[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Wolfram

Az akkor is elég durván leegyszerűsített dolog hogy kijelentsük hogy a hatalom támogatja a bűnözést. Elég kontra-produktív a Fidesz szempontjából a borsodi cigány bűnözést támogatni hogy a Jobbik karjaiban üldözze a szavazókat.
Igen bezárkózni. Menyivel nagyobb ötlet volt kisétálni hozzájuk? Lehet hogy naiv vagyok de annyira hülye azért nem hogy olyan helyzetben hozzam magam ahol semmi esélyem nincs megvédeni magam.

A hatalomnak nem áll érdekében igazán hatékonyan fellépnie bizonyos típusú bűncselekmények elkövetőivel szemben.

Tényleg nem érted? Ha bezárkózol, azzal csak megerősíted őket. Legközelebb már nem a kerítést, hanem a házadat fogják bontani.


Menyivel lenne jobb a helyzet ha az egészet nyakon öntenéd egy csomó fegyverrel? Ha a részeg cigány amikor bontja a kerítést úgy teszi hogy az övébe van nyomva egy beretta? Vagy ha a sok drogos még fegyverrel is mászkálna? Ha egy cigány gyilkosság után az országban lennének olyan települések ahol a cigányok fegyveresen megtorolnak? És ezek még mindig csak részkérdések. A fegyver megborítja az erőegyensúlyt, igen az hogy az államé az erőszak monopólium szükséges mert megakadályozza az anarchiát. Minden olyan rendelkezés ami az erőszakot egyre szélesebb körben kiterjeszti jogilag, gyengíti az állami monopóliumot és gyengíti a közbiztonságot.

Hagyd már ezt! Phaidros említette pl. Szlovákiát. Vagy ott van akár Csehország is, mint kelet-európai ország. Még sincs anarchia és jobb a közbiztonság, mint nálunk. Vagy ők talán különbek, mint a magyarok? Ugye nem ezt akarod sugallni? Azt meg senki nem mondta, hogy mindenféle bomlott elméjűnek és bűnözőnek is engedélyt kéne kapnia. Nyilván kéne egy pszichológiai vizsgálat, meg feltételként a büntetlen előélet (különösen erőszakos bűncselekmények tekintetében).

<i>"Nem állhat mindenki mellett egy rendőr, ezt te is tudod. :) A rendőrség szerepe legtöbbször az eső után köpönyeg."</i>

Nem, de nem is kell, hogy álljon. Ha a tényleges felderítési arány elérné a 90%-ot, ha kényszermunkát lehetne kapni büntetésként, ha a bíróság/ügyészség végre normálisan és objektíven működne, akkor hidd el mindenki meggondolná, hogy érdemes-e bűnöznie.
Sajnos sok elkövető jobban él a börtönben, mint otthon és amíg ez a helyzet addig ne várjunk javulást a közbiztonságban.

A 90%-os felderítési arány szép lenne, de totális megfigyelés nélkül nem nagyon érhető el... Az meg nem lenne kívánatos
A bírósággal egyetértek, a munkájukon lenne még mit csiszolni.
A kényszermunkánál jóval nagyobb "bűnismétlésgátló" lenne a teljes büntetési tartamú magánzárka, vagyis a szeparáció.
A "mindenki meggondolnával" viszont tévedsz. Leginkább azok gondolnák meg, akik már legalább egyszer vendégeskedtek BV-intézményben és tényleg olyan volt az ott töltött idejük, hogy büntetésként élték meg.
Azzal azért legyen mindenki tisztában, hogy a bűnözők többsége abban a hitben bűnözik, hogy nem kapják majd el, ezért a várható büntetési tétel sem nagyon hat rájuk. Az "indulatbűncselekményeknél", különösen, ha az elkövető még valamilyen pszichoaktív szer hatása alatt is áll, meg pláne nem számolnak a következményekkel. És a bűnözők túlnyomó többsége nem túl intelligens. Tehát alapból "korlátozottan belátóképesek". Ezért is tartom hülyeségnek a halálbüntetésre, mint komoly elrettentő erővel bíró büntetésformára való hivatkozást és ezen okból a szorgalmazását.




Az önvédelem jogát én is elismerem, és támogatom!
De nem lőfegyverrel!
Az állam meg olyan, mint a maffia, ha autokratikus ha nem. Viszont az autokráciák rendteremtő hatékonyságát kár vitatni, ez történelmi tény. A kérdés az, hogy milyen áron teszik ezt?

Katonai (legyen akár már "félautomatásított") karabélyokat mondjuk én sem látnék szívesen önvédelmi fegyverként az embereknél. Azért annyira még nem rossz a helyzet, hogy ilyesmi itt indokolt legyen. Viszont a pisztolytartást, pláne mint otthonvédelmi fegyver, támogatom az arra alkalmasak esetén.

A autokráciák ebbéli hatékonyságát nem vitatom, de szerintem nem éri meg. Rosszul érezném magam egy olyan rendszerben, amiben pár embernek (az emberi jellem negatívumaival) túl nagy a hatalma felettem és erre a hatalomra, meg a gyakorlásának idejére nekem semmilyen befolyásom nem lehet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i>"A "mindenki meggondolnával" viszont tévedsz. Leginkább azok gondolnák meg, akik már legalább egyszer vendégeskedtek BV-intézményben és tényleg olyan volt az ott töltött idejük, hogy büntetésként élték meg.
Azzal azért legyen mindenki tisztában, hogy a bűnözők többsége abban a hitben bűnözik, hogy nem kapják majd el, ezért a várható büntetési tétel sem nagyon hat rájuk."</i>

Nem azért követnek el bűncselekményt, mert félnek a büntetéstől, hanem egyrészt mert azzal a hajlammal születik, nincs meg bennük az a lélektani határ, amit mondjuk más nem tud, vagy csak nehezen tud meglépni. És aztán ezt sokszor a környezete sem tudja illetve akarja neveléssel megváltoztatni.

Az biztos, hogy vannak körök, akiknek nem nagy büntetés ha börtönben kell tölteni pár évet. Nem hiszem, hogy lelkileg megtörné őket, még van, aki meg belerokkan.

<i>Katonai (legyen akár már "félautomatásított") karabélyokat mondjuk én sem látnék szívesen önvédelmi fegyverként az embereknél. Azért annyira még nem rossz a helyzet, hogy ilyesmi itt indokolt legyen. Viszont a pisztolytartást, pláne mint otthonvédelmi fegyver, támogatom az arra alkalmasak esetén.
</i>

Én annyival inkább pártolnám a katonai karabélyok típusú fegyvert, hogy az a pisztollyal szemben kevésbé rejthető. Persze nem biztos, hogy a legideálisabb otthonvédelmi eszköz. Amúgy nyilván lehetne itt is kikötéseket létrehozni kaliber, torkolati energia stb. terén.
Nekem ilyen "házi használatra" egy pump-action sörétes jönne be, talán az a legideálisabb.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Hát én nem lennék ennyire liberális. A halálbüntetés nem azért kell, hogy visszatartson bárkit is, hanem hogy eltünjön örökre a földről az ilyen patkány és föleg ne kelljen etetni közpénzből évtizedeken át. A baj gyökere szerintem ott van, hogy mindenkit akinek dolga lenne a hatékony bűnüldözés bilincsben tart ez a beteges liberális megfelelni vágyás. A rendőr nem fog fellépni ha még magát se védheti meg minimum meghurcoltatás nélkül, az ügyészség statisztikai számokat figyel az alaposság helyet, a bírók meg olyanok amilyenek. Olyan világban ahol nem lehet nevén nevezni a dolgokat ne várjunk előre lépést, főleg ha ráadásul a megtámadott és védekező embernek kevesebb joga van mint a bűnözőnek és ha véletlenül nem hal bele a védekezésbe mehet bíróságra vagy börtönbe. Az utóbbi idők szolgáltak rá példával.
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
Engedtessék meg egy hozzászólás a fegyvertartás ügyében.
Az, hogy van-e fegyver a lakosság kezében, annak a kérdése, mennyire bízik a hatalom abban, hogy a lakosság nem akarja megváltoztatni a hatalmi viszonyokat. Ha a hatalom biztos abban, hogy a tájékoztatás révén kezében tartja a hatalmat, akkor lehet a népnek fegyvere. Ha már nem bízik a tájékoztatási monopóliumában, akkor kell az erőszak, aminek fontos tényezője, hogy csak az állam rendelkezzen fegyverekkel.
Az amerikai lövöldözések nagy része nem úgy történik, mint ahogy leírja a "nagymédia"
A leghíresebb iskolai lövöldözés helyszínén az FBI szerint nem volt gyilkosság abban az évben, előtte és utána. Ha a statisztikában nem volt gyilkosság, akkor hogy lehetett sok halottas iskolai lövöldözés?
A rendőrségi rádióforgalmazás több elkövetőről szól, a térfigyelő kamerákon három egymást fedező elkövető menekül az iskolából az erdő felé. A hivatalos verzióban egy elkövető van, aki öngyilkos.
A leghíresebb áldozat még kétszer halt meg a média szerint. Legutóbb a három évvel későbbi képe egy úgynevezett pakisztáni gyilkosságnál szerepelt, mint áldozat. Tehát, van visszatérés a túlvilágról.
A bostoni robbantásnál felvétel van arról, hogy Dzsohár Carnajev nem robbantó övben rohangál, ezért szarrá lövik, hanem egy kisgatyában adja meg magát és beültetik a rendőrségi kocsiba.
Amerikában is jelentős ellenzéke van ennek a központosításnak. Boston egy főpróba volt, ahol kipróbálták a 24 órás kijárási tilalmat, a szabad házkuattást és a telekommunikáció blokkolását. Arról nem is beszélve, hogy a sérültek mindegyikéről kiderült, korábbi háborus veteránok, a merénylet előtt évekkel elvesztették a lábukat.
Nézzetek szét!
Mondanám, hogy feltöltöm a videót, de a fiókot újra törölték.
Várni kell, míg újra feltöltik.
Amerikában folyamatosan törlik azokat a fiókokat, ahol nem a hivatalos álláspont fut.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 728
113
A Bv viszonyokról, elrettentésről:
szombathelyi ppp börtön, 2 ágyas, zuhanyzós, wc-s, padlófűtéses "cellák" a'la cart étkezéssel.
25000 Ft/nap/fő fenntartási ktg. 2010-es adat.

Összehasonlitásképpen egy munkanélküli ratkó gyerek 22800 Ft/hó kap éhenhalás ellen, ha közmunkáznia kell 8 órában, akkor 47000/hó-ra felugrik a pénze!
Szóval akkor ki van megbüntetve? ? kedves omae?
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
A fegyvertartásnak nagy hagyományai vannak az USA-ban. És, az utóbbi időben az ellenzésének is. És ez remek. Mivel egy országon belül mindkét irányzat megtalálható, kiválóan meg lehet figyelni a folyamatokat a statisztika által. Chocago a legfertőzöttebb a gyilkosságok számában. Az a város, ahol a legerősebb a fegyvertartás tiltása. Annyira fertőzött, hogy fél éve szalagcím volt, hogy nem tudom hány éve ez volt az első nap Chicagoban, hogy utcai lövöldözésben senki nem halt meg. Nem gyilkosság, utcai lövöldözés. Egy városban, ahol tilos a fegyvertartás. Nem beszélve arról, hogy 15 év alatt negyedére esett a lakosság száma, így a statisztika szerint már hamarabb be kellett volna következnie a csökkenésnek. Ugyanakkor, a statisztikák szerint, ahol a szabad a fegyvertartás, ott sokkal kisebb a bűnözés. Van olyan város, ahol nincs serif, de a helyi rendelet szerint, minden felnőtt férfinak kell lennie fegyverének, hogy megvédhesse a várost. Akinek nincs, különadót fizet.
A kisebbségek kezelése a politológiában Kennedy effektusként van címkézve.
Lásd; Jahwe ben Jahwe ügy.
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
Elhangzott egy érv; Magyarországon nincs hagyománya a fegyvertartásnak.
Ez nem igaz.
Magyarországon ezer éves hagyománya van a fegyvertartásnak.
A Dózsa felkelés után sem szünt meg a fegyvertartás általános engedélyezése.
Először, törvényben 1849-ben tiltották meg, Haynau idején. És ez azóta úgy is maradt. :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Elhangzott egy érv; Magyarországon nincs hagyománya a fegyvertartásnak.
Ez nem igaz.
Magyarországon ezer éves hagyománya van a fegyvertartásnak.
A Dózsa felkelés után sem szünt meg a fegyvertartás általános engedélyezése.
Először, törvényben 1849-ben tiltották meg, Haynau idején. És ez azóta úgy is maradt. :)

Csakhogy kötözködjek :) Dózsa után sem szabályozták, csak 1849-ben. Előtte nem rendelkezett arról jogszabály, hogy lehet vagy nem lehet fegyvert tartani az egyes magánszemélyeknek.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Wolfram

Kicsit szűkítenéd még a kört? Csak hogy konkrét dologról tudjunk beszélni ezzel a hatalom támogatja a bűnözést dologgal kapcsolatban.
Kiment megmutatta hogy ezt vele nem lehet megtenni, erre összeverték. Ha bezárkózott volna, felveszi a telefonjával az elkövetőket többre ment volna. Nem értem mitől ért el többet azzal hogy kiment közéjük.
Ezt az ők különbek mint a magyarok dolgot sosem sugalltam és már írtam hogy nem ismerem a cseh és szlovák törvényt, nem tudom milyen hatással van a közéletre. Én az USA fegyvertörvényeiből indolok ki. Amúgy ma is vannak vizsgálatok és meg kell felelned egy kritériumnak hogy fegyvert tarthass. Mert tarthatsz. Az hogy valaki nem kap engedélyt annál kevesebbet jelent minél több fegyver van forgalomba, mert annál könnyebb fegyverhez jutni.

gergo55

Nem tudom kik kerülnek ilyen helyre, de azért vannak ellenpéldák is bőven. Szerintem ha bekerülnél a márianosztrára azt kifejezetten kellemetlenül élnéd meg.

lgabo

A halálbüntetésben egyetértünk, de a rendőr nem tudom miért ne védhetné meg magát Magyarországon. Volt készenlétis ismerősöm csak azért eltörte egy csaj kezét mert ellenlát a bilincselésnek tehát én nem hiszem hogy olyan elveszett gyerekek lennének a rendőrök ha erőszakról van szó. Ha meg valamelyik neki mész biztos hogy véreset fogsz pisálni vagy két hétig.
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
<blockquote rel="hitetlen">Elhangzott egy érv; Magyarországon nincs hagyománya a fegyvertartásnak.
Ez nem igaz.
Magyarországon ezer éves hagyománya van a fegyvertartásnak.
A Dózsa felkelés után sem szünt meg a fegyvertartás általános engedélyezése.
Először, törvényben 1849-ben tiltották meg, Haynau idején. És ez azóta úgy is maradt. :)

Csakhogy kötözködjek :) Dózsa után sem szabályozták, csak 1849-ben. Előtte nem rendelkezett arról jogszabály, hogy lehet vagy nem lehet fegyvert tartani az egyes magánszemélyeknek.
</blockquote>
 

hitetlen

Member
2015. december 9.
37
0
6
Börtönök.
A szombathelyi és tiszalöki börtönöket PPP konstrukcióban építtette a Gyurcsány-Bajnai kormány. Az építtető a Wallis egyik leányvállalata volt, tehát Bajnai.
A szerződés 15 évre kötelezi az államot az intézmények bérlésére. A szerződés lejárta után az intézmények a Wallis kezében maradnak.
A bérleti díjból egy év alatt kijön az építés.
A plussz szolgáltatásokat, /karbantartás, főzés, mosoda/ a Wallis nyújtja, kicsit sem alábecsülve a szolgáltatási értékeket.
Azért van mindennel ellátva, mert így drágább, drágábban bérelhető és a karbantartás is drágábban számlázható.
Szóval, ez az üzlet, nem a bankrablás. :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Omae: <i>"Nem tudom kik kerülnek ilyen helyre, de azért vannak ellenpéldák is bőven. Szerintem ha bekerülnél a márianosztrára azt kifejezetten kellemetlenül élnéd meg."</i>

Mondjuk vannak olyanok, jellemzően nem azok, akik életükben elkövetnek valami hülyeséget, hanem inkább a visszaesők, akik nem élik meg túl nagy lelki törésként a bent töltött időt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Visszaesőkön is hagy nyomot. A nosztrára került egy ismerősöm csoportosan elkövetett leütéses rablásért és súlyos testi sértésért. Elég szétcsúszott alak volt előtte is, szipó, pénzbehajtás, stb... de odabent teljesen kifordult még a régi magából is. Agresszív lett meg valahogy más lett a nézése, kerülöm is azóta. Amikor kijönnek mindig zavarodottak de ahogy telik az idő annál kevésbé vágynak vissza. Persze vannak akik jobb körülményekben élnek bent mert olyan a kapcsolat rendszerük meg van pénzük, azok csak megvárják amíg letelik aztán folytatják mintha mi se lett volna.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 497
113
Nem azért követnek el bűncselekményt, mert félnek a büntetéstől, hanem egyrészt mert azzal a hajlammal születik, nincs meg bennük az a lélektani határ, amit mondjuk más nem tud, vagy csak nehezen tud meglépni. És aztán ezt sokszor a környezete sem tudja illetve akarja neveléssel megváltoztatni.

Az biztos, hogy vannak körök, akiknek nem nagy büntetés ha börtönben kell tölteni pár évet. Nem hiszem, hogy lelkileg megtörné őket, még van, aki meg belerokkan.

Egy kis adalék:
Ma már nyugdíjas pszichiáter sztorizta, hogy még a nyolcvanas években igazságügyi szakértői vizsgálatokat végzett.
Egy megbánást nem mutató anyagyilkost kellett vizsgálnia, akitől megkérdezte többek között, hogy követett e lopást, stb?
Mire az elkövető önérzetesen:
Kikérem magamnak, én nem vagyok bűnöző!

Az említett pszichiáter úgy fogalmazta meg, hogy - ahogy a példa is mutatta - a bűnelkövető nem tartja, nem látja bűncselekménynek azt, ami belefér az ő erkölcsi értékrendjébe.
A "bibi" az, amikor ez ütközik a közerkölccsel.
Nem a büntetőtörvénykönyvet említette!
Akkor az ország szinte minden polgára előbb-utóbb elítélt lenne...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Through the Eyes of a Paratrooper: Airborne Operation from C-130
https://www.youtube.com/watch?v=zd4TFz5jyCQ
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
US Marines In Simulated Battlefield - Infantry Immersion Trainer
https://www.youtube.com/watch?v=qYJfbn_gQfI
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
New US Ballistic Missile Defense System Tested Successfully (Aegis Ashore)
The Missile Defense Agency (MDA) and the Ballistic Missile Defense System (BMDS) Operational Test Agency, in conjunction with U.S. Pacific Command, U.S. European Command, and Joint Functional Component Command for Integrated Missile Defense, successfully conducted the first intercept flight test of a land-based Aegis Ballistic Missile Defense (BMD) weapon system and Standard Missile (SM)-3 Block IB Threat Upgrade guided missile, launched from the Aegis Ashore Missile Defense Test Complex at the Pacific Missile Range Facility (PMRF), Kauai, Hawaii.
https://www.youtube.com/watch?v=StZpW4YH7qw