[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 181
33 399
113
Szerintem még Ausztria is rendben van. Illetve ezt úgy egészíteném ki, hogy nem országokban kell gondolkozni ha igazságosak akarunk lenni, hanem régiókban. A legtöbb nyugati országban VIDÉKEN még nagyon frankó az élet, de a fővárosaik/nagyobb elvesztek.

Szerintem egy Montanai farmon az USA is rendben van még most is, ahogy a franciáknál is szuper lehet egy kis gazdaságban Provance környékén etc, ettől függetlenül Los Angelesben/Párizsban az én szememben élhetetlen világ van már mostanra.
Hát,Montanában nem jártam,de Provanceban a kisgazdaságok nagyobbik része elhagyott romhalmaz ma már.....
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 343
9 675
113
Hihetetlen bazzeg...
A korrupicó másnál casus belli, náluk intézményesített dolog, úgy hívják hogy lobby.

Ha máshol valaki csal - és nem haver/saját báb - akkor gond van a jogállamisággal, akár szankciók, még polárháború szítása, akár fegyveres külső beavatkozás jár érte, ha náluk papírok nélküli tömegek, hallottak, meg a levélszavazatok egy héttel később megszámlálva fordítanak a választáson, az meg maga a tiszta DEMOKRÁCIA!

Nem tudok mást mondani, ha ezt hagyják az állampolgáraik, meg is érdemlik!
A demokrácia mindig az ami amerikának jó.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 165
50 353
113
Koppenhágában nyáron nekem hányinger volt látni a sok ukrán és buzi zászlót... dánt alig.

Érdekes, a görögöknél 2x annyi kint töltött nap alatt egyet sem láttam egyikből sem, de görög az volt jó sok. Ott még normális értékek vannak, az élhetőségben nekem az nagyon sokat számítana.
Egyértelmű. Az önfeladás az egyenes út bukás felé!

Az a nép ami nem tiszteli a hagyományait, a gyökereit, nem érdemli meg a jövőjét sem! S nem, itt nem arra gondolok hogy sokkal többre kell tartsa magát az adott nép mint a többi, de szeretnie kell az ősei hagyatékát, és gondozni! Minden más feloldódás a történelemben, vakvágány!
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 492
3 933
113

Csak úgy felmerül bennem, ez nemzetközi jogilag hogyan van? Bárki bármilyen csempészhajót elsüllyeszthet, akkor is, ha az a világ túloldalán B és C ország között hajókázik nemzetközi vizeken?
Mondjuk egy magyar naszádnak lenne joga elsüllyeszteni egy Karib-tengeren hajókázó csempészbárkát?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 344
96 724
113

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 127
8 683
113
Hihetetlen bazzeg...
A korrupicó másnál casus belli, náluk intézményesített dolog, úgy hívják hogy lobby.

Ha máshol valaki csal - és nem haver/saját báb - akkor gond van a jogállamisággal, akár szankciók, még polárháború szítása, akár fegyveres külső beavatkozás jár érte, ha náluk papírok nélküli tömegek, hallottak, meg a levélszavazatok egy héttel később megszámlálva fordítanak a választáson, az meg maga a tiszta DEMOKRÁCIA!

Nem tudok mást mondani, ha ezt hagyják az állampolgáraik, meg is érdemlik!
Igazából pont ilyen helyzetre gondoltak az alapító atyák a Second Amendment-tel, de úgy látom puhapöcsök hozzá, legalábbis egyelőre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 165
50 353
113
Igazából pont ilyen helyzetre gondoltak az alapító atyák a Second Amendment-tel, de úgy látom puhapöcsök hozzá, legalábbis egyelőre.
Ahogy leírtam hogy nem szeretném látni az oroszokat sem ahogy káoszba fulladnak egy fasza belső viszály/polgárháború közben, ezt az USA-nál sem szeretném látni, hasonló okokból, kurva sok fegyver van ott felhalmozva, ráadásul a világgazdaság egy amcsi padlózás után szintén beleállna a talajba, mint a gerely!


Valami szép csendes nyugodt átmenet kéne a jelenlegi WOKE fasz világcsendőr szerepkörből egy kicsit a pofájából visszavett, józan, szorgalmas erős nemzetállam felé.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 901
35 019
113
"Az amerikai törvényhozók általában nagy meglepetésnek adnak hangot, hogy az amerikai erők rejtélyes módon olyan országokban jelennek meg, amelyeket alig találnak a térképen. De a körülmények nagyrészt saját akaratukból alakultak ki. Az ilyen kötelezettségvállalások engedélyezési háttere számos , 2001. szeptember 11. óta elterjedt eszközön alapul: az Egyesült Államok 10. cím szerinti hatóságai, a 2001-es katonai erő használatára vonatkozó engedély (AUMF), a hadihatalmak határozata szerinti bevetési értesítések és a az önvédelemhez való jogról szóló eszmét."
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 901
35 019
113
"Íme az Egyesült Államok Általános Számviteli Hivatalának 2022. november 10-i tanulmányának nyitórésze: „Fegyverrendszer fenntartása: A repülőgép-küldetésre alkalmas célok általában nem valósultak meg, és a fenntartási költségek repülőgépenként változtak” GAO-23-106217 számú jelentés:

Megvizsgáltunk 49 típusú katonai repülőgépet, és azt találtuk, hogy csak 4 típus teljesítette a 2011-es pénzügyi évtől a 2021-es pénzügyi évig terjedő éves küldetésre való felkészültségi célokat – ez az idő múlásával általános csökkenés. A program tisztviselői különböző indokokat adtak nekünk ezekre az eredményekre, ideértve a repülőgépek elöregedését, a karbantartási kihívásokat, valamint az alkatrészek és kellékek beszerzésével kapcsolatos problémákat. …"
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 165
50 353
113
Ááá. Addig számolják, amig a megfelelő eredmény elő nem áll.
Ez már kabaré. Elvileg a világ egyik legfejlettebb országa, aztán nem képesek átláthatóan és pár napon belül egy kikezdhetetlen egyértelmű eredményt felmutatni egy sorsdöntő állami szavazásnál!

Ez Burundi alsó szint!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 494
59 955
113
"1. A választás napja munkanapon van: a legtöbb (illiberális? :) demokrácia hétvégén szavaz, vagy szabadnappá teszi a választás napját, ami azt jelenti, hogy többen szavazhatnak anélkül, hogy aggódnának a kieső munka miatt.

2. A nemzeti választásokon nincs egységesség, ahány állam, annyi szokás: a szavazás több ezer joghatóságban zajlik, számtalan szavazólaptípussal, a szavazók jogosultsági kritériumaival, a szavazóberendezésekkel, a számlálási módszerekkel és időkeretekkel, a korai vagy távollévők szavazására vonatkozó eljárásokkal, valamint a viták rendezésére vonatkozó szabályokkal.

3. Nincs nemzeti választási irányító szerv: szinte minden más országgal ellentétben az Egyesült Államokban nincs nemzeti választási bizottság vagy más, a választási folyamatért felelős szerv (!). Még más, erős szövetségi hagyományokkal rendelkező országokban is, például Indiában, Kanadában és Mexikóban is vannak nemzeti választási bizottságok, amelyek szövetségi választásokat tartanak egységes országos szabályokkal.

4. Pártos választási irányítás: az Egyesült Államok legalább 33 államában a vezető választási tisztviselőt pártválasztásokon választják meg (!), aki egy politikai párttal áll szövetségben – ez az egyetlen demokrácia a világon, amely így választja ki vezető választási tisztviselőit. A választási adminisztráció pártatlansága és tisztessége tehát túlságosan nagy mértékben függ a pártos állami és helyi választási tisztségviselők személyes feddhetetlenségétől, akik gyakran támogatnak jelölteket vagy indulnak az általuk felügyelt választásokon. Ez nagymértékben növeli a viták és pereskedések kockázatát. (És egyébként is ez a gyakorlat übergáz.)

5. Bonyolult választói regisztráció: a legtöbb demokráciával ellentétben az Egyesült Államoknak nincs nemzeti vagy más módon egységes szavazónyilvántartási adatbázisa. Jól tetszett érteni. Ahelyett, hogy a regisztráció automatikus vagy a kormány kezdeményezésére történne, mint a legtöbb demokráciában, a szavazás regisztrációjának terhe kizárólag az egyes szavazóra hárul. Akkor is, ha halott. Vagy akkor pláne...

6. Széles körű viták a szavazók azonosításával kapcsolatban: a legtöbb országban egységes szabályok vonatkoznak arra, hogy a szavazóknak milyen azonosító adatokat kell megadniuk a szavazóhelyiségekben ahhoz, hogy leadhassák szavazatukat. Számos ország rendelkezik nemzeti személyazonosító igazolvánnyal vagy épp választói igazolvánnyal, amelyet minden választópolgár fel tud mutatni. Az USA kivétel ebben is.

7. Nincs szabványos szavazási vagy számlálási folyamat: még egy államon belül is a vonatkozó módszertanok és eljárások megyénként eltérőek. A nem jelenléti szavazók számlálására vonatkozó szabályok államonként különösen jelentősen eltérnek - ez mindig óriási viták forrása. Ismétlem, egyetlen más ország sem műveli ezt, csak A Demokrácia Nagy Letéteményese.

8. Nincs külön mechanizmus a választási viták rendezésére: globálisan az a tendencia, hogy külön választási vitarendezési mechanizmusokat hoznak létre. Ezzel szemben az Egyesült Államokban azoknak, akik panaszt tesznek a választási eljárással kapcsolatban, sima bírósághoz kell fordulniuk, ami lassabb, és nyilvánvalóan kisebb választási szakértelemmel rendelkező bírákat alkalmaz."
Ügyes. Megvárod, hol, mrnnyi szavazatra van szükséged és annyi levélszavavazatot adsz le. :confused:
Szép dolog ez a demokrácia!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 402
36 386
113