[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 841
4 186
113
Trump azért ment neki a klímakutatóknak, mert nem akar aktivista tüntetésekkel bajlódani, amikor visszaiparosít (vas, szén, acél, olaj).
A visszaiparosítást meg azért csinálja, mert Kína elleni háborúra készíti fel az országot.
Más se hiányozna ilyenkor, minthogy klímakutatók és környezetvédő NGO-k által felheccelt tömegekkel kelljen bajlódania a rendőröknek az utcákon háború előtt.
Ezért kinyírja őket jó előre. (Most még nem ártalmas annyira, ha most balhéznak, mert még nincs háború.)

Meg kéne már nekünk, embereknek értenünk azt, hogy csakis egy bolygónk van... Persze tudom, pár, vagyis jópár "kultúra" erre nem képes, mert vagy kiválasztottságtudatban "szenved" (muszlimok, jópár keresztény "szekta", meg a nagy "nacionalisták"), vagy csak simán a faji (LOL, nincsenek emberi fajok, csakis rasszok, persze azok között szignifikáns különbségek mutathatók ki, de ez sem számítana, ha tudatos tervezés lenne) különbségek miatt nem képesek normálisan együttműködni... Na mindegy, én lesz.rom... Csak gondoltam, szólok. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
Az "IT" vagy nevezzük bárhogyan is, nem képes az ipar helyére lépni!
Hibába van tökéletes (!?) software, a "vasat" is le kell tudni minőségben gyártani.

Persze és az esztergát sem lehet megenni. Az ipar nem termel élelmet. Viszont az ipari forradalom termégei begyűrüztek az agrár szektorba és kiváltották az embereket. A tech szektor fejlesztései meg ugyanúgy az iparban váltják majd ki az emberi munkaerőt.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
Mack,

én a tech szektorban dolgozom, de ennek ellenére arra kérek mindenkit, hogy ne bálványozzuk túlságosan a tech szektort. A tech szektor olyan mint a tőzsdén a derivatív ügyletek: valós érték nincs mögötte annyi, mint amennyit állítanak róla.
Általánosságban jellemző, hogy azon társadalmak, ahol a felkapottá vált "tudástársadalomról", "tech szektorról" stb. beszélni, mind agrár és mind ipari szempontból hanyatlóak. Példák: romló minőségű élelmiszerek, vagy például a Saturn V hordozórakétát - vagy ahhoz hasonlót - nem tudjuk jelenleg megépíteni... stb.
A tech szektor azért vált felkapottá, mert megoldani látszik a kapitalizmus csapdáját: azt, hogy a fizikai gazdaság nem bírja követni a pénznyomtatás és a pénzügyi derivatívák elburjánzásának sebességét. De ez csalóka, mert miközben a "tech szektor" burjánzik, aközben valós értéket termelő mezőgazdasági és ipari szektorok hanyatlanak. Eredménye: romló infrastruktúra (ld. USA), romló lakhatási körülmények, stb.
Másik ideológiai alapja a "szolgáltatásalapú társadalom", "tudástársadalom", "tech szektor" stb.-nek az volt, hogy a Nyugat (USA+EU) azt gondolta, hogy ő marad a világ egyedüli pólusa, politikai, pénzügyi és információs központja. Azaz, az USA+EU azt gondolta magáról, hogy a világ HQ-ja (Headquarters) leszünk, irodákkal, számítógépekkel és bankokkal. Mások meg majd termelnek nekünk - és helyettünk.
Nos, ez sem jött be. Kína és Oroszország azt mondta, hogy el tudják ők irányítani saját magukat, nincs szükségük arra, hogy az USA+EU irodista társadalma legyen az ő HQ-juk. Így most megehetjünk a sok irodánkat és tudástársadalmunkat. Ennek egyik tünete az is, hogy ütőképes hadsereget is már csak az USA tud úgy-ahogy kiállítani.
Magyarán ez az egész "tech szektor"-os, "szolgáltatásalapú társadalom", "tudástársadalom" dolog megbukott. Kell ez is, de kell olyan szintű mezőgazdaság és ipar is, mint régen volt. Trump csinálja jól.

A munkahelyek akkor sem fognak visszajönni. Ez a folyamat pedig hamarabb indult be, még mielőtt Kína megynitotta volna a kapuit a külföldi befektetések előtt. Amerikában a hetvenes évek végén, nyolcvanas évek elején a "fehér galléros" munkaerő meghaladta a "kék gallérosét". Ugyanekkor beindúlt az ipari robotok elterjedése. Ezt a kasztotta meg a Kínai nyitás, azzal hogy volt egy rakás éhbérért dolgozó emberük aki hajlandó volt bevállalni a biorobot szerepét. De ennek mostanában kez végeszakadni. Kína már nem gyárt annyira olcsón és ott is egyre inkább az automatizálás felé tolódnak el a dolgok.
De bárhogy nézzük a társadalmad struktúrája átalakulóban van, az ipar pedig egyre kevesebb embernek fog munkalehetőséget biztosítani.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
Hogy példát is mondjak az IT beteges tüneteire:

Van mobiltelefon-hálózat és internet a metróban Budapesten, de lassan nincs működőképes metró.
A "modern" Alstom metrószerelvények egész télen gyalogtempóban közlekednek az Örs vezér tér és a Stadionok állomás között, mert megcsúszik 1 falevélen és beleszalad az előtte álló szerelvénybe az automata vezérlés miatt stb.
De az biztos, hogy az Alstom-ban több az IT, a "tudás", mint a szovjet metrókocsikban, de ennek ellenére nem jól működik és nem biztonságos...

Szerintem ez nem tünet. Itt inkább szakmai inkompetenciáról van szó. Rengeteg országban van mobilteledon-hálózat és internet a metróban és nincsenek technikai problémák a szerelvényekkel.
Ha ez egy globális jelenség lenne: ahol bevezetik az internetet és a mobilhálózatot a metróba, ott elromlanak a szerelvények, akkor hihető lenne, de itt ebben a konkrét esetben nem hiszem, hogy az internet a hibás.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and wolfram

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
Az, hogy nem reagálunk egy bejegyzésre vagy nem kommentelünk nyomban az nem azt jelenti, hogy nem olvastuk.
Lehet, hogy csak tapintatosak vagyunk.
:rolleyes:

Nyugi, nem sérül a lelki világgom, bármi is legyen a véleményed.
Csak keményen. Szedd nyugodtan darabjaira az egészet.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 651
16 117
113
Mac... nos, elolvastam (és lájkoltam) kommentedet. Alapvetően hasonlóan gondolom én is, talán annyival kiegészítve, hogy ez az "evolúciós" feljődése a társadalmi-gazdasági berendezkedésnek, kicsit előreszaladt és káros az emberiségnek. A mezőgazdaság, az ipar és a szolgáltató szektor egészséges egyensúlya az, ami erőssé tesz egy társadalmat. Bármelyik túlságos térfoglalása vagy elmaradása konfliktushoz vezet és a társadalmi egység ellen hat. Csak erős mezőgazdaság képes megteremteni a nép szükségleteit, nem pedig a biomassza-izé... Csak hatékony, modern ipar képes kielégíteni a modern társadalom mobilizációs, infrastrukturális igényeit. Csak a szerteágazó szolgáltatási szektor képes koordinálni a mezőgazdaság, az ipar és más területek hatékony együttműködését. És akkor még nem beszéltünk a mindezt finanszírozó bankszektorról.
Ergo, ha egy társadalomban, mert kiviszik a termelést és a mezőgazdaság helyett a nagyüzemi biomassza eteti a népet, de fejlett bank- és szolgáltatási szektor működik, minden látszat ellenére halott, ill. haldokló társadalom. Ugyanez áll a másik két esetben is. Bármely szektor elhanyagolása a társadalom sérülését eredményezheti.
Tehát - tudom - Trump előtt született az írás - ha például az amerikai autóipart és a hozzá tartozó beszállítói ipart szeretné újra fejleszteni, akkor a hozzá tartozó szolgáltatási szektor is fejlődik, valamint piacot teremt a mezőgazdasági termékeknek is. Ő üzletember és - lehet rá bármit mondani, bábtól a marháig - de nem hülye.
Az írásról egyébként talán külön topicot kellene nyitni, mert igen szerteágazó téma a biztpolon belül...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 651
16 117
113
Manapság divat, hogy fikázzuk az oktatást. Elavult dolgokat oktatnak, özönvíz előtti fogásokat tanítanak a fiataloknak. Igen. Szerintem erre szükség van. Miért? Mit eszünk, ha elmegy az áram és nincs üzemanyag? Mivel dolgozunk, ha nincs áram? Mit szolgáltatunk, ha nincs rá kereslet, mert a pénzrendszer összeomlott? Nem szabad elfelejteni azokat a dolgokat, melyek lehetővé tették, hogy kiemelkedjünk az állati sorból. Nagyon rá vagyunk utalva a XXI. század áldásaira, de ez bármikor véget érhet. Például egy ismerősöm írta a Facebookon, hogy megy Németországba dolgozni, mert ott lasszóval sem találnak épkézláb lakatost. Nem informatikust, nem welness-edzőt, nem marketing-menedzsert, egyszerű lakatost......
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 748
61 109
113
Persze az is igaz, hogy a nagy "szakemberhiàny" onnan jön, hogy egyszerüen nem fizetnek eleget. A német "exportsiker" mögött a gyenge EUR es a bérek mesterséges alacsony szinten tartàsa rejlik, még ha ez magyar szemmel furcsanak is tünik. Kb ugyanez a helyzet itthon is ( persze itt a forinttal...).
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
Mac... nos, elolvastam (és lájkoltam) kommentedet. Alapvetően hasonlóan gondolom én is, talán annyival kiegészítve, hogy ez az "evolúciós" feljődése a társadalmi-gazdasági berendezkedésnek, kicsit előreszaladt és káros az emberiségnek. A mezőgazdaság, az ipar és a szolgáltató szektor egészséges egyensúlya az, ami erőssé tesz egy társadalmat. Bármelyik túlságos térfoglalása vagy elmaradása konfliktushoz vezet és a társadalmi egység ellen hat. Csak erős mezőgazdaság képes megteremteni a nép szükségleteit, nem pedig a biomassza-izé... Csak hatékony, modern ipar képes kielégíteni a modern társadalom mobilizációs, infrastrukturális igényeit. Csak a szerteágazó szolgáltatási szektor képes koordinálni a mezőgazdaság, az ipar és más területek hatékony együttműködését. És akkor még nem beszéltünk a mindezt finanszírozó bankszektorról.
Ergo, ha egy társadalomban, mert kiviszik a termelést és a mezőgazdaság helyett a nagyüzemi biomassza eteti a népet, de fejlett bank- és szolgáltatási szektor működik, minden látszat ellenére halott, ill. haldokló társadalom. Ugyanez áll a másik két esetben is. Bármely szektor elhanyagolása a társadalom sérülését eredményezheti.
Tehát - tudom - Trump előtt született az írás - ha például az amerikai autóipart és a hozzá tartozó beszállítói ipart szeretné újra fejleszteni, akkor a hozzá tartozó szolgáltatási szektor is fejlődik, valamint piacot teremt a mezőgazdasági termékeknek is. Ő üzletember és - lehet rá bármit mondani, bábtól a marháig - de nem hülye.
Az írásról egyébként talán külön topicot kellene nyitni, mert igen szerteágazó téma a biztpolon belül...

Is-is. Nem arról van szó, hogy ne legyen mezőgazddaság vagy ipar stb. Hanem arról, hogy a technológia fejlődése miatt sokkal kevesebb ember elég ugyanakkora termelés fenntartásához. Nincs azzal az ég adta világon semmi baj, hogy Trump autógyártást akar. Azzal van a gond, hogy ő 50-60-as évekbeli autógyártást akar és úgy képzeli, hogy képes visszaállítani azt az állapotot. A lecsúszott volt melós fehér szavazóbázisa meg visszatérhet mind a detroiti autógyártásba.
Ez képtelenség. Az amerikai utógyártás már a hetvenes években válságbe került, még jóval azelőtt, hogy kivihették volna a termelést. Mindez azért történt mert az európai, japán versenytársak sokkal gazddaságosabban tudtak autókat gyártani és hazai piacon verték meg az amerikaiakat.
Ugyanemiatt a technológiai fejlődés miatt az elit is változni fog. Míg az agrár társadalmakban az elitet a földdel rendelkezők képezték, addig az ipari társadalmakban az iparosok, gyártulajdonosok.
Ezek lassan cseréltek csak helyet és mikor hatalomváltás történ volt, hogy elég sokan belehaltak. De a lényeg, hogy a gyártulajdonosoknak más prioritásaik voltak mint a földesuraknak.
A gyártulajdonosoknak egyáltalán nem volt érdekük, hogy a földesuraknak adót fizessenek ha át akarták vinni az országon az árujukat stb. stb. nekik messze nem volt elét, hogy a szomszéd országból harapjanak ki területeket. Nekik olcsó nyersanyagra volt szükségük és beindúlt a világ gyarmatosítása stb. stb.
Most is kezd megjelenni egy új gazdasági elit (Bill Gates, Mark Zuckerberg, Steve Jobs stb) melyeknek homlok egyenest ellentétes érdekeik vannak mint a régi iparos elitnak.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 651
16 117
113
Herr Mac....
Ahol van és adott a természeti áldás (olaj, vasérc, ritka fémek, stb.) ott az állam ebből akar megélni, ezt priorálja. Ahol nincs, ott a feldolgozó ipar az, ami élteti az államot. Ami létrehozta igényeivel a szolgáltató szektort. A modern nyugati államokban a szolgáltatói szektor túlsúlyba került az iparral és a mezőgazdasággal szemben. Igen, egységnyi mezőgazdasági érték vagy ipari érték előállításához minél kevesebb humán erőforrás szükségeltetik a világ jobbik felén. De ha és amennyiben, bekövetkezik a modern technológiák zavara, (olajválság, áramkimaradás, nethálózat összeomlása) rögtön szükségessé válna az, ami kezd elveszni a nyugati társadalmakból. Nem lehet egy országot papírpénzzel, bitcoinnal életben tartani. Most azt mondjuk, élelmiszer-túltermelés van. A világ nagyobbik fele meg éhen hal. Hi-tech dolgokat építünk, máshol pedig ökrös szekér a csúcstechnika. Ezért írtam, hogy a technikai fejlődés a mai társadalomban szükségesnél jóval előrébb tart. Fejben még az 50-es években sem vagyunk. A Föld lakosságának életszínvonalát, megélhetését egy úgynevezett "ellen-gyarmatosítással" (nem rabolunk, hanem viszünk, oktatunk, helyben megtartunk) ki KELL egyenlíteni. A természeti erőforrásokat kevésbé kizsákmányolni. Lehet, hogy szentségtörésnek hangzik, de a humanizmus fejlődése az emberiség túlélésének egyetlen módja. Minden más örök konfliktushoz, háborúhoz vezet. Ha a sakktáblán lesznek Királyok, királynők valamint örök sötét gyalogok, akkor baj van. Nem a játékosokkal, hanem a sakktáblával...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 951
10 779
113
Mack

Már olvastam valahol erről a témáról régebben. Jó, hogy kicsit felfrissítetted az emlékeimet az írásoddal.
Lehet, hogy valóban ilyen irányba fejlődik a világ. Majd kiderül. Viszont az tuti, hogy nem Trump volt az, aki rákényszerítette a Fordot vagy a BMW-t, hogy új gyárakat és ezzel új munkahelyeket hozzanak létre. Trump csak azt igyekszik elérni, hogy ha már íépítenk, fejlesztenek, akkor azt az ő országában tegyék, amerikai munkahelyek teremtésével. Ezt én nem érzem olyan nagyon rossz próbálkozásnak.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha a jelenlegi amerikai elnök (Trump) hozzáállását figyeljük meg, rá az ipari társadalomra jellemző gondollkodásmód figyelhető meg. Ő az 50-60-as évekre jellemző autóipari termelést tartja követendő példának és egy amolyan “ipari romantizmusban” találja a megoldást az ország gazdasági problémáira. Az ipari termelés természetesen továbbra is nagyon fontos dolog. Ugyanannyira mint egy ipari ország számára a mezőgazdaság. De nem veszi észre, hogy már rég nem ez jelenti a gazdaság húzóágazatát. A gazdasági elit jelenleg még mindíg az iparban érdekelt gazdag réteg, de ezek főleg a hadiiparban találhatóak és ezek gazdagon tartása sajnos rengeteg áldozatot hoz. Rajtuk kívül feltörekvőben van egy másik elit is aki a tech szektorból jönnek és teljesen más prioritásaik vannak, viszont még messze nem jelentenek akkora tömeget és befolyást az amerikai politikában semmint befolyásolni tudnák azt.
Számomra kicsit zavaros ez az 5/5-ös fejezet. Az alábbiakban szedtem össze amivel nem értek egyet:
- 50-60-as évekre jellemző autóipari termelést tartja követendő példának => én még sehol nem hallottam hogy Trump ilyesmit mondott volna, azt viszont igen hogy új hidakat, autópályákat akar építeni és a meglevőket pedig fel akarja újítani (beiktatási beszéd). Ugyancsak kijelentette hogy támogatja az űrkutatást és a tech. szektort;
- De nem veszi észre, hogy már rég nem ez (ipar, mezőgazdaság) jelenti a gazdaság húzóágazatát. => érdekes az a húzóágazat kérdés. Én azt tekintem húzóágazatnak ahol az adott történelmi pillanatban éppen a legnagyobb profit margin érhető el. Piaci törvényszerűség hogy ezekbe az ágazatokba ilyenkor folyamatosan áramlik a friss tőke, pörög az innováció nő a kibocsájtás, stb... Voltak időszakok amikor pl. a gyapjúipar volt a húzóágazat, majd a szénbányászat és kohászat, majd az autógyártás. Egy idő után - szintén piaci törvényszerűség - alább hagy a boom, a profit margin beáll az érett iparágakra jellemző értékre, megáll a kibocsájtás növekedése. Az hogy ez mikor következik alapvetően a termék életgörbéjétől és piacra lépési korlátoktól függ (szükséges tőke, know-how, állami szabályzók, stb..). Mindenesetre húzóágazatok jönnek és mennek..ma ez, holnap az. Nem Trump dönti el mi a húzóágazat, hanem a piac! Trump annyit tehet hogy igyekszik olyan piaci és szabályzó környezetet kialakítani ami segíti az innovációt. Ha ezt jól csinálja akkor esetleg elérheti a politikai célját, vagyis hogy új munkahelyek jönnek létre az USA-n belül.
- A gazdasági elit jelenleg még mindig az iparban érdekelt gazdag réteg, de ezek főleg a hadiiparban találhatóak és ezek gazdagon tartása sajnos rengeteg áldozatot hoz. => ezt a mondatot kompletten nem értem.... o_O? Ez valami elit ellenes hitvallás, vagy mi? Esetleg valami Bilderberg Group összeesküvés elmélet?
- Rajtuk kívül feltörekvőben van egy másik elit is aki a tech szektorból jönnek és teljesen más prioritásaik vannak... => feltételezem itt Zuckenbergre, meg Muskra gondolsz de szerinted valamiféle harc zajlik köztük és mondjuk Jeffrey R. Immelt (GE), Mary T. Barra (GM) között? Szerintem nem vagy legfeljebb olyan mint általában két konkurens cég között szokott lenni. Mindegyikük építgeti a saját üzletét, jó tőkésként próbál minél nagyobb profitot elérni. Persze, mindegyik megpróbálja befolyásolni az állami döntéshozatalt - több kevesebb sikerrel - úgy hogy neki kedvező szabályzó környezet jöjjön létre, esetleg minél nagyobb állami megrendeléseket kapjon, de alapvetően itt is a piac fogja majd eldönteni hogy pl. a Tesla féle full elektromos kocsik lesznek sikeresek vagy a GM által fejlesztett Hybrid meghajtás.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
én még sehol nem hallottam hogy Trump ilyesmit mondott volna

Én az autógyárak előtt tartott beszédeire értetem.

Nem Trump dönti el mi a húzóágazat, hanem a piac!

Teljes mértékben egyetértek ebben.

ezt a mondatot kompletten nem értem.... o_O? Ez valami elit ellenes hitvallás, vagy mi? Esetleg valami Bilderberg Group összeesküvés elmélet?

Neeem, annál sokkal prózaibb dologról van szó. Minden országnak van egy gazdasági és politikai elitje. Ez helyzettől fügően változik. Vannak pl olyan országok, ahol a gazdasági elit gázszerelőkből és törtető pártkatonákból lesz. Van olyan aholy a nagy földbírtokosokból stb. Ezek azok az emberek akik hajlandóak pénzt ölni a politikába, vagy a politika öl beléjük pénzt (Soros Hillaryt támogatta pénzel).
A lényeg, hogy amerikában is van egy ilyen elit, aki időről időre beáll a politikusok mögé. Viszont van egy "régebbi" elit és egy feltörekvő új. Ezek érdeke meg különbözik. Van egy ipari elit és feltörekvőben van egy új tech cégekben érdekelt elit.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Szerintem ez nem tünet. Itt inkább szakmai inkompetenciáról van szó. Rengeteg országban van mobilteledon-hálózat és internet a metróban és nincsenek technikai problémák a szerelvényekkel.
Ha ez egy globális jelenség lenne: ahol bevezetik az internetet és a mobilhálózatot a metróba, ott elromlanak a szerelvények, akkor hihető lenne, de itt ebben a konkrét esetben nem hiszem, hogy az internet a hibás.

Jaj, ne legyél már te is hülye Mack. Micsoda érvelést magyarázol bele abba, amit írtam! Nem azt mondtam, hogy attól romlanak el a metrószerelvények, mert bevezetik az internetet és a mobilhálózatot a metróba, hanem azt írtam, hogy EGYENLŐTLEN a fejlődés, miközben VAN internet és mobilhálózat a metróban, NINCS biztonságosan üzemelő metró, mert a metróba oda is IT-t raknak, ahová nem lenne muszáj, így a a metró vezérlésének a komplexitása szükségszerűen megnő, ergo a hibalehetőségek száma is magasabb lesz.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 528
3 073
113
Persze és az esztergát sem lehet megenni. Az ipar nem termel élelmet. Viszont az ipari forradalom termégei begyűrüztek az agrár szektorba és kiváltották az embereket. A tech szektor fejlesztései meg ugyanúgy az iparban váltják majd ki az emberi munkaerőt.
Jogos.
A termelékenység nő folyamatosan (a szerelősori dolgozók száma meg csökken) többek között az új technológiáknak köszönhetően.
Viszont minden robot legyártása 5 új munkahelyet teremt az iparban...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
A Donald Trump vezette Egyesült Államok és a Kína közötti háború egyre inkább valós lehetőség – ezt egy kínai katonai tisztségviselő állította a kínai hadsereg, becsületes nevén Kínai Népi Felszabadító Hadsereg hivatalos oldalán. A megjegyzést az Independent az angol nyelvű South China Morning Post nevű helyi lapban szúrta ki. A névtelen tisztségviselő szerint, aki a kínai haderőt irányító Központi Katonai Bizottság védelmi mobilizációért felelős osztályán dolgozik.
Valós veszély a Trump Amerikája és Kína közötti háború
 
T

Törölt tag 008

Guest
.. Nem azt mondtam, hogy attól romlanak el a metrószerelvények, mert bevezetik az internetet és a mobilhálózatot a metróba, hanem azt írtam, hogy EGYENLŐTLEN a fejlődés, miközben VAN internet és mobilhálózat a metróban, NINCS biztonságosan üzemelő metró, mert a metróba oda is IT-t raknak, ahová nem lenne muszáj, így a a metró vezérlésének a komplexitása szükségszerűen megnő, ergo a hibalehetőségek száma is magasabb lesz.
Kár, hogy a mobilnetet a szolgáltatók építették ki és semmi köze a metrószerelvényekhez, de szép demagóg fasság volt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
T

Törölt tag 1711

Guest
Metrónak az a problémája, hogy Alstom szerelvények lettek összeerőszakolva Siemens biztosító berendezésekkel...
Ezer éves ruszki szarnál, meg ezer éves ruszki bizber van, amit hozzá terveztek.
 
Status
Not open for further replies.