[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 592
19 650
113
2.

"Több csapatunkkal is megszakadt a kommunikáció" - írta SMS-ben Jason Redman, volt Navy SEAL és író, aki afgán ismerőseit pásztorolta. Félő volt, hogy a tálibok lekapcsolták a mobiltornyokat -- de a Task Force Pineapple egy másik tagja, egy zöldsapkás arról számolt be, hogy megtudta, az amerikai hadsereg mobiltelefon-zavarókat vetett be az IED-veszély elhárítására Abbey kapujánál. Egy órán belül helyreállították a kommunikációt az "utasokkal", és az egyes csoportok lassú, megfontolt mozgása folytatódott a napfelkelte felé ketyegő kabuli éjszakában.

PHOTO: An all-volunteer group of American veterans of the Afghan war launched a daring mission on Wednesday night dubbed the 'Pineapple Express' to shepherd critically at-risk Afghan elite forces and their families to safety. (Capt. Zac Lois)

Az afganisztáni háború amerikai veteránjainak egy teljesen önkéntes csoportja szerda este "Ananász Expressz"-nek nevezett merész küldetést indított, hogy biztonságba helyezze a kritikusan veszélyeztetett afgán elit erőket és családjaikat. (Zac Lois százados)

"Az egész éjszaka egy hullámvasút volt. Az emberek annyira meg voltak rémülve abban a kaotikus környezetben. Ezek az emberek annyira kimerültek voltak, hogy folyamatosan próbáltam a helyükbe képzelni magam" - mondta Redman. Visszatekintve egy olyan erőfeszítésre, amely számításaik szerint legalább 630 afgán életét mentette meg, Redman mélységes csalódottságának adott hangot, "hogy a saját kormányunk nem tette meg ezt. Azt tettük, amit amerikaiakként tennünk kellett volna".

Az afgánok közül sokan az Abbey Gate közelében érkeztek, és egy szennyvízzel teli csatornán keresztül gázoltak egy piros napszemüveget viselő amerikai katona felé, aki azonosította magát. Az ananászos telefonjukkal integettek, majd felkapták, és a dróton belül biztonságba helyezték őket. Másokat a hadsereg egyik rangerje hozott be, aki egy módosított amerikai zászlós jelvényt viselt, amelyen a Ranger-ezred emblémája volt - mondták el az ABC Newsnak források.

Lois elmondta, hogy a Task Force Pineapple egy valóban történelmi eseményt tudott végrehajtani, több száz ember evakuálásával az elmúlt héten. "Ez elképesztő szám egy olyan szervezettől, amely csak napokkal a műveletek megkezdése előtt állt össze, és amelynek tagjai többsége még soha nem találkozott egymással személyesen" - mondta Lois az ABC Newsnak.

Lois elmondta, hogy az afgán családok sötétben való manőverezésének lassú és egyenletes rendszerét Harriet Tubman amerikai rabszolgaszökevények számára létrehozott földalatti vasútja után mintázta.

Az afgán utasok az ottani két évtizedes háborút képviselték, és a kimentésben résztvevők között volt Jim Gant hadsereg őrnagy, a "Afganisztán Lawrence-eként" ismert nyugalmazott zöldsapkás, akiről a Nightline 2014-es riportja is szólt.

"Részt vettem a leghihetetlenebb küldetésekben és műveletekben, amelyekben egy különleges alakulat embere részt vehetett, és ennél hihetetlenebb dologban még soha nem volt részem" - mondta Gant az ABC Newsnak.

"A bátorság és a testvéreim elkötelezettsége az ananász közösségben nagyobb volt, mint az amerikaiak elkötelezettsége a harctéren." "Csak ki akartam juttatni az embereimet" - tette hozzá.

PHOTO: U.S. soldiers with the 82nd Airborne division provide security around the permitter of Hamid Karzai International Airport during Operation Allies Refuge Aug. 25, 2021 in Kabul, Afghanistan. (Sgt. Jillian G. Hix/U.S.Marines)

A 82. légideszant hadosztály amerikai katonái biztosítják a biztonságot a Hamid Karzai nemzetközi repülőtér permittere körül a Szövetségesek Menedéke hadművelet során 2021. augusztus 25-én Kabulban, Afganisztánban. (Jillian G. Hix őrmester/U.S.Marines)

Dan O'Shea, egy nyugalmazott SEAL-parancsnok elmondta, hogy sikeresen segítette saját csoportját, amelyben volt egy amerikai állampolgár, aki operátorként szolgált, valamint afgán apja és testvére is, egy körömrágós "feszítőpróbán" miközben órákon át gyalogoltak egyik belépési ponthoz a másik után. Tálib ellenőrzőpontokat és őrjáratokat kerülgettek, hogy bejussanak a repülőtér amerikai oldalára, és felszállhassanak egy Kabulból induló repülőgépre.

"Nem volt hajlandó hátrahagyni az apját és a testvérét; még ha ez azt is jelentette volna, hogy meghal. Nem volt hajlandó elhagyni a családját" - mondta O'Shea, egy korábbi afganisztáni lázadásellenes tanácsadó az ABC Newsnak.

"Egy embert hátrahagyni nem tartozik a SEAL etikánkhoz. Sok afgánnak erősebb elképzelése van a demokratikus értékeinkről, mint sok amerikainak".

Az egész azzal kezdődött, hogy megpróbáltak megmenteni egy afgán kommandóst, akinek a különleges bevándorlási vízumát még nem véglegesítették.

A múlt héten egy intenzív éjszaka során, amelynek során Mann és egy másik zöldsapkás, egy hírszerző tiszt, egykori segélymunkások és a floridai republikánus és zöldsapkás Mike Waltz képviselő egyik munkatársa koordinált, az ad hoc csapat a repülőtéren belül egy amerikai nagykövetségi tiszt segítségét kérte.

Ő segített a tengerészgyalogosoknak az egyik kapunál azonosítani a volt afgán kommandósokat, akiket a repülőtéren kívül a civilek tömegéből emeltek ki, és akik elmondták, hogy látták, amint két civilt a földre döngöltek és megöltek. "Két ember meghalt mellettem - egy méterre tőlem" - mondta az ABC Newsnak a repülőtéren kívülről aznap este, miközben órákon át próbált eljutni egy rövid távolságra lévő, amerikai tengerészgyalogosok által őrzött beléptetési ellenőrző ponthoz.

Miközben tálib harcosok keveredtek a több ezres tömegbe, és AK-47-kel lövöldöztek a tömeg fölött, az egykori elit kommandós végül behúzódott az amerikai biztonsági határvonalra, ahol az ellenőrzőponton lévő amerikai katonáknak az "Ananász!" jelszót kiáltotta. A jelszó azóta megváltozott - mondták a források.

Két nappal később amerikai barátai és bajtársai csoportja ugyanennek az amerikai követségi tisztnek a segítségével a családját is segített bejuttatni a repülőtérre, hogy csatlakozhasson hozzá. Mann elmondta, hogy a baráti csoport úgy döntött, hogy folytatja a dolgot a családja és további több száz, a tálibok elől menekülő elit alakulatbeli bajtársa megmentésével.

Mick Mulroy volt védelmi miniszterhelyettes és az ABC News elemzője, Mick Mulroy tagja mind a Task Force Pineapple, mind a Task Force Dunkirk egységnek, amelyek egykori afgán bajtársaiknak segítenek azt mondta. "Ők soha nem tántorodtak el. Én és sok barátom az ő harctéren tanusított bátorságuknak köszönhetően vagyunk ma itt. Tartoztunk nekik azzal, hogy kihozzuk őket, és becsületesen betartjuk a szavunkat" - mondta Mulroy.


https://t.co/GrJS74YAj7
Ezeket az embereket pedig pont hogy ott kellene tartani helyben. Ha bekerülnek az USA-ba, akkor bizony hamar rájukköszön majd a valóság, többen közülük teljesen talajt fognak, és könnyen válhatnak ők maguk is iszlám fanatikussá. Ha viszont egy környékbeli államban telepítik le őket, akkor ezeket az embereket a nyelv és helyismeretük miatt fel lehet használni különleges műveletekben.
 
W

Wilson

Guest
Öngyilkos merénylők ellen a jamming nem játszik... Egy öngyilkos küldetésre a legjobb a Nonel vagy egyéb robbzsinóros indítású rendszer, mert az nem érzékelhető és nem is zavarható.
Ez igaz de volt már arra is példa nem is egy, hogy a derék "mártír" megondolta magát és bizony távolról mobillal elküldték a paradicsomba a 40-en szűzhöz...
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 592
19 650
113

t did not have to be this way. When I left Afghanistan as ambassador in 2012, we had about 85,000 troops in the country. The Taliban controlled none of Afghanistan’s 34 provincial capitals. When President Obama left office, there were fewer than 10,000 troops. And when Mr. Trump departed, there were fewer than five thousand. The Taliban still did not hold any major urban area. Now they hold the entire country. What changed so swiftly and completely? We did. Mr. Biden’s decision to withdraw all US forces destroyed an affordable status quo that could have lasted indefinitely at a minimum cost in blood and treasure



Amíg a fegyvert nem csak álló hetero farokkal lehet elsótni, addig az általam ismert katonák leszarják, hogy kinek mi szexuális preferremciája.. Az elfojtásaida meg nem itt kellene kompenzálnod....
Te hülyébb vagy mint a sokévi átlag :(:(:(
 
W

Wilson

Guest
Ezeket az embereket pedig pont hogy ott kellene tartani helyben. Ha bekerülnek az USA-ba, akkor bizony hamar rájukköszön majd a valóság, többen közülük teljesen talajt fognak, és könnyen válhatnak ők maguk is iszlám fanatikussá. Ha viszont egy környékbeli államban telepítik le őket, akkor ezeket az embereket a nyelv és helyismeretük miatt fel lehet használni különleges műveletekben.
Afganisztánban semmiképpen sem maradhattak, a környező országokban pedig könnyen levadászhatják őket a tálibok...Az persze nagy kérdés , hogy mi lesz velük pl Amerikában, de ezzel nem volt eddig idő foglalkozni,hiszen az életüket kellett megmenteni...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 629
3 428
113
Öngyilkos merénylők ellen a jamming nem játszik... Egy öngyilkos küldetésre a legjobb a Nonel vagy egyéb robbzsinóros indítású rendszer, mert az nem érzékelhető és nem is zavarható.
Ne adj ötleteket légyszíves senkinek, a franc tudja ki kódorog errerfelé a világból. Most nem a talibanra gondoltam, van sok terrorista a világban másfelé is. :eek::oops:
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 974
35 173
113
Afganisztáni polgárháborútól tartanak a tálibok az Isis-K, a Panjshir-völgyi lázadók... és saját maguk ellen folytatott harcai során ..

Még ha a tálibok képesek is egységes választ adni az ISIS-K-ra. A konfliktusnak más forrásai is vannak.


ELŐRE A PUBLIKÁCIÓN SZEPT.  10, ÉS TERVEZŐ - FÁJL - Ezen a csütörtökön, 2021. augusztus 19 -én, a tálib harcosok járőröznek Kabulban, Afganisztánban, 2021. augusztus 19 -én.  A tálibok csütörtökön ünnepelték Afganisztán függetlenségének napját azzal, hogy kijelentették, hogy legyőzik az Egyesült Államokat, de uralmuk előtt álló kihívások kezdtek megjelenni a készpénzben és bürokratákban súlyosan szűkös ország irányításától kezdve a fegyveres ellenzékkel való szembenézésig.  (AP Photo/Rahmat Gul, fájl)

Ezen a 2021. augusztus 19-i, csütörtöki felvételen tálib harcosok járőröznek Kabulban, Afganisztánban.

A tálibok csütörtökön azzal ünnepelték Afganisztán függetlenségének napját, hogy kijelentették, legyőzték az Egyesült Államokat, de az uralmukkal kapcsolatos kihívások, amelyek a pénzben és bürokratákban súlyosan szűkös ország vezetésétől a fegyveres ellenzékkel való esetleges szembenézésig terjednek, kezdtek felszínre kerülni.

Egyes szakértők szerint az amerikai erők hamarosan visszatérnek Afganisztánba, hogy felvegyék a harcot az ott kialakuló terrorfenyegetettséggel .

Az Egyesült Államok utáni Afganisztánban egyre nagyobb a polgárháborútól való félelem. Ebben a meggyötört országban nehéz olyan időszakot elképzelni az elmúlt fél évszázadból, amikor a különböző frakciók ne álltak volna háborúban. Az Isis-Khorasan Kabul repülőterén elkövetett figyelemfelkeltő támadásai azonban azt sugallják, hogy ez a csoport vezeti a harcot a tálibok ellenőrzése ellen.

Biztonsági szakértők, köztük Raffaello Pantucci, a londoni Royal United Services Institute munkatársa szerint az ISIS-utódszervezete mágnesként vonzza majd a keményvonalas, diszidens tálib frakciók tagjainak ezreit. Pantucci szerint az ISIS-K "agresszív és kompromisszum kész márkája vonzó alternatívává válhat, amely Afganisztán végtelen polgárháborúját egy új és brutális fejezetbe nyújtja".

De lehet, hogy az igazság még homályosabb - és az erőszak lehetősége még nagyobb? HR McMaster, Donald Trump korábbi nemzetbiztonsági tanácsadója nemcsak a Biden-kormányzatot hibáztatta, amiért kiszolgáltatta Amerikát a tálibok biztonsági megállapodásainak - hanem azt is megkérdőjelezte, hogy a tálibok egyes elemei, különösen közeli szövetségese, az erőszakos Haqqani-hálózat, segíthettek-e az e heti repülőtéri gaztettek megszervezésében. Sajjan M Gohel, az Asia-Pacific Foundation nemzetközi biztonsági igazgatója szerint, bár az Isis-K magára vállalta a támadást, nem szabad kizárni a Haqqani Network részvételét.

"Végső soron a támadás stratégiailag a Haqqani számára előnyös, mivel valószínűleg felgyorsítja a külföldi kivonulást, és megakadályozza a további evakuálások kilátásba helyezését" - írja a Foreign Policy-ban.

Hozzátette, hogy a repülőtéri támadás magán viseli a Haqqani támadás jellegzetességeit, mivel a hangsúlyt a nagy erejű improvizált robbanószerkezetek által okozott tömeges áldozatokkal járó támadásokra helyezi. "Gyakran mondják, hogy egyértelmű a szakadás az Iszlám Állam-Khorászán és a tálibok között, de az afganisztáni terrorizmus és politika rideg valósága, hogy a helyzet sosem fekete-fehér" - mondja.

"Esküdt ellenségek egyik nap harcolhatnak egymás ellen, másnap pedig együttműködhetnek a kölcsönös előnyök érdekében. Ezek a csoportok összefonódnak és összekapcsolódnak." Dióhéjban: a helyzet egy teljes zűrzavar és lehetetlenül zavaros. Még ha a tálibok képesek is egységes választ adni az ISIS-K. Vannak más konfliktusforrások is.

A jelentések szerint már most is több ezer tálibellenes harcos tartja magát a tálibok ellen a Pandzsir-völgyben, alig 30 mérföldre a fővárostól, Kabultól. A tálibok számára - és a béke kilátásai szempontjából - baljóslatú, hogy a szomszédos Tádzsikisztán jelezte, hogy támogatni fogja a Panjshir-völgyi ellenállást. Nem lenne meglepő, ha India is segítené a lázadókat, hogy szembeszálljon ősellenségével, Pakisztánnal, a régió legfőbb tálib támogatójával. Vannak arra utaló jelek, hogy válaszul Iszlámábád diplomáciai offenzívát indít, hogy megpróbálja megerősíteni az új kabuli rezsim támogatását.

A tálibok vezetőit a kevésbé jól körülhatárolt, de szélesebb körben elterjedt elégedetlenségi hullámok is aggasztják. Dr. Weeda Mehran, az Exeteri Egyetem nemzetközi konfliktusszakértője, aki a tálibok uralma alatt nőtt fel, azt mondja, hogy az afganisztáni régiókban élő kapcsolatai növekvő feszültségről számolnak be a helyi tálib parancsnokok (akiket sok esetben nemrég toboroztak, hogy harcoljanak az ország irányításáért folytatott végső küzdelemben) és a kabuli vezetők között. "Azt hallom, hogy nagyon nehezen tudják megtartani az irányítást". A táliboknak még a zsoldosok fizetésére szánt pénze is fogytán van.

A viszályok másik potenciális forrása a nagyszámú különböző törzsi és politikai frakció, amelyek valószínűleg képviseltetik magukat a 12 fős kormányzó tanácsban, amely a hírek szerint a rezsim központi parancsnokságát fogja alkotni. A Ghani-rezsim sorsa, amelynek során a hatalom egyetlen ember kezében összpontosult (akit a lakosság mindössze 5 százalékának szavazatával választottak meg), jól mutatja, hogy egy erősen centralizált kormányzat Afganisztánban kudarcra van ítélve.

Egyes megfigyelők azonban megjegyzik, hogy ha sok frakciónak "adnak lábat az asztal alá", az egyes csoportok ambícióit a nemzeti stabilitás rovására ösztönözheti, A kabuli repülőtéren csütörtökön elkövetett szörnyű támadások azt mutatják, hogy a dzsihadista csoportok támadásaiért az afgán civilek fizetik a legnagyobb árat.

És bármi történjék is ezután, az ország régóta szenvedő népe újabb erőszakra készül. Félő, hogy Afganisztán a terrorizmus új, virulens törzseinek petri csészéjévé válik, amely a határokon túlra is átterjed, és Londonban, Párizsban és New Yorkban is támadásokat követhet el. Leon Panetta, az Obama-kormány volt védelmi minisztere és CIA-vezetője kijelentette, hogy az amerikai erők hamarosan visszatérnek Afganisztánba, hogy felvegyék a harcot az ott kialakuló terrorfenyegetettséggel szemben.

Még Joe Biden amerikai elnök szövetségesei is azt mondják, hogy túlzásba vitte Amerika megmaradt terrorizmusellenes képességeit meggyengítését, tekintettel az összes amerikai haderő kivonására. Egyes, az amerikai sajtó által idézett források kitartanak amellett, hogy a CIA és a Pentagon keményen dolgozik éppen ezen a problémán, mióta Biden bejelentette az augusztus 31-i kivonulási határidőt. A stratégiák között szerepel egy valószínűtlen partnerség a tálibokkal, Amerika esküdt ellenségével az elmúlt két évtizedben.

Ez lehet, hogy kellemetlen - vagy akár riasztó is, tekintve, hogy szoros kapcsolatokat ápol az erőszakos és árnyékos Haqqani-hálózattal .

Earl Anthony Wayne, az Egyesült Államok Afganisztánban nagy tapasztalattal rendelkező volt nagykövete szerint az USA és a tálibok együttműködésére van példa. Kunar tartományban 2020-ban összehangolt támadásokat hajtottak végre az ISIS bázisai ellen, amelyek során az Egyesült Államok légiereje szabaddá tette az utat a tálibok számára.


Így kúszik be a képbe Törökország. Kinek a szövetségese? Az USAnak. Milyen vallású, legalabbis névleg? Muzulmán. Mi a geopolitikai helyzete? Nem tud "természetes" módon növekedni, bár stratégiailag jó pozícióban van.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 223
57 618
113
Biztos lehetsz benne,hogy a nagyszerű és éjjel-nappal csak az afgán nemzetért dolgozó afgán kormány tagjai azon a pár táska pénzen kívül amit Gáni afgán elnök hagyott a kabuli reptér betonján (miközben jól időzített és kivitelezett taktikai visszavonulását hajtotta végre),nem hagyott a táliboknak egy kanyi vasat sem:)



Itt volt a cikk linkelve, hogy a jegybankban találtak a tálibok pár milliárdot, kp-ben.
 
W

Wilson

Guest
Itt volt a cikk linkelve, hogy a jegybankban találtak a tálibok pár milliárdot, kp-ben.
Amit utólag megerősítendő információnak jelöltek, magyarul vagy találtak pár milliárdot vagy nem,de én erősen kétlem, hogy ennyi pénzt otthagyták volna a tálibokkal...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 629
3 428
113
A tálibok csütörtökön azzal ünnepelték Afganisztán függetlenségének napját, hogy kijelentették, legyőzték az Egyesült Államokat, de az uralmukkal kapcsolatos kihívások, amelyek a pénzben és bürokratákban súlyosan szűkös ország vezetésétől a fegyveres ellenzékkel való esetleges szembenézésig terjednek, kezdtek felszínre kerülni.
A taliban hazudik ! Nem is kicsit ! Az országot árulással szerezték, és a "győzelemhez" nem volt semmi közük, csak bevonultak a csalással megszerzett területekre. Még csak nem is egységesek, a harcértékük pedig GYENGE ! Az információk afgántól származnak közvetlen afganisztáni kapcsolatokból és az előző kormány idejében hatalmi pozíciókban lévőktől. Az tálib offenzíva csalás volt, kormányszinten. Az interjút hamarosan megosztom egy régi postra történő válaszban. Az infok hitelesek, a lehető leghitelesebbek a hatalom átjátszásáról a taliban kezére. Nem az ANA az Afgán Nemzeti Hadsereg volt a gyáva, hanem aljasul becsapták őket.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 223
57 618
113
Amit utólag megerősítendő információnak jelöltek, magyarul vagy találtak pár milliárdot vagy nem,de én erősen kétlem, hogy ennyi pénzt otthagyták volna a tálibokkal...


Én sem gondolom, hogy usánka otthagyná tenoristáknak, mondjuk Oo, vagy Kína ellen, hiszen a nehéz fegyvereket sem hagyta ott nekik....
:rolleyes::oops:
Rossz vagyok, nagyon rossz....
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
https://index.hu/kulfold/2021/08/28...olatot-az-afganisztani-talib-ellenes-erokkel/
"A Biden adminisztráció megszakította a kommunikációt a talibán-ellenes afgán Nemzeti Ellenállási Fronttal (NRF), közel két héttel ezelőtt, mikor a tálibok átvették a hatalmat az országban − írja a Washington Examiner.
Ahmad Masszoud, az afgán ellenállás egyik vezetője elmondta, hogy a kivonulás kezdete óta nem beszéltek a Biden-adminisztráció egyetlen képviselőjével sem.
Próbáltam felvenni a kapcsolatot, de sajnos nem érkezett semmilyen visszajelzés. Úgy látjuk, hogy jelenleg egyáltalán nem érdekeljük őket, mondta el Ali Nazari, a NRF külkapcsolati vezetője.
A lap ezzel kapcsolatban feltett kérdéseire a Fehér Ház eddig még nem válaszolt..."
 
W

Wilson

Guest
Én sem gondolom, hogy usánka otthagyná tenoristáknak, mondjuk Oo, vagy Kína ellen, hiszen a nehéz fegyvereket sem hagyta ott nekik....
:rolleyes::oops:
Rossz vagyok, nagyon rossz....
Az első dolog, hogyha a tálibok már a kertek alatt vannak, akkor azt a pár milliárd dollárt egyből kiviszik, az országból....
 

Reppa

Well-Known Member
2010. június 4.
131
818
93
Hát én sem vagyok Biden fan, de ezek a Hollywood-i sztárocskák, ha már legalább tájékozatlanok, kussolhatnának közügyekben.
Vicces, hogy mindíg előkerül valamelyik, aki megmondja a tutit, ha épp nem George C, akkor:

Már Angelina Jolie is Bident hibáztatja az afganisztáni káoszért​

A Time magazinnak nyilatkozott a Angelina Jolie színésznő, aki szerint szégyen az ami most Afganisztánban történik.


- gondolom Jolie penge a pastuk, türkmének, üzbégek, tadzsikok viszonyából és biztos vagyok benne, hogy az afgán mindennapokban is otthonosan mozog...vicces
Ez a pi..a mindig beleüti az orrát olyan dolgokba,amibe nem kéne,és amihez nem ért,amihez fogalma sincs. Anno filmet forgatott a bosnyák háborúról,sikerült a szerbeket démonizálni,teljesen más oldalról bemutatni őket,a bosnyákokat meg szinte csak szenvedő félként mutatni. De ha szétnézünk a környéken,vannak ám kis szerb tömegsírok,csak hát azokról nyugaton nem "divat" beszélni....
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and fip7