[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 780
18 056
113
mondjuk nekem az is érdekes, hogy a NATO déli szárnyának szomszédsága mellett kifejlődött egy ISIS. Amilyen repülőgép-forgalom (drón, E-3, AWACS, akármi) van ott, azért fel kellett volna tűnnie egy-két dolognak - pláne, ha tudják, hogy az ISIS az nem éppen egy ministráns fiúk gyülekezete. Nem hiszem el, hogy nincs műholdas felderítés a környéken. A Szuezi-csatorna nincs messze, Boszporusz, olajmezők, stb...

Usánka kedvence állama sincs messze a kérdéses övezettől.

Amit szintén nem értek, hogyan lehet "nagyobb" ellenség egy másik iszlám irányzat hívője, mint egy zsidó ország? Kínosan vizsgáznak arra az országra.

Kényes lesz ez a szitú... A törökök tuti, hogy meg fogják zsarolni az EU-t a náluk feltorlódott 2-3 milliónyi menekülttel. Ha ezt ránk zúdítják, akkor az EU-t kikapcsolták. (Mondjuk ez még Putyin-nak is jól jöhet, ha ezzel egy időben megmozgatja az ukrán homokozót - ebben a helyzetben ki fogja majd az ukránok területi szuverenitását garantálni - mondjuk -20 fokban? bitch please...

A menekült-válság miatt szerintem az EU akár szét is eshet. Az angolok lezárják, amit le kell zárni. Mi védekezünk. A kvóta ellen mindenki tiltakozni fog. Egy-két jól megkoreografált merénylet, aztán már áll is a bál és megágyaz egy kemény irányváltásnak.

Amerikában jövőre (?) elnökválasztás (?). Nem nagyon fognak pattogni, vagy valami nagyon durvát fognak meglépni a neokhonok...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Életbe léphet-e a NATO 5. cikkelye? - Nógrádi György válaszol
https://www.youtube.com/watch?v=OvIfC0XmK3g

Rendkívüli Hírek - Telefonnál Nógrádi György
https://www.youtube.com/watch?v=bKlXl7PSHeA
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Néhány gondolatot megosztanék a mai orosz-török (valójában orosz-NATO) közvetlen katonai incidensről, amelyet külön nem ismertetnék, délelőtt óta ezzel van tele minden média.

Törökországnak egy dologban igaza van: valóban többször figyelmeztették az oroszokat, hogy előbb-utóbb lőnek, ha berepülnek a légterükbe, ez tény. Az egy más kérdés, hogy miért pont ma és miért pont egy – állítólag 5 perces – légtérsértés során indították el a rakétákat (vagy rakétát).

Teljesen nyilvánvaló, hogy a törökök nem a mai légtérsértés – feltéve, ha történt – akartak példát statuálni és erőt mutatni, nem ez volt az incidens valós oka. A Krímben történt szabotázsban részt vettek a krími tatárok is, pontosabban Ankara támogatását is élvező egyik helyi tatár kisebbség. Nyilván ennek is előzményei voltak, utalnék a G20 találkozón Putyin szájából elhangzott (de a mai napig a sajtó által erősen kerülgetett) ISIS támogatók névsorára illetve a nem mellékesen több száz olajszállító tartálykocsi szétlövésére Szíriában. ezek a politikai és katonai akciók folyamatosan kikezdik a mostanra elért török pozíciókat a Közel-Keleten illetve húsbavágó fájdalmat okozott azoknak, akiknek a legutóbb kilőtték a már kifizetett olajszállítmányait – ebben persze nem csak a török elit egy része érdekelt, de az ő haderejük kéznél van, hiszen mostanában a török légtér közelében zajlik az orosz katonai akciók egy része.

A törökök – valahol jogosan – be vannak rágva az EU-ra is, többek között azért, mert évekig hintáztatták Ankarát az uniós társulással kapcsolatban majd a végén néhány európai hatalom nyíltan beintett nekik. Az sem segített a török-európai kapcsolatoknak, hogy az orosz bombázások előtt pár héttel a németek fogták és se szó se beszéd kivonták a német Patriot ütegeteket törökföldről, ami nem feltétlenül jelképes üzenet volt Berlintől.
Paradox módon Izrael ebben a kérdésben a török oldalon áll, Tel-Aviv problémája az EU-val nem csak az, hogy felcímkézik az izraeli megszállt területeken gyártott termékeket, hanem az is, hogy szinte minden nemzetközi fórumon az EU a palesztinok oldalán emel szót és szavaz ellentétben Izrael stratégiai érdekeivel.

A párizsi merényleteket követően (most hagyjuk, hogy kik és miért csinálták) pedig itt az új rém: az orosz hadsereg mellett a franciák is beszállnak az ISIS ellen, sőt, Hollande ma pont azért ment Washingtonba, hogy egyeztessen valamilyen amerikai-francia-orosz katonai együttműködésről a térségben.
Mondanom sem kell, hogy ennek a sikere Ankara szempontjából kész katasztrófa lenne, hiszen a feje fölött nyúlnának át és közös erővel piszkítanának bele abba tuti kis üzletbe, ami egyébként közvetve még segít is a régi ottomán álmok valamilyen szintű valóra váltásában.

A törökök az elmúlt hetekben bármelyik nap lelőhettek volna egy orosz bombázót, valamilyen oknál fogva – nem teljesen érdektelen az időzítés – ez ma történt meg. tetszik nem tetszik, egy NATO tagállam tüzet nyitott egy orosz harci gépre egy olyan művelet során, ami egyébként nem az adott NATO-tagállam ellen folyt. Ez persze így nem igaz, hiszen az Iszlám Állam problémamentes működése és fekete üzletek lebonyolítása kvázi török érdek is a térségben, de hivatalosan maradjunk annyiban, nem a törököket támadták az oroszok.
Nem kizárt, hogy abban a pici beszögellésben tényleg átrepültek török légtéren, ami sokkal inkább a légtérsértés kockázatát felvállaló pilóták figyelmetlenségének (vagy nemtörődömségének) tudható be, semmint Törökország elleni provokatív akciónak. Az is látható, hogy a találat szír terület felett érte az orosz gépet (ott is zuhant le), ami viszont nem zárja ki azt, hogy a rakéta indításakor még pont a török légtérben volt a Fencer.

Ez természetesen semmit sem változtat az alapvető kérdéseken az üggyel kapcsolatban. A török légierő eljárását brutálisnak nevezném abból a szempontból, hogy előtte volt amerikai-orosz egyeztetés is olyan eljárásokról, ami pont ilyen események elkerülését volt hivatott megelőzni. Azt most hagyjuk, hogy török állítás szerint 5 percen át vagy tízszer szólították fel az orosz gépet, az sem kizárt, hogy egyetlen egy felszólítás sem történt, hanem egyből lőttek. lőttek, mert… lásd fentebb részletesen.

A törökök belexartak a palacsintába az oroszoknak és (nem) kicsit az európai NATO-tagoknak is egyszerre, jó nagy zavart előidézve az erőben.
Az orosz hadsereg semmiféle visszavonulót nem fog fújni, a katonai nyomást növelni fogják, ez teljesen egyértelmű, elsőrendű geostratégiai céljaik vannak a térségben. Emiatt nem túl szerencsés a fejlemény, hiszen ez megkönnyíteni a NATO és Oroszország amúgy is béka segge alatt lévő kommunikációját nem fogja.

Olyan hülyeségekbe belemenni, hogy az orosz vagy a török az erősebb, ki nyerne, teljesen felesleges és hipotetikus: Oroszország nukleáris szuperhatalom Törökország meg regionális nagyhatalom atomarzenál nélkül. Ebből kifolyóan egy orosz-török háború egyben orosz-NATO háború is, amit jó eséllyel bő egy óra alatt lezavarnak az atomhatalmak, oszt’ utánuk a vízözön, akarom mondani tűzözön.

A törökök álságos lépésére a legordítóbb bizonyíték maga a török kommunikáció: az orosz gép lelövése után azonnal a NATO központhoz rohantak ahelyett, hogy például a Kremlhez fordultak volna – ebben Putyinnak tökéletesen igaza van.
Az orosz gépek eleve nem számítottak arra, hogy a török légierő megtámadja őket, nagy eséllyel a Fencereken légiharc rakéta sem volt, legalábbis a videókon nem láttam ilyennel felszállni a 24-eseket.

Természetesen az esemény mindenképpen kiváltott pár embernél egy kisebb endorfin löketet az elmúlt hónapok frusztráltságával szemben, de csendben megjegyezném azt, hogy ez a katonai akció tényleg egy hátbatámadással ért fel, török nemzeti büszkeség ide vagy oda.
Törökországnak megközelítően sincs akkora háttere és potenciálja, mint Putyinnak, így nem csoda, ha Ankara első lépése a NATO azonnali összehívása volt.

Erdogan politikája – Putyinéhoz hasonlóan – nagyon merész, egyszerre rúgta tökön az oroszokat és a saját európai szövetségeseit ezzel a lépéssel.
Ugyanakkor ne feledjük a tényeket: a mai napon a NATO egyik tagállama tüzet nyitott egy orosz harci repülőgépre, azaz technikai értelemben a NATO megtámadta az orosz hadsereget.

Jóslatokba nem akarok bocsátkozni, az egész világ várja a fejleményeket, de egyben biztos vagyok: erre lesz orosz válasz és abban is biztos vagyok, hogy nem csak diplomáciai. Putyinnak ezt a kesztyűt a saját belpolitikai érdekei miatt fel kell vennie, mese nincs.

A ma még örvendezőket pedig óva inteném a pezsgő korai bontásától, nehogy a „kedveteket követendi gyász” effektus legyen a történet vége. Bár megértem, végre lelőttek egy orosz gépet (az ISIS helyett) és sikeresen rálőttek egy orosz helikopterre is. Szép teljesítmény.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
<blockquote rel="marton">ulippo.
Szerintem te is tudod, hogy az EU-val együtt fogadtuk el szankciókat Oo. ellen,,, kapnánk a pofánkra usánkától ha exportálnánk, meg az EU is egyből (újból) fasisztának meg miegymásnak kiáltaná ki Orbánt...

A mi exportunkat egyáltalán nem érintik az EU-s szankciók, amik a tőkepiachoz való hozzáférést, a high-tech berendezések és a fejlett fegyverek exportját korlátozzák, mi ezek közük egyik pályán se játszunk, a mi exportunkat kizárólag az orosz szankciók korlátozzák.</blockquote>

Igen, ezek az orosz válaszreakciók, a szemetek, hát volt képük válaszolni. Közben a "barátunk", az USA meg többszörösére növelte kereskedelmi forgalmát az oroszokkal, az "ellenséggel". Köszönjük testvéri USA, hogy mellettünk állsz.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 980
18 085
113
Néhány gondolatot megosztanék a mai orosz-török (valójában orosz-NATO) közvetlen katonai incidensről, amelyet külön nem ismertetnék, délelőtt óta ezzel van tele minden média.

Törökországnak egy dologban igaza van: valóban többször figyelmeztették az oroszokat, hogy előbb-utóbb lőnek, ha berepülnek a légterükbe, ez tény. Az egy más kérdés, hogy miért pont ma és miért pont egy – állítólag 5 perces – légtérsértés során indították el a rakétákat (vagy rakétát).

Teljesen nyilvánvaló, hogy a törökök nem a mai légtérsértés – feltéve, ha történt – akartak példát statuálni és erőt mutatni, nem ez volt az incidens valós oka. A Krímben történt szabotázsban részt vettek a krími tatárok is, pontosabban Ankara támogatását is élvező egyik helyi tatár kisebbség. Nyilván ennek is előzményei voltak, utalnék a G20 találkozón Putyin szájából elhangzott (de a mai napig a sajtó által erősen kerülgetett) ISIS támogatók névsorára illetve a nem mellékesen több száz olajszállító tartálykocsi szétlövésére Szíriában. ezek a politikai és katonai akciók folyamatosan kikezdik a mostanra elért török pozíciókat a Közel-Keleten illetve húsbavágó fájdalmat okozott azoknak, akiknek a legutóbb kilőtték a már kifizetett olajszállítmányait – ebben persze nem csak a török elit egy része érdekelt, de az ő haderejük kéznél van, hiszen mostanában a török légtér közelében zajlik az orosz katonai akciók egy része.

A törökök – valahol jogosan – be vannak rágva az EU-ra is, többek között azért, mert évekig hintáztatták Ankarát az uniós társulással kapcsolatban majd a végén néhány európai hatalom nyíltan beintett nekik. Az sem segített a török-európai kapcsolatoknak, hogy az orosz bombázások előtt pár héttel a németek fogták és se szó se beszéd kivonták a német Patriot ütegeteket törökföldről, ami nem feltétlenül jelképes üzenet volt Berlintől.
Paradox módon Izrael ebben a kérdésben a török oldalon áll, Tel-Aviv problémája az EU-val nem csak az, hogy felcímkézik az izraeli megszállt területeken gyártott termékeket, hanem az is, hogy szinte minden nemzetközi fórumon az EU a palesztinok oldalán emel szót és szavaz ellentétben Izrael stratégiai érdekeivel.

A párizsi merényleteket követően (most hagyjuk, hogy kik és miért csinálták) pedig itt az új rém: az orosz hadsereg mellett a franciák is beszállnak az ISIS ellen, sőt, Hollande ma pont azért ment Washingtonba, hogy egyeztessen valamilyen amerikai-francia-orosz katonai együttműködésről a térségben.
Mondanom sem kell, hogy ennek a sikere Ankara szempontjából kész katasztrófa lenne, hiszen a feje fölött nyúlnának át és közös erővel piszkítanának bele abba tuti kis üzletbe, ami egyébként közvetve még segít is a régi ottomán álmok valamilyen szintű valóra váltásában.

A törökök az elmúlt hetekben bármelyik nap lelőhettek volna egy orosz bombázót, valamilyen oknál fogva – nem teljesen érdektelen az időzítés – ez ma történt meg. tetszik nem tetszik, egy NATO tagállam tüzet nyitott egy orosz harci gépre egy olyan művelet során, ami egyébként nem az adott NATO-tagállam ellen folyt. Ez persze így nem igaz, hiszen az Iszlám Állam problémamentes működése és fekete üzletek lebonyolítása kvázi török érdek is a térségben, de hivatalosan maradjunk annyiban, nem a törököket támadták az oroszok.
Nem kizárt, hogy abban a pici beszögellésben tényleg átrepültek török légtéren, ami sokkal inkább a légtérsértés kockázatát felvállaló pilóták figyelmetlenségének (vagy nemtörődömségének) tudható be, semmint Törökország elleni provokatív akciónak. Az is látható, hogy a találat szír terület felett érte az orosz gépet (ott is zuhant le), ami viszont nem zárja ki azt, hogy a rakéta indításakor még pont a török légtérben volt a Fencer.

Ez természetesen semmit sem változtat az alapvető kérdéseken az üggyel kapcsolatban. A török légierő eljárását brutálisnak nevezném abból a szempontból, hogy előtte volt amerikai-orosz egyeztetés is olyan eljárásokról, ami pont ilyen események elkerülését volt hivatott megelőzni. Azt most hagyjuk, hogy török állítás szerint 5 percen át vagy tízszer szólították fel az orosz gépet, az sem kizárt, hogy egyetlen egy felszólítás sem történt, hanem egyből lőttek. lőttek, mert… lásd fentebb részletesen.

A törökök belexartak a palacsintába az oroszoknak és (nem) kicsit az európai NATO-tagoknak is egyszerre, jó nagy zavart előidézve az erőben.
Az orosz hadsereg semmiféle visszavonulót nem fog fújni, a katonai nyomást növelni fogják, ez teljesen egyértelmű, elsőrendű geostratégiai céljaik vannak a térségben. Emiatt nem túl szerencsés a fejlemény, hiszen ez megkönnyíteni a NATO és Oroszország amúgy is béka segge alatt lévő kommunikációját nem fogja.

Olyan hülyeségekbe belemenni, hogy az orosz vagy a török az erősebb, ki nyerne, teljesen felesleges és hipotetikus: Oroszország nukleáris szuperhatalom Törökország meg regionális nagyhatalom atomarzenál nélkül. Ebből kifolyóan egy orosz-török háború egyben orosz-NATO háború is, amit jó eséllyel bő egy óra alatt lezavarnak az atomhatalmak, oszt’ utánuk a vízözön, akarom mondani tűzözön.

A törökök álságos lépésére a legordítóbb bizonyíték maga a török kommunikáció: az orosz gép lelövése után azonnal a NATO központhoz rohantak ahelyett, hogy például a Kremlhez fordultak volna – ebben Putyinnak tökéletesen igaza van.
Az orosz gépek eleve nem számítottak arra, hogy a török légierő megtámadja őket, nagy eséllyel a Fencereken légiharc rakéta sem volt, legalábbis a videókon nem láttam ilyennel felszállni a 24-eseket.

Természetesen az esemény mindenképpen kiváltott pár embernél egy kisebb endorfin löketet az elmúlt hónapok frusztráltságával szemben, de csendben megjegyezném azt, hogy ez a katonai akció tényleg egy hátbatámadással ért fel, török nemzeti büszkeség ide vagy oda.
Törökországnak megközelítően sincs akkora háttere és potenciálja, mint Putyinnak, így nem csoda, ha Ankara első lépése a NATO azonnali összehívása volt.

Erdogan politikája – Putyinéhoz hasonlóan – nagyon merész, egyszerre rúgta tökön az oroszokat és a saját európai szövetségeseit ezzel a lépéssel.
Ugyanakkor ne feledjük a tényeket: a mai napon a NATO egyik tagállama tüzet nyitott egy orosz harci repülőgépre, azaz technikai értelemben a NATO megtámadta az orosz hadsereget.

Jóslatokba nem akarok bocsátkozni, az egész világ várja a fejleményeket, de egyben biztos vagyok: erre lesz orosz válasz és abban is biztos vagyok, hogy nem csak diplomáciai. Putyinnak ezt a kesztyűt a saját belpolitikai érdekei miatt fel kell vennie, mese nincs.

A ma még örvendezőket pedig óva inteném a pezsgő korai bontásától, nehogy a „kedveteket követendi gyász” effektus legyen a történet vége. Bár megértem, végre lelőttek egy orosz gépet (az ISIS helyett) és sikeresen rálőttek egy orosz helikopterre is. Szép teljesítmény.

+1
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Bocs, hogy nem a Szíria topikba írok a témáról, de ez az előző hozzászólásom kiegészítése lenne.

Közben olvasom, hogy nem 5 perc, hanem 17 másodperc volt a valódi effektív légtérsértés a törökök szerint.
Legyen, higgyük el nekik, az orosz gép 17 másodpercig török légtérben volt a kiszögelés felett. Nyilván köröket írtak le és keresték a földi célpontokat szír területen, így a török gépeknek volt ideje kivárni azt, hogy kedvező lőhelyzetbe kerüljenek, mellette annyit rikácsolnak a rádióban, amennyit csak akarnak (elvileg 21-et), majd lesz mit mutogatni a világnak.

Szerintem a török gépek leszedni mentek egy orosz gépet bosszúból az eddigi ISIS elleni károkozásért, ami azért annyira nem jött rosszul az USA-nak sem.
A törökök megtették ezzel azt a szívességet az USA-nak, hogy a NATO többi prominens európai tagjának azért ne legyen továbbra se olyan könnyű egy követ fújni Oroszországgal (a végén még túlságosan összemelegednek), miközben az USA neve (mint egyébként az ISIS kortárs teremtője) kivételesen háttérben maradhat.
Nem állítom, hogy az USA szervezte a dolgot, de azt igen, hogy képben volt és hagyta, hogy a törökök lőjenek csak nyugodtan.

Meglátásom szerint ez nem az utolsó necces katonai incidens volt, hanem csak az első.
Az oroszok erősíteni fognak a térségben és nem tartom kizártnak, hogy akár rágyúrnak egy későbbi revansra, például egy orosz személyzettel ellátott szír 400-as lekap a határ közelébe repülő (szír légtérbe átrepülő) török gépet, de nem akarok ötleteket adni.
A siíta Szíria, Irán és Irak mellett a szunnita Egyiptom is az orosz vonalhoz csatlakozott, így hát várjuk ki a végét a dolognak, egy biztos: a jelenlegi világhelyzet rendezése nem lesz sima ügy.

A kurdok szakadár törekvései új lendületet kaphatnak rövidesen, a török állam belülről bomlasztható a jelenlegi helyzetben. A török hadsereg belülről megosztott, sok korábbi tábornok és tiszt el lett távolítva nem elégséges szintű muzulmánsága avagy a kormánnyal szembeni alacsony szintű lojalitása miatt. Látok azért nem csekély kockázatot Erdogan lépésében.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
A harmadik világháborút valószínűleg az orosz gép lelövése sem robbantja ki, a szíriai helyzet rendezése és az Iszlám Állam elleni közös fellépés viszont szinte biztosan megakad, és a Magyarországot is érintő Török Áramlatnak is keresztbe tehet az incidens. Milyen következményei lehetnek még az orosz-török konfliktusnak?
http://vs.hu/kozelet/osszes/sok-mindenbe-belerondit-orosz-torok-acsarkodas-1124
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
Nekem viszont egyre inkább az az érzésem, hogy az oroszok mostani provokációja is egy sorba illik bele..
Itt a NATO nyilatkozata:
http://vs.hu/kozelet/osszes/a-nato-kiall-torokorszag-mellett-de-a-gep-leloveset-tulzasnak-tartja-1124?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss&utm_campaign=main

Nyilvánvalóan készültek erre az incidensre, 17 másodperc épp elég volt, bár ennyi időt még talán Észak-Korea légterében is el lehetne tölteni.

Közben Ukrajna blokád alá veszi a Krímet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Póti László Oroszország-szakértő: "Mi várható a lelőtt orosz gép incidens után?"
https://www.youtube.com/watch?v=qtQsXFIA3io
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 787
86 009
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Közben Ukrajna blokád alá veszi a Krímet.
Hajtogattam nekik 5 papírcsónakot: a flottájuk ereje drasztikusan nőtt, akárcsak a komolyan vehető hajóik száma. :DDDD</blockquote>

Ott van a két új Grjuza-M . Hamarosan leérnek Odesszába. Ukrán "lopakodó" technológia alapján készultek. :))
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
5 040
113
Ott van a két új Grjuza-M . Hamarosan leérnek Odesszába. Ukrán "lopakodó" technológia alapján készultek. :))
Ha el nem süllyednek útközben, az ősi ukrán népszokás szerint azonnal át is állnak az oroszokhoz. :DDD
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
A mai su-24 lelövése kapcsán van egy nagyon fontos reális lehetőség. Ez sok minden miatt történt ugyan mely egy kis kör érdeke volt. De. Nagyon megnő annak az esélye a mai NATO reakció után, hogy ezentúl többször is megismétlődhet ez a helyzet. Mármint hogy rálőnek az Orosz gépekre, és hajókra mindenhol, főleg Európában.
Ez nem lesz háború. De nagyon közel áll majd hozzá.
Főleg akkor ha az oroszok visszalőnek, vagy ugyanazt csinálják ők is, és akkor is ha nem lőnek vissza és nem csinálják ugyanezt.

Rengeteg minden történt az elmúlt 2 évben. Ezekre egyenként el lehet mondani ugyan hogy voltak forró helyzetek, de persze mindenki józan maradt, senkinek nem érdeke a háború, diplomáciával meg lehet oldani a dolgokat.
Csakhogy.
Ha mindezeket az eseményeket mintegy folyamatot nézzük, akkor riasztó tendenciát lehet egyértelműen felfedezni. Egyrészt a NATO mindenhol egyre közeledik az Oroszok, és vannak ráutaló jelek hogy a Kínaiak határai felé mind fizikailag, mind politikailag (csak politikailag már egyre komolyabb konfliktusok vannak Indiával szemben is, melyek egyelőre leginkább gazdasági nyomásgyakorlások leginkább. De ennek örvén próbálják eltávolítani Oroszországtól és Kínától is. Ami, révén hogy mindhárman a BRICS tagjai, kissé komikusnak tűnik).
Egyre durvább és érdeksértőbb módon történik mindez.
És ez akkor is igaz, ha az Oroszok, Kínaiak, és igen, az Indiaiak részéről is (bár feléjük egyelőre még csak a politikai nyomásgyakorlás szakaszában vannak és fizikailag egyelőre nem konfrontálódtak még vele) vannak bizonyos válaszlépések.
Lehet hogy az Ukrajnában bevált Minszkezéssel az USA jelenlegi cselekedeteinek irányítói úgy gondolhatják hogy felfedezték a Szent Grált. Ennek jele lehet hogy mintha ugyanezt akarnák csinálni Szíriában is. Emiatt pedig úgy gondolják, hogy bűntetlenül megtehetik a következő szintugrást. Mert az Oroszok eddig engedték hogy a fővő béka effektussal elfogadtassanak velük idővel olyan helyzeteket is, amiket elsőre nem fogadtak volna el. (és a jelek szerint ugyanezt a fővő béka effektust használja a NATO saját tagjai, és az egész EU felé is, hogy elfogadják törekvéseit...)



Tehát. A jelenlegi szintlépés viszont az hogy a NATO - mint szervezet- törekvése könnyen lehet az, hogy fizikailag megtámadja, amikor csak a jog szerint megteheti, az Oroszokat, és akár a Kínaiakat is. (vannak erre utaló jelek- a sziget feltöltések körüli erődemonstrációknál már figyelmen kívül hagyja az USA a Kínaiak által igényelt határokat is... a különböző katonai felvonulások-csoportosítások pedig már rendszeresek)
Ezt pedig lehet hadüzenet nélküli háborúnak is nevezni akár. Ami nagyon veszélyes.
Értem én hogy azt mondhatják az EU tagjai / döntés hozók, hogy erre minden joguk megvan, de az biztos hogy az EU tagországainak még a fejében sem fordulhatott volna meg ennek még a lehetősége sem 2 évvel ezelött.
Ezután viszont ugye már van egy precedens. A gondolat tehát már nem elképzelhetetlen.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Még egy gondolat. Szimpátia.
Nagyon veszélyes ez a mostani helyzet azért is, mert a világ nagyobbik részén vélhetőleg az Oroszokkal éreznek együtt az emberek. Úgy láthatják, ahogy Putyin mondta- úgy érezte hogy hátba szúrták. Ez a cselekedet viszont egybeforrhat a Nyugati világ értékelésével, hogy ezt végső soron a A Nyugat tette. Mert megengedte. A Törökök a nyugat szövetségesei, a NATO tagja. A NATO a nyugat. Tehát a Törökök a Nyugat része. (logikai láncolat) Miközben már mindenki örült, hogy egy válsággóc feloldásán sikerül közösen felülemelkedni. A Nyugat bölcsője Európa...
Ha pedig elveszíti Európa Dél-Amerika, India, Kína, Ázsia nagy része, Afrika..., sőt az Arabok egy jelentős részének szimpátiáját, azt hogy a civilizált világ éllovasának tekintsék. Az nagy baj, sőt szégyen lesz.
Egyre inkább elveszítheti az EU a bizalmukat, ami akár a végén az EU elszigetelődésével járhat. Kulturálisan, és politikailag. És végül de nem utolsósorban gazdaságilag.
Ha pedig elszigetelődik, az mindenképpen nagy biztonságpolitikai kockázat a számára. Számunkra.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 980
18 085
113
A mai su-24 lelövése kapcsán van egy nagyon fontos reális lehetőség. Ez sok minden miatt történt ugyan mely egy kis kör érdeke volt. De. Nagyon megnő annak az esélye a mai NATO reakció után, hogy ezentúl többször is megismétlődhet ez a helyzet. Mármint hogy rálőnek az Orosz gépekre, és hajókra mindenhol, főleg Európában.
Ez nem lesz háború. De nagyon közel áll majd hozzá.
Főleg akkor ha az oroszok visszalőnek, vagy ugyanazt csinálják ők is, és akkor is ha nem lőnek vissza és nem csinálják ugyanezt.

Rengeteg minden történt az elmúlt 2 évben. Ezekre egyenként el lehet mondani ugyan hogy voltak forró helyzetek, de persze mindenki józan maradt, senkinek nem érdeke a háború, diplomáciával meg lehet oldani a dolgokat.
Csakhogy.
Ha mindezeket az eseményeket mintegy folyamatot nézzük, akkor riasztó tendenciát lehet egyértelműen felfedezni. Egyrészt a NATO mindenhol egyre közeledik az Oroszok, és vannak ráutaló jelek hogy a Kínaiak határai felé mind fizikailag, mind politikailag (csak politikailag már egyre komolyabb konfliktusok vannak Indiával szemben is, melyek egyelőre leginkább gazdasági nyomásgyakorlások leginkább. De ennek örvén próbálják eltávolítani Oroszországtól és Kínától is. Ami, révén hogy mindhárman a BRICS tagjai, kissé komikusnak tűnik).
Egyre durvább és érdeksértőbb módon történik mindez.
És ez akkor is igaz, ha az Oroszok, Kínaiak, és igen, az Indiaiak részéről is (bár feléjük egyelőre még csak a politikai nyomásgyakorlás szakaszában vannak és fizikailag egyelőre nem konfrontálódtak még vele) vannak bizonyos válaszlépések.
Lehet hogy az Ukrajnában bevált Minszkezéssel az USA jelenlegi cselekedeteinek irányítói úgy gondolhatják hogy felfedezték a Szent Grált. Ennek jele lehet hogy mintha ugyanezt akarnák csinálni Szíriában is. Emiatt pedig úgy gondolják, hogy bűntetlenül megtehetik a következő szintugrást. Mert az Oroszok eddig engedték hogy a fővő béka effektussal elfogadtassanak velük idővel olyan helyzeteket is, amiket elsőre nem fogadtak volna el. (és a jelek szerint ugyanezt a fővő béka effektust használja a NATO saját tagjai, és az egész EU felé is, hogy elfogadják törekvéseit...)



Tehát. A jelenlegi szintlépés viszont az hogy a NATO - mint szervezet- törekvése könnyen lehet az, hogy fizikailag megtámadja, amikor csak a jog szerint megteheti, az Oroszokat, és akár a Kínaiakat is. (vannak erre utaló jelek- a sziget feltöltések körüli erődemonstrációknál már figyelmen kívül hagyja az USA a Kínaiak által igényelt határokat is... a különböző katonai felvonulások-csoportosítások pedig már rendszeresek)
Ezt pedig lehet hadüzenet nélküli háborúnak is nevezni akár. Ami nagyon veszélyes.
Értem én hogy azt mondhatják az EU tagjai / döntés hozók, hogy erre minden joguk megvan, de az biztos hogy az EU tagországainak még a fejében sem fordulhatott volna meg ennek még a lehetősége sem 2 évvel ezelött.
Ezután viszont ugye már van egy precedens. A gondolat tehát már nem elképzelhetetlen.

Ebben az esetben Oroszországnak nemigen lesz jobb alkalma magához ölelni Ukrajna oroszul beszélő felét.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 960
11
38
Én egyet nem értek a Orosz légitámadásokban, hogy miért nem bombázzák porig az olajkutakat, ezzel 2 legyet ütnének egy csapásra.
1: Elzárnák a pénz csapot az ISIS-nek
2: Pedig biztos vagyok benne hogy Amerika és Szövetségesei az ISIS töl nyomott áron vásárolja fel a kitermelt olajat, amit mivel olcsón vásárolta, nincs költség , ezért ezzel az Olajjal is lefelé veri az árakat , ami ügye rossz az Oroszoknak, mert hát persze Amerika is könnyen nyomja le az Olaj árakat 3 nagy olaj termelő ország készleteiből ( Libia, Irak, Sziria ) mert igaziból kirabolja őket, és a nagyobb cél miatt, a rövid távú hasznot nem kéri.
Csak annyiban változott a felállás a 90 évekbeni müködő tervben, hogy elöször is egyszer már eljátszotta, a másik hogy Kína iszonyatos pénz mennyiséggel áll kezesként Oroszország mögött, ezért is támadták meg a Kínai tözsdét és gazdaságot, hogy esetleg Kína stratégiájának újra gondolására kényszerítsék, vagy szükitsék a mozgásterét.
Uraim igazából már kitört a 3. Világháború.
Egyenlőre kevés játékos reagál egyáltalán a változásokra.
Sok kormány , meg van bénítva. tecchalott álapotban.
Hála az égnek mi azért súlyunkak megfelelő nagyságú lépésekbe van mozgásterünk, és ez egyre tágul.
Hol tehettük volna meg 6 évvel ezzelött hogy senkivel sem megbeszélve kerítést építünk a határra.
Évekig elhuzodott volna a gazdik és a környező szomszédokkal való egyeztetés.
Még 1 dolog nem rég hallotam a TV-ben hogy MSZP kéri a haderő reformot.
Ádegy az MSZP sosem az ország érdekét nézte max a saját érdekét.
Egyébként hirtelen meg is örültem mikor hallotam, de mikor hallotam hogy MSZP kéri, gyanakvással fogadtam az ötletet és átgondoltam.
Persze kérik, mert ezzel az ország gazdasági fejlödés pályájt tacsra is lehet tenni.
Hadsereg fejlesztése , nem háborus időkben, hülyén hangzik , de rossz befektetés , mivel egy ft hasznot nem hozz , és fenttartás is plusz pénz.
Plusz még az ideje korán beszerzett felszerelések a háboru előtt, technikai hátrányt jelent , ami az egészet , halálra itéli.
Erre legjobb példa a II. VH Francia haderő fejlesztések.
A Franciák a II.VH 1933-1934 beszerezték a tankokat hadsereg számáéra nagy számban, de a németek a 1937 fejleszetett tankkal
5-6 évvel késöbbi haditechnikával , erősebbek voltak gyorsabbak stb..
4-5 Év alatt olyat fejlödik a haditecnika, hogy az előző generációt lemossa a térképről.
Tehát itt a lényeg az időzités lesz , ami nem könnyü dolog, de ahogy eddig igen jól lavirozott a vezetésünk, és jól időzitett, bizva bennük Én inkább rájuk biznám ezt a döntést nem hazaáruló MSZP-re.
Egy dolog add reményt mivel Amerikai minden esetben szeretik, eljátszani a tiszta kéz politikáját és az ellenféltől kikényszeriteni a támadást, ezzel kiszámitható a stratégiájuk, ezért igazából Putyinnal a startgomb.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Össze akarják ugrasztani egymással a lassan egymásra találó moszkvai vezetőket a nyugati államok irányítóival.
http://bekialtas.blog.hu/2015/11/24/orosz_celkeresztben_erdogan
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Közben Ukrajna blokád alá veszi a Krímet.
Hajtogattam nekik 5 papírcsónakot: a flottájuk ereje drasztikusan nőtt, akárcsak a komolyan vehető hajóik száma. :DDDD</blockquote>

"Petro Porosenko elnök javaslata alapján a kormány hétfőn elrendelte az ukrán területekről a félszigetre irányuló áruszállítás átmeneti tilalmát. Ezzel összefüggésben a határőrség közölte, megteszik a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy megakadályozzák az áruszállítást a közutak és vasutak mellett a tengeren is."

Látod, látod, kellett ujjatt húzni valcmannal ?
Most nem lesz Tibi csoki meg Dunakavics a Krímben :))))
 
Status
Not open for further replies.