[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Nem csak az agrárszektorról beszéltem és az egész mondanivalóját félreérted. Minden gazdaság alapja az elemi fogyasztási- élelmiszer, enrgia, napi használati eszközök stb.-, materiális javak előállítása. Ezeknek a javaknak az előállítói lehetnek önellátóak és lehetnek specializálódott tömegtermelést folytatók. Ők képesek ellátni önmagukat de a tevékenységük tömegtermelés esetén nagyban függ az őket kiszolgáló, a tevékenységüket kiszolgáló, hatékonyabbá, biztonságosabbá, stb. tevő szolgáltatóktól akik viszont már nem képesek az elemi javak szintjén önellátásra és ez a társadalomnak még mindig csak egy nagyon vékony szelete.
A nagy tömeg akiket te szolgáltatóknak hiszel, azoknak a zöme semmilyen módon nem kapcsolódik ezekhez a tevékenységekhez.
Ez a réteg a társadalom szerveződése során a magának kialakított pozícióival, az ezen pozícióból adódóan a birtokába kerülő információkkal visszaélve élősködik a gazdaság többi szereplőjén.

Milyen információkra gondolsz, "információk" alatt? Monjuk olyasmiket mint szerzői jogok?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Viszont a pénzt szeretik ők is. Az elsők közt volak akik a komolyabb nyugati országok közül csatlakoztak az Ázsia Fejlesztési Bank-hoz. Ezen kívül rengetek nagyszabású üzletük van a kínaiakkal.
A képlet nem csak arról szól, hogy vannak bevándorláspárti, meg bevándorlásellenes államok.
A TIP felsugása őket is keményen érintheti.
Valamint NE felejtsük el, én olvastam olyan híreket, hogy PONT Ausztrália volt az első a TPP felrúgása után(gondolom te is erre utaltál Mac, csak elírás a TIP-tőled), akik NEM sokáig siratták a TPP-t mikor Trump mester első dolgai egyike volt, hogy Ő kivonta belőle az USA-t, hanem azt mondták, hogy sebaj, akkor tovább kell vinni az egészet az eredeti megállapodás szerint, csak MEG KELL HÍVNI KÍNÁT. Az ember egyébként a liberális párt színeiben indult, tehát azt gondolom, ez a kettő dolog már pont elég lehetett ahhoz, hogy alapból sok dologban ne értsenek egyet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen, csak keverem ezeket a rövidítéseket. Az ausztrálok egyszerre tartanak is katonai értelemben véve kínától másrészt meg nagyon komoly üzletfele és volt néhány vitatott üzletjük amely végül igazi sikertörténet volt.
Nem jut eszembe a neve a bányavállalatnak, de Ausztrália talán legnagyobb vasércbányáját eladták a kínaiaknak (persze úgy, hogy egy jelentős része ausztrál kézben maradt). Hatalmas balhé volt meg tiltakozás, de a cég azon kívük, hogy nyereséges néhány éve elkezdett Dél-Amerikában terjeszkedni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Igen, csak keverem ezeket a rövidítéseket. Az ausztrálok egyszerre tartanak is katonai értelemben véve kínától másrészt meg nagyon komoly üzletfele és volt néhány vitatott üzletjük amely végül igazi sikertörténet volt.
Nem jut eszembe a neve a bányavállalatnak, de Ausztrália talán legnagyobb vasércbányáját eladták a kínaiaknak (persze úgy, hogy egy jelentős része ausztrál kézben maradt). Hatalmas balhé volt meg tiltakozás, de a cég azon kívük, hogy nyereséges néhány éve elkezdett Dél-Amerikában terjeszkedni.
Megértem én őket is. Japán megerősödése sem volt nekik olyan nagyon jó, Kínáé is hasonlóan fenyegeti őket. Ettől függetlenül, ahogy írtad, a pénzt, működő tőkét, infrastruktúra fejlesztést meg ahogy mindenki, ők is szeretik. Ezért kell nagyon gyorsan segget csinálni a szájból a diplomáciában még időben, ha változik a szélirány. Eddig az USA ott volt a térségben, ŐK fújták a passzátszelet, utánuk kellett igazodni. Most meg az van, hogy úgy néz ki, hogy az USA új elnöke inkább otthon tenne rendet, bezárkózna, kiszáll - de legalább is visszahúzódik a térségből, lemondta ugye a TPP-t, előbb utóbb lehet nem szándékosan de pl. a Fülöp szigetekről is menniük kell etc. Ahogy alakul, lehet rövid időn belül Ausztrália lesz a legszorgalmasabb kis szövetségese Kínának, mikor rájönnek hogy az USA már nem csak fizikailag van sokkal távolabb tőlük, de ideológiában is, mint korábban gondolták.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Putyin:) rsd 317 most készül leszálni
Az nem valószínű, ez csak a sajtót meg a testőrség előörsét hozza szerintem. Putyin majdnem biztos hogy a következő Il-96-300PU-val (parancsnoki állás) utazik, most közelítik a magyar határt Gömör felől.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Én viszont meglepődtem. Ausztrália a leg bevándorlás ellenesebb országok között van és ők eléggé a kínai terjeszkedés ellen vannak. Közösek az érdekek. Abban voltam, hogy nagy lesz a szerelem.
Min balhéztak így össze?
http://lovasistvan.hu/2017/02/02/tr...sapta-a-kagylot-az-ausztral-miniszterelnokre/

Itt a válasz. Tehát az ok az volt, hogy BÜDÖSEK az ILLEGÁLIS bevándorlók mindenkinek. Forró krumplit játszanak, és úgy tűnik, Trump papa nem akarta elkapni a felé hajított játékszert. IGAZA van!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 324
68 559
113
http://lovasistvan.hu/2017/02/02/tr...sapta-a-kagylot-az-ausztral-miniszterelnokre/

Itt a válasz. Tehát az ok az volt, hogy BÜDÖSEK az ILLEGÁLIS bevándorlók mindenkinek. Forró krumplit játszanak, és úgy tűnik, Trump papa nem akarta elkapni a felé hajított játékszert. IGAZA van!
Az Auszi komány nagyon egy húron pendült eddig az Obama, és Brüssszel féle irányvonallal. Igazi falkatagok voltak, elég volt csettinteni nekik. Valahogy nem passzolnak az elképzeléseik az idővel haladó partnerekel, van bennük némi dac és düh ahogy Merkelékben meg Junckerékben.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
'Germany, not Donald Trump, is biggest threat to the EU'

" I am seeing Germany - for a long time we were told they will never be allowed to rearm. They now have got 300,000-400,000 men and arms. They are now moving tanks into Lithuania. Why? To confront Russia. Russia isn’t the threat. The threat, in my view… currently is Germany." /Graham Moore/

"Nézem Németországot - hosszú ideig azt mondták nekünk, hogy soha nem engedik őket újra felfegyverkezni. Ehhez képest már most 300,000-400,000 katonájuk van. Tankokat küldenek Litvániába. Miért? Hogy konfrontálódjanak Oroszországgal. Pedig nem Oroszország jelenti a fenyegetést. A fenyegetés, véleményem szerint, most... Németország"

Röviden: He?! :eek:

https://www.rt.com/op-edge/376074-trump-germany-eu-threat-us/

Megj.: látjátok, így teszik végül bűnbakká megint Németországot... mondtam én is előre, hogy így lesz, de ennek ellenére mégis ledöbbenek, amikor látom, hogy tényleg ez történik...
úgyhogy annyit tudok még hozzátenni, hogy jól teszi Magyarország, hogy Oroszország irányába integrálódik (ld. Putyin látogatása), és nem Németország irányába, no nem azért, mert a németek rosszak, hanem azért, mert sajnos meg fogják verni őket... és jobb, ha mi nem leszünk köztük, hogy minket is verjenek... vertek már minket 2x Németországgal együtt, harmadszor már inkább kösz nem...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and Roni

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 243
12 600
113
https://news.cgtn.com/news/3d676a4e7a456a4d/share_p.html

Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök arra kérte Kínát, hogy haditengerészetével nyújtson segítséget az Iszlám Államhoz kötődő militánsok elleni harcában a Fülöp-szigetek déli része és Malajzia keleti része között lévő Szulu-tengeren.

A militáns iszlamista kalózok kereskedelmi hajókra támadnak.

Az Abu Szajjaf muzulmán terrorista csoport tevékenységét kalózkodásból és váltságdíjas emberrablásokból tartja fenn.

(Ilyen közeledésről a két ország között álmodni se lehetett Duterte elnökké választása előtt, amikor elődje szolgaian tartotta magát Washington minden elvárásához.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113

Na, végre nyugi volt és el tudtam olvasni.
- A cikk szerint az egész Trump stratégia abból áll, hogy a termelés haza kénszerítésével a cége a technológiai fejlesztésbe fektetnek ami mindenkinek jó lesz. Őszintén én Trump szavaiból úgy vettem ki, hogy ő a munkahelyet visszeszerzését látja ebben. A tech fejlesztésre valami miatt nem kaptam fel a fejem.
- Azt is tudni véli, hogy Kína még mindíg az olcsó tömegtermelés országa és míg az amerikaiak a technológiát fejlesztik majd ők arra képtelenek és fogják magukat és tönkremennek. A gond, hogy ez picit sántít. Ha az amerikai ipar annyira nagy modernizációval számol, miért lett hírtelen olan fontos minden klímakutatással kapcsolatus vélemény elhallgattatása? Miért lett hírtelen fontos a már aláírt klímaegyezmények felrúgása?
- Kína jelen pillanatban olyan modernizációs projektjei vannak úgy az ipar mint az indfrastruktúra terén ameyek jelen pillanatban Amerikában álom kategóriát képeznek. A cikk nem tér ki arra, hogy a kínai vezetés (azt már meg nem mondom, hogy Davoszban vagy hol?), de az üvegházhatású gázok visszaszorításának az élharcosává kíván válni. Sőt egyoldalúan olyan csökkentést tervez be ami jóval meghaladja az amit felvállalt.
- Kína jelenleg legnagyobb belső problémája, hogy a fenntarthatattlan tömegtermelésre alapuló ipart (érts ez alatt egy rakás állami vállalatot is) felváltsák a környezetbarátabb és a szolgáltatásokra alapuló gazdaságra.

Pár cikk:
https://www.bloomberg.com/news/arti...illion-productivity-opportunity-mckinsey-says
http://www.scmp.com/comment/insight...-avoid-replay-japans-lost-decades#add-comment
http://www.forbes.com/sites/benjami...ch-innovation-you-meet-in-china/#70777b237dc1
https://thinkprogress.org/china-trump-paris-agreement-42b4ab5de717#.z0sdqvu0j
https://www.bloomberg.com/news/arti...back-on-table-as-monetary-easing-shows-limits
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na, végre nyugi volt és el tudtam olvasni.
...
- Azt is tudni véli, hogy Kína még mindíg az olcsó tömegtermelés országa és míg az amerikaiak a technológiát fejlesztik majd ők arra képtelenek és fogják magukat és tönkremennek. A gond, hogy ez picit sántít. Ha az amerikai ipar annyira nagy modernizációval számol, miért lett hírtelen olan fontos minden klímakutatással kapcsolatus vélemény elhallgattatása? Miért lett hírtelen fontos a már aláírt klímaegyezmények felrúgása?
...

Mert nehézipart fog fejleszteni, hogy felkészüljön a Kína elleni háborúra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
haubagoi

Remélem fel rúgják a németeket!:mad: És elhallgattassák őket de örökre:mad::mad:
Az oroszoknak lesz pakfa s-500 sz-400 armata .Németekenk meg leo 2 meg EF.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Mert nehézipart fog fejleszteni, hogy felkészüljön a Kína elleni háborúra.

Jelen pillanatban Kína hadserege nem ellenfele az amerikainak globális szinten. Talán a partmenti sávjukban lennének képesek megvédeni magukai ideig-óráig az amerikaiaktól.
Szerintem mondjuk ez nagy szó, de akkor is. Amerikának nagyon nincs mitől tartania.
Ha lesz is valamilyen csetepaté az tengeren lesz valamilyen szigetecskék miatt. Egyik fél sem akarja a másikat megszállni, mert az teljesen értelmetlen.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jelen pillanatban Kína hadserege nem ellenfele az amerikainak globális szinten. Talán a partmenti sávjukban lennének képesek megvédeni magukai ideig-óráig az amerikaiaktól.
Szerintem mondjuk ez nagy szó, de akkor is. Amerikának nagyon nincs mitől tartania.
Ha lesz is valamilyen csetepaté az tengeren lesz valamilyen szigetecskék miatt. Egyik fél sem akarja a másikat megszállni, mert az teljesen értelmetlen.

Ha a szigetecskék miatt csetepaté lesz, az nem lesz kis csetepaté.
A másik pedig az, hogy az USA-nak akkora csetepaté kell Kínával, amelybe Kína belerokkan. Ehhez a kis szigetecskék visszaszerzése nem elég.

Hogy milyen volumenű háborúra kell számítani az USA és Kína között, kb. ilyenre:

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Jelen pillanatban Kína hadserege nem ellenfele az amerikainak globális szinten. Talán a partmenti sávjukban lennének képesek megvédeni magukai ideig-óráig az amerikaiaktól.
Szerintem mondjuk ez nagy szó, de akkor is. Amerikának nagyon nincs mitől tartania.
Ha lesz is valamilyen csetepaté az tengeren lesz valamilyen szigetecskék miatt. Egyik fél sem akarja a másikat megszállni, mert az teljesen értelmetlen.
Hozzáteszem, Kínát megszállni az USA sem tudná, ahogy senki más sem. Gyakorlatilag bebizonyosodott, hogy eredményesen egy Irakot, vagy Afganisztánt sem tudnak megszállni. Bemenni be tudnak, de aztán az sehova nem vezetett. Ha megpróbálják megszállni úgy, hogy abba Kína belerokkanjon, abba belerokkan az USA is. Akkor meg ott lenne egy röhögő harmadik, ugye... Ez senkinek sem érdeke, hogy háború legyen. Gazdasági, na az igen. Az meg lesz is, igazából én úgy nézem, már alakul is.
 
Status
Not open for further replies.