlatilag koncentrációs táborokba zárhatják a ribilliózókat, és ezzel egyidejűleg megoldódik a kínai származásúak elszeparálása is.
Aha, meg a latinoké, és a feketéké is. Annyi embert nem tudsz elszeparálni, az USA lakosságának a fele, az olyan hasrapacsira 170 millió ember, nem fehér. Ha minden 2. ember potenciális hőbörgő, AR-15 el akár, akkor te ott már szarban vagy, hadiállapot ide, oda. Fedett műveletért meg szerintem a Kínaiknak sem kell a szomszédba menni, rá tudnak ők is segíteni egy kis Black Lives Matters mozgalomra, latinó büszkeségre, bármire...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Lehet, de az USA-ban, ha bevezetik a hadiállapotot, amivel pl. Alex Jones is már évek óta riogat, akkor gyakorlatilag koncentrációs táborokba zárhatják a ribilliózókat, és ezzel egyidejűleg megoldódik a kínai származásúak elszeparálása is.

Pár adat:

USA népességének etnikai megoszlása (2010):

fehér 200 millió
fehér spanyolajkú 25 millió
nem-fehér spanyolajkú 25 millió
fekete 40 millió
ázsiai 15 millió
+ egyéb

ezek alapján a kínai származásúak száma még nem tűnik olyan vészesnek az USA-ban. Főleg, hogy az "ázsiai" kategóriába pl. az indiaiak is beletartoznak, akik szintén elég sokan vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Pár adat:

USA népességének etnikai megoszlása (2010):

fehér 200 millió
fehér spanyolajkú 25 millió
nem-fehér spanyolajkú 25 millió
fekete 40 millió
ázsiai 15 millió
+ egyéb

ezek alapján a kínai származásúak száma még nem tűnik olyan vészesnek az USA-ban. Főleg, hogy az "ázsiai" kategóriába pl. az indiaiak is beletartoznak, akik szintén elég sokan vannak.
Egyszerűen csak nem hiszek ennek a statisztikának, és finom voltam.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerinted az Oroszok jól járnak azzal, ha a kvázi szövetségesüket kigolyózzák mellőlük gazdaságilag? Ők csak azzal járnának jól, ha az USA - Kína hadsereggel egymásnak ugrik, és jól szétcsapják egymást, lehetőleg hagyományos fegyverzettel, ami sokáig tart, s így még rohadt sokba is kerül, tehát nem csak katonailag, de gazdaságilag is legyengül mindkettő. Nincs előttem, hogy Oroszország azzal jól jár, hogy az USA az egyetlen gazdasági ellenpólusát kicsinálva, hagyná szépen a világ legnagyobb területű és energiahordozókkal tele lévő területű Oroszokat, ha megint összeszedte magát. Egy gazdaságilag ellehetetlenített Kína pedig ezt jelentené, hogy az USA totális teljhatalomhoz jut, úgy, hogy közben a hadereje is megmarad.

Az oroszok Kelet-Közép-Európát akarják vissza. Ha ezt megkapják az USA-tól, akkor jól járnak. Hosszú távon Kína Oroszországnak brutális kockázat. Olyan pedig nincs, hogy az USA Kínát úgy szétcsapja, hogy utána egyből elég ereje maradjon az oroszoknak nekiesni.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egyszerűen csak nem hiszek ennek a statisztikának, és finom voltam.

Én meg hiszek. Nem szabad a trendeket összekeverni a valósággal!
A trendek még csak a JÖVŐBEN válnak valóra, de akkor is csak akkor, ha közben valami a trendeket meg nem változtatja.
Trend pl. hogy a születések számánál a nem-fehérek száma meghaladja a fehérekét, DE az, hogy emiatt a fehérek kevesen lennének jelenleg, az NEM A VALÓSÁG.
CSAK A JÖVŐ.
Akkor, ha közben nem történik semmi lényeges, ami a trendeket megváltoztatná.
Mert most a valóság az, hogy az USA-ban a fehérek vannak magasan többségben, és bár a trendek európai szemszögből nézve - jelenleg! - nem kedvezőek, de nagy hiba azt hinni, hogy csak azért mert van pl. 10 millió kínai az USA-ban, akkor már az USA-nak Kína előtt hajbókolnia kellene.
Szóval ne keverjük a trendeket a valósággal!
A trend az a JÖVŐ, a valóság meg az, ami most van.
A jövő pedig megváltoztatható.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Aha, meg a latinoké, és a feketéké is. Annyi embert nem tudsz elszeparálni, az USA lakosságának a fele, az olyan hasrapacsira 170 millió ember, nem fehér. Ha minden 2. ember potenciális hőbörgő, AR-15 el akár, akkor te ott már szarban vagy, hadiállapot ide, oda. Fedett műveletért meg szerintem a Kínaiknak sem kell a szomszédba menni, rá tudnak ők is segíteni egy kis Black Lives Matters mozgalomra, latinó büszkeségre, bármire...

Ne túlozzunk már.

Attól, hogy az USA nekiesik Kínának, attól még nem fognak fellázadni az amerikai kormány ellen a spanyolajkúak sem, meg a feketék sem. Sőt.
Különben is, a számuk kb.

50 millió spanyolajkú, akik közül 25 millió szintén fehér
40 millió fekete
15 millió ázsiai

Szóval nem kell 170 millió embert elszeparálni, ahogy te mondod.

Egyébként érvelésed tipikus példa a trend és valóság felcserélésére. Mert éppen a fehérek vannak 170+ millióan, nem pedig a nem-fehérek, ahogy te mondod.
Sőt, a fehérek 225 millióan vannak, ha a fehér spanyolajkúakat is beleszámítjuk.
A nem-fehérek pedig 80 millióan vannak.

225 vs. 80
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ráadásul a 225 vs. 80 millió sem azt jelenti, hogy a 80 millió mind ellenség lenne. Ne felejtsük el, hogy a Kínával való szembenállás/háború szempontjából vizsgáljuk a dolgokat. Ekkor a 80 millióból 65 millió kapásból nem ellenség, tehát:

290 vs. 15

De még ebből a 15 millióból sem mindenki ellenség, sőt, még ha valaki kínai etnikumú is, az sem jelentené, hogy automatikusan Kínát támogatná egy esetleges USA-Kína háború esetén. Vannak, akik az új hazájukat érzik a sajátjuknak stb.

Szóval nem lefutott ügy ez még.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Az oroszok Kelet-Közép-Európát akarják vissza. Ha ezt megkapják az USA-tól, akkor jól járnak. Hosszú távon Kína Oroszországnak brutális kockázat. Olyan pedig nincs, hogy az USA Kínát úgy szétcsapja, hogy utána egyből elég ereje maradjon az oroszoknak nekiesni.
Ha gazdaságilag véreztetik ki, ott megmarad az USA katonai potenciálja, és hosszú távra egyértelműen ledominálja a világgazdaságot, mert nem lesz ellenfele. Ő mondja meg, hogy kinek mit mennyiért ad majd, vagy más kinek mit mennyiért adhat. Ez nem az Oroszok, de az egész USA-n kívüli világ rémálma. Ahogy egyébként nekem meggyőződésem, hogy ha Kína kerülne az USA helyébe, az is pont ugyan olyan rossz lenne. Minél több pólus, hatalmi centrum van, annál jobb az átlag embernek, kis országoknak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Én meg hiszek. Nem szabad a trendeket összekeverni a valósággal!
A trendek még csak a JÖVŐBEN válnak valóra, de akkor is csak akkor, ha közben valami a trendeket meg nem változtatja.
Trend pl. hogy a születések számánál a nem-fehérek száma meghaladja a fehérekét, DE az, hogy emiatt a fehérek kevesen lennének jelenleg, az NEM A VALÓSÁG.
CSAK A JÖVŐ.
Akkor, ha közben nem történik semmi lényeges, ami a trendeket megváltoztatná.
Mert most a valóság az, hogy az USA-ban a fehérek vannak magasan többségben, és bár a trendek európai szemszögből nézve - jelenleg! - nem kedvezőek, de nagy hiba azt hinni, hogy csak azért mert van pl. 10 millió kínai az USA-ban, akkor már az USA-nak Kína előtt hajbókolnia kellene.
Szóval ne keverjük a trendeket a valósággal!
A trend az a JÖVŐ, a valóság meg az, ami most van.
A jövő pedig megváltoztatható.
Értem, ebben még igazságod is van, hogy a trendek csak a lehetséges - valószínű jövő. Születéseknél én is úgy tudom, hogy több már a nem fehérek száma. Azt, hogy 3 emberből 2 fehér, még így sem tartom valószínűnek, de legyen, még ezt is elfogadom. Arra vonatkoztatva, amiből ez az egész demográfiai fejtegetés indult, tartom most is a véleményemet, NEM tudsz minden gyanús feketét, meszticet, és ázsiait még megfigyelni sem, nem hogy elzárni. Innen indult az egész...