[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 745
113
′′ Milyen sajtótájékoztató?"
Joe Biden így válaszolt a riporter kérdésére, hogy hogyan készül a közelgő első hivatalos sajtótájékoztatóra, amire
ma 13:15-kor (18:15 magyar idő szerint) kerül sor. Az eseményre az elnöki hivatalba lépése után két hónappal kerül sor- később, mint az összes elődjének első sajtótájékoztatója.
Korábban a Fehér Ház találkozóján, Biden elfelejtette, hogy kit kell megszólítania.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 179
113
nem csak netto hüyeséget okoskodtatok össze (harminc éve foglalkozom kutyákkal, kiképzéssel bezárólag)
Na és akkor ez egy városi legenda/nettó hülyeség hogy az őrző-védő kutyák(tehát nem az öleb kategóriáról beszélünk, hanem házőrző vonalról) nem komálják a kisebbséget, illetve hogy azok meg az átlagtól jobban félnek tőlük?

Azért kérdezem, mert bár én nem vagyok kutyákkal suttogó, sem kiképző, de ahogy mondtam, az enyém mind extra rasszista, minden képzés nélkül, ösztönből, ez a tapasztalati tény. Ahogy ahány cigány embert ismertem, azoknak nagy része meg úgy félt a kutyáktól, mint a tűztől...

Biztos van erre ellenpélda is, illetve fixen le is lehet nevelni erről az ösztönről egy kutyát, de hát a százalékokra azért marha kíváncsi lennék...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Az én szememben ez nem pozitív tulajdonság még véletlenül sem, hogy valaki marha nagy önbizalommal, nagy képernyővel simán tettre készen beleáll full felkészületlenül de legalább jó gyorsan, és gondolkodás nélkül feladatokba. Mert lássuk be, amit leírtál annak ez is jelentése ám, nem csak az hogy "tökösek/bevállalósak".
Kétélű kard.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 398
33 580
113
Na és akkor ez egy városi legenda/nettó hülyeség hogy az őrző-védő kutyák(tehát nem az öleb kategóriáról beszélünk, hanem házőrző vonalról) nem komálják a kisebbséget, illetve hogy azok meg az átlagtól jobban félnek tőlük?

Azért kérdezem, mert bár én nem vagyok kutyákkal suttogó, sem kiképző, de ahogy mondtam, az enyém mind extra rasszista, minden képzés nélkül, ösztönből, ez a tapasztalati tény. Ahogy ahány cigány embert ismertem, azoknak nagy része meg úgy félt a kutyáktól, mint a tűztől...

Biztos van erre ellenpélda is, illetve fixen le is lehet nevelni erről az ösztönről egy kutyát, de hát a százalékokra azért marha kíváncsi lennék...

Nem mind félnek tőlük, divat lett a kutyaviadal bizonyos körökben, más állatkínzásokhoz hasonlóan, mindig kedves szórakozása volt a primitív aljanépnek bőrszíntől független. De a kutyával vadászat is.

Enyém az alkoholtól bűzlő lényeket utálta csak, városi ebként.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 179
113
Nem mind félnek tőlük, divat lett a kutyaviadal bizonyos körökben, más állatkínzásokhoz hasonlóan, mindig kedves szórakozása volt a primitív aljanépnek bőrszíntől független. De a kutyával vadászat is.

Enyém az alkoholtól bűzlő lényeket utálta csak, városi ebként.
Ahogy én tudom a viador ebek egyik legfontosabb tulajdonsága pont az volt mindig is, hogy nem lehettek emberesek. Én sem a pitektől tartok, hanem a németjuciktól, maliktól, azok hülyék ha nem ismernek :p!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 535
32 003
113
Nem mind félnek tőlük, divat lett a kutyaviadal bizonyos körökben, más állatkínzásokhoz hasonlóan, mindig kedves szórakozása volt a primitív aljanépnek bőrszíntől független. De a kutyával vadászat is.

Enyém az alkoholtól bűzlő lényeket utálta csak, városi ebként.
A kutyavidal kutyái emberre nincsenek trenírozva. Persze ez nem mindegyikre igaz. De a staffordshire, pitbull, bandog etc. kutyák általában, emberre nem veszélyesek. Általában...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 535
32 003
113
Ahogy én tudom a viador ebek egyik legfontosabb tulajdonsága pont az volt mindig is, hogy nem lehettek emberesek. Én sem a pitektől tartok, hanem a németjuciktól, maliktól, azok hülyék ha nem ismernek :p!
Vagy egy cuki jugo farkasölő...a német juhászok manapság labilisak nagyon. De egy fasza rotweilerrel sem állnék le, vagy egy howavarttal sem, hogy komondorról ne is beszéljek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 179
113
A kutyavidal kutyái emberre nincsenek trenírozva. Persze ez nem mindegyikre igaz. De a staffordshire, pitbull, bandog etc. kutyák általában, emberre nem veszélyesek. Általában...
Én is így tudom. Inkább az őrző-védő fajtákkal kell vigyázni, azok arra vannak jó rég óta leszelektálva, némelyik kamikaze módjára megy előre, nem fél az ördögtől sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én nem. De a kuvaszom ért az emberekhez. Ő mondta. :D
Kuvaszod. hmm, évtizedekig tartottunk, minden gond nélkül. Azalatt egy bunyó, amikor sétáltattam és a hülyegyerek straffordshirje nekirontott. Na akkor elengedtem a pórázt és hátradőltem, Kölykök viszont imádták őket, meg a komondorokat, azok a kutyák kb mindent megengedtek nekik, ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
′′ Milyen sajtótájékoztató?"
Joe Biden így válaszolt a riporter kérdésére, hogy hogyan készül a közelgő első hivatalos sajtótájékoztatóra, amire
ma 13:15-kor (18:15 magyar idő szerint) kerül sor. Az eseményre az elnöki hivatalba lépése után két hónappal kerül sor- később, mint az összes elődjének első sajtótájékoztatója.
Korábban a Fehér Ház találkozóján, Biden elfelejtette, hogy kit kell megszólítania.
Na bumm, lelép, helyette az alelnök, az irányvonal meg marad.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Na és akkor ez egy városi legenda/nettó hülyeség hogy az őrző-védő kutyák(tehát nem az öleb kategóriáról beszélünk, hanem házőrző vonalról) nem komálják a kisebbséget, illetve hogy azok meg az átlagtól jobban félnek tőlük?

Azért kérdezem, mert bár én nem vagyok kutyákkal suttogó, sem kiképző, de ahogy mondtam, az enyém mind extra rasszista, minden képzés nélkül, ösztönből, ez a tapasztalati tény. Ahogy ahány cigány embert ismertem, azoknak nagy része meg úgy félt a kutyáktól, mint a tűztől...

Biztos van erre ellenpélda is, illetve fixen le is lehet nevelni erről az ösztönről egy kutyát, de hát a százalékokra azért marha kíváncsi lennék...

A kutyák nálunk sokkal jobbak "test-beszéd"-értelmezésben --pár millió éves evolúciós kiképzés beégetve: ösztönös--!
Mikor a gazdi megtanítja neki mi a jó viselkedési minta( + a saját ösztön ! ), és azzal döntően ellenkező viselkedést észlel, pl: sakál, róka, hiéna, viselkedési minta, visszahúzódó, lesből, visszatámadásra utaló jelek, --ami azért valljuk be a másik félnek szintén ezer-generációs "ösztöne"--, akkor szerencsére nem túl sok esélyük van.

Volt kutyám amelyik ilyen --nekem-- "kétesélyes" esetben is csak a jelenlétemben türtőztette magát.
Neki lett igaza, " - " pár ezerből megúsztam!
...+ a dicséret-kutya-kaja! ;) "...ami jár, az jár!"


Nem az enyémről képek, de jók:

az-%C3%BAjfundlandi-kuty%C3%A1k-hatalmas-testbe-b%C3%BAjt-angyalok9.jpg.webp
375px-Newfoundland_dog_Smoky.jpg


...14 hetes,
...és 30 kg :eek::eek::eek:



Ez pedig IT-s lesz:

az-%C3%BAjfundlandi-kuty%C3%A1k-hatalmas-testbe-b%C3%BAjt-angyalok11.jpg.webp

:):):)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 179
113
A kutyák nálunk sokkal jobbak "test-beszéd"-értelmezésben --pár millió éves evolúciós kiképzés beégetve: ösztönös--!
Mikor a gazdi megtanítja neki mi a jó viselkedési minta(-a saját ösztön ! ), és azzal döntően ellenkező viselkedést észlel, pl: sakál, róka, hiéna, viselkedési minta, visszahúzódó, lesből, visszatámadásra utaló jelek, --ami azért valljuk be a másik félnek szintén ezer-generációs "ösztöne"--, akkor szerencsére nem túl sok esélyük van.

Volt kutyám amelyik ilyen --nekem-- "kétesélyes" esetben is csak a jelenlétemben türtőztette magát.
Neki lett igaza, " - " pár ezerből megúsztam!
...+ a dicséret-kutya-kaja! ;) "...ami jár, az jár!"


Nem az enyémről képek, de jók:

az-%C3%BAjfundlandi-kuty%C3%A1k-hatalmas-testbe-b%C3%BAjt-angyalok9.jpg.webp
375px-Newfoundland_dog_Smoky.jpg


...14 hetes,
...és 30 kg :eek::eek::eek:



Ez pedig IT-s lesz:

az-%C3%BAjfundlandi-kuty%C3%A1k-hatalmas-testbe-b%C3%BAjt-angyalok11.jpg.webp

:):):)
Pedig ezeknek az elsődleges feladat az életmentés vízből, nem a keménység :D!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Tudod te egy nagy mókaficek vagy ezzel de de de rugózással. ;-)
Igazság szerint engem qrvára nem érdekel egy több ezer kilométerre lévő ország elnöke.
Ahogy az sem ahogy ismételgeted ezeket az unalmas libernyák paneleket.
Ha írok is max azért mert nyilvánvaló hülyeségeket olvasok.

Mint pl azt hogy a nyertes nem visz mindent.
Visz.
Pénz, paripa, fegyver.
Minden a nyertesnek van.
A nyertes cselekszik, formál, tematizál.
Övé a lehetőség a megvalósításra, alkotásra.
Bárminek.
A többi bla bla bla.
Az ellenzék maximum egy épp megoldandó "probléma", de nem cselekvő fél.

(Látod, itthon is csak a visítanak és árulkodnak meg a parizeres kenyeret esznek, de semmi több. Semmi amivel előrébb lennénk)

Hiányoltad a linket?
Azt hiszed valami szégyenlős gátlásosságom van? :-O
:-DDD
Tessék. Olvasgasd, többet ér mint az összes libernyák takonyportál. Együtt.
A szád akkora, mint a bécsi kapu - és ugyanúgy csak a szél fúj belőle. :)

A "győztes mindent visz" mantrázása meg libernyákozás helyett mondjuk beírhatnád a gugliba, hogy "checks and balances" vagy "obstructionism in the US government" és lehet, hogy a végén még tanulnál valamit. Pont a repik nagy ászok ebben.
...Persze ez feltételezi azt, hogy valóban az amerikai politika miatt vagy itt, és nem csak a prostisrácok szócsöveként. :p
Igaz, lehet olyan mélyen vagy a narancslében, hogy el sem bírod képzelni, hogy más ország politikája másképp működik.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
zért kérdezem, mert bár én nem vagyok kutyákkal suttogó, sem kiképző, de ahogy mondtam, az enyém mind extra rasszista, minden képzés nélkül, ösztönből, ez a tapasztalati tény. Ahogy ahány cigány embert ismertem, azoknak nagy része meg úgy félt a kutyáktól, mint a tűztől...

. Van egy különleges szemléletmód, miszerint a kutya a gazdájának a tükörképe. .. NA jó, ezaz idézet a tükör-módszeroldaláról van.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 535
32 003
113
zért kérdezem, mert bár én nem vagyok kutyákkal suttogó, sem kiképző, de ahogy mondtam, az enyém mind extra rasszista, minden képzés nélkül, ösztönből, ez a tapasztalati tény. Ahogy ahány cigány embert ismertem, azoknak nagy része meg úgy félt a kutyáktól, mint a tűztől...

. Van egy különleges szemléletmód, miszerint a kutya a gazdájának a tükörképe. .. NA jó, ezaz idézet a tükör-módszeroldaláról van.
Elfogadom lehet benne valami, de az "áldozat" viselkedése, szaga illetve persze a te jelenléted, metakommunikációd biztos jelentős szerepet tölt be. Gyerekkel minden stabil idegzetű kutya megengedően viselkedik, főleg a gazdi gyerekeivel. De ez már nem Usa bizpol...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
A szád akkora, mint a bécsi kapu - és ugyanúgy csak a szél fúj belőle. :)

A "győztes mindent visz" mantrázása meg libernyákozás helyett mondjuk beírhatnád a gugliba, hogy "checks and balances" vagy "obstructionism in the US government" és lehet, hogy a végén még tanulnál valamit. Pont a repik nagy ászok ebben.
...Persze ez feltételezi azt, hogy valóban az amerikai politika miatt vagy itt, és nem csak a prostisrácok szócsöveként. :p
Igaz, lehet olyan mélyen vagy a narancslében, hogy el sem bírod képzelni, hogy más ország politikája másképp működik.
Szeretem amikor a pszeudo értelmiségi angol szavakat használ és rinyál mert néven van nevezve. ;-)

"checks and balances" vagy "obstructionism in the US government"
Aham.. oszt miben is akadályozta meg az a mindenki számára nyilvánvaló - hogy is fogalmazott a másik zseni rugódzó? megvan: sakkban tartják egymást - hogy az entellektüel ikon a Barack orrba-szájba háborúzzon mig a tökelütött miliárdosa meg egyet se indítson?
De nem bonyolult ez kérem szépen, Barack alatt mindenki háborúzni akart a törvényhozásban, Trump alatt meg senki.
Ennyi. Problem solved. Az Obamacare-t is csak azért tudták elfogadni mert épp senki nem volt ott aki ellene szavazott volna. Egész pontosan sakkban tartotta volna. Senki nem csinál ott semmit ha a másik több száz mást akar csinálni. Ilyen ez a hiper fejlett amerikás demokrácia aminek a bokáját sem érjük fel. :D:D

Ettől jobban már csa az izraeli tetszik, ahol aztán bárki elindulhat. Ott aztán nem ismerik a lehetetlent. Abetyármindenit!
"A keddi választásokat követő három exit poll először 61 mandátumot vetített elő a 12 éve hatalmon lévő Netanjahu álomkoalíciójának, mely a két ultraortodox pártot – Sasz és Jahadut Hatora -, illetve a szélsőjobboldali rasszista és homofób nemzeti vallásos szövetséget – neokahanista Otzma Jehudit, Noam és Tkoma) – foglalja magába kiegészülve a nemzeti-vallásos Jaminával.":eek:

De csigalom és nyugavér kis izgága fórum társam, tőlem azt írsz amit akarsz, a lényegen az ugyebár nem változtat. ;-)

(ez fránya 10 év itthoni "mónikalunszki" egyeseknek teljesen kicsinálta az egyébként is halovány szellemi kapacitását)