[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Az amerikai hírszerző közösség annyira aggódik a Trump-kormánnyal megjelent, korábban példanélkülinek számító problémák miatt, hogy elkezdtek visszatartani hírszerzési információkat a Fehér Háztól. Nem csak Trump-stáb pár tagjának túl szoros moszkvai kapcsolata aggasztja őket, hanem az eddig mutatott inkompetencia elképesztő mértéke is.
Elsősorban Michael Flynn személyével van bajuk: Trump őt nevezte ki nemzetbiztonsági főtanácsadójának, de Flynn kifejezetten népszerűtlen volt hírszerzői körökben. Schindler elmondása szerint a hírszerzési adatok helyett kifejezetten kedveli az összeesküvés-elméleteket előnyben részesíteni, a Védelmi Hírszerző Ügynökségtől pedig épp azért rúgták ki, mert nem volt jó az ítélőképessége és nem volt alkalmas a vezetésre. Ehhez jön még hozzá az a jelenlegi botrány, amiről mi is részletesen írtunk, hogy a jelek szerint nem csak rendszeresen egyeztetett az oroszokkal a szankciókról, de utána még le is tagadta ezt.
Schindler szerint a republikánusok most akkor cselekednének a legjobban, ha beállnának a Flynn leváltását követelő demokraták mögé. A hírszerzés és a Fehér Ház összeakadását jelzi az a CNN-sztori is, ami szerint Flynn egyik emberétől a CIA megtagadta, hogy titkosított információkba tekintsen bele. Hogy miért, az nem világos, de a döntést állítólag jóváhagyta a CIA élére már Trump által kinevezett Mike Pompeo is.
Schindler az NSA egyik magasabb beosztású hivatalnokától hallotta, hogy az NSA szisztematikusan tart vissza értékes információkat a Fehér Háztól, ami példanélküli lépésnek számít. Korábban az NSA évtizedeken át készített elnöki jelentéseket, de Trump beiktatása óta ezzel leálltak, mert attól félnek, hogy nem lennének biztonságban így a titkos információk.
Az NSA szállítja a hírszerzési információk mintegy 80 százalékát, ráadásul Schindler információi szerint nem az NSA az egyetlen ügynökség, ahol eszerint szűrik az információt. Egy pentagonos hírszerző úgy foglalta ezt össze, hogy január 20-a óta azzal számolnak, hogy a Kremlnek füle van a Fehér Ház „szituációs szobájában”.
Az amerikai kémek állítólag elkezdték visszatartani az érzékenyebb információkat a Fehér Háztól

e3f4751a093df23c71a9e345da2ae70a.jpg


A Mester
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Állam az államban. Komoly bajok ám ezek, hogy a 3 betűsek azt csinálnak amit akarnak, szerintem nem vicces. Árnyékhatalom, vagy csak nincsenek tisztában a feladatukkal? Milyen hírszerzés az, amelyik kivonja magát a politikum fennhatósága alól? Ezeknek a megválasztott vezetést kéne hiteles infoval ellátni, s nem saját szakállra tevékenykedni fedett kétes műveletekben, elhallgatni infókat etc. Ha ez igaz, nagyobb bajok vannak, mint eddig sejteni lehetett...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Na most ha ez moszkvában történik,kb 10 perc alatt tarkón lövik az elhárító tiszteket,hogy mit keres a cia egyik füle a szobában?
Ezt a b@zulást....
Valamint ott(de igazából BÁRHOL ahol működik az ország) egy ilyen kiderül, hogy visszatartanak a döntéshozóktól infót, hadbíróság elé megy középvezetőkig mindenki a hírszerzőktől teljes joggal!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Valamint ott(de igazából BÁRHOL ahol működik az ország) egy ilyen kiderül, hogy visszatartanak a döntéshozóktól infót, hadbíróság elé megy középvezetőkig mindenki a hírszerzőktől teljes joggal!
Hogyan vonod felelősségre a saját szemedet és füledet? Levágod?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Hogyan vonod felelősségre a saját szemedet és füledet? Levágod?
Kibaszom a vezetését? Nem a terepen lévő kis ügynökök magánakciója ez, biztos lehetsz benne... Ne értetlenkedjünk már, ahol nincs rátelepedve szó szerint az államaparátusra a hírszerzés, ott normál esetben alá-fölérendeltségi viszony van! Parancs - értettem. Ez már közelít egy puccshoz, csak a színfalak mögött... Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Kibaszom a vezetését? Nem a terepen lévő kis ügynökök magánakciója ez, biztos lehetsz benne... Ne értetlenkedjünk már, ahol nincs rátelepedve szó szerint az államaparátusra a hírszerzés, ott normál esetben alá-fölérendeltségi viszony van! Parancs - értettem. Ez már közelít egy puccshoz, csak a színfalak mögött... Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből...

Csúnya vége lesz ennek...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Csúnya vége lesz ennek...
Sajnos egyre inkább azt látom én is. De hozzáteszem, a hírszerzés egyetlen egy módon lenne szabályszerű, ha támadja a mostani politikumot: Mutasson be perdöntő bizonyítékot arra vonatkozólag, hogy külső hatalom csalta el a választásokat, segítette bábként hatalomra a jelenlegi elnököt, aki idegenszívű bábként az Amerikai alkotmány ellen dolgozik, direkt és készakarva. Addig amíg erről szó nincs, nekik KUTYA KÖTELESSÉGÜK kiszolgálni az aktuális és jogszerűen megválasztott politikai elitet, annak akaratát. Ugyanis az amerikai választók elnökre szavazhatnak, hírszerzőkre nem. Az olyan hírszerző CÉG, amely a saját érdekeit nézi, az ország ELLENSÉGE, és nem a láthatatlan védőbástyája...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kibaszom a vezetését? Nem a terepen lévő kis ügynökök magánakciója ez, biztos lehetsz benne... Ne értetlenkedjünk már, ahol nincs rátelepedve szó szerint az államaparátusra a hírszerzés, ott normál esetben alá-fölérendeltségi viszony van! Parancs - értettem. Ez már közelít egy puccshoz, csak a színfalak mögött... Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből...
Ne legyél már naiv, szerinted ha nem lettek volna biztosak a dolgukban (pótolhatatlanná tették magukat) ezt megjátszották volna? Kibaszhatod a vezetést ha osztályvezetőkig mindenki benne van, ezeket a középvezetőket kivágni meg olyan tisztogatás mint amivel Erdogan tette béna kacsává a török haderőt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Ne legyél már naiv, szerinted ha nem lettek volna biztosak a dolgukban (pótolhatatlanná tették magukat) ezt megjátszották volna? Kibaszhatod a vezetést ha osztályvezetőkig mindenki benne van, ezeket a középvezetőket kivágni meg olyan tisztogatás mint amivel Erdogan tette béna kacsává a török haderőt.
Őszintén, ha én lennék a szabályosan megválasztott amerikai elnök, aki komolyan gondolom hogy újra naggyá teszem Amerikát, ha kell akár valóban külföldi zsoldosokkal IS körbevéve magam bármilyen megbízható testőrséggel, kerülve az olyan dolgokat mint nyitott kocsiban parádézás Dallasban, úgy basznám ki őket, HA KELL OSZTÁLYVEZETŐ szintig, mint macskát szarni! Az úgy nem működik, hogy van egy mindenek felett álló hatalmi csoport, ami ha kell azt csinál amit akar, akár olyan csoportokat töm fegyverrel, akik ellen a saját hivatalos hadseregem expedíciós háborút folytat...

Ezzel kezdenem, igen!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha ez igaz, nagyobb bajok vannak, mint eddig sejteni lehetett...
Trump megvalasztasa ota ez mar a masodik eset ahol Trump vs harombetus ellentetrol ir a liberalt sajto. Az elsot cafoltak. Sot, orultek a CIA dolgozok, hogy Trump meglatogatta oket es kifejezetten optimista volt a hangulat. Persze mindenhol van par negativ hang. Idobe telik lecserelne Hussein Obama hithu embereit.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Gyönyörű, de ezzel akkor Trump gyengének mutatkozott! Innentől két dolog van: Vagy azt csinálja, amit akarnak a saját szolgálatai, tehát a farok csóválja a kutyát, vagy Ő lesz a következő, akit lemondatnak majd a szolgálatok. Akiknek ŐT kéne szolgálnia, most 4 évig.

Vicc...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Trump megvalasztasa ota ez mar a masodik eset ahol Trump vs harombetus ellentetrol ir a liberalt sajto. Az elsot cafoltak. Sot, orultek a CIA dolgozok, hogy Trump meglatogatta oket es kifejezetten optimista volt a hangulat. Persze mindenhol van par negativ hang. Idobe telik lecserelne Hussein Obama hithu embereit.
Ezek nem Obama hithű emberei, ezek az Establishment hithű emberei.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 346
13 929
113
Gyönyörű, de ezzel akkor Trump gyengének mutatkozott! Innentől két dolog van: Vagy azt csinálja, amit akarnak a saját szolgálatai, tehát a farok csóválja a kutyát, vagy Ő lesz a következő, akit lemondatnak majd a szolgálatok. Akiknek ŐT kéne szolgálnia, most 4 évig.

Vicc...

Az az ember az én szememben olyan buta mint egy vedér korom. Ha meg jól értettem akkor nem neki nem adtak információkat, hanem ennek a pasasnak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 619
55 381
113
Ilyenkor jobb lemondani, mint hónapokon keresztül mèg nagyobb tàmadàsi felületet adni az ellenzéknek. Igy a dolog pàr nap alatt lezalik. Jön pl. Petraeus vagy valaki màs ès kèsz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Az az ember az én szememben olyan buta mint egy vedér korom. Ha meg jól értettem akkor nem neki nem adtak információkat, hanem ennek a pasasnak.
A törvényesen megválasztott elnök. Az USA szavazók akaratának jóvoltából ül ott, ahol. Egyébként egy sikeres vállalkozó, nekem meggyőződésem még az is, hogy a mi ex és néhány még sajnos jelenlegi EU-s vezetőnkénl , pl. Merkel-Schultz-Junker-Mogherini-Hollande-Cameron együttvéve is több esze van ezeknél... Egyszerűen kommunikál. Ezzel nyert választást, oda ez kell, hogy átmenjen elég embernek/őszintének hasson az üzenet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az úgy nem működik, hogy van egy mindenek felett álló hatalmi csoport, ami ha kell azt csinál amit akar, akár olyan csoportokat töm fegyverrel, akik ellen a saját hivatalos hadseregem expedíciós háborút folytat...
Hát pedig így működik :D
Nem téged akarlak ezzel bántani, de nem véletlenül vannak ők ott, ahol, meg te is ahol. Az uralkodás nem úgy működik, hogy "kibaszunk mindenkit".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Hát pedig így működik :D
Nem téged akarlak ezzel bántani, de nem véletlenül vannak ők ott, ahol, meg te is ahol. Az uralkodás nem úgy működik, hogy "kibaszunk mindenkit".


Nem bántasz, sőt.

Örülök hogy nem vagyok ott, meg azokban a magasságokban, hidd el...

Nekem már lassan így is az lesz a legfőbb dolgom, hogy nehogy túl magasra kerüljek, jó nekem ez a szint, ahol kb. most vagyok- vagy a közeljövőben leszek. Attól ami kinéz, én már nem szeretnék magasabbra kerülni, mert az már az a szint, ahol esetleg jön egy irányváltás, és ott hamar van cserélődés, elég nagy a fluktuáció.

Jobb nekem a nyugodt kiszámítható, mint a teniszezős - választásnál izgalmas :p !
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 346
13 929
113
A törvényesen megválasztott elnök. Az USA szavazók akaratának jóvoltából ül ott, ahol. Egyébként egy sikeres vállalkozó, nekem meggyőződésem még az is, hogy a mi ex és néhány még sajnos jelenlegi EU-s vezetőnkénl , pl. Merkel-Schultz-Junker-Mogherini-Hollande-Cameron együttvéve is több esze van ezeknél... Egyszerűen kommunikál. Ezzel nyert választást, oda ez kell, hogy átmenjen elég embernek/őszintének hasson az üzenet.

Valós problémákat lovagolt meg, amiről a másik tábor még tudomást sem akart venni és kb ennyi.
Nekem úgy rémlik, hogy nem ura a helyzetnek, kapkod, kiabál. Egy rakás dologról fogalma sincs és menet közben szembesül egy csomó olyan ténnyel, amivel mi is tiszában vagyunk.
Kijön a sodrából és üvöltözve lecsapja a telefont? Egy diplomata nem viselkedik így, mert elveszíti a tekintélyét. Rövid időn belül rajta röhög majd mindenki és még akkor is röhögni fognak rajta, ha komolyan próbál beszélni.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Valós problémákat lovagolt meg, amiről a másik tábor még tudomást sem akart venni és kb ennyi.
Nekem úgy rémlik, hogy nem ura a helyzetnek, kapkod, kiabál. Egy rakás dologról fogalma sincs és menet közben szembesül egy csomó olyan ténnyel, amivel mi is tiszában vagyunk.
Kijön a sodrából és üvöltözve lecsapja a telefont? Egy diplomata nem viselkedik így, mert elveszíti a tekintélyét. Rövid időn belül rajta röhög majd mindenki és még akkor is röhögni fognak rajta, ha komolyan próbál beszélni.

Lehet. De nézzük azt is, amit elért: Pár milliárd dollár már most fix hogy otthon maradt. Nem mexikói fogja gyártani az amerikai cég autóját, hanem amerikai. Munkahelyeket teremt ezzel, és otthon adóztat. Mindenféle liberális hülyére ráhozza a szívbajt, és mikor a nyakára akar sózni Ausztrália egy nagy adag szeretetet, illegál migránsok formájában, rábasszta a telefont. Szerintem jól csinálja. Röhögjenek még amíg tudnak. Szerintem azt éri el, hogy a Brüsszeli selejt slepp nyüszít, az ausztráloknak meg kell keresni majd másik balekot, akik nyakukba veszik a bajt önszántukból, esetleg lenyelik ők a keserű pirulát, és babusgatják tovább a derék illegális migránsaikat...


Kínával fog generálni egy kis gazdasági háborút, ami szerintem is az egyetlen esélyük, hogy ne olvadjanak el az USA esélyei. Ez is sanszos, és ezen Kínai is veszíthet akár, míg ha konzerválná a jelenlegi helyzetet, azzal jól láthatóan KÍNA csak NYERT eddig. Ezért azt értem hogy neked nem szimpatikus, Mac...