Az Észak-Koreás topic-ban jöttem rá a következőkre:
<b>Tőke és népesség</b>
Egyetlenegy fejlett tőkés ország sincs, amelynek a társadalma ne öregedne, csökkenne. Kivételt képeznek azon tőkés centrum országok, amelyekben a bevándorlás ellensúlyozza a társadalom öregedését, csökkenését. De ezen országokra is igaz, hogy a saját, helyi lakosság nem képes az önreprodukcióra.
Ennek oka a tőkés, kapitalista rendszer.
A világon csak és kizárólag azon országok képesek az önreprodukcióra, ahová még az amerikai tőkés rendszer nem tette be a lábát vagy nem vonta azt teljesen az uralma alá.
Ilyenek az egyes afrikai, mohamedán vagy dél-amerikai országok.
Minden más ország, amely szorosabb kapcsolatba került az amerikai tőkés rendszerrel, pusztul, öregszik, csökken. Beleértve az egész EU-t, az egész posztszovjet térséget (amely elveszítette a hidegháborút az USA-val szemben és ezért amerikai kontroll alá került), Japánt és Dél-Koreát is. Mióta az USA szimbiózisba került Kínával, azóta a kínai társadalom is kezd öregedőbe hajlani.
Ezért már csak Afrika, a mohamedán országok és dél-amerikai lakossága maradt, amelyet az amerikai tőkés rendszer még ki tud zsákmányolni. Ezért nem véletlen, hogy az Európába irányuló migráció éppen afrikai és mohamedán, ill. az USA-ba irányuló migráció éppen dél-amerikai. És az sem véletlen, hogy a tőkés rendszer élvezői éppen ezért elkötelezett támogatói a bevándorlásnak.
Ezen tőkés rendszer népességpusztító hatása alól még Kína ki tud szabadulni, ha idejében megszakítja kapcsolatát az USA-val, illetve Oroszország népessége tud még megfiatalodni, ha sikerül kivonnia magát az amerikai kontroll alól.
Nem véletlen ezért az sem, hogy az USA épp ezen országok, Kína és Oroszország ellen tervez háborút: ha nem sikerül a népességüket a tőkés rendszeren keresztül kipusztítani, elöregíteni, önreprodukcióra alkalmatlanná tenni, akkor nem marad más módszer hátra, mint az ezen országok elleni háború, népességük fizikai megsemmisítése.
Nem véletlen a háború időzítése sem: Oroszországnak még van reménysége társadalmának megfiatalítására, ugyanis Oroszországban az 1990-es években született egy népes generáció, akik épp most érnek gyermekvállalási korba, mert most kb. 25 évesek. Ha nincs Oroszország elleni háború, akkor ez a fiatal nemzedék még 10 éven keresztül (25 és 35 éves kora között) gyereket tud vállalni, így Oroszország társadalma még megfiatalítható.
Ezért nem véletlen, hogy a III. vh-nak 2015 és 2025 között kell kitörnie, de lehetőleg minél előbb.
Magyarország helyzetéről pár szóban: Magyaro. demográfiai helyzete rosszabb, mint Oroszországé, mert Magyaro.-on az utolsó népes generáció az 1970-es évek végén 1975-1980 között született, és ez a generáció már kihalad a gyermekvállalási korból, úgy, hogy nem vállalt csak feleannyi gyereket, mint amennyi a magyar társadalom fenntartásához szükséges lett volna.
Az utánuk következő generáció már nem képes ennek a hibának a kijavítására, mert ahhoz családonként átlagosan (!) 5, azaz öt gyereket kellene vállalniuk (2-őt a 2 szülő pótlására, 2-őt az 1975-1980-as generáció helyett, és +1-et a növekedés ill. esetleges korai halálozás miatt).
Koreák esetében: Észak-Korea társadalmát nem fenyegeti az elöregedés, míg Dél-Korea társadalma egyike a világon leggyorsabban elöregedő, fogyó társadalmaknak. Japán, amely szorosan integrálódott az amerikai tőkés rendszerbe, demográfiailag katasztrofális állapotban van.
Ennek fényében is érdemes elgondolkozni azon, hogy milyen rendszer a jó rendszer.