[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Akkor most Mac mellé vettelek itt a vitában, megkövetlek, én néztem be ez esetben. Tökéletesen egyet értek. Bármit be kell vetni ellenük, kivéve a háború. Nem szabad finomkodni, amit Trump csinál, az szerintem sokkal helyesebb irány mint az előző semmilyen Kína politika. Magam részéről csak abban bízom, hogy ezt a sárga tengeres dolgot ezt hagyja az öreg kefehajú mester a francba, és nem erőlteti.

Pedig fogja, mert a Dél-Kínai-tengeres balhé nélkül nem lehet Kínát blokád alá venni. Másképp meg nem tudja az USA megtörni Kína gazdasági-katonai erősödését.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 970
113
Pedig fogja, mert a Dél-Kínai-tengeres balhé nélkül nem lehet Kínát blokád alá venni. Másképp meg nem tudja az USA megtörni Kína gazdasági-katonai erősödését.
Meglátjuk, én bízom benne, hogy nem lesz blokád, csak hazaparancsolja a cégeket, és megvédi az USA piacot a Kínai dömpingtől. Nyilván SAJNOS érthető, sőt logikus is lenne az USA szempontjából nézve ez a blokád Kína köré, mivel valóban veszélyesek rájuk, minden aspektusban. Az viszont szerintem komoly problémákhoz fog vezeteni, sokkal komolyabbakhoz, mint egy szimpla gazdasági verseny-háború :(.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Csíplek tényleg, jókat beszélgettünk már eddig is, de most engedelmeddel rá kell világítsak egy fontos tényre e kérdéskörben : TERELSZ :D.
Persze, vehetek egy C2 duo alapú használt 5 éves ÓTVAR ELAVULT SZAR DELL-t is, a 110k-s top közeli új architektúrás 4x olyan gyors Lenovo helyett, csak én azt vetettem fel, HA és AMENNYIBEN én mondjuk egy olyan software-el dolgozom, uram bocsá mint a kapitalizmus elkurvult gyermeke játszanék, ami igényli az új hardware-t, akkor megbaszhatom magam az 5 évvel ezelőtti"amúgy még marha megbízható és FASZA örök élet +1 napig úgyis működő" DELL-emmel, mert vagy az van, hogy megveszem a 110k-s Lenovot, vagy az arányaiba hasrapacsira 150-160k-s Dellt, esetleg ha még egy sznob faszparaszt is vagyok, ahol a pénz nem számít csak a boldogság, akkor a 3-400k-s Apple-t... Random írtam az árakat, de kb. eddigi tapasztalataim szerint helytállnak. Ez igaz telefonra, rotációs kapára, kombálynra, kiskutyára, nagymamára, mindenre kb... Ez meg oda vezet, hogy a fene nagy EU és zöld öntudatommal, ha esetleg nem lesz majd elérhető a Lenovo, akkor nem fogok dolgozni/játszani, mert nem lesz rá pénzem, hogy megvegyem a saját Eu-USa gyártmányt.

Koszi.
Nem terelesnek szantam.

1. Jatekra notit nem vesz az ember; az egyebkent is egy hobbi, amit meg kell fizetni. Hozzateszem, hogy fillerekbol osszepakolhato olyan asztali gep, ami a par eves jatekokat elviszi.
Szovegszerkeszteni, dolgozatot irni, webet bongeszni a C2D is eleg, 60e kornyeken mar i5 procival veszel hasznalt notit.

2. Szakmunkara eddig sem vettel otvar notit, mert hasznalhatatlan. CADben rajzolgatni nem fog a mernoktanonc az otvar felbontasu monitoron, de a grafikus sem fog azon dolgozni, mert nem szinhelyes.

3. Az Apple az otvar videokartyaival jatekra, CAD munkara, stb. alkalmatlan, de legalabb draga.

Ahogyan irtad, nyilvan ez nem csak a notebookokra igaz.
Viszont pont az EUban el lehet adni azt a koncepciot, hogy jobb minosegu (nem kinai bovli) termeket vegyel dragabban, ami tovabb tart.

A jo minosegu kinai es a jo minosegu europai termek kozt nem lesz akkora arkulonbseg, mint a gagyi kinai es az europai kozott. Raadasul az EU gyartas szerintem strategiai erdek is lenne.

http://magyarhirlap.hu/cikk/14433/Gyokeresen_atalakul__a_kinai_munkaeropiac_hazaternek_a_cegek
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Meglátjuk, én bízom benne, hogy nem lesz blokád, csak hazaparancsolja a cégeket, és megvédi az USA piacot a Kínai dömpingtől. Nyilván SAJNOS érthető, sőt logikus is lenne az USA szempontjából nézve ez a blokád Kína köré, mivel valóban veszélyesek rájuk, minden aspektusban. Az viszont szerintem komoly problémákhoz fog vezeteni, sokkal komolyabbakhoz, mint egy szimpla gazdasági verseny-háború :(.

A bezárkózás és protekcionalizmus most jó, mert az USA túléléséért kell, de önmagában ez, blokád nélkül, nem fogja meggátolni azt, hogy Kína elhúzzon az USA mellett gazdaságilag és katonailag.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A bezárkózás és protekcionalizmus most jó, mert az USA túléléséért kell, de önmagában ez, blokád nélkül, nem fogja meggátolni azt, hogy Kína elhúzzon az USA mellett gazdaságilag és katonailag.


Gazdasagilag igen, legalabbis ebben a fazisban. Viszont elobb-utobb Kinaban is valtozasok jonnek (kornyezetvedelem, globalis kultura, szabadsagjogok, etc.) es akkor mar nem lesz olyan konnyu fenntartani a fejlodest (hacsak be nem ut a haboru hamarabb).

Katonailag meg eselytelen az elhuzas; Kina annyit tud tenni, hogy nuklearis hatalomkent eljut az USA szintjere (ballisztikus raketak) tavolsag es mennyiseg tekinteteben. Onnantol erinthetetlenek. Hagyomanyos fegyverzet teren nem nagyon tudnak mit tenni, akarmennyire is ontjak a hajokat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 970
113
Koszi.
Nem terelesnek szantam.

1. Jatekra notit nem vesz az ember; az egyebkent is egy hobbi, amit meg kell fizetni. Hozzateszem, hogy fillerekbol osszepakolhato olyan asztali gep, ami a par eves jatekokat elviszi.
Szovegszerkeszteni, dolgozatot irni, webet bongeszni a C2D is eleg, 60e kornyeken mar i5 procival veszel hasznalt notit.

2. Szakmunkara eddig sem vettel otvar notit, mert hasznalhatatlan. CADben rajzolgatni nem fog a mernoktanonc az otvar felbontasu monitoron, de a grafikus sem fog azon dolgozni, mert nem szinhelyes.

3. Az Apple az otvar videokartyaival jatekra, CAD munkara, stb. alkalmatlan, de legalabb draga.

Ahogyan irtad, nyilvan ez nem csak a notebookokra igaz.
Viszont pont az EUban el lehet adni azt a koncepciot, hogy jobb minosegu (nem kinai bovli) termeket vegyel dragabban, ami tovabb tart.

A jo minosegu kinai es a jo minosegu europai termek kozt nem lesz akkora arkulonbseg, mint a gagyi kinai es az europai kozott. Raadasul az EU gyartas szerintem strategiai erdek is lenne.

http://magyarhirlap.hu/cikk/14433/Gyokeresen_atalakul__a_kinai_munkaeropiac_hazaternek_a_cegek
Azért írtam oda, hogy teljesség igénye nélkül "blablabal kombálynra, kiskutyára, nagymamára" mindenre igaz ez az árkülönbség, mert egy példa volt konkretizálva a Lenovo, a jelentséget szerettem volna vele bemutatni. Ezért fejlődik, fejlődött az utóbbi 30 évben ekkorát Kína, mert minden terméket, és minden minőségi osztályban(talán a luxust - high end-et leszámítva, de ez meg a bármilyen termékkör forgalmának elenyésző hányada) TUD OLCSÓBBAN gyártani. Ezt kár elvitatni, mert ezért beszélgetünk most egyáltalán USA-Kína relációról, ha nem így lenne, még mindig azon a szinten vergődnének, ahol a 80' évek végén. DE nem, mára Kína a legnagyobb gazdasági nagyhatalom. Ezért, amit bemutattam fenntebb.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 483
113
Honnan veszed ezt a "80- as évek szinvonalàt"...
Mellékesen, a 80-as évek nyugaton jobbak voltak sok szempontbòl, mint a 2010-esek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Gazdasagilag igen, legalabbis ebben a fazisban. Viszont elobb-utobb Kinaban is valtozasok jonnek (kornyezetvedelem, globalis kultura, szabadsagjogok, etc.) es akkor mar nem lesz olyan konnyu fenntartani a fejlodest (hacsak be nem ut a haboru hamarabb).
...

Persze, Kínában is előbb-utóbb változások történnek majd, és a gyors fejlődés is lelassul, csakhogy. Ha Kína lesz a világ legnagyobb gazdasága, akkor az USA nem tudja fenntartani a dollár világvaluta szerepét. Az meg azért baj, mert jelenleg ebből él.
 

Lapua

Member
2011. január 7.
61
8
8
Egy gondolat: az történik, hogy a Szilícium-völgy és a "tech szektor" kiviszi a szoftveripart Kalifornástul az USA-ból.

Kapcsolódó hír:

Nekimennek Trumpnak a techcégek

"Összesen 97 techcég írta alá a tiltakozást, köztük a Google, Facebook, Apple, Microsoft, Netflix, Airbnb, Uber, Pinterest, Twitter, Reddit, Kickstarter, GitHub, Mozilla, Dropbox, Zynga. Egyzsóval a nagyok közül szinte mindegyik. Hiányzik azonban az aláírók közül a Tesla, a SpaceX, HP, IBM, Yahoo és Oracle."

Megj.: az aláírók világgazdasági érdekeltségűek, míg a nem aláíróknak valószínűleg jelentős állami (USA) megrendeléseik lehetnek. Így az amerikai tőkés-réteg kettévált a globalizációt ill. az USA-t támogató tőkések csoportjára.

http://index.hu/tech/2017/02/06/nekimennek_trumpnak_a_techcegek/
Ugye elolvastad a hivatalos leírását mindezeknek? Gondolok itt az "apróbetűs" jogi megfogalmazásokra ,felterjesztésekre stb..? Csak remélni merem ,hogy nem a szivárványország színvonalas online mainstreamer oldaláról akarsz tájékozódni ,meg linkelgetni?
Nincs hozzá lelki erőm ,meg időm se belemenni ennek a silány cikknek az elemzésbe IT-s megközelítésből!
Elárulom neked itt azért nem 2 oldalú az érme. Tessék kicsit komolyabban utánajárni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 970
113
A bezárkózás és protekcionalizmus most jó, mert az USA túléléséért kell, de önmagában ez, blokád nélkül, nem fogja meggátolni azt, hogy Kína elhúzzon az USA mellett gazdaságilag és katonailag.
Meglátjuk. Sajnos esély van arra amit írsz szerintem is, de talán megtalálják a színfalak mögött azt a megoldást, ahol háború se lesz a blokádból, mert Kína sem éhezik el ez miatt, és az Usa is túlél. Ha összeugranak katonailag is, akkor ott bizony mindenki más győztes lesz, csak ők vesztenek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 970
113
Persze, Kínában is előbb-utóbb változások történnek majd, és a gyors fejlődés is lelassul, csakhogy. Ha Kína lesz a világ legnagyobb gazdasága, akkor az USA nem tudja fenntartani a dollár világvaluta szerepét. Az meg azért baj, mert jelenleg ebből él.
Ez tény hogy a dollárból IS élnek jelenleg, de nem csak abból. Ha Trmup mester hazaviszi az ipar jó részét, még változhat is az USA gazdasági szerkezete előnyösen, mondjuk a manipulatív tözsdei mutatványok, semmire való szolgáltatások mint pl. a kutyapszichológia szerepe esetleg csökken, és átveszi a helyét valami valóban hasznos termelő folyamat. Ez az utolsó esélyük...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 970
113
Honnan veszed ezt a "80- as évek szinvonalàt"...
Mellékesen, a 80-as évek nyugaton jobbak voltak sok szempontbòl, mint a 2010-esek.
A Kínai 80' évek végére gondoltam, nem a Ny-i 80' évekre, amely valóban az aranykor volt ITT szerintem is. Csak én arról beszéltem, ahol ők még ásóbottal turkálták a földet, és Mig-15 volt náluk rendszerben...

Szerintem félreértettél.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ugye elolvastad a hivatalos leírását mindezeknek? Gondolok itt az "apróbetűs" jogi megfogalmazásokra ,felterjesztésekre stb..? Csak remélni merem ,hogy nem a szivárványország színvonalas online mainstreamer oldaláról akarsz tájékozódni ,meg linkelgetni?
Nincs hozzá lelki erőm ,meg időm se belemenni ennek a silány cikknek az elemzésbe IT-s megközelítésből!
Elárulom neked itt azért nem 2 oldalú az érme. Tessék kicsit komolyabban utánajárni.

Idefigyelj. Vagy írd le részletesen, hogy te miben látod másképp, vagy ne fenyegess!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez tény hogy a dollárból IS élnek jelenleg, de nem csak abból. Ha Trmup mester hazaviszi az ipar jó részét, még változhat is az USA gazdasági szerkezete előnyösen, mondjuk a manipulatív tözsdei mutatványok, semmire való szolgáltatások mint pl. a kutyapszichológia szerepe esetleg csökken, és átveszi a helyét valami valóban hasznos termelő folyamat. Ez az utolsó esélyük...

Ez így van, ez a kényszerhelyzet is rászorítja most az USA-t, hogy menjen le a dollárról és csináljon valódi termelő ipart.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 970
113
Ez így van, ez a kényszerhelyzet is rászorítja most az USA-t, hogy menjen le a dollárról és csináljon valódi termelő ipart.
Na, ezért szorítok én pl. jelenleg az USA-nak őszintén, hogy ez sikerüljön nekik! Mindenkinek jobb lenne egy minnél zökkenőmentesebb, és főleg békés átmenet ebbe az állapotba.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Lapua

Member
2011. január 7.
61
8
8
Idefigyelj. Vagy írd le részletesen, hogy te miben látod másképp, vagy ne fenyegess!
Nem én viszem a Tech-cégeket,akik szignóznak.Szóval akár mennyire is szeretnék a legfelső székükben ülni ,nem én vezetem őket!
Annyit írtam ,hogy ne arról az oldalról linkelgess aminek a hitelessége a bé.s.alatt van. Jahh a cikkíróról meg ne is beszéljünk !
Csak jobban kell keresgélned picit és rögtön másképp fog festeni a dolog mikéntje!
Fenyegetés, ezen elmosolyodtam. -.-" /facepalm
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 951
113
Persze, Kínában is előbb-utóbb változások történnek majd, és a gyors fejlődés is lelassul, csakhogy. Ha Kína lesz a világ legnagyobb gazdasága, akkor az USA nem tudja fenntartani a dollár világvaluta szerepét. Az meg azért baj, mert jelenleg ebből él.
Amennyiben az USA nem tudja fenntartani a dollár világvaluta szerepét, abban az esetben komolyan kockáztatja az otthoni infláció elszabadulását , a lakosság teljes elszegényedését (már ha van valakinek megtakarítása) zavargásokat , a megoldatlan társadalmi konfliktusokból előre megjósolható polgárháborút. Ezért mindent, még a mindenen is túl megtesz a dollár, mint világvaluta fenntartásáért.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ugye elolvastad a hivatalos leírását mindezeknek? Gondolok itt az "apróbetűs" jogi megfogalmazásokra ,felterjesztésekre stb..? Csak remélni merem ,hogy nem a szivárványország színvonalas online mainstreamer oldaláról akarsz tájékozódni ,meg linkelgetni?
Nincs hozzá lelki erőm ,meg időm se belemenni ennek a silány cikknek az elemzésbe IT-s megközelítésből!
Elárulom neked itt azért nem 2 oldalú az érme. Tessék kicsit komolyabban utánajárni.

Laupa, most mint moderátor. Kérlek szépen ne írj olyat, hogy "tessék kicsit komolyabban utánajárni". Járjál te utána és írd le. Az úgy nem fog működni, hogy valakinek minősíted a hozzászólását, meg a forrását, hogy szivárványszinű, meg nem hihető, és aztán kijelented, hogy nincs "lelki erőd".
Ha idejöttél, akkor szedd össze a "lelki erődet" és szakíts időt, hogy belemenjél ennek a silány minőségü cikk IT-s megözelítésű elemzésébe.
Előre is köszönöm.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Azért írtam oda, hogy teljesség igénye nélkül "blablabal kombálynra, kiskutyára, nagymamára" mindenre igaz ez az árkülönbség, mert egy példa volt konkretizálva a Lenovo, a jelentséget szerettem volna vele bemutatni. Ezért fejlődik, fejlődött az utóbbi 30 évben ekkorát Kína, mert minden terméket, és minden minőségi osztályban(talán a luxust - high end-et leszámítva, de ez meg a bármilyen termékkör forgalmának elenyésző hányada) TUD OLCSÓBBAN gyártani. Ezt kár elvitatni, mert ezért beszélgetünk most egyáltalán USA-Kína relációról, ha nem így lenne, még mindig azon a szinten vergődnének, ahol a 80' évek végén. DE nem, mára Kína a legnagyobb gazdasági nagyhatalom. Ezért, amit bemutattam fenntebb.


Persze, ertettem. Nem is vitatom, hogy Kina fejlodik, tolja a penzt a technologiaba, oktatasba, stb.

Viszont azt anno a PISA eredmenyek kapcsan is olvastam - mint belso kritikat - , hogy a dolgok kitalalasaban (kreativitasban, innovativ gondolkodasban) nem jok (szoval nemcsak a sajat agyszulemenyem).
Itthon is tudunk Audit osszerakni a nemet munkasnal olcsobban. Megtervezni egy Audit meg nem igazan (pedig egyszerubb valoszinuleg egy i7-es proci tervezesenel).