[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 325
68 562
113
Egy valós problémát fejtegető szokásos index színvonal, ami néha hatásvadász módon minimum megkérdőjelezhető/nem egyértelmű kérdésekben egyértelmű kijelentőmódot használ, kinyilatkoztat, megmond, faék egyszerűséggel támadva Trumpot, a faék egyszerűségű populista megoldásaiért. Néha meg csak simán csúsztatnak, direkt, egy valós alapproblémát felnagyítva, kifacsarva, eltorzítva. Arról nem is beszélve, ha csak fele olyan baj van náluk, az ebben a cikkben még majdnem direkt JÓNAK is beállított kibebarburált nagy eladósodásuk kapcsán, mint amiről tudni lehet, akkor Trump mesternek nagyon is igaza van, hogy megpróbál először RENDET rakni otthon, megóvni a még megmaradt hazai termelő potenciált, és lehetőleg visszacsábítani/kényszeríteni azt amit még lehet menteni, és nem ezt a rohadt fejlődést erőltetni minden áron!

Nem tudom ki hogy van vele, de az egyik liberális agymenés amivel engem ki lehet akasztani, ez a "fenntartható fejlődés". Mindig mindennek fejlődni kell!!! Bármi van! Akkor is ha már döglött a ló, annak jövőre gyorsabban kell futni, mert itt bizony fejlődésnek KELL LENNIE!!! Az USA kéremszépen alássan SZARBAN VAN. Nem Trump óta, évek óta. Mostanra nem a világgazdaság legstabilabb szereplője, hanem egy pénzügyi - társadalmi problémákkal/törésvonalakkal gazdagon ellátott ország, hiába tesznek a tisztelt indexes fiúk ilyen kijelentéseket, NAGYBETŰEL, BLIKKFANGOSAN, hogy "AMERIKA=STABILITÁS".


Ránk vonatkoztatva, hogy kicsit érezze magáénak ezt a cikket minden Magyar, és remegjen, azért próbálnak paráztatni konkrétan minket is: már látom előre, hogy mekkorát fogunk bukni mi Magyarok azon, hogy a hatalmas és erős gazdaságunk innentől majd esetleg lepattan a védővámokkal jobban védett amerikai piacról, hisz eddig TAROLTUNK ott náluk, és rajtuk kapaszkodtunk fel...

Persze arról nem ír a cikk, hogy egy hangyafasznyit több szart adnak el ők itt nálunk, mint mi náluk, s ha beleállunk egy vámos mutatványba oda vissza, akkor gyanúsan mi többet tudunk beszedni az itt eladott amerikai termékek után, mint ők tőlünk a náluk eladott magyar termékek után majd beszednek. Szóval csak a szokásos féligazságos/ordas hazugságos index low end színvonal, semmi extra.
Szerintem nem véletlen ez a Trump elleni uszítás az Indexen, napi 1-2 tragikus hangvételű cikk a minimum ami lejön a futószalagról. Nagyon bántja őket hogy nem Clintonné nyert, a választás előtt is sározták Trumpot ahol érték. A finanszírozóik,vagy a firkászok egyéni finanszírozói úgy gondolom Clintonnéék támogatói közül kerülnek ki.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Úgy érzem itt nem volt jó választás amolyan lose-lose szitu volt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Egy valós problémát fejtegető szokásos index színvonal, ami néha hatásvadász módon minimum megkérdőjelezhető/nem egyértelmű kérdésekben egyértelmű kijelentőmódot használ, kinyilatkoztat, megmond, faék egyszerűséggel támadva Trumpot, a faék egyszerűségű populista megoldásaiért. Néha meg csak simán csúsztatnak, direkt, egy valós alapproblémát felnagyítva, kifacsarva, eltorzítva. Arról nem is beszélve, ha csak fele olyan baj van náluk, az ebben a cikkben még majdnem direkt JÓNAK is beállított kibebarburált nagy eladósodásuk kapcsán, mint amiről tudni lehet, akkor Trump mesternek nagyon is igaza van, hogy megpróbál először RENDET rakni otthon, megóvni a még megmaradt hazai termelő potenciált, és lehetőleg visszacsábítani/kényszeríteni azt amit még lehet menteni, és nem ezt a rohadt fejlődést erőltetni minden áron!

Nem tudom ki hogy van vele, de az egyik liberális agymenés amivel engem ki lehet akasztani, ez a "fenntartható fejlődés". Mindig mindennek fejlődni kell!!! Bármi van! Akkor is ha már döglött a ló, annak jövőre gyorsabban kell futni, mert itt bizony fejlődésnek KELL LENNIE!!! Az USA kéremszépen alássan SZARBAN VAN. Nem Trump óta, évek óta. Mostanra nem a világgazdaság legstabilabb szereplője, hanem egy pénzügyi - társadalmi problémákkal/törésvonalakkal gazdagon ellátott ország, hiába tesznek a tisztelt indexes fiúk ilyen kijelentéseket, NAGYBETŰEL, BLIKKFANGOSAN, hogy "AMERIKA=STABILITÁS".


Ránk vonatkoztatva, hogy kicsit érezze magáénak ezt a cikket minden Magyar, és remegjen, azért próbálnak paráztatni konkrétan minket is: már látom előre, hogy mekkorát fogunk bukni mi Magyarok azon, hogy a hatalmas és erős gazdaságunk innentől majd esetleg lepattan a védővámokkal jobban védett amerikai piacról, hisz eddig TAROLTUNK ott náluk, és rajtuk kapaszkodtunk fel...

Persze arról nem ír a cikk, hogy egy hangyafasznyit több szart adnak el ők itt nálunk, mint mi náluk, s ha beleállunk egy vámos mutatványba oda vissza, akkor gyanúsan mi többet tudunk beszedni az itt eladott amerikai termékek után, mint ők tőlünk a náluk eladott magyar termékek után majd beszednek. Szóval csak a szokásos féligazságos/ordas hazugságos index low end színvonal, semmi extra.

A fenntarthato fejlodes jo dolog (ertsd a termeszetet nem karosito, embereket nem kizsakmanyolo fejlodes). A gond az, hogy az, amit ma annak hivnak, nem fenntarthato valojaban; mar reg el van cseszve minden.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Szerintem nem véletlen ez a Trump elleni uszítás az Indexen, napi 1-2 tragikus hangvételű cikk a minimum ami lejön a futószalagról. Nagyon bántja őket hogy nem Clintonné nyert, a választás előtt is sározták Trumpot ahol érték. A finanszírozóik,vagy a firkászok egyéni finanszírozói úgy gondolom Clintonnéék támogatói közül kerülnek ki.
Egyértelmű, ez sosem volt titok szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Úgy érzem itt nem volt jó választás amolyan lose-lose szitu volt.
Így van. Ahogy leírtam, pár emberrel megvitattam ezt a választások előtt már: Az egyik verzió Oroszokba katonailag, a másik Kínaiakba/Mexikóiakba esélyesen csak gazdaságilag, és TALÁN Iránba katonailag való beleszállást jelentette. Nekem Trump vonala már azért is sokkal szimpibb volt, mert bármi lesz is a szigetek körül, az sokkal messzebb van tőlünk, mint mondjuk Ukrajna, vagy a Baltikum, valamint Ő tényleg rendet akar tenni otthon, és nem tovább tolná a rablógazdaságot, a deficit lufi fújással, nyersanyagban gazdag ellenlábas ország megszállásával, demokrácia erőszakos exportjával, ami pörgeti a saját hadiipart, és újjáépítésben érdekelt cégeket, energiaszektort. Ettől ami a Bush-ok óta ment náluk, minden jobb a világnak. Szerintem.

A fenntarthato fejlodes jo dolog (ertsd a termeszetet nem karosito, embereket nem kizsakmanyolo fejlodes). A gond az, hogy az, amit ma annak hivnak, nem fenntarthato valojaban; mar reg el van cseszve minden.
Így van. Van egy túltolt kényszer, hogy folyamatosan 19-re még húzzunk lapot, fejlődni, növekedni, termelni, adósságból is, nem baj... Nagy bajok vannak, nem volt soha, most sincs, és soha nem is lesz folyamatos virágzás, aranykor. Ez pont ugyan akkora utópia, mint a kommunizmus.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and 2ndt

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Miért élősködnének? Főleg úgy, hogy mondjuk az agrár szektorban a társadalom elenyésző része dolgozik. Viszont aki ott dolgozik az is rendesen meg van fizetve. Ha a rendszer omlik, ők is omlanak, mivel túl kevesen vannak, hogy egy akkora társadalmat ellásanak. Ők is ki vannak szolgáltatva úgy az iparnak mind a szolgáltatásoknak.
Nem csak az agrárszektorról beszéltem és az egész mondanivalóját félreérted. Minden gazdaság alapja az elemi fogyasztási- élelmiszer, enrgia, napi használati eszközök stb.-, materiális javak előállítása. Ezeknek a javaknak az előállítói lehetnek önellátóak és lehetnek specializálódott tömegtermelést folytatók. Ők képesek ellátni önmagukat de a tevékenységük tömegtermelés esetén nagyban függ az őket kiszolgáló, a tevékenységüket kiszolgáló, hatékonyabbá, biztonságosabbá, stb. tevő szolgáltatóktól akik viszont már nem képesek az elemi javak szintjén önellátásra és ez a társadalomnak még mindig csak egy nagyon vékony szelete.
A nagy tömeg akiket te szolgáltatóknak hiszel, azoknak a zöme semmilyen módon nem kapcsolódik ezekhez a tevékenységekhez.
Ez a réteg a társadalom szerveződése során a magának kialakított pozícióival, az ezen pozícióból adódóan a birtokába kerülő információkkal visszaélve élősködik a gazdaság többi szereplőjén.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Azon gondolkodtal mar, hogy a tuzolto is eszik meg az is, aki esetlegesen a halalba megy/felaldozna az eletet masert?;)

Szoval:

"evésről is megfeledkező zeneszerző, a tudós,"

Ez egy koznyelvi fordulat. Sem a zeneszerzo, sem a tudos nem feledkezik meg az evesrol.
Egyreszt azert, mert alapvetoen akkor eszunk, amikor ehesek vagyunk (ehsegerzetunk van), masreszt meg a zeneszerzo vagy a tudos ehen halna, ha nem enne. Megsem hal ehen.

Az tortenik, hogy az alkotas okozta elmeny olyan agyi jelensegeket triggerel, hogy szimplan elnyomasra kerul az ehsegerzet.
Ez nemcsak veluk tortenik meg, hanem "hetkoznapibb" emberekkel is; az egyes erzeteket kulonbozo helyzetekben kulonbozo erosseggel elhetjuk meg vagy figyelmen kivul is hagyhatjuk (hasonlo az agy fajdalom-kapu mechanizmusa is).

"valamint az öngyilkos merénylő"

Az ongyilkos merenylonek ket fajtaja van.

Az egyik szamara a tulvilagi elet udvozito a sok szuzzel, nekik ez egy lepes a jobb elet iranyaba, a hitenek megfelelo RACIONALIS dontes.
A masik valamiert, valamilyen ugyert aldozza fel magat ugy, hogy nem hisz a tulvilagban.
Ebben az esetben szinten tobb eset van.

1. Modosult tudatallapot, akarcsak a tudosnal (pl. betegseg)
2. Masok erdekeben cselekvo (elismeresre hajtas/nev fennmaradasa/leszarmazottak vagy csoport vedelme, stb.)
3. Narcisztikus/bosszuallo, stb. ( elismeres, vegso erv, stb.)
es igy tovabb.

Azonban meglepo modon az ebbe a csoportba tartozokra is teljesul Maslow elmelete eletuk tulnyomo reszeben, csak eljutnak addig - akar hit, akar betegseg, stb. kovetkezteben - , hogy ezt felulirjak.

"az éhségsztájkot folytato"

Az ehsegsztrajknak nem celja az ehhalal, szimpla figyelemfelhivo eszkoz. Akkor is, ha belehalnak. Valamiert szoktak az emberek ehsegsztrajkolni, onmagaban nem egy hobbi.

Az ember nemcsak egyenkent, hanem csoportalkotokent is ertelmezendo.
Senki nem gondolja az ego hazba gyerekeiert berohano fatert ongyilkosnak, meg akkor sem, ha adott esetben irracionalis dontest hoz.
Ugyanez igaz a harcolo katonara is; onmagukon tulmutato celokert harcol, meg akkor is, ha egyebkent szereti az eletet.
Szóval az agyunk képes bármikor, bármilyen helyzetben felülírni azt a motivációs piramist ami szerint az adott szinten működnünk kellene.
Pont ez a bajom vele, hogy amire nem kell magyarázat arra nagyon jó magyarázatot tud adni.
Viszont amire nagy szükségünk lenne,arra, hogy kiélezett helyzetekben miért csináljuk esetleg a hót ellenkezőjét arra utalni sem képes.
Magyarul ugyanazt mondod amit én csak ellenkezni akarsz egy kicsit.;)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szóval az agyunk képes bármikor, bármilyen helyzetben felülírni azt a motivációs piramist ami szerint az adott szinten működnünk kellene.
Pont ez a bajom vele, hogy amire nem kell magyarázat arra nagyon jó magyarázatot tud adni.
Viszont amire nagy szükségünk lenne,arra, hogy kiélezett helyzetekben miért csináljuk esetleg a hót ellenkezőjét arra utalni sem képes.
Magyarul ugyanazt mondod amit én csak ellenkezni akarsz egy kicsit.;)

"Szóval az agyunk képes bármikor, bármilyen helyzetben felülírni azt a motivációs piramist ami szerint az adott szinten működnünk kellene."

Nem mindig es nem mindenkinel.
Ezek az alapmotivaciok.

Az, hogy ez az egyen szintjen hogyan csapodik le, fugg a genetikatol, a szocializaciotol, tanulastol, szituaciotol, stb.

"Pont ez a bajom vele, hogy amire nem kell magyarázat arra nagyon jó magyarázatot tud adni."

Ilyen alapon a fizikai torvenyeket is utalhatod:) Neked lehet, hogy ez egyertelmu, de masoknak nem az (sajnos).

"Viszont amire nagy szükségünk lenne,arra, hogy kiélezett helyzetekben miért csináljuk esetleg a hót ellenkezőjét arra utalni sem képes."
Magyarul ugyanazt mondod amit én csak ellenkezni akarsz egy kicsit."

Miert ne lenne kepes? Attol meg, hogy egyedi esetekben kepes vagy szintet ugrani, nem lesz kevesbe igaz a normal mukodesre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Mindig is tudtam, hogy ez egy féreg csak azt nem, hogy ekkora.
Ő sem fog örökké élni. Azért ha nem sikerül a vén vajákosnak elintézni, hogy mind hamarabb pusztuljunk meg jó sokan egyszerre, mikor feldobja a pacskert, iszok rá valamit a cimborákkal, és a felső sorból választunk majd, a pénz nem fog számítani, csak boldogság :p !!!
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
T

Törölt tag 008

Guest
„Amikor Adolf Eichmann, Hitler fegyverhordozója megérkezett Magyarországra, hogy felügyelje az ország zsidóinak legyilkolását, George Soros egy olyan emberrel állt össze, akinek a munkája az volt, hogy elvegye a zsidó lakosság tulajdonát”

Soros akkor 14 éves volt. Elképzelem, ahogy odamegy Eichamnn bácsihoz a 14 éves zsidó kisgyerek...
Azé minden szart ne kajáljunk már be. Nagy szarházi gazember, de nem ő ölte meg Ferenc Ferdinándot (is).
 

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
Trump felhívta az ausztrál miniszterelnököt de az eredetileg tervezett 1 óra helyett 25 perc után letette mert egy ilyen idiótával mint Turnbull nem lehet tárgyalni. Később azt nyilatkozta, hogy az eddigi megbeszélései közül ez volt a leginkább cslódást keltő. El is hiszem!
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
„Amikor Adolf Eichmann, Hitler fegyverhordozója megérkezett Magyarországra, hogy felügyelje az ország zsidóinak legyilkolását, George Soros egy olyan emberrel állt össze, akinek a munkája az volt, hogy elvegye a zsidó lakosság tulajdonát”

Soros akkor 14 éves volt. Elképzelem, ahogy odamegy Eichamnn bácsihoz a 14 éves zsidó kisgyerek...
Azé minden szart ne kajáljunk már be. Nagy szarházi gazember, de nem ő ölte meg Ferenc Ferdinándot (is).
azért nagyon nem kell messzire se menni hogy lásd hány éves kortól lesz egy arra fogékony gyerek bűnöző, álszentek se legyünk már
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
„Amikor Adolf Eichmann, Hitler fegyverhordozója megérkezett Magyarországra, hogy felügyelje az ország zsidóinak legyilkolását, George Soros egy olyan emberrel állt össze, akinek a munkája az volt, hogy elvegye a zsidó lakosság tulajdonát”

Soros akkor 14 éves volt. Elképzelem, ahogy odamegy Eichamnn bácsihoz a 14 éves zsidó kisgyerek...
Azé minden szart ne kajáljunk már be. Nagy szarházi gazember, de nem ő ölte meg Ferenc Ferdinándot (is).
No no. Nem Eichmannhoz ment oda, a kis 14 gyurka, hanem a gépezetben volt egy kis lelkes porszem. Láttam a műsort, ahol a talkshow-ban a CBS-en erről beszél, elismerte, és arra hivatkozott, hogy azért nincs bűntudata, mert ha nem Ő, akkor megcsinálta volna más. Papírmelót tolt, kis könyvelőféleség volt. Elismerte. Régen 14-15 évesen, aki írástudó volt, sokszor már nem háborús időszakban is dolgozott mint inas-csinovnyik, nincs ebben semmi hihetetlen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Trump felhívta az ausztrál miniszterelnököt de az eredetileg tervezett 1 óra helyett 25 perc után letette mert egy ilyen idiótával mint Turnbull nem lehet tárgyalni. Később azt nyilatkozta, hogy az eddigi megbeszélései közül ez volt a leginkább cslódást keltő. El is hiszem!
Én viszont meglepődtem. Ausztrália a leg bevándorlás ellenesebb országok között van és ők eléggé a kínai terjeszkedés ellen vannak. Közösek az érdekek. Abban voltam, hogy nagy lesz a szerelem.
Min balhéztak így össze?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Én viszont meglepődtem. Ausztrália a leg bevándorlás ellenesebb országok között van és ők eléggé a kínai terjeszkedés ellen vannak. Közösek az érdekek. Abban voltam, hogy nagy lesz a szerelem.
Min balhéztak így össze?
Biztos túldicsérte Melania fenekét :p
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Én viszont meglepődtem. Ausztrália a leg bevándorlás ellenesebb országok között van és ők eléggé a kínai terjeszkedés ellen vannak. Közösek az érdekek. Abban voltam, hogy nagy lesz a szerelem.
Min balhéztak így össze?

Viszont a pénzt szeretik ők is. Az elsők közt volak akik a komolyabb nyugati országok közül csatlakoztak az Ázsia Fejlesztési Bank-hoz. Ezen kívül rengetek nagyszabású üzletük van a kínaiakkal.
A képlet nem csak arról szól, hogy vannak bevándorláspárti, meg bevándorlásellenes államok.
A TIP felsugása őket is keményen érintheti.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
Status
Not open for further replies.