[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
De hogy mit tudhatott meg, arra várom a tippjeiteket!:)
Le kellett ulnie beszelgetni azzal az emberrel, aki korabban aljas modon mindennek elhordta ot; es az elott a media elott kellett jopofiznia amelyik kevesebb tisztelettel bant vele, mint korabban barkivel. :eek: ... Gondolom faradt is volt, mert kemeny napokon volt tul. En sem sokat aludtam, de tetszett a musor. :D
Szerintem igen jol kezelte.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 039
113
"...
Lelohadt a lelkesedés Trumpnál
Trumpnál is volt mit kiemelni a szakértő szerint, leginkább a leendő elnök kéztartása keltette fel az érdeklődését. Trump kezei ugyanis lefelé irányuló imádkozó tartást vettek fel, ami Wood szerint egyáltalán nem jellemző a férfira. Ez a tartás határozatlanságot sugároz, ami szerinte abból adódik, hogy Trump megtudott valami olyan dolgot, amiről addig sejtelme sem volt, és ez teljesen kizökkentette. Ezzel kapcsolatban azt is megjegyezte, hogy amikor a leendő elnök beszélni kezd, összekulcsolja a kezeit, ami azt jelenti, meg kell nyugtatnia magát.

Trump esetében Wood főleg azt emelte ki, hogy a férfi komoly maradt, azonban elképzelhető, hogy a korábban említett új információ miatt még félni is kezdett..."

http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2016/11/11/trump_obama_testbeszed/

Három hozzászóló volt, de már ment a hüllőzés...

Az én tippem az - hiszen jó eséllyel úgysem tudjuk meg soha - hogy azt tudta meg: Pár, mondhatni lényegtelen dologban megengedik, hogy maga döntsön (Legyen valami, ami miatt elhiszi a jámbor jónép, hogy valódi hatalom van a kezében), de azt felejtse el, hogy ő fog dönteni, s nem megmondják neki a "tudjukkik", hogy mi a stájsz háborúról, adózásról, vámokról stb.
Mert ha nem, akkor:
"...
Mondjuk lenne egy kis méreg,
Éppen csak megkóstolná...

Nem nagy dolog elintézni,
Ha lenne aki meghálálná.

Vagy mondjuk lenne véletlen
Egy szerencsétlen baleset,
Megrendelni egy-két vadkant
Jó pénzért mindig lehet.

Vagy mondjuk lenne egy kis tőr,
Mi épp a szívéig elér.
Papnak, minden jöttment úrnak
Álma menten véget ér..."
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/3232/istvan-a-kiraly/abcug-istvan-zeneszoveg.html

S hogy kik azok a "tudjukkik"; a leggazdagabb családok, a Tea Party, az AIPAC, vagy csak magában Gyuri bácsi (mármint nem a bükkszentkereszti füvesember...), stb., stb.? Azt a fantáziátokra bízom.

De hogy mit tudhatott meg, arra várom a tippjeiteket!:)

Szerintem jelen felállásban sokkal szűkebb mozgástérrel rendelkezik Amerika szinte minden téren, mint azt Trump elképzelte. Hatalmas radikális változtatásokra képtelen lesz.
- Azzal kampányolt, hogy minden illegális bevándorlót (talán 10 milliónál is több) kitoloncol. Egyszerű gazdasági okok miat nem teheti. Kis régiók gazdasága épül a munkájukra.
- Izolacionista mindenféle védővámokkal körülbástyázott ipart akar. A gond az, hogy ez ugyanúgy visszafele is elsülhet. A munkaerő elvesztése lehet nem csak annak köszönhető, hogy a termelést kiszervezték Kínába, hanem az autómatizálásnak is.
- Nem nagyon vonúlhat ki Afganisztánból, mert összedől az egész kóceráj. Még nagyobb égés.
stb. stb.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
"...
Lelohadt a lelkesedés Trumpnál
Trumpnál is volt mit kiemelni a szakértő szerint, leginkább a leendő elnök kéztartása keltette fel az érdeklődését. Trump kezei ugyanis lefelé irányuló imádkozó tartást vettek fel, ami Wood szerint egyáltalán nem jellemző a férfira. Ez a tartás határozatlanságot sugároz, ami szerinte abból adódik, hogy Trump megtudott valami olyan dolgot, amiről addig sejtelme sem volt, és ez teljesen kizökkentette. Ezzel kapcsolatban azt is megjegyezte, hogy amikor a leendő elnök beszélni kezd, összekulcsolja a kezeit, ami azt jelenti, meg kell nyugtatnia magát.

Trump esetében Wood főleg azt emelte ki, hogy a férfi komoly maradt, azonban elképzelhető, hogy a korábban említett új információ miatt még félni is kezdett..."

http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2016/11/11/trump_obama_testbeszed/

Három hozzászóló volt, de már ment a hüllőzés...

Az én tippem az - hiszen jó eséllyel úgysem tudjuk meg soha - hogy azt tudta meg: Pár, mondhatni lényegtelen dologban megengedik, hogy maga döntsön (Legyen valami, ami miatt elhiszi a jámbor jónép, hogy valódi hatalom van a kezében), de azt felejtse el, hogy ő fog dönteni, s nem megmondják neki a "tudjukkik", hogy mi a stájsz háborúról, adózásról, vámokról stb.
Mert ha nem, akkor:
"...
Mondjuk lenne egy kis méreg,
Éppen csak megkóstolná...

Nem nagy dolog elintézni,
Ha lenne aki meghálálná.

Vagy mondjuk lenne véletlen
Egy szerencsétlen baleset,
Megrendelni egy-két vadkant
Jó pénzért mindig lehet.

Vagy mondjuk lenne egy kis tőr,
Mi épp a szívéig elér.
Papnak, minden jöttment úrnak
Álma menten véget ér..."
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/3232/istvan-a-kiraly/abcug-istvan-zeneszoveg.html

S hogy kik azok a "tudjukkik"; a leggazdagabb családok, a Tea Party, az AIPAC, vagy csak magában Gyuri bácsi (mármint nem a bükkszentkereszti füvesember...), stb., stb.? Azt a fantáziátokra bízom.

De hogy mit tudhatott meg, arra várom a tippjeiteket!:)
Azt nem tudom, h mit tudott meg, de abban biztos vagyok, h még nagyon az elején van a felvilágosítás útján! Sebaj januárig még van ideje művelődni :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and lgabo

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 540
18 283
113
Aki szeretne szerencsétlen amerikai elcseszett pc kölyköket nézni élőben az itt megteheti.


Hihetetlen, hogy ez az amerikai fiatal generáció. Agy mosott szektatagok.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"...
Lelohadt a lelkesedés Trumpnál
Trumpnál is volt mit kiemelni a szakértő szerint, leginkább a leendő elnök kéztartása keltette fel az érdeklődését. Trump kezei ugyanis lefelé irányuló imádkozó tartást vettek fel, ami Wood szerint egyáltalán nem jellemző a férfira. Ez a tartás határozatlanságot sugároz, ami szerinte abból adódik, hogy Trump megtudott valami olyan dolgot, amiről addig sejtelme sem volt, és ez teljesen kizökkentette. Ezzel kapcsolatban azt is megjegyezte, hogy amikor a leendő elnök beszélni kezd, összekulcsolja a kezeit, ami azt jelenti, meg kell nyugtatnia magát.

Trump esetében Wood főleg azt emelte ki, hogy a férfi komoly maradt, azonban elképzelhető, hogy a korábban említett új információ miatt még félni is kezdett..."

Hát félhet is. Az oroszoktól. :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 695
113
Egy ilyen húzás után nehéz lenne demokráciáról pofázni, mondjuk arrafele képesek kioktatni az egész világot arról, hogy mit hogyan kell, aztán ők teljesen másképp csinálják. A republikánusoknak is jobb egy elnök a saját csapatból mint a demokratáké, habár van az a pénz vagy az az alku amiért cserébe beáldoznák. Meglátjuk, én nem hiszem, habár a brexitet sem gondoltam volna meg Trumpot sem az előrejelzések alapján, igaz mindkettőnek drukkoltam.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 540
18 283
113
Egy ilyen húzás után nehéz lenne demokráciáról pofázni, mondjuk arrafele képesek kioktatni az egész világot arról, hogy mit hogyan kell, aztán ők teljesen másképp csinálják. A republikánusoknak is jobb egy elnök a saját csapatból mint a demokratáké, habár van az a pénz vagy az az alku amiért cserébe beáldoznák. Meglátjuk, én nem hiszem, habár a brexitet sem gondoltam volna meg Trumpot sem az előrejelzések alapján, igaz mindkettőnek drukkoltam.

Egy ilyen húzás tényleg polgárháborút idézne elő. A másik oldalon nem nyomi egyetemisták és meleg intellektuelek vannak, hanem elég komoly fegyverekkel és harci tapasztalattal rendelkező emberek. Ők nem tüntetni, hanem lőni fognak. Én nem hiszem, hogy ezt be merik vállalni és azt sem, hogy ezzel ne lennének tisztában.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and lgabo

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 432
23 541
113
"...
Lelohadt a lelkesedés Trumpnál
Trumpnál is volt mit kiemelni a szakértő szerint, leginkább a leendő elnök kéztartása keltette fel az érdeklődését. Trump kezei ugyanis lefelé irányuló imádkozó tartást vettek fel, ami Wood szerint egyáltalán nem jellemző a férfira. Ez a tartás határozatlanságot sugároz, ami szerinte abból adódik, hogy Trump megtudott valami olyan dolgot, amiről addig sejtelme sem volt, és ez teljesen kizökkentette. Ezzel kapcsolatban azt is megjegyezte, hogy amikor a leendő elnök beszélni kezd, összekulcsolja a kezeit, ami azt jelenti, meg kell nyugtatnia magát.

Trump esetében Wood főleg azt emelte ki, hogy a férfi komoly maradt, azonban elképzelhető, hogy a korábban említett új információ miatt még félni is kezdett..."

http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2016/11/11/trump_obama_testbeszed/

Három hozzászóló volt, de már ment a hüllőzés...

Az én tippem az - hiszen jó eséllyel úgysem tudjuk meg soha - hogy azt tudta meg: Pár, mondhatni lényegtelen dologban megengedik, hogy maga döntsön (Legyen valami, ami miatt elhiszi a jámbor jónép, hogy valódi hatalom van a kezében), de azt felejtse el, hogy ő fog dönteni, s nem megmondják neki a "tudjukkik", hogy mi a stájsz háborúról, adózásról, vámokról stb.
Mert ha nem, akkor:
"...
Mondjuk lenne egy kis méreg,
Éppen csak megkóstolná...

Nem nagy dolog elintézni,
Ha lenne aki meghálálná.

Vagy mondjuk lenne véletlen
Egy szerencsétlen baleset,
Megrendelni egy-két vadkant
Jó pénzért mindig lehet.

Vagy mondjuk lenne egy kis tőr,
Mi épp a szívéig elér.
Papnak, minden jöttment úrnak
Álma menten véget ér..."
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/3232/istvan-a-kiraly/abcug-istvan-zeneszoveg.html

S hogy kik azok a "tudjukkik"; a leggazdagabb családok, a Tea Party, az AIPAC, vagy csak magában Gyuri bácsi (mármint nem a bükkszentkereszti füvesember...), stb., stb.? Azt a fantáziátokra bízom.

De hogy mit tudhatott meg, arra várom a tippjeiteket!:)

Megkapta az első szigorúan bizalmas jelentést az ország valódi helyzetéről :)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Második fázis.
Szervezet utaztatás. Csak nekem van deja vu érzésem?

GoiMcvC2Z4A.jpg