[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 484
113
<blockquote rel="phaidros"><i><i>"De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki."</i></i>

Hát igen, Magyarországon mindenki csóró, tudjuk, - csak épp nem látjuk.

Jaja. A plázákban egy tűt alig lehet leejteni, pedig állítólag az ország nagy része a szegénységi küszöb alatt tengeti az életét. :)</blockquote>

A kutya Uraim ott van elásva, hogy azt látni, aki közlekedik - valami prémiummal, a 20 éves Astra már nem üti meg az ingerküszöböt - aki jár shopni /nem elírás :)/, fogyasztani stb.
Aki minimálbér körül keres, az egyszer tankol hó elején - ha van autója -, egyszer vásárol be /LOL/, s nem jár kiülős belvárosi vendéglátóipari egységekbe.
Az munkából hazamegy, s ki se dugja az orrát, mert kedve sincs - csak még tovább növekedne a frusztráltsága.
Na most mit lát az elfüggönyözött jobb hátsóból a politikus?
Vazze, van itt pénz; akkora a dugó, tele van prémiummal az utca, megint nem haladunk, pedig megy a sziréna!
Na akkor legyen mondjuk az ÁFA 25 helyett 27 százalék.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 484
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="gergo55">Az eu vs. Magyarország pénzügyi mérlegbe kérem beszámítani az ötszázezer kivándorló szakképzésére fordított összeget! Pl. Egy magyar orvossal anglia kb. 70 millióval beljebb van!

Mi is beljebb lehetnénk, ha annak a pénznek csak egy részét kormányunk az egészségügyi bérekre fordítaná a stadionok helyett, akkor ui. sokkal több egészségügyi dolgozó maradna itthon, többek között a sógorom lánya se polcokat pakolna az angoloknál az eü. végzettségével, "kissé" kedvezőbb bérezésért. Kormányunk viszont tudomására hozta, hogy fontosabb a stadion mint az egészségügy, vagy akár az iskolai tornaterem (pedig aki stadiont tud építeni, az talán tornatermet is tudna?).</blockquote>

Tudtommal elég jelentős fizuemelés volt és még lesz az egészségügyben. </blockquote>

Mert ennyi érte el az ingerküszöböd:-(
S kérlek ne értsd félre: Ezért egyáltalán nem hibáztatlak.
Maradjunk annyiban, hogy az egészségügy<b>ben</b> dolgozók már régóta rendre kimaradnak a béremelésből - pontosabban az inflációkövetésből.
S ezalatt még csak nem is a magán betegszállítóknál dolgozókra gondolok - hanem a közalkalmazottként dolgozókra, akik pl. kórházakban dolgoznak műszaki dolgozóként, munkaügyesként, pénzügyesként, gkv.-ként, stb.
A közalkalmazotti alapilletmény minden O.V. kormány alatt be lett fagyasztva. Bértorlódás van; annyit keres egy udvaros - nem sajnálom tőle - mint pl. egy műszaki raktáros.
Lassan huszonöt év után - ez lényegtelen - szakmai érettségivel 22000 Ft a garantált bérminimumra való bérkiegészítésem.
Miért csinálom mégis?
Mert én is egy hasznos idióta vagyok, egy béka, akinek melegítik a vizét. S ezt a mindenkori(!) politika pontosan be is árazza.

Hozzászólásom a többi hozzászólás fényében nem off topic:
Ha egy ország geopolitikai ereje amiatt csökken, mert belevegősödés nélkül tud működni az agyelszívó pl. hazánk egészségügyében, akkor ez is a Nagy Sakktábla része...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 767
113
misinator

Sokan elfelejtik, de egy háborúban a profi egészségügy nagyon sokat számít. E miatt egyáltalán nem off amit írsz!
Nem tudom mi lenne velünk ha a frontvonalon és a hátországban is egészségügyi ellátást kellene biztosítanunk egyszerre...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Durvul a viszály Szaúd-Arábia és Irán között
https://www.youtube.com/watch?v=5ob8ZUIasqI
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 484
113
Csak a civil kurázsiban bízhatnál, főleg ha van közte szakember is.
Ez kiválóan bebizonyosodott a Felsőzsolcát és környékét ért árvízkor meg az ominózus márciusi hóviharban.
Az állami szervek egyrészt későn reagáltak, s kimerem jelenteni, hogy túl kevesek lettek volna a civil szféra nélkül.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Napi konteo így estére :

http://adatlistazo.hu/cia-az-eu-2020-ra-3-fele-szakad-mi-magyarok-kozepen-maradunk/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Növekvő feszültség Szaúd-Arábia és Irán között
https://www.youtube.com/watch?v=nXY2y0M8tuk

Képes-e úrrá lenni a feszültségen Irán és Szaúd-Arábia?
https://www.youtube.com/watch?v=9r9sGEUfiNY

Moszkva közvetítene Irán és Szaúd-Arábia között
https://www.youtube.com/watch?v=fZnJ5moZtQc

A szaúdi-iráni konfliktus árthat a szélsőségesek elleni harcnak
https://www.youtube.com/watch?v=ejNz5PiLb64
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 354
113
Arabok nagy csoportja erőszakoskodott Köln belvárosában szilveszterkor
http://index.hu/kulfold/2016/01/04/arab_eroszakhullam_soport_vegig_koln_belvarosan_szilveszterkor/
Előbb-utóbb majd csak felébrednek álmukból.
 

rocky

Member
2015. december 25.
42
0
6
Arabok nagy csoportja erőszakoskodott Köln belvárosában szilveszterkor
http://index.hu/kulfold/2016/01/04/arab_eroszakhullam_soport_vegig_koln_belvarosan_szilveszterkor/
Előbb-utóbb majd csak felébrednek álmukból.

Ehhez még hozzáteheted, hogy Köln az egyik legmigráncssimogatóbb város Németországban. Most kaptak egy elsö kijózanító jobbegyenest a pofájukba a várost irányító liberónácik (Zöldek) meg szocik. Reméljük hamar felébred ott is a lakosság, bár a liberónácik már rájuk eröszakoltak egy nagymecsetet pont a kölni TV-torony töszomszédságában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Attól félek, és ez nem szarkazmus a részemről, hogy minden hatást ellenhatás követ, ez az univerzum egyik egyetemes törvénye. Hihetetlen, hogy pont az a sok barom "széplelkű" liberális barom éri majd el, ha nem csalnak a megérzéseim, azt, hogy óriási rasszizmus söpörjön végig megint európán. Németország jelenleg az 1930-as évben jár kb, nem adok többet nekik 3 évnél, ha ez így halad, és jönnek majd a "muszlimtörvények", meg minden egyébb, amiért nem biztos ám, hogy az a szőke német származású állampolgár okolható majd csak és kizárólag, aki dobja a koktélt, meg töri majd a kebabos bódé ablakát. Nagyon szeretem azt olvasni egyébként, hogy nálunk milyen szar szemetek a politikusok, BEZZEG "tőlünk nyugatabbra, már a fele ilyen botrány miatt is lemondott volna XYZ ország minisztere"... Uraim, talán ha ez így van, a NÉMET kancellárnak nem kéne már elballagni a sóhivatalba??? NEM, Ő lett az év embere, több neves amerikánus magazinban, nobel békedíj, meg egyebek várományosa. Fura azért, hogy is van az a mondás, talán ilyesmi: "A kibicnek semmi sem drága"...
 

rocky

Member
2015. december 25.
42
0
6
Arabok nagy csoportja erőszakoskodott Köln belvárosában szilveszterkor
http://index.hu/kulfold/2016/01/04/arab_eroszakhullam_soport_vegig_koln_belvarosan_szilveszterkor/
Előbb-utóbb majd csak felébrednek álmukból.

Ja, és tegnap Volt elöször a hírekben, hogy migráncsszállásokat már nemcsak felgyújtanak, hanem már lönek is rájuk. Ennyire "szereti" a köznép a migráncsokat. Már a szocik is azzal vádolják Merkelt, hogy elüldözi a CDU-törzsválasztókat (a konzervatívokat, pontosabban azokat, akik egy normális rendezett életet akarnak élni, mint németek Németországban (sic!)) az új politikai formációba (AfD: Alternative für Deutschland). Ha így megy tovább, Németországban jelentösen át fog alakulni az elkövetkezö két évben a politikai térkép. Egyre nagyobb a szakadék a köznép és a politikai elit között.
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
Csak a civil kurázsiban bízhatnál, főleg ha van közte szakember is.
Ez kiválóan bebizonyosodott a Felsőzsolcát és környékét ért árvízkor meg az ominózus márciusi hóviharban.
Az állami szervek egyrészt későn reagáltak, s kimerem jelenteni, hogy túl kevesek lettek volna a civil szféra nélkül.

Újabb idézet egy olyan embertől, aki ott sem volt, fotelben olvasta az Origot és nézte közben az RTL-t.
Érdekes, mióta a jól fizetett hivatalnok Ulippo ki lett tiltva, mennyi új arc jelent meg, aki csak a Soros média bűvkörében mozog.
Lassan elérjük, hogy nem kell semmilyen központi tervezés, a gátakat, utakat, csatornákat is random összefogásban kell építeni. Aztán gondolnak egy keveset és hirtelen PPP rátiak lesznek; hisz minden a nagytőke és semmi az állam szerintük.
Egyébként, Ulippo kitiltása eredményezte a megjelenésemet. Amíg volt Norbi és Ulippo, nem voltam hajlandó írni.
Persze, a Soros-trollok mindíg visszatérnek.
Igaz, Kalapács? :)
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="phaidros"><i><i>"De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki."</i></i>

Hát igen, Magyarországon mindenki csóró, tudjuk, - csak épp nem látjuk.

Jaja. A plázákban egy tűt alig lehet leejteni, pedig állítólag az ország nagy része a szegénységi küszöb alatt tengeti az életét. :)</blockquote>

A kutya Uraim ott van elásva, hogy azt látni, aki közlekedik - valami prémiummal, a 20 éves Astra már nem üti meg az ingerküszöböt - aki jár shopni /nem elírás :)/, fogyasztani stb.
Aki minimálbér körül keres, az egyszer tankol hó elején - ha van autója -, egyszer vásárol be /LOL/, s nem jár kiülős belvárosi vendéglátóipari egységekbe.
Az munkából hazamegy, s ki se dugja az orrát, mert kedve sincs - csak még tovább növekedne a frusztráltsága.
Na most mit lát az elfüggönyözött jobb hátsóból a politikus?
Vazze, van itt pénz; akkora a dugó, tele van prémiummal az utca, megint nem haladunk, pedig megy a sziréna!
Na akkor legyen mondjuk az ÁFA 25 helyett 27 százalék.

Az ÁFA hozzáadot érték-adó kategória. Nem véletlenül találták ki ezt az adóformát. Nem ma. Régebbi mint a magyar állam. A lényege, hogy a fogyasztás révén olyanokat is lehet adózattni, akik egyébként elkerülik az adózást. Lásd a jól menő vállalkozót, vagy a segélypulya gyártó bodzaszedőt. Nem az adóval van a gond, az ellenőrzését kell tökéletesíteni.
Az adó a közműködtetés alapja. Ha nincs adó, akkor miből is működtetjük a közszolgáltatást. Nem lehet a közvilágításra, a tanárokra, bírókra, egészségügyre valami taxamétert kötni és utána beszedni a díját a használótól. :)

</blockquote>
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="Lord Gazember">Arabok nagy csoportja erőszakoskodott Köln belvárosában szilveszterkor
http://index.hu/kulfold/2016/01/04/arab_eroszakhullam_soport_vegig_koln_belvarosan_szilveszterkor/
Előbb-utóbb majd csak felébrednek álmukból.

Ja, és tegnap Volt elöször a hírekben, hogy migráncsszállásokat már nemcsak felgyújtanak, hanem már lönek is rájuk. Ennyire "szereti" a köznép a migráncsokat. Már a szocik is azzal vádolják Merkelt, hogy elüldözi a CDU-törzsválasztókat (a konzervatívokat, pontosabban azokat, akik egy normális rendezett életet akarnak élni, mint németek Németországban (sic!)) az új politikai formációba (AfD: Alternative für Deutschland). Ha így megy tovább, Németországban jelentösen át fog alakulni az elkövetkezö két évben a politikai térkép. Egyre nagyobb a szakadék a köznép és a politikai elit között.
</blockquote>
Pontosan. A történelem ismétli önmagát, sajnos, azért írtam '30 at, ez már lassan az a kaotikus ökörség, ami a Weimari köztársaság volt azidő tájt, arra meg ugye tudjuk milyen választ adott a német nép. Segítek, igen sok volt a nagyobb felvonuláson csoportban elhangzó "Sieg Heil" ek aránya, onnantól jó pár évig. Szerintem egyértelmű, hogy a hiperérzékeny liberális ál-értelmiség a legnagyobb veszély jelenleg az egész általam ismert és szeretett közegre, Európára, Magyarországra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="misinator">Csak a civil kurázsiban bízhatnál, főleg ha van közte szakember is.
Ez kiválóan bebizonyosodott a Felsőzsolcát és környékét ért árvízkor meg az ominózus márciusi hóviharban.
Az állami szervek egyrészt későn reagáltak, s kimerem jelenteni, hogy túl kevesek lettek volna a civil szféra nélkül.

Újabb idézet egy olyan embertől, aki ott sem volt, fotelben olvasta az Origot és nézte közben az RTL-t.
Érdekes, mióta a jól fizetett hivatalnok Ulippo ki lett tiltva, mennyi új arc jelent meg, aki csak a Soros média bűvkörében mozog.
Lassan elérjük, hogy nem kell semmilyen központi tervezés, a gátakat, utakat, csatornákat is random összefogásban kell építeni. Aztán gondolnak egy keveset és hirtelen PPP rátiak lesznek; hisz minden a nagytőke és semmi az állam szerintük.
Egyébként, Ulippo kitiltása eredményezte a megjelenésemet. Amíg volt Norbi és Ulippo, nem voltam hajlandó írni.
Persze, a Soros-trollok mindíg visszatérnek.
Igaz, Kalapács? :)
</blockquote>

Nekem is mosolyra húzodott a szám Felsőzsolcát olvasva! Nyilván nem akarom én elvitatni a civil emberek segítőkészségét, és némely munkafolyamatban valóban hatalmas segítséget jelentenek, ők is, de már ott is inkább a szervezeteik(s ez nem véletlen), de azért hagy homályosítsak fel mindenkit, hogy egy nagyobb területre, akár több megyére is kiterjedő veszélyhelyzetben, kataszrófaveszély idején, a civi lakosság, pont annyit érne, önmagában, speciális felszerelések, arra kiképzett speciális szaktudású személyzet, döntés-támogató hírforgalmi rendszerek, térinformatika, vezetési törzsek- amelyekben több szakterület neves szakértői is delegálva vannak, no meg az utált politikum jeles tagja nélkül, akiker IGEN, szükség van, mert rajtuk áll vagy bukik, hogy adnak e ERRE meg ARRA pénzt, megnyitják e a péncsapot, felpörgetik e a gépezetet, elrendelnek kijárási tilalmat, kiürítést etc. vagy sem, mint halottnak a csók. Tegyük ezt tisztába, én mint Zsolti bácsi, a jó szándékú vöröskeresztes, lemegyek XY településre, és ott tudod zsíros kenyeret kenni, meg esetleg homozsákot tölteni, az jó dolog, és szép is tőlem, de attól még én nem leszek vízügyi szakértő, nem lesz jogom kitelepíteni embereket, végre sem tudnám hajtani, nem lesz légifelderítés a kezemben, és ha kell, gátat sem tudok robbantani. Érti mindenki a lényeget?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A történelem ismétli önmagát, sajnos, azért írtam '30 at, ez már lassan az a kaotikus ökörség, ami a Weimari köztársaság volt azidő tájt, arra meg ugye tudjuk milyen választ adott a német nép. Segítek, igen sok volt a nagyobb felvonuláson csoportban elhangzó "Sieg Heil" ek aránya, onnantól jó pár évig. Szerintem egyértelmű, hogy a hiperérzékeny liberális ál-értelmiség a legnagyobb veszély jelenleg az egész általam ismert és szeretett közegre, Európára, Magyarországra.
Had pontosítsak ha nem haragszol. A történelem nem ismétli önmagát. A történelmet megismételtetik a gondolkodni és ezzel védekezni képtelen tömegekkel.
De azt rendszeresen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="zsolti"> A történelem ismétli önmagát, sajnos, azért írtam '30 at, ez már lassan az a kaotikus ökörség, ami a Weimari köztársaság volt azidő tájt, arra meg ugye tudjuk milyen választ adott a német nép. Segítek, igen sok volt a nagyobb felvonuláson csoportban elhangzó "Sieg Heil" ek aránya, onnantól jó pár évig. Szerintem egyértelmű, hogy a hiperérzékeny liberális ál-értelmiség a legnagyobb veszély jelenleg az egész általam ismert és szeretett közegre, Európára, Magyarországra.
Had pontosítsak ha nem haragszol. A történelem nem ismétli önmagát. A történelmet megismételtetik a gondolkodni és ezzel védekezni képtelen tömegekkel.
De azt rendszeresen.

</blockquote>
Nem haragszom, mert nyilván így van. Az amit én mondtam, nem mond ellent annak, amit te, csak te mélyebbről indítasz:p.
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
<blockquote rel="joker"><blockquote>Én meg olyan szakképzett mérnököket és technikusokat ismerek, akik szakmában vagy legalábbis műszaki területen dolgozva távoztak és nem terveznek hazajönni, mert annyira jól élnek kint. Konkrétan az egyiküknél az asszony nem is dolgozik, hanem csak gyereket nevel és egy fizetésből jól megélnek Németországban. Konkrétan tőlünk legalább két ember külföldre ment el...
Ha a kollégád ennyire kiváló a szakmájában (ami azért mindenkire nem mondható el) akkor neki nem kell ehez se EU se semmi, mert ígyis úgyis felveszik.

Igen, ilyen is van. De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki.

</blockquote>

Nemcsak erről van szó, hogy kap-e állást (erről is!), hanem hogy mennyit kap a munkájáért. Vagyis arról is, hogy itthon robotolhat havi 300-320 órát azért, hogy megkapja az osztrák-német-angol stb. bér harmadát-negyedét. És akkor persze azt mondja, hogy ha már úgyis csak gatyát cserélni meg aludni járhatok haza, akkor mindegy mekkora lyukban alszok két műszak között, viszont pár év alatt megspórolok annyit, amit otthon egy élet munkájával se tudok megkeresni - legalább egy elfogadható lakás árát. Aztán ebből lesz az, hogy pár év múlva már csak turistaként jönnek haza nyáron a gyerekekkel.</blockquote>


Migráció mindíg volt. Így jöttek el eleink Kelet-Afrikából és népesítették be a földet. De, mindig voltak olyanok, akik megmaradtak a szülőföldjükön, függetlenül attól, hogy nem az volt a világ legjobb helye.
Voltak magyarok, akik nem kivándoroltak vagy tértek át muszlim hitre a török korban, még csak nem is bujdokoltak, hanem felvették a fegyvert és küzdöttek.
Én 1994 október elsején otthagytam a közszférát mert a Pufajkás Gyula gazdasági-politikai rendszerében nem kívántam részt venni.
Nagyot zuhant a presztizsem és ebben az életszínvonal is értendő. De, a magánszférában is szép lassan haladtam előre.
2010-re egy nagy cégnél voltam vezető. A választások két fordulója közti felező hétfőn kaptam egy telefont.
S mikor eljött az ideje, kevesebb pénzért, szolgálati kocsi nélkül újra felvettem a közszolgálatot, mert azt látom, a mostani kormány nem a segnyalás világcsúcsát akarja megdönteni, hanem óvatos csigaként araszol a realitások pengeélén a magyar nemzetért.
Ez nem a jólét útja, de ilyennek is kell lenni és mi,ilyenek vagyunk generációk óta.
Élhetnék sokkal jobban a magánszférában, sokkal-sokkal jobban külföldön.
De, mind meghalunk. Semmit nem viszünk magunkkal. A szájízünkhöz nem elég a pénz, ahhoz, hogy a sírodra ne szarjanak, szintén kevés az, hogy jól keress.
De, mindenki azt gondol, amit akar.
Lehet sírni, lehet menekülni és lehet küzdeni.
Mindenkinek ízlése szerint.
De, én nem akarok meggyőzni senkit arról, hogy az én utam az üdvözítő, ezért annak is örülnék, ha nem kellene állandóan a siratókórust hallgatni.
Igaz, a fiam is munkanélküli friss diplomásan.
Külföldön már kapott volna állást, keresett diplomáju mérnök, angolul jól beszél, nagyon jól szerel, ami egyre ritkább a szakmában.
De, kivárta ezt a fél évet, mindannyian kivártuk, s most van ígéret, hogy ebben az országban elhelyezkedhet.
Hát, kivárjuk.
Magyarok vagyunk s azok is akarunk maradni.
A nehézséggel lehet küzdeni és lehet sikoltozva menekülni előle.
Mindenki maga választ. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="joker"><blockquote>Én meg olyan szakképzett mérnököket és technikusokat ismerek, akik szakmában vagy legalábbis műszaki területen dolgozva távoztak és nem terveznek hazajönni, mert annyira jól élnek kint. Konkrétan az egyiküknél az asszony nem is dolgozik, hanem csak gyereket nevel és egy fizetésből jól megélnek Németországban. Konkrétan tőlünk legalább két ember külföldre ment el...
Ha a kollégád ennyire kiváló a szakmájában (ami azért mindenkire nem mondható el) akkor neki nem kell ehez se EU se semmi, mert ígyis úgyis felveszik.

Igen, ilyen is van. De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki.

</blockquote>

Nemcsak erről van szó, hogy kap-e állást (erről is!), hanem hogy mennyit kap a munkájáért. Vagyis arról is, hogy itthon robotolhat havi 300-320 órát azért, hogy megkapja az osztrák-német-angol stb. bér harmadát-negyedét. És akkor persze azt mondja, hogy ha már úgyis csak gatyát cserélni meg aludni járhatok haza, akkor mindegy mekkora lyukban alszok két műszak között, viszont pár év alatt megspórolok annyit, amit otthon egy élet munkájával se tudok megkeresni - legalább egy elfogadható lakás árát. Aztán ebből lesz az, hogy pár év múlva már csak turistaként jönnek haza nyáron a gyerekekkel.</blockquote>


Migráció mindíg volt. Így jöttek el eleink Kelet-Afrikából és népesítették be a földet. De, mindig voltak olyanok, akik megmaradtak a szülőföldjükön, függetlenül attól, hogy nem az volt a világ legjobb helye.
Voltak magyarok, akik nem kivándoroltak vagy tértek át muszlim hitre a török korban, még csak nem is bujdokoltak, hanem felvették a fegyvert és küzdöttek.
Én 1994 október elsején otthagytam a közszférát mert a Pufajkás Gyula gazdasági-politikai rendszerében nem kívántam részt venni.
Nagyot zuhant a presztizsem és ebben az életszínvonal is értendő. De, a magánszférában is szép lassan haladtam előre.
2010-re egy nagy cégnél voltam vezető. A választások két fordulója közti felező hétfőn kaptam egy telefont.
S mikor eljött az ideje, kevesebb pénzért, szolgálati kocsi nélkül újra felvettem a közszolgálatot, mert azt látom, a mostani kormány nem a segnyalás világcsúcsát akarja megdönteni, hanem óvatos csigaként araszol a realitások pengeélén a magyar nemzetért.
Ez nem a jólét útja, de ilyennek is kell lenni és mi,ilyenek vagyunk generációk óta.
Élhetnék sokkal jobban a magánszférában, sokkal-sokkal jobban külföldön.
De, mind meghalunk. Semmit nem viszünk magunkkal. A szájízünkhöz nem elég a pénz, ahhoz, hogy a sírodra ne szarjanak, szintén kevés az, hogy jól keress.
De, mindenki azt gondol, amit akar.
Lehet sírni, lehet menekülni és lehet küzdeni.
Mindenkinek ízlése szerint.
De, én nem akarok meggyőzni senkit arról, hogy az én utam az üdvözítő, ezért annak is örülnék, ha nem kellene állandóan a siratókórust hallgatni.
Igaz, a fiam is munkanélküli friss diplomásan.
Külföldön már kapott volna állást, keresett diplomáju mérnök, angolul jól beszél, nagyon jól szerel, ami egyre ritkább a szakmában.
De, kivárta ezt a fél évet, mindannyian kivártuk, s most van ígéret, hogy ebben az országban elhelyezkedhet.
Hát, kivárjuk.
Magyarok vagyunk s azok is akarunk maradni.
A nehézséggel lehet küzdeni és lehet sikoltozva menekülni előle.
Mindenki maga választ. :)
</blockquote>

Nagyon jó ilyet olvasni! Van még remény!
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
<blockquote rel="joker">
Ez van. Az a félmillió is amelyik kint mosogat, gyermekre vigyáz, bolti eladó, polcot pakol és diplomája van jobb is lenne ha visszatérne Magyarországra.
Joker, azért mentek el, mert Mo. a nagy büdös semmit tudta nekik felmutatni. Ők inkább sanszosan mennének tovább, de ide vissza nagyon sokan soha a büdös életbe. És meg tudom őket érteni.

Persze életre kellene kelteni azokat az iparágakat amit az EUs csatlakozás alatt hagytak elfogyni, de egy szakítás nem egyszerű.
A gazdaság nem kézivezérelt. Nem azért szűnik meg valami, mert erőből megszűntetik. Nem azért nem gyárt ma gőzmozdony és viking hajót senki, mert eldöntötték. Egyszerűen a világ változik és az igények is. A kihalt iparágak itthon nem voltak rentábilisak ahogy itt csinálták.

Szóval lehet tranzitdíjakat kérni és amilyen pénzeket veszít + amilyen pénzeket kap az EU miatt annak a külömbségével gazdálkodni.
Öööö, az autópálya díjon felül is van már tudtommal tranzitdíj még akkor is, ha nem azon mennek? Hagyjuk már a fenébe a sarcolgatást, ha kérhetném...

Azt meg leírta más, hogy az EU határ és vám hogyan működik.

Én személy szerint nem vagyok meggyőződve, hogy több pénz jön be a Magyarországra, Romániába stb mint amennyit befizetnek a közösbe és amennyit a csatlakozással járó ÁFA- meg vámkieséssel veszítenek. Emellett az is baj, hogy megmondják mire költheted a pénzeket amit tőlük kapsz.
Az EU-s pályázati pénz az nem zsebpénz... Az EU támogatások nélkül akkora recesszióban lenne ez az ország, amit nem láttál a módszerváltás óta.

</blockquote>

Az utolsó mondatod saját magaddal hoz önellentmondásba.
Ha kilépünk, mint írtad, nem csak a támogatások vesznek el, de a befizetési és alkalmazkodási kényszer is.
Helyesen látod, vesztünk az Unióval.
Csak az utolsó mondatod hibás. :)
 
Status
Not open for further replies.