[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Moszkva nem alakítja át a költségvetést
Bőven van még tartalék az orosz kincstárban

Somogyi Orsolya – 2014.12.17. 18:12

A jelenlegi válság nem hasonlítható az 1998-ashoz, mivel az orosz államkincstár most négyszázhúszmilliárd dolláros tartalékkal rendelkezik az akkori tizenötmilliárddal szemben - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Háda Bálint, a Quaestor vezető elemzője.

- Az orosz válság miatt lehetséges tőkekorlátozás bezetése?
- Nem gondolnám, mert ugyan nagyot mozdult a rubel árfolyama, nincs pánik a fizetőeszköz piacán. Sok elemző az 1998-as helyzethez hasonlítja a jelenlegi eseményeket, de fontosnak tartok egy lényeges különbséget. Míg 1998-ban csupán tizenöt milliárd dolláros tartalékkal rendelkezett Oroszország, addig most négyszázhúszmilliárddal. Ezen kívül a GDP-arányos adóssága is alacsony, tíz százalék körüli.
- Milyen, a rubel stabilizálását szolgáló lépésekre lehet számítani?
- Bár rendelkezésre állnak a klasszikus intervenciós módszerek, így a kamatemelés is, szerintem nem lesz szükség ezek alkalmazására. Az orosz pénzügyminisztérium egyébként egy hétmilliárd dolláros piaci tranzakciót jelentett be a rubel védelme érdekében. Emellett a költségvetés a leértékelésből egy tíz-tizenhárommilliárd dolláros nyereségre tesz szert, ugyanakkor a csökkenő export és más járulékos hatások miatt ennek csupán a felét tudja majd tényleges nyereségként realizálni.
- Hosszabb távon hogyan alakulhat az orosz helyzet?
- Van esély arra, hogy 2015-ben recesszióba süllyedjen az ország, de egyelőre Moszkva nem akarja átalakítani a költségvetését. Jövő év elején viszont már nem okozhat problémát az orosz vállaltok számára a kamatok kifizetése, ez a negatív hatás ez év végével megszűnik.
*****

Most akkor mit is gondoljunk? A közgazdászok össze-vissza beszélnek!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
<blockquote rel="desertfox">"Az EU bomlasztására használnák Magyarországot az oroszok"
http://hvg.hu/vilag/20141217_Nyugtalanito_dolgokat_mond_Magyarorszagro
@boki segits pls a müsorba az adott időpontba tényleg ezt mondja oroszul a csávesz ? ?

1 óra 40 percnél ???? A video 1 óra 19 perces.</blockquote>

1 óra 4 percet akartak mondani, ott van a kérdéses beszélgetés-részlet
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 083
113
Ezt sokan elfelejtik !
A rubel gyengülése negatív hatással lesz az EU-ra, <b>emiatt mindenki veszít</b>
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_17/A-Cseh-Kereskedelmi-Kamara-igazgatoja-A-rubel-gyengulese-senkinek-sem-jo-1699/
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Erősebb a rubel 2014.12.17 18:54

Hatásosnak tűnik az orosz jegybank mai akciója, a rubel dollárral szembeni árfolyama a 60-as szintig ereszkedett vissza. Ezzel az orosz fizetőeszköz ledolgozta a keddi pánikban elszenvedett zuhanását, 22%-ot erősödött tegnap beállított történelmi mélypontjáról.

http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/igy_akarjak_megallitani_a_rubelgyengulest_az_oroszok.208014.html
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_17/Az-EU-ugy-latja-hogy-Moszkva-kesz-megoldani-a-konfliktust-Ukrajnaban-7079/#

Az Európai Unió úgy látja, hogy Moszkva kész a konfliktus megoldására Délkelet-Ukrajnában, és várja ennek megerősítését a gyakorlatban – mondta újságíróknak Kijevben Federica Mogherini az EU diplomáciai vezetője, ukrajnai látogatása alkalmából.

Korábban Angela Merkel német kancellár kijelentette, hogy az EU reményeket fűz az Oroszországgal folytatott együttműködéshez. Elmondása szerint a konfliktus békés rendezéséhez vezető első lépéseket a minszki megállapodás rögzíti. Újabb erőfeszítéseket kell tenni, hogy megvalósúljon azt, amit tartalmaz a megállapodás.
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_17/Az-EU-ugy-latja-hogy-Moszkva-kesz-megoldani-a-konfliktust-Ukrajnaban-7079/
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/17/erdogan-torokorszag-nem-az-europai-unio-kapuore

A találkozó értelemszerűen eredménytelenül zárult, amit abból lehet tudni, hogy újra megkezdődtek a kormányellenes tüntetések. Erdogan éles reakciója is közvetlen nyugati nyomásgyakorlásról tanúskodik: "azt gondolják, demokráciát taníthatnak nekünk. Kérem, magyarázzák meg, mi történik Európában. Nő a rasszizmus, az iszlamofóbia. Törökország taníthat leckéket demokráciából, köszönhetően annak a fegyelmezett pozíciónak, amit az Egyiptomban lezajlott puccs és a Szíriában történtek során felvettünk." Erdogan szerint "aki Törökországnak próbál leckéket adni, és körmösöket adna mint egy szigorú tanár, annak meg kell értenie, hogy a régi Törökországgal már nem ez a helyzet".

Továbbá, Törökország EU-csatlakozásának sorsa is eldőlt. Erdogan kijelentette, hogy ezek a tárgyalások már több mint tíz éve zajlanak. "Igen, kitartottak egy évtizedig, de sajnáljuk, Törökország nem az Európai Unió kapuőre. Kritizálhatják Törökországot. Ennek ellenére mi megyünk tovább a saját utunkon."
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Az orosz jegybank új intézkedésekkel támogatja a pénzügyi szektort
Forrás: https://kuruc.info/r/4/137221/

Ezt a cikket egy közgazdaságtanhoz értő fórumozó tudná értelmezni?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 514
113
"Bár rendelkezésre állnak a klasszikus intervenciós módszerek, így a kamatemelés is, szerintem nem lesz szükség ezek alkalmazására."

Mielött nyilatkozik legalább olvassa el a híreket.

ecso: Ezt a rengeteg hülyeséget honnan szeded? Ja vlasz meg kuruc... ehh hülye kérdés.

"Anno, mikor a forint elleni támadás okozott gyengülést, én is gondolkodtam, hogy kis pénzecskémet eurora váltom. Aztán elolvastam egy közgazdász "intelmeit", aki elmagyarázta, hogy az ezzel járó költségek, veszteségek miatt ott lennék, ahol a part szakad, és meggondoltam magam. "

Oroszoban ~100%os leértékelődés volt. Forintra átfordítva ez azt jelenti, hogy 310Ft helyett 620Ft egy euro. Aki időben átváltotta akár nagy költségen 315Ftn a pénzét annak mára forintban dupla annyi van. Oroszoban amúgy nagy hagyománya van a megtakarítások $/eurosításának. Igen laiki szerint ez nem így van de hát a valóságban, nem az álomvilágában mégis.

hamár had idézzek: "Az oroszok 3 évig akkor is képesek lennének törleszteni az adósságaikat, ha közben egy fillér deviza bevételhez sem jutnának"

Simán fogadok, hogy ha tartósan 50$ alá megy az olaj akkor Oroszok 1.5éven belűl becsödölnek. Ha egy fillér bevételük nem lenne akkor egy hónapon belűl. Igen tudom van valutatartalékuk...

ecso amúgy totál szétfloodoltad a topicot.

btw hamár haditechnika topic bzki egy leot hogy a fenébe lehet összekeverni C2vel?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
Az orosz jegybank új intézkedésekkel támogatja a pénzügyi szektort
Forrás: https://kuruc.info/r/4/137221/

Ezt a cikket egy közgazdaságtanhoz értő fórumozó tudná értelmezni?

A rubel értékének csökkenése miatt a bankok (korábban devizában folyósított) hitelállománya rubelben számolva megnőtt míg a betétesek aránya nem változott vagy inkább csökkent. A hitel/betét aránya fontos mutató a bankok stabilitása szempontjából. A korábbi kevesebb és jó hitelből mostanra nagyobb és rossz hitel lett, mert várhatóan sokan lesznek devizahitelesek akik csődölni fognak, ami nem várt veszteséget jelent a bankoknak. Erre máshonnan kell forrást elvonniuk és céltartalékot képezniük. Na ez alól mentesítette őket az orosz jegybank. Amikor nálunk illetve nyugaton voltak a bankok nehéz helyzetben akkor tőkeinjekciót kaptak, az oroszok meg inkább haladékot adnak a bankoknak. :) Persze meg is tehetik, mivel a hitelek kötvények formájában jelennek meg a piacokon és az orosz állam képes - a tartalékai terhére - vevőként fellépni és felértékelni azokat.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 660
8 883
113
Mi lesz ennek a pénzügyi támadásnak a hosszútávú következménye? Mi lesz akkor, ha az USA-nak nem sikerül térdre kényszeríteni az oroszokat. Mit gondolhat Kína, India hogy csak a nagyobbakat említsem? Szerintem egy új világrend kezd kialakulni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 853
29 094
113
Mi lesz ennek a pénzügyi támadásnak a hosszútávú következménye? Mi lesz akkor, ha az USA-nak nem sikerül térdre kényszeríteni az oroszokat. Mit gondolhat Kína, India hogy csak a nagyobbakat említsem? Szerintem egy új világrend kezd kialakulni.

Nem fog sikerülni, de súlyos lesz a helyzet Oroszországon belül. Lényegében ez a gazdasági háború most a szokásos krími háborújuk, amikor megsemmisítő vereséget szenvednek a fejlettebb ellenfeleiktől azon a lokális hadszíntéren, ahol belekeveredtek a háborúba a nagy ambícióik miatt. Ez most épp a gazdasági. A következmény az lesz, hogy a durva megszégyenülést követően mindenki nagyon belátja náluk, hogy alapvető reformokra van szükség, aztán a reformok elmaradnak és minden megy tovább a következő vereségig.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 960
11
38
Mi lesz ennek a pénzügyi támadásnak a hosszútávú következménye? Mi lesz akkor, ha az USA-nak nem sikerül térdre kényszeríteni az oroszokat. Mit gondolhat Kína, India hogy csak a nagyobbakat említsem? Szerintem egy új világrend kezd kialakulni.

Kína mit gondolhat? ? Szerintem azt hogy az egyik legközelibb szövetségesét ideje lesz megvédeni csöppnyi deviza tartalékából ami Kína esetében 4000MILLIÁRD USD
"http://mno.hu/gazdasag/hatalmasra-duzzadt-a-kinai-devizatartalek-1226669"
Ha Kína kihátrál akkor van bajban Oroszok, egyébként , szerintem nem fog működni ez a szankciósdi a II.VH -ban a németeket elszigetelték , egyetlen egy nagy szövetségese nem volt , mi is nyalogattuk sebeinket , amit I.VH ránk róttak és szétmarcangoltak, de ez azért merőben más helyzet.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
blogen
Nem fog sikerülni, de súlyos lesz a helyzet Oroszországon belül. Lényegében ez a gazdasági háború most a szokásos krími háborújuk, amikor megsemmisítő vereséget szenvednek a fejlettebb ellenfeleiktől azon a lokális hadszíntéren, ahol belekeveredtek a háborúba a nagy ambícióik miatt. Ez most épp a gazdasági. A következmény az lesz, hogy a durva megszégyenülést követően mindenki nagyon belátja náluk, hogy alapvető reformokra van szükség, aztán a reformok elmaradnak és minden megy tovább a következő vereségig.</blockquote>

Bárki aki egy olyan országot akar káoszba süllyeszteni ahol kb 3000 db nukleáris töltet van annak megkérdőjelezhető az eleme állapota. Véleményem szerint ha bukik Putyin akkor radikális orosz erők (Zsirinovszki) kerülnek a hatalom közelébe. Az gondolom hogy egyes döntéshozók tévesen úgy értelmezik hogy a harmadik vh-t hagyományos fegyverekkel meg lehet vívni. Oroszországot nem lehet hagyományos fegyverekkel legyőzni, egy bizonyos veszteségi szintnél nukleáris fegyvert fog bevetni. És a folyamat megállíthatatlan lesz. A '80-evek végén vegyvédelmi kiképzésen hangzott el: Atomtámadás esetén irány a legközelebbi temető, utána nagy lesz a tolongás!
Sajnos a világ egyre gyorsuló ütemben halad a globális összecsapás felé. Csak egy "apróság". Milyen geológiai következményekkel járna ha nukleáris találat érné a japán Fuji-t, az USA Yellowstone parkot, a Szt. András törésvonalat, vagy a Vezuvot?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Lényegében ez a gazdasági háború most a szokásos krími háborújuk, amikor megsemmisítő vereséget szenvednek a fejlettebb ellenfeleiktől azon a lokális hadszíntéren, ahol belekeveredtek a háborúba a nagy ambícióik miatt.
Úgy emlékszem történelemtanulmányaimból, hogy mintegy ezer éve Moszkva még egy jelentéktelen kis falu volt.
Most már jó lenne ha nem szenvednének el több vereséget mert lassan két kontinens is kicsi lesz Oroszországnak.
:)
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Fade 23:13

Annyira rosszul írsz -helyesírás, szövegszerkesztés, stílus- hogy képtelen vagyok megérteni a mondandódat. Légy szíves, próbálj meg gondosabban írni és fogalmazni. Ez így nagyon színvonaltalan.
Ez a fórum biztonságtechnikai, s ebbe szerintem a gazdasági háború is beletartozik.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Az Egyesült Államok és az általa vezetett Iszlám Állam ellenes koalíció tagjainak részéről több kritika is érte Pekinget, amiért nem hajlandó részt venni a “kalifátus” elleni hadműveletekben. Azonban Kína nem zárkózott el teljesen a katonai segélynyújtástól, csak ezt a saját erőiből szeretné ezt megvalósítani.
Peking felajánlotta, hogy segít Iraknak az Iszlám Állam elleni harcban, ráadásul nemcsak fegyverekkel és lőszerrel, hanem akár légicsapásokkal is. A kínai vezetés ugyanakkor határozottan közölte, hogy nem csatlakozik az Egyesült Államok vezette koalícióhoz, hanem “különutasként” venne részt az akcióban “körültekintően egyeztetve” a az érdekelt felekkel a légicsapások célpontjairól és időpontjairól.
http://www.globoport.hu/20093/peking-katonai-segitseget-ajanlott-fel-iraknak/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Az Európai Parlament támogatja a palesztin állam elismerését
https://www.youtube.com/watch?v=DfB8Eu-THsA
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://stockportal.hu/index.php/ukran-valsag-szakertok-veszelyes-lehet-putyint-sarokba-szoritani/

Gyarmati István, a Demokratikus Átalakulásért Intézet (ICDT) elnöke úgy vélte, vannak határai az orosz agressziónak, és már közel állunk ezek eléréséhez. A legveszélyesebb forgatókönyv ugyanakkor az lehet, ha Vlagyimir Putyint sarokba szorítják, mert akkor kiszámíthatatlanul, agresszíven viselkedhet – mondta.
Megjegyezte: mindazonáltal a világpolitikában jelenleg nem Oroszország jelenti a legnagyobb veszélyt, hanem az iszlám fundamentalizmus, amelyet elsősorban az Iszlám Állam testesít meg.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 853
29 094
113
Bárki aki egy olyan országot akar káoszba süllyeszteni ahol kb 3000 db nukleáris töltet van annak megkérdőjelezhető az eleme állapota.

Szíriának hatalmas vegyifegyver készletei voltak. És mégis összehozták az ország szétverését.

Véleményem szerint ha bukik Putyin akkor radikális orosz erők (Zsirinovszki) kerülnek a hatalom közelébe.

Nincs jelentősége hogy hívják majd a kirakatfiguráját a szolgálatoknak és/vagy a hadseregnek. Az egyetlen kritikus pont az lehet, hogyha a hadsereg kerül a hatalom közelébe, nekik ugyanis nincs politikai tapasztalatuk, mivel eddig sikerült őket távol tartani a politikai hatalomtól.

Sajnos a világ egyre gyorsuló ütemben halad a globális összecsapás felé.

Nem látok erre utaló jeleket.

Csak egy "apróság". Milyen geológiai következményekkel járna ha nukleáris találat érné a japán Fuji-t, az USA Yellowstone parkot, a Szt. András törésvonalat, vagy a Vezuvot?

Semmilyen.
 
Status
Not open for further replies.