[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
"Nem alapítunk új pártot. Miénk a Republikánus Párt, amely egységes lesz és erősebb, mint valaha" - mondta Donald Trump volt amerikai elnök vasárnap, a Konzervatív Politikai Akciócsoport (CPAC) nevű szervezet éves konferenciáján a floridai Orlandoban."
---
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 731
113
"Nem alapítunk új pártot. Miénk a Republikánus Párt, amely egységes lesz és erősebb, mint valaha" - mondta Donald Trump volt amerikai elnök vasárnap, a Konzervatív Politikai Akciócsoport (CPAC) nevű szervezet éves konferenciáján a floridai Orlandoban."
---



Jóska b+, a szavazó rendszert alakítsátok át.....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Igen, az bizony hazaárulás volt.
Igen, simán lehet annak tekinteni. Ugyanakkor ha nem mennek bele, elvileg volt ellenkezés, akkor azonnali hatállyal vesztettük volna el a demokráciánkat, az egészet és lettek volna kénytelenek arra hivatkozva a legggnagyobb sajnálatuk közben bevonulni, hogy visszaállítsák. A nemleges választ az oroszoknak való kedvezéssel vádolták, szóval sejtheted.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Igen, az bizony hazaárulás volt.

Én sem értem mi szükség volt rá, de legalább vissza lehet mondani, ha esetleg Biden el akarná hozni nekünk a demokráciát.
A Jobbik (91%) még a Fidesznél (87%) is nagyobb arányban szavazta meg. o_O
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 444
63 803
113
A volt CIA-főnök új elméletet tesz közzé a JFK-gyilkosságról

Ez a pofa a Clinton alatt volt CIA főnök és a társszerző Ion Mihai Pacepa a román titkosszolgálat volt vezetője, az elmélet szerint a szovjetek, oroszok tökmindegy mert egybe van mosva a kettő (Hruscsov meg amúgy is ukrán volt) szervezték a merényletet.
"The new book, seen by The New York Post, claims that Lee Harvey Oswald was instructed by Soviet leader Nikita Khrushchev to assassinate President Kennedy."

Operation Dragon: Inside the Kremlin's Secret War on America​


Gyúrják a népet egy oroszellenes háborúra
Ha már USA és az ő nagyrabecsült háborúi:

 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Én sem értem mi szükség volt rá, de legalább vissza lehet mondani, ha esetleg Biden el akarná hozni nekünk a demokráciát.
A Jobbik (91%) még a Fidesznél (87%) is nagyobb arányban szavazta meg. o_O

Szerintem 10 évig nem lehet visszamondani és 10 év után ha lemondjuk, akkor is érvényben marad még 1 évig:


"E Megállapodás egy kezdeti tíz (10) éves időtartamra jön létre. A Megállapodás e kezdeti időtartamot követően is hatályban marad, azonban bármelyik fél felmondhatja egy (1) éves határidővel."
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Pogány
K

kamm

Guest
Kalifornia Összeomlik
Fene tudja, en a mai videohivas alatt azert csereltem volna a cali teammel, ahogy rovidgatyaban, a kertre nyitott ajtaju "dolgozoszobabol" jelentkeztek be, amig letudtuk a Trellos igazitgatast, addig megsultek a kertben a grillen az ebedhez a husok... en kozben fejfajast kaptam meg nyitott ablakok mellett is a nalunk tulfuttatott futestol, mikozben az ablakon kinezve a 12 C ellenere is hokupacokat latok az utcaban. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Na kezdik a hülyeséget...
A szomszédos Kanada mondjuk kétségkívül jól fog járni.
---
"Hétfőn a demokraták bemutattak egy törvényjavaslatot, amely 2%-os vagyonadót vetne ki az évi 50 millió dollár fölötti vagyonnal rendelkező háztartásokra. A javaslat előterjesztői között volt Elizabeth Warren, aki már régóta szorgalmazza a vagyonadó bevezetést az Egyesült Államokban."
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 860
113
Na kezdik a hülyeséget...
A szomszédos Kanada mondjuk kétségkívül jól fog járni.
---
"Hétfőn a demokraták bemutattak egy törvényjavaslatot, amely 2%-os vagyonadót vetne ki az évi 50 millió dollár fölötti vagyonnal rendelkező háztartásokra. A javaslat előterjesztői között volt Elizabeth Warren, aki már régóta szorgalmazza a vagyonadó bevezetést az Egyesült Államokban."

Ez mondjuk nagyon nem lenne hülyeség.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 860
113
Miért is?
(Beszednek ugyan egy nagyobb összeget, de fokozatosan "eltüntetik" majd a megadóztatandó vagyont azok a gazdagok, akik tudják. Szerintem Kanadába sok pénz fog átmozogni emiatt... Butaság!)

Csinálják úgy, hogy ne tudják eltüntetni.

Amcsiknál Reagen óta szemérmetlenül nagy vagyonok gyűltek össze a felső 1/10 százalék zsebében, és az azótta eltelt 40 év nem igazolta vissza, hogy ez a pénz a gazdaságba visszaforogva lecsorogna a középosztályhoz/munkásosztályhoz.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Csinálják úgy, hogy ne tudják eltüntetni.

Amcsiknál Reagen óta szemérmetlenül nagy vagyonok gyűltek össze a felső 1/10 százalék zsebében, és az azótta eltelt 40 év nem igazolta vissza, hogy ez a pénz a gazdaságba visszaforogva lecsorogna a középosztályhoz/munkásosztályhoz.
Nem tudod úgy csinálni!
Senkit sem tilthatsz el attól, hogy eladjon valamit, majd az ellenértéket befektesse pl. Torontóban! Butaság és hibás megközelítés. Ideig-óráig hoz többletbevételt, de egyébként kedvezőtlen folyamatokat indít be! Minden vagyonadóval ez a baj! Sokkal okosabb valamilyen gazdasági folyamatot adóztatni,nem a végeredményt, ami eltüntethető/láthatatlanná tehető könnyedén!
De nekem ugyan mindegy...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Morishima

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 860
113
Nem tudod úgy csinálni!
Senkit sem tilthatsz el attól, hogy eladjon valamit, majd az ellenértéket befektesse pl. Torontóban! Butaság és hibás megközelítés. Ideig-óráig hoz többletbevételt, de egyébként kedvezőtlen folyamatokat indít be! Minden vagyonadóval ez a baj! Sokkal okosabb valamilyen gazdasági folyamatot adóztatni,nem a végeredményt, ami eltüntethető/láthatatlanná tehető könnyedén!
De nekem ugyan mindegy...

Dehogynem. Főleg ha te vagy Amerika.

Csak épp nincs rá törvényhozói szándék.

Amúgy ez ha jól olvastam jövedelemalapú adó lesz.