[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha a szigetecskék miatt csetepaté lesz, az nem lesz kis csetepaté.
A másik pedig az, hogy az USA-nak akkora csetepaté kell Kínával, amelybe Kína belerokkan. Ehhez a kis szigetecskék visszaszerzése nem elég.

Hogy milyen volumenű háborúra kell számítani az USA és Kína között, kb. ilyenre:


Nagyon jó ez a videó.
De van pár észrevételem. Ahogy azt a végén is mondja, egy politikailag reálisabb felállásban Ausztrália, Japán és (szerintem) Dél-Korea is beleállna Kínába. Ez már tényleg jelentős erő, atom nélkül meg tudnák állítani?
Másrészt ez egy negyedik generációsnak is alig mondható konfliktusvázlat, túl konvencionálisan gondolkodik. Saját fejemmel az USA helyében Afganisztán hegyei közé venném be magamat kisebb-nagyobb bázisokkal, és onnan menne az ellátmány, harcosok, minden más az ujgur területekre. Meg az ópium a kínai ivóvízhálózatokba :D
Ugyan nincs még erre konkrét példa, de játszani fognak itt még a kereskedelmi hajókra telepített légvédelmi rendszerek is akár mindkét oldalon.
Aztán ne felejtsük el az USA-ban élő kínaiak jelentős tömegét sem. Csúnya lesz a történet.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://mno.hu/kulfold/trump-fotanacsadoja-haboruzna-kinaval-1384292
"Steve Bannon egy korábbi interjú során mérlegeli a sötét jövőt
Továbbra is egymást fenyegeti az Egyesült Államok és Kína, egy esetleges fegyveres konfliktus lehetősége legutóbb az amerikaiak oldalán merült fel. Bejárta ugyanis a világsajtót egy felvétel, melyen Donald Trump amerikai elnök vezető tanácsadója, Steve Bannon arról beszél: az Egyesült Államoknak nem lesz más választása, hadba kell vonulnia Kína ellen. A főtanácsadó stratégiai elképzelései még tavaly márciusban hangzottak el, Bannon akkor még a Breitbart News jobboldali hírcsatorna főszerkesztőjeként, rádióműsorában adta elő gondolatait. Bannon az amerikai történésszel, Lee Edwards-szal készített interjút, s a beszélgetés során egészen sötét jövőképet vázolt fel. – A térségben szolgáltam tengerészként. A Dél-kínai tengeren háborúzni fogunk, öt vagy tíz év múlva, nem gondolja? – mondta akkor Bannon. A The Guardian brit lap cikke szerint Bannon a felvételen arról is beszél, hogy miközben az Egyesült Államok Kelet-Ázsiában harcol, a Közel-Keleten is háborúban áll majd.
Bannon szerint alaptalan, hogy Kína nagyobb uralmat követel magának a Dél-Kínai tengeren. – Idejönnek az arcunkba, és azt mondják, hogy ez az ő saját, az ő ősi tengerük - fogalmazott akkor az elnöki főtanácsadó. Bannon Trump külügyminiszterének nézeteit osztja, márpedig Rex Tillerson, szenátusi meghallgatásán beszélt arról, hogy az Egyesült Államoknak el kell zárnia Kínát azoktól a szigetektől amiket az utóbbi években mesterségesen, a vízi útvonalak felett gyakorolt hatalmának kiterjesztése érdekében épített Peking. Tillerson szerint Kína terjeszkedése a térségben a Krím-félsziget orosz megszállásához hasonlítható.
Közben Peking is újabb jelzéseket adott le, miszerint egy fegyveres konfliktus árán is megvédi érdekeit az Egyesült Államokkal szemben..."

Azt képzelni ebben a helyzetben ( meg úgy különben is) csak úgy álldogálni fog, kissé naív. Nem véletlenül kapcsolt rá a mesterséges szigetek építésével felfegyverzésével, radar, szonár rendszerek.., haditengerészeti (és itt hatalmas előnyük lesz, hogy többek közt kisebb hatótávú partmenti hajóegységek garmadáját tudja rajtuk elhelyezni, mégpedig komoly fegyverzettel), tengeralattjáró és légierőbázisokat is telepít rájuk. Valamint gyakorlatilag átállította a Fülöp-szigeteket, -és Duerte a napokban felkérte Kínát, hogy aktív haditengerészeti tevékenységével segítse őt a kalózok elleni küzdelemben.
Azzal, hogy Kína kiépítette a mesterséges szigeteket, és ráadásul Fülöp-szigeteket is lényegében átállította, aktív védekezésének a hatótávja partvidéke jelentős részén megnőtt (illetve emiatt még partvidéke előtt hatalmas távolságokra aktívabb ellen tevékenységet tud kifejteni, akár megelőző támadásra is képes lehet egy USA felől érkező inváziós haderőre. Japán feéő már kissé más a helyzet..), és több irányból is lehetetlenné teszi a sikeres támadást, így kevesebb helyre kell központi erőtartalékait megosztani. Egy támadás halvány jelére vélhetően azonnal elfoglalná Tajvant is. Az pedig teljesen kizárható hogy szárazföldi szomszédai közül bárki is engedne területéről vagy akár területén keresztül támadást Kína ellen.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Brzezinski riasztó hasonlóságokat vélt felfedezni a 2012-s Egyesült Államok és a felbomlás előtti Szovjetunió között. Erről tanúskodik a 2012-ben megjelent könyve (Brzezinski, Zbigniew. Stratégiai vízió. Amerika és a globális hatalom válsága.
Azoknak a figyelmébe ajánlom az amerikai politikai-stratégiai elemzés egyik meghatározó személyiségének a figyelmeztetéséről készült rövid összefoglalót, akik még Trump elnökké választása után sem értik (hiszik el!), hogy gyökeres változások jönnek. A lényeg, hogy a hidegháború abbahagyása és a tudományos-technikai forradalom térnyerése következtében olyan globálisan integrálódott és interdependens világ jött létre, amelyet az USA már nem tud „uralni”, s ezért hasonló nagyságrendű átalakulásokon kell keresztül mennie, mint ahogyan a Szovjetunióból kialakult a XXI. századi Oroszország.

Brzezinski azt írta 2012-ben: "A megbénult kormányzati rendszer képtelen a politika komoly felülvizsgálatára", a katonai költségvetés túlterheli az országot, és "az Afganisztán meghódítására irányuló egy évtizedes kísérlet" kudarcot vallott”. Miközben az elmúlt évszázadokat meghatározta a globális dominanciáért folytatott küzdelem, az utóbbi 20 év egy olyan "rövid pillanatot" jelentett, amelyben az Egyesült Államok volt a legfelsőbb hatalom a világon - vélekedett a politológus - ugyanakkor rámutatott, hogy most egy olyan korszakhoz érkeztünk, amelyben igazából egyetlen ország sem töltheti be a domináns szerepet.

Brzezinski ezért előterjesztette a "kibővített Nyugat" koncepcióját, amely magában foglalná a majdan demokratikussá váló Oroszországot és Törökországot is, és amely a globális stabilitás meghatározó eleme lehetne. A szélesebb értelemben vett Nyugat részeként az Egyesült Államok a demokráciákkal együttműködve "a felemelkedő és egyre magabiztosabb Kelet felelősségteljes partnere lehetne", valamint "kiegyensúlyozó" és "békítő" szerepet játszhatna az ázsiai nemzetek között, amelyek, ha magukra hagynák őket, konfliktusokba keverednének.
Riasztó hasonlóságok a mai Egyesült Államok és a felbomlás előtti Szovjetunió között.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nincs semmi féle felbomlás ott ahol több ezer f-35 van rendelve ;) Nekem elhihetitek .Itt puszta számok beszélnek
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez a kérdés mindenképpen egy magadról kiállított bizonyítvány.
Akár komolyan kérdezted, akár cinikus provokáció volt.

Ok, de ettől nem lettem okosabb.
Ezt írtad:

A nagy tömeg akiket te szolgáltatóknak hiszel, azoknak a zöme semmilyen módon nem kapcsolódik ezekhez a tevékenységekhez.
Ez a réteg a társadalom szerveződése során a magának kialakított pozícióival, az ezen pozícióból adódóan a birtokába kerülő információkkal visszaélve élősködik a gazdaság többi szereplőjén.


Milen információkra gondolsz egész pontosan? Mellyek azok az információk amelyekkel a gazdaság többi szereplőjén élősködik?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ok, de ettől nem lettem okosabb.
Ezt írtad:

A nagy tömeg akiket te szolgáltatóknak hiszel, azoknak a zöme semmilyen módon nem kapcsolódik ezekhez a tevékenységekhez.
Ez a réteg a társadalom szerveződése során a magának kialakított pozícióival, az ezen pozícióból adódóan a birtokába kerülő információkkal visszaélve élősködik a gazdaság többi szereplőjén.


Milen információkra gondolsz egész pontosan? Mellyek azok az információk amelyekkel a gazdaság többi szereplőjén élősködik?

Jaj, Mack, már elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésetekbe, de milyen információk: hát bankszámlák, tranzakciók, internetes-megrendelések listája (pl. milyen könyveket vettél évekre visszamenőleg), Facebook, e-mail-jeid, mobiltelefonod mozgása GPS alapján, Windows "hazajelentgetései" a számítógépeden végzett tevékenységeidről, tárolt fáljaidról, sőt, már ne is tárold őket otthon HDD-n meg DVD-n (írható BluRay már el se terjedt), hanem tárold "felhőben", térfigyelő kamerák arcfelismerővel az utcákon, autókba épített adatrögzítő eszközök (fekete doboz), internetes tevékenységeid adatait összefésülő cégek, amelyek képesek az interneten több helyen, több különböző regisztráció, felhasználónév stb. alatt végzett dolgaidat bizonyos adatok ill. MI alapú következtetések alapján összekapcsolni, és ezek alapján összefügő személyiségi profilt építeni rólad, amelyet aztán pénzért értékesítenek marketing és egyéb cégeknek stb. stb. stb.
Néha nem tudom, hogy ennyire naív vagy-e, vagy csak megjátszod. Ne haragudj meg rám Mack, de rólad az a kép alakult ki bennem, hogy te a mindenkori hatalmat naív, jóhiszemű módon kiszolgáló ember vagy, és másokat is ez dühít, mert a moderálási elveiden is ez látszik meg.
Mondok példát. mit értek "a mindenkori hatalmat naív, jóhiszemű módon kiszolgáló emberek" alatt: pl. a SZU összeomlása után tele lett az utca a szülővárosomban és Budapesten is olyan tökrészeg idiótákkal, akik abba betegedtek bele, hogy felbomlott a SZU miközben ők őszintén hittek benne. Egy ilyen tökrészeg ember pl. olyanokat kiabált az utcán, hogy "állambiztonság jelentem", meg mikor meglátott engem, ahogy mentem valahova, utánam kiáltotta, hogy "fogják meg, ott szalad" stb., mert azóta elment az esze. Másik jelenet: elment társasház közgyűlésére, és ott a közös-képviselő előtt (idős, rafinált, vezető személyiség) vigyázba vágta magát mindenki előtt, hogy "állambiztonság jelentem", erre a közös képviselő: "vezessék már ki ezt a bolondot". Mindenki arra gondol, amire akar :)
Na, szóval, néha azon aggódom, hogy ha felbomlik a NATO és az USA, ismét sokan fognak utána ugyanígy részegen járkálva butaságokat kiabálni az utcákon... és remélem minél kevesebb HTKA-s lesz köztük...
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jaj, Mack, már elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésetekbe, de milyen információk: hát bankszámlák, tranzakciók, internetes-megrendelések listája (pl. milyen könyveket vettél évekre visszamenőleg), Facebook, e-mail-jeid, mobiltelefonod mozgása GPS alapján, Windows "hazajelentgetései" a számítógépeden végzett tevékenységeidről, tárolt fáljaidról, sőt, már ne is tárold őket otthon HDD-n meg DVD-n (írható BluRay már el se terjedt), hanem tárold "felhőben", térfigyelő kamerák arcfelismerővel az utcákon, autókba épített adatrögzítő eszközök (fekete doboz), internetes tevékenységeid adatait összefésülő cégek, amelyek képesek az interneten több helyen, több különböző regisztráció, felhasználónév stb. alatt végzett dolgaidat bizonyos adatok ill. MI alapú következtetések alapján összekapcsolni, és ezek alapján összefügő személyiségi profilt építeni rólad, amelyet aztán pénzért értékesítenek marketing és egyéb cégeknek stb. stb. stb.
Néha nem tudom, hogy ennyire naív vagy-e, vagy csak megjátszod. Ne haragudj meg rám Mack, de rólad az a kép alakult ki bennem, hogy te a mindenkori hatalmat naív, jóhiszemű módon kiszolgáló ember vagy, és másokat is ez dühít, mert a moderálási elveiden is ez látszik meg.
Mondok példát. mit értek "a mindenkori hatalmat naív, jóhiszemű módon kiszolgáló emberek" alatt: pl. a SZU összeomlása után tele lett az utca a szülővárosomban és Budapesten is olyan tökrészeg idiótákkal, akik abba betegedtek bele, hogy felbomlott a SZU miközben ők őszintén hittek benne. Egy ilyen tökrészeg ember pl. olyanokat kiabált az utcán, hogy "állambiztonság jelentem", meg mikor meglátott engem, ahogy mentem valahova, utánam kiáltotta, hogy "fogják meg, ott szalad" stb., mert azóta elment az esze. Másik jelenet: elment társasház közgyűlésére, és ott a közös-képviselő előtt (idős, rafinált, vezető személyiség) vigyázba vágta magát mindenki előtt, hogy "állambiztonság jelentem", erre a közös képviselő: "vezessék már ki ezt a bolondot". Mindenki arra gondol, amire akar :)
Na, szóval, néha azon aggódom, hogy ha felbomlik a NATO és az USA, ismét sokan fognak utána ugyanígy részegen járkálva butaságokat kiabálni az utcákon... és remélem minél kevesebb HTKA-s lesz köztük...

Én még le vagyok ragadva a saját írásomnál, mert onnan indúlt az egész vita.
Innen kezdődik:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-984#post-301823
Naszóval, ha abból indulunk ki, hogy az agrár társadalomban a fő értéket a föld jelentette, az ipariban, a nyersanyagok és a gyárak, akkor az ipar utáni információs társadalomban ugyebár az "információ". De az információ egy nagyon absztrakt fogalom viszont amivel gyakorlatilag a nagy cégek üzletelnek, egymást gúzsba kötik, beperlik stb. azok a szabadalmak, licencek stb.
Melampó azt mondta, hogy a szolgáltalói réteg élősködik a többiek nyagán az "információk" álltal. Erre kérdeztem én, hogy ő pontosan mire is gondol.
Amit te leírsz, mind szép és jó, és ugyebár embereket meg lehet zsarolni mindenféle kompromitáló adattal, de egy egész társadalom sakkban tartásáig nem tudom, hogy jutsz el.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én még le vagyok ragadva a saját írásomnál, mert onnan indúlt az egész vita.
Innen kezdődik:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-984#post-301823
Naszóval, ha abból indulunk ki, hogy az agrár társadalomban a fő értéket a föld jelentette, az ipariban, a nyersanyagok és a gyárak, akkor az ipar utáni információs társadalomban ugyebár az "információ". De az információ egy nagyon absztrakt fogalom viszont amivel gyakorlatilag a nagy cégek üzletelnek, egymást gúzsba kötik, beperlik stb. azok a szabadalmak, licencek stb.
Melampó azt mondta, hogy a szolgáltalói réteg élősködik a többiek nyagán az "információk" álltal. Erre kérdeztem én, hogy ő pontosan mire is gondol.
Amit te leírsz, mind szép és jó, és ugyebár embereket meg lehet zsarolni mindenféle kompromitáló adattal, de egy egész társadalom sakkban tartásáig nem tudom, hogy jutsz el.

Hát úgy jutok el, hogy mindazon adatok, amelyeket felsoroltam, nem a mezögazdaságban és az iparban, hanem alapvetően a szolgáltató szektorban gyűlnek, viszont mindenkire vonatkoznak. Így a szolgáltató szektor bizonyos szereplői több információval rendelkeznek az egész társadalomról, mint mások.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 563
18 388
113
Brzezinski riasztó hasonlóságokat vélt felfedezni a 2012-s Egyesült Államok és a felbomlás előtti Szovjetunió között. Erről tanúskodik a 2012-ben megjelent könyve (Brzezinski, Zbigniew. Stratégiai vízió. Amerika és a globális hatalom válsága.
Azoknak a figyelmébe ajánlom az amerikai politikai-stratégiai elemzés egyik meghatározó személyiségének a figyelmeztetéséről készült rövid összefoglalót, akik még Trump elnökké választása után sem értik (hiszik el!), hogy gyökeres változások jönnek. A lényeg, hogy a hidegháború abbahagyása és a tudományos-technikai forradalom térnyerése következtében olyan globálisan integrálódott és interdependens világ jött létre, amelyet az USA már nem tud „uralni”, s ezért hasonló nagyságrendű átalakulásokon kell keresztül mennie, mint ahogyan a Szovjetunióból kialakult a XXI. századi Oroszország.

Brzezinski azt írta 2012-ben: "A megbénult kormányzati rendszer képtelen a politika komoly felülvizsgálatára", a katonai költségvetés túlterheli az országot, és "az Afganisztán meghódítására irányuló egy évtizedes kísérlet" kudarcot vallott”. Miközben az elmúlt évszázadokat meghatározta a globális dominanciáért folytatott küzdelem, az utóbbi 20 év egy olyan "rövid pillanatot" jelentett, amelyben az Egyesült Államok volt a legfelsőbb hatalom a világon - vélekedett a politológus - ugyanakkor rámutatott, hogy most egy olyan korszakhoz érkeztünk, amelyben igazából egyetlen ország sem töltheti be a domináns szerepet.

Brzezinski ezért előterjesztette a "kibővített Nyugat" koncepcióját, amely magában foglalná a majdan demokratikussá váló Oroszországot és Törökországot is, és amely a globális stabilitás meghatározó eleme lehetne. A szélesebb értelemben vett Nyugat részeként az Egyesült Államok a demokráciákkal együttműködve "a felemelkedő és egyre magabiztosabb Kelet felelősségteljes partnere lehetne", valamint "kiegyensúlyozó" és "békítő" szerepet játszhatna az ázsiai nemzetek között, amelyek, ha magukra hagynák őket, konfliktusokba keverednének.
Riasztó hasonlóságok a mai Egyesült Államok és a felbomlás előtti Szovjetunió között.

Hát ez a kibővített Nyugat koncepció eléggé utópisztikus elképzelés. Törökország épp most lép be az egyszemélyi diktatúrába, Oroszország meg addig nem fog sem kiegyezni, sem együttműködni a nyugattal amíg olyan vezetők tolják az EU szekerét mint Merkel. Ahhoz magának az EU-nak is radikálisan változnia kellene. Márpedig ennek minimális az esélye. Annak már inkább, hogy Németországban kitör a polgárháború.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hát úgy jutok el, hogy mindazon adatok, amelyeket felsoroltam, nem a mezögazdaságban és az iparban, hanem alapvetően a szolgáltató szektorban gyűlnek, viszont mindenkire vonatkoznak. Így a szolgáltató szektor bizonyos szereplői több információval rendelkeznek az egész társadalomról, mint mások.

Igen, de ez magától értetődő.
De visszatérve megint a példámhoz. Lezajlik az ipari forradalom és megjelenik a modern ipar, ami a mezőgazdaságot is forradalmasítja.
A mezőgazdaság kiszolgáltatott helyzetbe került az iparral szemben, mivel onnan kapta a gépeket, üzemanyagot stb. de ettől még nem érzem azt, hogy sakkban lettek volna tartva, mivel pénzért az ipar hajlandó volt szinte bármit kifejleszteni a mezőgazdászoknak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Igen, de ez magától értetődő.
De visszatérve megint a példámhoz. Lezajlik az ipari forradalom és megjelenik a modern ipar, ami a mezőgazdaságot is forradalmasítja.
A mezőgazdaság kiszolgáltatott helyzetbe került az iparral szemben, mivel onnan kapta a gépeket, üzemanyagot stb. de ettől még nem érzem azt, hogy sakkban lettek volna tartva, mivel pénzért az ipar hajlandó volt szinte bármit kifejleszteni a mezőgazdászoknak.

Pedig a mezőgazdaság van a legkiszolgáltatottabb helyzetben. Pl. ha kapsz EU-s támogatást, az nyilvános, és a mezőgazdasági gépeket értékesítők tudják, hogy neked mint vevőnek mennyi pénze van. Így megemelik a gépek árát, mivel látják, hogy az EU-s támogatásból ki tudod fizetni.
Vagy mondok más példát. Régen termeltél saját vetőmagot, de ma a multik által termelt vetőmagot kell megvenned, különben nem kapsz támogatást.
A multik által megtermelt vetőmag viszont olyan, hogy az abból kikelt növény nem vethető el újra, mert nem kel ki.
Így minden évben tőlük kell megvenned a vetőmagot. (Mellesleg ennek BIZTPOL kára is van, hiszen háború esetén a vetőmaggyártó multi nem biztos, hogy elérhető, és hiányában nem lesz vetőmag.)
És a példák sorát még lehetne folytatni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Pedig a mezőgazdaság van a legkiszolgáltatottabb helyzetben. Pl. ha kapsz EU-s támogatást, az nyilvános, és a mezőgazdasági gépeket értékesítők tudják, hogy neked mint vevőnek mennyi pénze van. Így megemelik a gépek árát, mivel látják, hogy az EU-s támogatásból ki tudod fizetni.
Vagy mondok más példát. Régen termeltél saját vetőmagot, de ma a multik által termelt vetőmagot kell megvenned, különben nem kapsz támogatást.
A multik által megtermelt vetőmag viszont olyan, hogy az abból kikelt növény nem vethető el újra, mert nem kel ki.
Így minden évben tőlük kell megvenned a vetőmagot. (Mellesleg ennek BIZTPOL kára is van, hiszen háború esetén a vetőmaggyártó multi nem biztos, hogy elérhető, és hiányában nem lesz vetőmag.)
És a példák sorát még lehetne folytatni.

És ez nem egyfajta szerzői jog, licenc, ilyesmi? Erről beszélek, hogy jelenleg ezekben van a legnagyobb érték. Akik ezeket birtokolják azoknál a pénz.
Elég messze vagyunk még a felhőben tárolt kompromittáló információktól.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A Dugin-féle Cargrad TV-n is foglalkoztak az Orbán-Putyin találkozóval. Egy politológust, Leonyid Resetnyikovot is kérdezték, akit felüdülés volt hallgatni a realizmusa, tárgyilagossága miatt. Arról beszélt, hogy a korábbi történelmi ellentétek (itt '56-ot említette) ellenére, annak ellenére, hogy nem szlávok és nem ortodoxok vagyunk, jó, normális viszonyra törekszünk Oroszországgal. Ezt azzal magyarázza, hogy patrióta kormánya van Magyarországnak, amely ugyan nem russzofil, és természetesen nem is nyuagtos-liberális, de a saját érdekei mentén politizál, és igyekszik kihasználni a jó orosz-magyar viszonyban rejlő lehetőségeket. Összességében baráti országnak nevezi Magyarországot.

Én pedig mások mellett a józan külpolitikája miatt becsülöm a jelenlegi kormányt. Ez a rendezett orosz kapcsolat felbecsülhetetlen érték.