[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezért azt értem hogy neked nem szimpatikus, Mac...

Nem, egyáltalán nem tartom sokra.
Pl. fogalma sem volt a START III szerződés létezéséről, erre akkor jött rá miközben Putyinnal beszélt telefonon.
http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-putin-idUSKBN15O2A5?il=0
Amerikában pedig kb 4+% van a munkanélküliség, ami egy elég jó adat, sok munkahelyet meg nem fog hazahozni max az amerikai cégek fersenyképességét tudja rontani globális szinten.
Amit meg az ausztrálokkal művel azzal pont azt éri el, hogy Kína karjaiba taszítja őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Vagy bukik a kretén Ausztál vezetés, a mostani liberális hátterű félhülye Aussie prime ministerrel az élen. Majd nem fogadnak be ők sem senkit, azzal a reménnyel hogy tovább passzolják az USA-nak. Nekem akarta volna továbbdobni a forró krumplit, én is rábasztam volna a telefont, hogy "tartsd meg az aprót te mocskos állat, és boldog karácsonyt! "

Ne már, most komolyan, azzal jössz hogy az USA-nak árt az, ha otthon készülnek az autóik pl? Láttál te már képet Detroitról? Nem jó az, ha akármilyen munkanélküli százalékot még lejjebb visz? 1000 munkahely is számít. Minden számít. A Start III ról kiváncsi vagyok egyébként, konkrétan hány EU-s vezető tudna mondani 2 kerek mondatot... Vagy Hillary akár, ha hasba akasztják vele úgy, hogy nincs idő előtte felkészülni, meg nincs mellette szakértő...

Egyre inkább az látom, hogy TRUMP beleszarni látszik a ventilátorba, ami gazdasági vonalon változást fog hozni, amely aztán vagy jó lesz az USA-nak, vagy NEM. Viszont az biztos, hogy ha olyan USA vezetés menne tovább, mint ami ment 30 éve, az csak egy országnak lenne FIXRE JÓ, Kínának. TE nyomod az ilyen lózungokat, hogy egymás mellett is szépen virágozhatna a két ország gazdasága, egymás mellett összefonódva, meg "non zero sum game" egyebek, de ez ILLÚZIÓ.

Ha nincs változtatás az USA részéről, ŐK megfulladnak az adósságban, Kína meg miközben okosan - taktikusan méltatja őket, a fejlettségüket, a demokráciájukat, a környezetvédelemért tett erőfeszítéseket, SUMÁKBAN VISZI A KASSZÁT!!! Trump ezt nagyon jól látja, most még TALÁN ki lehet venni az USA-t a szakadékból, de nyilván mivel ez Kína kárára TUD CSAK ÉS KIZÁRÓLAG megtörténni, mondom értem, hogy TE nem szereted, meg nem tartod sokra. Sokkal inkább feküdne a ravasz Kínaiaknak egy Hillary féle kormány, ami lenne olyan hülye, hogy továbbra is kiszervezve hagy mindent Kínába, és védtelen a dömping ellen, + jó eséllyel még meg is gyengül pár intervencióban, proxyban mondjuk az Oroszok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kijön a sodrából és üvöltözve lecsapja a telefont? Egy diplomata nem viselkedik így, mert elveszíti a tekintélyét.
Hagyjuk mar! Csak az ausztral kormanyfore vagta ra a telefont. :D Ha nem tette volna akkor vajon mennyi tekinteje maradt volna? Az ausztral kormany a teljes Obama korszak regnalasa alatt minden evben tamogatta Hillary korrupt alapitvanyat. Adofizetoi penzekrol beszelunk, evi 8-10 m usd-rol! Mindezek utan az elso telefonos beszelgetesuk alkalmaval szamonkerte Trumpot, hogy miert nem akarjak atvenni azokat a menekulteket, akiket az ausztralok sem hajlandoak befogadni, de Obamaval mar korabban leboltoltak az atveteluket... Ilyenkor az az adekvat reakcio, hogy raba***a a telefont. Ekkora aljassagot senkitol sem szabad elturnie az amerikai elnoknek. Semmilyen tekintelyvesztes nem tortent, sot, eppen ellenkezoleg.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Kína lehet így is nyerni fog. Honnan lesz Trumpnak pénze a pöpec kis infrastrukúrafejlesztésére? Még több kölcsönt vesz majd fel.
http://www.atimes.com/article/pays-donald-trumps-us1-trillion-infrastructure-tab/


Nem azt mondtam, hogy tűrje el. Csak annyit, hogy ne veszítse el a hidegvérét.
Kína LEHET hogy így is nyerni fog. Viszont ha marad továbbra is az emút nyóc év amcsi kül és gazdaságpolitikája, akkor KÍNA BIZTOSAN nyer. Tényekről beszélünk.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Kína lehet így is nyerni fog. Honnan lesz Trumpnak pénze a pöpec kis infrastrukúrafejlesztésére? Még több kölcsönt vesz majd fel.
http://www.atimes.com/article/pays-donald-trumps-us1-trillion-infrastructure-tab/


Nem azt mondtam, hogy tűrje el. Csak annyit, hogy ne veszítse el a hidegvérét.

Pont ettől Reagan 2.0! Reagan mondta ahhoz hogy a másik oldal. Féljen és tiszteljen elkel érned, hogy saját maguknál is veszélyesebb és kisámíthatatlanabb elmebeteget lássanak benned!
Trump is ezt teszi!
Putyintól is mindenki tart mert egy csendes de hatékony és kegyetlen vezetőnek tarják!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jövőbe nem átunk. Egyelőre pesszimista vagyok vele szemben, egy év múlva meg fogjuk látni milyen irányba tart.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Jövőbe nem átunk. Egyelőre pesszimista vagyok vele szemben, egy év múlva meg fogjuk látni milyen irányba tart.
Így van. Pesszimista lehetsz, meg is értem azokat is akik azok, csak azért várjuk ki a végét. Jelenleg ahogy leírtam többször is, Trump bár messze van a tökéletestől, jelenleg ez volt a legjobb opciójuk, Hillary rémálom, Bernie meg egyszerűen csak gyenge lett volna komoly változtatáshoz. TALÁN Trump.

Szerintem nincs más hátra nekik, ha nem akarnak eljelentéktelenedni, és a XXI-századi Európa sorsára jutni, akkor valamit változtatniuk kell, de sürgősen, mert Kína lopja az életteret/erőforrásokat/piacokat tőlük.

Hozzáteszem, egyik nemzet vesztét sem szeretném látni, inkább csak egy kicsit kiegyensúlyozottabb több pólusú világot, ahol NINCS USA dominancia, önkény( ez már a jelen, már most sincs, és ők vesztenek a fontosságukból folyamatosan), de KÍNÁRA sem vagyok kíváncsi, hogy milyen lenne a világ, ha ŐK mondanák meg majd Pekingből, hogy mi merre hány méter...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Csak a Japán esetet kell látni Trump hogyan működik! Előadja magát mint meggondolatlan hangulat ember. Abe és kormányára is szívinfarktusthoz. Azok elkezdenek agyalni látják USA nélkül nekik annyi Ázsiában mindenki utálja őket.
Metis elmegy és előadja tipikus tengerészgyalogos modorát. Abe és vezérkara örül.
Koreaik is nyuktázák, hogy kemény üzlet ember mellett ott van egy tipikus tgy mint védelmi miniszter.
USA-ba ment és fizette is a védelmi pénzt!
7 milliárd dollár a japán nyugdíj alapból gyors vasútra és másra. 700 000 új munkahely!
Trump tábort már ezek megvalósulása megerősití!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Csak a Japán esetet kell látni Trump hogyan működik! Előadja magát mint meggondolatlan hangulat ember. Abe és kormányára is szívinfarktusthoz. Azok elkezdenek agyalni látják USA nélkül nekik annyi Ázsiában mindenki utálja őket.
Metis elmegy és előadja tipikus tengerészgyalogos modorát. Abe és vezérkara örül.
Koreaik is nyuktázák, hogy kemény üzlet ember mellett ott van egy tipikus tgy mint védelmi miniszter.
USA-ba ment és fizette is a védelmi pénzt!
7 milliárd dollár a japán nyugdíj alapból gyors vasútra és másra. 700 000 új munkahely!
Trump tábort már ezek megvalósulása megerősití!
Meg a Ford-ra ráhozott para, a NEM megépülő Mexikói Merci gyár etc etc. Ezeket úgy intézte, hogy még egy hónap sem telt el. Dollármilliárdokról beszélünk, és sok otthon keletkezett munkalehetőségről... Simán lehet ám az is, hogy ez működni fog szépen lassan Kínával szemben is...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Kína ellen oroszok tétlensége kell!
Lehet mondani, hogy ez meg van mert Kínai mobil kilövőket orosz határ menti tartományban telepítették! Igen ám Topol-M és társait nem határ területekre szokták tenni ellenség orra alá pl másik oldalon robotrepülő gépek Iszkander-M elektronikai harcászati egységek hada!
De orosz határ mellett pont USA-tól vannak legmesszebb.
Plusz melyik B-2 tudna Oroszország keresztül repülni csak úgy?

De a hatalmi mozgás beindult. Privátbankár is USA-EU kereskedelmi háborúval rémisztget!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Kína-Usa gazdasági háborúnak szerintem van realitása, a többinek nincs. Nagyon remélem nem lövök mellé...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Van egy olyan érzésem, hogy nem olyan sok. Lehet a fal megépül majd, meg pár jelzés értékü dolog is születik: pl muszlimok korlátozott beutazása, ilyesmik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Van egy olyan érzésem, hogy nem olyan sok. Lehet a fal megépül majd, meg pár jelzés értékü dolog is születik: pl muszlimok korlátozott beutazása, ilyesmik.
Én azt mondom, gazdasági háború lesz. Nem biztos hogy nyílt, de védeni próbálja majd az USA piacot a Kínai dömping ellen, és megpróbálja hazaparancsolni-otthon tartani a működő tőkét, és a stratégiailag fontos high tech gyártósorokat Mexikóból, Kínából, mindenhonnan, ami bár lehet hogy az USA-nak is kellemetlen lesz néha, KÍna és Mexikó konkrétan szopni fognak. Hogy ki jön ki belőle győztesen, nem tudom, de amíg hagyják, addig nyomni fogja ezt a vonalat.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Csak a Japán esetet kell látni Trump hogyan működik! Előadja magát mint meggondolatlan hangulat ember. Abe és kormányára is szívinfarktusthoz. Azok elkezdenek agyalni látják USA nélkül nekik annyi Ázsiában mindenki utálja őket.
Metis elmegy és előadja tipikus tengerészgyalogos modorát. Abe és vezérkara örül.
Koreaik is nyuktázák, hogy kemény üzlet ember mellett ott van egy tipikus tgy mint védelmi miniszter.
USA-ba ment és fizette is a védelmi pénzt!
7 milliárd dollár a japán nyugdíj alapból gyors vasútra és másra. 700 000 új munkahely!
Trump tábort már ezek megvalósulása megerősití!

Szerintem ez leírja hogy mi történik a japánok és trump között.

Embedded media from this media site is no longer available

Plíz lók et mí :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Szerintem ez leírja hogy mi történik a japánok és trump között.

Embedded media from this media site is no longer available

Plíz lók et mí :D
Kirántotta kétszer a csuklóját is a kis Japónak :D ! Már komolyan azt vártam, hogy lepacskol neki két alázós pofont is a végére a MESTER, hogy azért tudja hogy hol lakik az úristen :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Mennyi a cégeinek az értéke? A világ elég sok részén van szállodája, meg még ez meg az. Szeretnék én olyan szarul állni mint Ő. De szerintem TE is..