[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Az USA meg hogy jön ide? - Nekik is volt néhány háborújuk, de mindenhonnan kivonultak. Az imádott ruszkijaid mikor fognak kitakarodni pl. Kelet-Finnországból, a Kuril-szigetekről és Kelet-Ukrajnából!?

/

Ok, csak így kapásból:

Japán,
Korea,
Afganisztán,
Irak,
Kuvait,
Németország,
Olaszország,
Honduras,
Koszovó,
Kuba

Itt minimum háborúztak is, de ezen kívül számos idegen országban tartanak fenn támaszpontot.
Ha az ilyen támaszpontok felszámolását akár csak kezdeményezné valamely ország, amelynek a területén vannak, igen hamar nagyon komoly diplomáciai, gazdasági, sőt akár katonai problémákkal nézne szembe.
Akárhogy hívod ezeket, ez megszállás. Nem kell, hogy brutális haderőt állomásoztasson egy országban, ha ott van pár tucat katona, meg némi technika, amihez, te nem nyúlhatsz, nem kérheted, hogy húzzanak onnan, ha megteszed, vagy ne adj Isten a katonáinak baja esik, na akkor kapod majd a klasszikus megszálló erőt, addig csak jelképes. Megjelölik a területüket mint a kutyák.

Szóval fuss neki ennek még párszor, mert vékonyka ismeretekkel nem fogsz soha objektíven látni, főleg ilyen komplex rendszert, mint amilyenek ezek a globális politikai játszmák.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
formosa
Egyszer már kérdeztem tőled, de nem válaszoltál, úgyhogy megkérdezem megint: Miért gyűlölöd az oroszokat ennyire?
Sok más ország is van, akik legalább olyan bűnöket követtek el, mint az oroszok, de te mégis az oroszokat utálod. Miért?
Azzal ne gyere, hogy mert az oroszok nekünk ártottak sokat, mert ilyen alapon lehetne még gyűlölni pár országot az oroszokon kivül is.
Szóval miért is ez a fenenagy utálat?
Ezt megkérdezheted minden, az oroszok által leigázott, kirabolt és kifosztott néptől. /A legyilkoltaktól sajnos már nem tudod megkérdezni./
Nekem van néhány családtagom ill. rokonom, akik átélték a ruszkik rémtetteit, miközben a tatárok, a törökök és a habsburgok tetteiről "csak" tanultam vagy olvastam. Ennyi.

Bokinak: Ha elhiszed a ruszkik hazugságait, ne csodálkozz, hogy torz képet látsz a világról!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Nem értem mit foglalkoztok szerencsétlennel... X és jó napot. Majd 10- 15 év múlva talán magához tér, bár én kétlem.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Megkérdezhetném tőlük is, ha ide járnának zagyvaságokat kommentelni, ahogy te teszed. De nem jönnek.

Ja, hogy a tatárok, a törökök, a Habsburgok már régen jártak a mi kis országunkban, tehát őket nem utáljuk.
Rég volt, tán igaz sem volt, ugye?

Mellesleg a náci Németország is megszállta Magyarországot. Remélem, leköpsz minden németet, akivel találkozol.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Megkérdezhetném tőlük is, ha ide járnának zagyvaságokat kommentelni, ahogy te teszed. De nem jönnek.

Ja, hogy a tatárok, a törökök, a Habsburgok már régen jártak a mi kis országunkban, tehát őket nem utáljuk.
Rég volt, tán igaz sem volt, ugye?

Mellesleg a náci Németország is megszállta Magyarországot. Remélem, leköpsz minden németet, akivel találkozol.

Ez természetesen formosa-nak ment. :)
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Köpködni tudtommal a ruszkik szoktak!
De a németeket sem kedvelem, mert 1 beképzelt, bunkó népség. Pedig a háborúban ők mentették meg az egyik rokonomat és a testvérét is. Igaz, utóbbit csak "ideiglenesen", mert a ruszkik elvitték "málenkij robotra", ahonnan soha nem jött haza...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
<blockquote rel="ghostface">formosa
Egyszer már kérdeztem tőled, de nem válaszoltál, úgyhogy megkérdezem megint: Miért gyűlölöd az oroszokat ennyire?
Sok más ország is van, akik legalább olyan bűnöket követtek el, mint az oroszok, de te mégis az oroszokat utálod. Miért?
Azzal ne gyere, hogy mert az oroszok nekünk ártottak sokat, mert ilyen alapon lehetne még gyűlölni pár országot az oroszokon kivül is.
Szóval miért is ez a fenenagy utálat?
Ezt megkérdezheted minden, az oroszok által leigázott, kirabolt és kifosztott néptől. /A legyilkoltaktól sajnos már nem tudod megkérdezni./
Nekem van néhány családtagom ill. rokonom, akik átélték a ruszkik rémtetteit, miközben a tatárok, a törökök és a habsburgok tetteiről "csak" tanultam vagy olvastam. Ennyi.

Bokinak: Ha elhiszed a ruszkik hazugságait, ne csodálkozz, hogy torz képet látsz a világról!</blockquote>



Te még betervezve sem voltál, amikor én 1991 júniusában a kozépiskolai tanulmányaim 4. évfolyamát orosz nyelven végeztem az egyik elit gimnáziumban, hogy utána a Kijevi Állami Egyetem -Nemzetkozi kapcsolatok és jog karán folytathassssam tovább tanulmányaimat. Sajnos nyáron az ukránok kikiálltották fuggetlenséguket a SZU-tól és késébb a SZU is felbomlott így otthon tanultam tovább...
Az orosz eseményeket 1999-tol (akkortól van internet elofizetésem)figyelem amikor is kitort a 2. csecsen háború. Tehát 17 éve vagyok képben az Oo-i és a volt szovjet térség eseményeit illetoen.

Ha nálad is meg lesznek ezek az ismeretek( orosz nyelv ismerete, orosz kultúra, torténelem , politika) és ossze tudod hasonlítani más (nyugati)médiákban megjeleno hírekkel akkor van jogod valamit hazugságnak nevezni !
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Nekem van néhány családtagom ill. rokonom, akik átélték a ruszkik rémtetteit, ...
Kinek nincs? Csak van ahol az idosebb generacio nem a haragot es a gyuloletet orokiti tovabb.

... Majd 10- 15 év múlva talán magához tér, bár én kétlem.
Nagyon nem szep dolog ez az idosebb generacioktol, hogy nem tudjak feldolgozni a helyzetet, a serelmeiket es a kovetkezo generacioknak csak a tortenet azon reszet meselik el amitol az tovabbra is cipeli ezt a terhet. Azt vettem eszre, hogy sokan itt az ilyen tortenetek miatt oroszellenesek. Es ezt az ido sem oldja meg. :/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://mno.hu/kulfold/venezuelaban-mar-a-repterek-is-a-katonak-kezen-1351668
"Venezuelában már a repterek is a katonák kezén
MTI, 2016. július 13., szerda 07:34, frissítve: szerda 08:15
Nicolás Maduro venezuelai elnök bejelentette kedden, hogy a hadsereg irányítása alá helyezte az ország öt legnagyobb kikötőjét az országot sújtó gazdasági válság megoldásáért.
„Ma bevettük az ország öt legfontosabb kikötőjét: Gantát, La Guairát, Puerto Cabellót, Maracaibót és Guamachét” – mondta Maduro szokásos heti rádiós és televíziós üzenetében, miután megbeszélést folytatott Vladimir Padrino védelmi miniszterrel. Az elnök hozzátette, hogy az öt kikötő tevékenységét kézben tartó egységes állami hatóság élére Efraín Velasco Lugo tábornokot nevezte ki. E lépésektől a hatalom azt reméli, „hogy a kikötők végre úgy kezdenek majd működni, ahogy kell” – jelentette ki Maduro..."
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="tomcat1"><blockquote rel="vendeg2"><blockquote rel="formosa">Na ne kábíts! Ukrajna egy ország és nem "senkiföldje"! Bár a medvét nem érdeklik az ilyen apróságok ha rabolni és gyilkolni támad kedve. /Sajnos ezt a ruszkikkal határos országok megtanulták a történelem folyamán. Nem véletlen, hogy Lengyelország és a Balti államok az első adandó alkalommal rohantak a NATO-ba./

Áruld már el nekem, hogy Ororszország hány országot támadott meg a 2.VH óta? És közben az usánka és szövetségesei? Köszönöm, ennyit arról, hogy ki az agresszív vérszomjas...</blockquote>

<blockquote rel="formosa">Na ne kábíts! Ukrajna egy ország és nem "senkiföldje"! Bár a medvét nem érdeklik az ilyen apróságok ha rabolni és gyilkolni támad kedve. /Sajnos ezt a ruszkikkal határos országok megtanulták a történelem folyamán. Nem véletlen, hogy Lengyelország és a Balti államok az első adandó alkalommal rohantak a NATO-ba./

Áruld már el nekem, hogy Ororszország hány országot támadott meg a 2.VH óta? És közben az usánka és szövetségesei? Köszönöm, ennyit arról, hogy ki az agresszív vérszomjas...</blockquote>

56' Magyarország, 68' Csehszlovákia, , Kínai határvita,
, Vietnám közvetve, </blockquote>

Enber ébredj ....!!!!
Az a SZU volt, amelyek élén pont ukrán pártfotitkárok voltak.</blockquote>

Boki,
Majd ha az oroszok bizonyítanak, akkor változtatok álláspontot.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A Fülöp-szigetek javára döntött Hágában a nemzetközi választott bíróság a Dél-Kínai-tengeren folyó szigetvitában.
Manila fordult a hágai döntőbírósághoz három éve azért, hogy érvényt szerezzen vélt jogához a Dél-Kínai-tengernek arra a részére, ahol évek óta Kína épít mesterséges szigeteket, hogy ezzel is jelezze, magáénak tekinti - egyébként jószerivel a Dél-Kínai-tenger egészét. A vita hovatovább nem Peking és Manila között folyik: további öt állam is igényt tart erre a területre.
https://www.youtube.com/watch?v=xHWZFrR6Y8g
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
Mekkora sztori lehet, ahogy a 3 "önkéntes" túristának eljuttaták a printelt transzparenseket?

20160713delkinaitenger-haga-kina-fulopszigetek.jpg


origo.hu :: Dél-kínai-tenger: Kína nem fogadja el az ítéletet
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Notaricon, javaslom hogy tanulmányozd a támaszpont és a megszállás közti különbségeket...

Köszi a javaslatot, megtettem, de valahogy csak jobban megerősített abban, amit leírtam.

Kérlek engedd meg, hogy egy plasztikusabb példával világítsam meg neked a dolgot.

Adott egy falu, szomszédok vagyunk, én a polgármester, te egy standard polgár.
Enyém a faluban az összes bolt, a kocsma, a jegyző, meg a teljes járási hivatal a zsebemben van, a környék bíróival együtt járunk horgászni meg vadászni.
Ez az alaphelyzet.

Egy reggel úgy döntök, hogy átviszem a te udvarodba az egyik pitbullomat, mondván, hogy a faluvégi cigányok téged fenyegetnek.
Igaz, hogy eddig nem is találkoztál velük/hallottál róluk, sőt lehet, hogy nem is cigányok, és az is lehet, hogy inkább a szomszéd faluban vannak, sőt egyikük ott a polgármester, de ez téged ne zavarjon.

Aztán csak eljön az az ember a szomszéd faluból és elmondja, hogy az emberek szerint te pitbullt kértél tőlem, mert szerinted ő fenyeget téged. Udvariasan mondja, hogy ez nem igaz, sőt inkább szeretne barátkozni veled.

Másnap odajössz hozzám, és közlöd, hogy vigyem el a pitbullt, mert megismerted azt az embert és nem akar ártani neked, tehát nincs szükség a kutyára.
Erre én megsértődök és a faluban bemondatom a hangosbemondón, hogy te mekkora sz@ar alak vagy mert nincs rendben a portád, vered az asszonyt és a gyerekeket.
Másnap megint kérsz, hogy vigyem el a pitbullt, erre közlöm, hogy holnaptól neked minden kétszer annyiba fog kerülni a boltban és ha sokat ugrálsz, akkor a jegyző különböző közigazgatási-szabálysértési ügyekben fog téged hamarosan felkeresni.
Ha a törvény elé akarnál menni, a velem való konfrontációt semelyik hivatal semelyik embere nem hajlandó felvállalni, házalhatsz a bajoddal napestig, estére már tudni fogom, hogy hány helyről próbáltál alám tenni (sikertelenül természetesen).
Hamarosan rájössz, hogy ha azt teszed és mondod amit én akarok, akkor megint kapsz normál áron mindent a boltban, az emberek újra szóba állnak veled és a jegyző megszűnteti a szabs. eljárásokat ellened, de a kutyának ott kell maradni és a szomszéd falu polgármesterével nem barátkozhatsz, nem járhatsz az ő boltjába és kötelező mindenkinek elmondanod, hogy mekkora sz@r alaknak tartod.
Mert tudod pontosan, hogyha kidobnád a kutyámat az udvarodból, akkor holnap betörném az ablakaidat a szomszédaidat feltüzelném ellened, akár a kerted felét is nekik ígérném és már nem egy hanem 5 kutyát vinnék oda és az ellátásukat is neked kellene fizetni.

Remélem ez a példa kicsit megvilágította, hogy miről is beszélek, és a támaszpont meg a megszállás milyen kapcsolatban állnak egymással.
 
Status
Not open for further replies.