Kapásból te nem látod nem a fatol az erdőt, de a kilóg a szemedbol a teherhordó keresztgerenda, baszki: a Szovjetunió MINDENHOL csak és kizárólag puccsolva, árulókkal avagy vérfürdőt rendezve volt képes befolyást szerezni. Te egy EGYPARTRENDSZERT vedesz, ember, a diktatúrák különböző formáit.Ez most komoly? Ennyire nem látod a fától az erdőt?
Csak az elmúlt 33 évben hány vérfürdőt rendezett az USA, akár proxiban, akár közvetve? Csak Irakban millió feletti civil halottal. Az is az orosz volt? Ja nem az USA.
És akkor még nem beszéltünk az 1950-től 1989-ig terjedő időről (Korea, Vietnám, meg a többi apró). Olvad el, hogy csak Kissinger ténykedése, mennyi életet követelt. Nagyobb szarkeverő, mint az USA nem létezik a földön.
Dehát szerinted mindent a jólét határoz meg.
De vajon miből is van az USA jóléte? Annyival többet dolgoznak és jobban mint az európaiak, hogy ugyanazon munkáért majd kétszer többet keresnek? Nem a mások javainak az elszedése a jólétük alapja? Pl. a fiat dodo-val való szürkeállomány felvásárlása globálisan (egész iparág épült erre, azaz, hogy a legjobb gyerekeinket felkutassák s kicsábítsák)? Vagy egy másik példa, az uralmuk alá tartozó területek szabadalmainak einstandolása, amolyan Pásztor fiúk módjára.
Ez most komoly, amit itt előadsz?
Ehhez képes Magyarországon például messze mindenki a NATO tagság mellett volt már előtte is, és mindenki gyűlölte az egész szovjet komcsi-azsiai elnyomó rendszert.
Ami meg a termelékenységet illeti: igen, messze magasabb volt Amerikaban, már az 1800-as évektől.
Tudod egyáltalán mikor tört ki a világ a Malthusian csapdából?
Az 1700-1800-as évek fordulója után, kb az esztergapad megjelenése után, mert onnantól elindult a gépgyártás, és beindult az ipari forradalom. Ez a briteknél ment végbe a leglátványosabban - mármint a kontinensen, mert Amerikaban konkrétan már a függetlenségi háború idején átkerült a franciáktól a lathe, igy indult be pl a máig is vezető fegyvergyartasuk: https://archive.schillerinstitute.com/educ/hist/devo_machine_tool.html
Az ennek nyomán kialakult amerikai rendszer sokkal hatékonyabb volt a Europa ipari-gyártási kultúrájanal, amely örökletes okok miatt sokkal lassabban állt át, ez a mai napig így van, és a 19. században már kialakult az amerikai termelékenységi fölény - ezt a gépesített, standardizalt felépítésű, tömeges sorozatgyartasra felkészült ipar szervezést ma már— nem véletlenül — amerikai gyártási rendszernek nevezik: https://en.m.wikipedia.org/wiki/American_system_of_manufacturing