[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Legalább három tucat kisállam van a világon, ahol a vezető iparág az offshore, a két legnagyobb „sziget” mégis Svájc és Luxemburg.
http://magyarhirlap.hu/cikk/52199/Offshore_panamak
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="beta"><blockquote rel="laiki">

Adó:
Mo-on a jövedelemelvonás közel 50%, Dél-Koreában nincs 25% se.

</blockquote>
Azért azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy láttam ide leírva olyat, hogy Dél Koreában csak az SZJA 36 %, erre most beírja egy másik fórumita, hogy nincs a jövedelemelvonás összeségében még 25%-se.

Most ki tájékozatlan? Én nem vagyok képbe az aktuális Dél Koreai helyzettel adóügyekben, a Magyart ismerem, legalább olyan szinten, hogy nem írok be olyan hülyeségeket, hogy 16% az SZJA 2016 ban. Na, most akkor tegyetek nekem igazságot, nagyobb a Dél Koreai jövedelem elvonás vagy sem, mint a mienk, hiper szuperül élnek hozzánk képest, vagy nagyjából ugyan az a szint?
</blockquote>

Sajnos nem tudom én sem mennyi az adó náluk.
Amit biztosan tudok: 48,240 won vagyis 36,8 euró 8 órás munkára egy napi bér. Ez 21 nappal számolva egy hónapra 773 euró. 2016-os infó, sajnos a cikkből nem derül ki, hogy ezt kapja kézbe az ember, vagy még adózzák és ha igen, mennyivel.

english.yonhapnews.co.kr/news/2015/07/09/0200000000AEN20150709006600315.html

Ez az oldal meg elárulja, hogy mennyit is ér 773 euró Dél-Koreában. Csak egy-két adat: 718 forint egy kg krumpli, 600 forint 1 liter tej, de a rizsnek is 770 forint kilója!

numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&country2=South+Korea&city1=Budapest&city2=Seoul

Nekem ezekből az adatokból még mindig az jön ki, hogy minimálbérből szarabbul élsz meg Koreában, mint Magyarországon.
Persze azzal nem vitatkozom, hogy a Samsung top fejlesztőmérnökei elképesztően sokat kereshetnek, viszont nem tud mindenki ilyen beosztásba kerülni.</blockquote>

Nem tudom ezek mikori adatok, de azért az finoman szólva is túlzás, hogy egy háromszobás belvárosi lakás bérleti díja 206000 Ft. Kíváncsi lennék, hogy az V. kerületben hol talál valaki ilyen jó áron egy háromszobás lakást. Szerintem még az ingatlanválság kellős közepén sem lehetett ennyiért lakást bérelni.
</blockquote>


10 másodperc keresés után:
ingatlan.com/v-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+5+kerulet+veres+palne+utca+10/21757591</blockquote>

Ha ezt egyszer Molnitól hallanànk :))

Én tévedtem.</blockquote>
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="beta"><blockquote rel="laiki">

Adó:
Mo-on a jövedelemelvonás közel 50%, Dél-Koreában nincs 25% se.

</blockquote>
Azért azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy láttam ide leírva olyat, hogy Dél Koreában csak az SZJA 36 %, erre most beírja egy másik fórumita, hogy nincs a jövedelemelvonás összeségében még 25%-se.

Most ki tájékozatlan? Én nem vagyok képbe az aktuális Dél Koreai helyzettel adóügyekben, a Magyart ismerem, legalább olyan szinten, hogy nem írok be olyan hülyeségeket, hogy 16% az SZJA 2016 ban. Na, most akkor tegyetek nekem igazságot, nagyobb a Dél Koreai jövedelem elvonás vagy sem, mint a mienk, hiper szuperül élnek hozzánk képest, vagy nagyjából ugyan az a szint?
</blockquote>

Sajnos nem tudom én sem mennyi az adó náluk.
Amit biztosan tudok: 48,240 won vagyis 36,8 euró 8 órás munkára egy napi bér. Ez 21 nappal számolva egy hónapra 773 euró. 2016-os infó, sajnos a cikkből nem derül ki, hogy ezt kapja kézbe az ember, vagy még adózzák és ha igen, mennyivel.

english.yonhapnews.co.kr/news/2015/07/09/0200000000AEN20150709006600315.html

Ez az oldal meg elárulja, hogy mennyit is ér 773 euró Dél-Koreában. Csak egy-két adat: 718 forint egy kg krumpli, 600 forint 1 liter tej, de a rizsnek is 770 forint kilója!

numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&country2=South+Korea&city1=Budapest&city2=Seoul

Nekem ezekből az adatokból még mindig az jön ki, hogy minimálbérből szarabbul élsz meg Koreában, mint Magyarországon.
Persze azzal nem vitatkozom, hogy a Samsung top fejlesztőmérnökei elképesztően sokat kereshetnek, viszont nem tud mindenki ilyen beosztásba kerülni.</blockquote>

Nem tudom ezek mikori adatok, de azért az finoman szólva is túlzás, hogy egy háromszobás belvárosi lakás bérleti díja 206000 Ft. Kíváncsi lennék, hogy az V. kerületben hol talál valaki ilyen jó áron egy háromszobás lakást. Szerintem még az ingatlanválság kellős közepén sem lehetett ennyiért lakást bérelni.
</blockquote>


10 másodperc keresés után:
ingatlan.com/v-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+5+kerulet+veres+palne+utca+10/21757591</blockquote>


Én tévedtem.</blockquote>


</blockquote>
Ez kicsit összegabalyodott, sajnos.
Plushun irta: Én tévedtem
Én irtam: ha ezt egyszer Molnitól hallanànk :))
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Azért azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy láttam ide leírva olyat, hogy Dél Koreában csak az SZJA 36 %, erre most beírja egy másik fórumita, hogy nincs a jövedelemelvonás összeségében még 25%-se.

Most ki tájékozatlan? Én nem vagyok képbe az aktuális Dél Koreai helyzettel adóügyekben, a Magyart ismerem, legalább olyan szinten, hogy nem írok be olyan hülyeségeket, hogy 16% az SZJA 2016 ban. Na, most akkor tegyetek nekem igazságot, nagyobb a Dél Koreai jövedelem elvonás vagy sem, mint a mienk, hiper szuperül élnek hozzánk képest, vagy nagyjából ugyan az a szint?

Jogos. Nem könnyű megállapítani, hogy a jövedelem végül is hogy alakul egy országban, mert:
- a jövedelmet terheli adó (például SZJA) és járulék (tipikusan egészségügyi és nyugdíj) is
- függhet a jövedelem a családi állapottól is (házas, gyerek van-e)
- a kézhez kapott jövedelemből árut veszel, amin van ÁFA, ami viszont szintén különbözhet
- az ország helyzetéből adódóan jelentős eltérések lehetnek az élelmiszer, az ipari cikkek vagy a lakhatás árai között

Egy kiindulási pont:
https://data.oecd.org/tax/tax-wedge.htm

Lehet állítgatni az országokat. Nem csak Korea az érdekes, hanem a visegrádi négyek is. Velük kéne versengeni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
<blockquote rel="beta">/blockquote>

Lehet hogy amúgy ezek a számok sem fedik teljesen a valóságot, de az valószínűleg helyes, hogy milyen adózási különbségek vannak.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Emelnek: Én nem látok problémát, mert /ellentétben az felújításokkal/ nem hétköznap és nem csúcsforgalom idején vonulnak.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
B_jOWQMWcAAGA4F.jpg

Ilyen migránsok kellenének Európába. És még adózni is szeret :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Nyugat-Európát nem kellett formálja az USA, mert Nyugat-Európa már akkor a világ legfejlettebb része volt, amikor az USA még nem is létezett. Amióta viszont elkezdte Európát formálni, azóta egyre kisebb súlyú a világgazdaságban.

Európa súlya azért csökkent, mert ma már csak nagyobb méretű országok tudnak jelentős szereplők lenni. Európa az egység hiánya miatt nem ilyen. Amúgy valószínűleg Európában van a legnagyobb potenciál a bolygón, csak ehhez egyesülnie kell szinte egy állammá.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Emelnek: Én nem látok problémát, mert /ellentétben az felújításokkal/ nem hétköznap és nem csúcsforgalom idején vonulnak.

Ettől függetlenül mindenki mást korlátoznak a felvonulás ideje alatt, akár csúcsidőben, akár nem. A foci vagy a teniszbajnokság meccseit se az Andrássy úton tartják, és én se megyek be a meleg-bárokba lövész-edzést tartani még vasárnap délelőtt sem, pedig az tényleg nem csúcsidő! Az, hogy te nem látsz problémát, nem jelent semmit, erről talán inkább az ott élőket kellene megkérdezni, a demokrácia arról szól, hogy az nyilatkozzon róla, akinek az életére hatással van az adott ügy.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Nyugat-Európát nem kellett formálja az USA, mert Nyugat-Európa már akkor a világ legfejlettebb része volt, amikor az USA még nem is létezett. Amióta viszont elkezdte Európát formálni, azóta egyre kisebb súlyú a világgazdaságban.

Európa súlya azért csökkent, mert ma már csak nagyobb méretű országok tudnak jelentős szereplők lenni. Európa az egység hiánya miatt nem ilyen. Amúgy valószínűleg Európában van a legnagyobb potenciál a bolygón, csak ehhez egyesülnie kell szinte egy állammá.</blockquote>

Csak ez az egyesülés nem történhet kényszerházassággal és erőszakkal. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy mire egyesül Európa, közben el is pusztul benne. Értsd ezalatt, hogy végül az "egyesült" Európa széthullik, de úgy, hogy az EU előtt még létező államokat sem kapjuk vissza többé.
Hanem anarchiát és véres határvitákat kapunk helyette.
Miért?
Mert mire az EU széthullik, már nem lesz Spanyolország, de lesz Katalónia, és lesz Baszkföld. Már nem lesz Egyesült Királyság, de lesz Skócia, Wales és Anglia. Már nem lesz Németország, de lesz Bajorország. Már nem lesz Olaszország, de lesz Velencei Köztársaság. Már nem lesz Magyarország, de lesz Pannónia, Palócföld, Román-Tiszántúl és Szerb-Kiskunság.
Lényeges megérteni, hogy az EU egységesülési folyamatában fontos szerep kellene, hogy jusson nem a fentről jövő, hanem az egyéni motivációnak, ez pedig közös nemzettudat és egységes európai kultúra nélkül lehetetlen.
Erőszakkal márpedig ez nem hozható létre. Mint ahogy a szerelmet sem lehet kierőszakolni.
Viszont a még létező európai (tagállami) nemzettudatot és kultúrát - a nagy kísérletezgetés közben - el lehet pusztítani.
Csak utána nem marad semmi helyette. Az anarchián, az iszlámon és a nyugat felé tekintgető Eurázsiai Unión kívül.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>A Kínai KP döntése nyomán <b>130 milliós megaváros épül</b> Peking körül.</i>
http://nol.hu/kulfold/irany-a-varos-1610315

<i>A NASA munkatársai napok óta nem tudják, mi lehet a gond a Kepler mélyűrmegfigyelő állomással, amelyre vészhelyzeti állapotban találtak.</i>
http://hvg.hu/tudomany/20160411_nasa_kepler_urtavcso_veszhelyzeti_mod#rss
Talán vészhelyzet...?

http://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/szuksegallapotot-rendelt-el-a-kormany-a-kiugroan-magas-ongyilkossagok-miatt/rj29dd0
Ott is minden rendben van.

http://kitekinto.hu/iszlam/2016/04/11/megerkeztek_az_orosz_raketak_iranba/#.VwuJ3HqaT-t
Az USA a Szu-30 eladást vétózni akarja.

http://privatbankar.hu/makro/gyilkos-robotok-szuperkatonak-mire-keszul-amerika-292236
Na ugye, lesznek itt robothadseregek, transzhumanizmus meg minden.

... és végül Európa igazi büszkeségei. Remélem vazelinjük van.
juncker1.jpg
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>emel</b>
Igen, igazán szívet melengetőek. Európa legnagyobb offshore lovagja csücsörít a fő szcientológus ukrán hazaárulónak.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>Az eddiginél összetettebb feladat lett a világ atomfegyverektől való megszabadítása Észak-Korea ismétlődő provokációi, valamint a szíriai és az ukrajnai biztonsági környezet romlása miatt – hangsúlyozták hétfőn kiadott nyilatkozatukban a világ hét legfejlettebb ipari országának (G7) külügyminiszterei, akik Hirosimában folytattak megbeszélést.</i>
http://www.globoport.hu/156716/g7-nehezebbe-valt-a-vilag-nuklearis-lefegyverzese/
Nahát, talán nem kellene gladio műveleteket végrehajtani és akkor tuti könnyebb lenne a buli. Az oroszok meg magasról tesznek a G7 nukleáris álmodozására.

http://24.hu/kulfold/2016/04/10/john-kerry-hirosimaba-latogat-de-nem-ker-bocsanatot/
Persze, miért is kérne bocsánatot azért, mert katonaság és ipar nélküli városokra dobtak atombombákat. A sok kis bűzös öreg, meg asszony és gyermek..., kit érdekel?
Ezek sosem fognak megváltozni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ne ragozzatok mar!



Beleegett a retinamba.




Azt eddig is tudtam, hogy nem szazasok, de ami sok, az sok.





Most kenytelen vagyok ilyen szellos kommentet irni, hogy atlepjunk az 517. oldalra.




Montezuma, ez eros volt. Ezek utan az a minimum, hogy a csajok topikban is feltoltesz mielott ujra itt irogatsz.




Bocsi, elfelejtettem, hogy nem en vagyok az admin. :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="beta"><blockquote rel="laiki">

Adó:
Mo-on a jövedelemelvonás közel 50%, Dél-Koreában nincs 25% se.

</blockquote>
Azért azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy láttam ide leírva olyat, hogy Dél Koreában csak az SZJA 36 %, erre most beírja egy másik fórumita, hogy nincs a jövedelemelvonás összeségében még 25%-se.

Most ki tájékozatlan? Én nem vagyok képbe az aktuális Dél Koreai helyzettel adóügyekben, a Magyart ismerem, legalább olyan szinten, hogy nem írok be olyan hülyeségeket, hogy 16% az SZJA 2016 ban. Na, most akkor tegyetek nekem igazságot, nagyobb a Dél Koreai jövedelem elvonás vagy sem, mint a mienk, hiper szuperül élnek hozzánk képest, vagy nagyjából ugyan az a szint?
</blockquote>

Sajnos nem tudom én sem mennyi az adó náluk.
Amit biztosan tudok: 48,240 won vagyis 36,8 euró 8 órás munkára egy napi bér. Ez 21 nappal számolva egy hónapra 773 euró. 2016-os infó, sajnos a cikkből nem derül ki, hogy ezt kapja kézbe az ember, vagy még adózzák és ha igen, mennyivel.

english.yonhapnews.co.kr/news/2015/07/09/0200000000AEN20150709006600315.html

Ez az oldal meg elárulja, hogy mennyit is ér 773 euró Dél-Koreában. Csak egy-két adat: 718 forint egy kg krumpli, 600 forint 1 liter tej, de a rizsnek is 770 forint kilója!

numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&country2=South+Korea&city1=Budapest&city2=Seoul

Nekem ezekből az adatokból még mindig az jön ki, hogy minimálbérből szarabbul élsz meg Koreában, mint Magyarországon.
Persze azzal nem vitatkozom, hogy a Samsung top fejlesztőmérnökei elképesztően sokat kereshetnek, viszont nem tud mindenki ilyen beosztásba kerülni.</blockquote>

Nem tudom ezek mikori adatok, de azért az finoman szólva is túlzás, hogy egy háromszobás belvárosi lakás bérleti díja 206000 Ft. Kíváncsi lennék, hogy az V. kerületben hol talál valaki ilyen jó áron egy háromszobás lakást. Szerintem még az ingatlanválság kellős közepén sem lehetett ennyiért lakást bérelni.
</blockquote>


10 másodperc keresés után:
ingatlan.com/v-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+5+kerulet+veres+palne+utca+10/21757591</blockquote>

Ha ezt egyszer Molnitól hallanànk :))

Én tévedtem.</blockquote>

</blockquote>


“Még egy tévedésről is kiderülhet, hogy szükséges volt egy fontos felfedezéshez.” :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
"A Pentagon már nyíltan beszél az „ember-gép csapatokról” és a megnövelt képességű katonák bevetéséről."

Semelyiknek sincs igazán olyan realitása, mint amit a szöveg sugall. Az önálló robotok nem valószínű, hogy valaha is olyan önállóak legyenek, hogy az ölést teljes mértékben rájuk lehessen bízni. A genetikailag módosított embereket nem fogják tudni bevállalni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Vonulgatasok: itt ugye ket erdek utkozik.
Engem kegyetlen zavar mindenfele utcai faszkodas, vonulgatas, tuntetes, sztrajk, kormanyrendezveny, koncert, mindenfele szarsag, ami zajjal, szemettel es idiotak feltunesevel jar. Szoval elmeletben egyetertek azzal, hogy csinaljak ezt otthon, zold mezon, a senki foldjen, az erdo kozepeben egy barlang melyen.

Masreszt: ezzel pont ertelmet veszti szinte az osszes ilyen faszkodas, mert akkor, ha kutyat nem zavarnak vele, olyan, mintha nem is lenne.

A logikus lepes az lenne, ha ertelmes indokkal lehetne vonulgatni (ha nem mehetsz az utcara pl. egy esetleges elnyomo kormany ellen, akkor lottek a szabadsagjogoknak), viszont ekkor meg ki donti el, hogy mi ertelmes indok es mi nem? Az elnyomo kormany?:)

Szoval nehez ugy ez. Azzal semmikepp nem ertenek egyet, hogy szetverjek az "illegalisan" vonulgatokat (kivetel, ha eroszakosak).

"A genetikailag módosított embereket nem fogják tudni bevállalni."
Bizonyosan megcsinaljak titkos program kereteben. Egyebkent - bar jelenleg torveny van ra - , nemcsak hogy igeny van a genetikaliag modositott emberekre a "konzumer" piacrol (ki akarna ronda vagy buta gyereket, aki hajlamos a rakra vagy tulsulyra), hanem elobb-utobb "orvosi" cimszo alatt elkezdenek jonni ezek a lehetosegek. Ha pedig a civil szfera elfogadja, menni fog a katonai _hivatalosan_ is, legfeljebb civil "matricat" tesznek ra.

"Örülnek, ha időben készen lesznek az első tényleg alkalmazható exoskeletonnal. "

Arra en is kivancsi vagyok, mikor lesznek meg vele. Egyelore se eroforras, se normalis mesterseges "izom", csak puszta ero.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
John Kerry koszorúzott, de nem kért bocsánatot Hirosímában
https://www.youtube.com/watch?v=mwj2QixEdbM
 
Status
Not open for further replies.