Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
???Nagyon úgy érzem, hogy ezek a gépek el lesznek adva(sok közülük), mint anno az F-15-ösök.
Ez általános kijelentésként marhaság. A francia atomerőmű építési hullám idején a francia államadósság kb. 20% volt, most olyan 80%. 2000 táján meg 60% tája volt. Némi cukkolással mondhatnám, hogy bármilyen adatra lehet exponenciális görbét illeszteni, csak szélsőséges kitevőt szorzót kapsz az egyenletben... Szeritnem picit gyúrj még matekra.Aki már valaha is ránézett az országok adósságának grafikonjaira az láthatja, hogy azok nem lineárisan nőnek, hanem exponenciálisan.
Belföldön civilek megfigyelésére nem hiszem, hogy Reapereket használnának, hanem a piacon kapható kisebb, butább, olcsóbb drónok százainak egyikét.Mackensen said
"...nem az olcsó magyar drónt, hanem az ugyanannyit tudó 30x drágább amerikaiból vesznek..."
Hát ez fantasztikus volt. Most is csapkodom az asztalt a röhögéstől. Mégis, hány ország van ezen a bolygón amely MQ-9 Reaper kategóriájú gépet tud készíteni? A másik kérdés, hogy hány ország van ezen a bolgyón amelynek olyan pöpec távközlési műhold hálózata van amelyen keresztűl a világ bármely pontjáról irányítani tudod őket, úgy, hogy még a szövetségeseiknek is képesek sávot biztosítani?
Figyelsz te rám...? Akkor csak neked idézek a műből, ha már lusta vagy megkeresni.F-15 meg azért ne bagatellizáljuk el, mert jelentős mennyiséget kapott IAF és remek darabokat is, nem csak roncsokat.
Ezek neked hol remek állapotúak? Gyak. az éppen esedékes mélyebb beavatkozás előtt szórták ki őket, hogy ne kelljen költeni rájuk többet. A hidegháború vége miatt sanszosan egyenes úton repültek volna az AMARC-ba az aktív állományból. Tovább...A Sivatagi Vihar után 1992-ben az általános leszerelési hangulat légkörében az USA igen nyomott áron felajánlotta 25 darab MSIP modernizáción át nem esett ’A/B’ változat eladását, ezek főleg az ANG állományában repültek.
Most erre azt mondom, hogy cáfolj meg, ha tudsz. Hidd el, én próbáltam megkeresni a gépeket. Most akkor kérdezzem meg izraeli cimbijeimet a BMS4 fórumon? [fejvakarás]A gépek szériaszámai alapján úgy tűnik, hogy ebből csak 23 darabot vettek meg, 5 darab ’B’ és 18 darab ’A’ változatot. Ez volt a Peace Fox V, bár egyes források a Peace Fox V/VI már a csapásmérő F-15I változatok szállításához van kötve.<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/amerikai-egyesult-allamok/page-2/#_ftn1">[1]</a> Az, hogy a gépek mire lettek használva szintén ellentmondásos. Slomo Aloni szerint hat darab F-15B – a rendelkezésre álló lista alapján nem is kaptak ennyit – megkapta a megfelelő módosításokat, hogy nagy hatótávolságú csapásmérőként lehessen használni őket. A Sivatagi Vihar idején döbbentek rá, hogy ennek a képességnek növelése szükséges, így tudták a leggyorsabban biztosítani, a valódi csapásmérő Sas változat – F-15E, ami végül az hazai ipar bedolgozása miatt F-15I típusjelzést kapott – beszerzése előtt. Más források szerint annak ellenére, hogy amerikai állítás szerint „jó állapotban” kerültek átadásra, a gépeket gyakorlatilag szinte azonnal szétbontották és egy kivételével pótalkatrészként használták fel. Ez utóbbi tűnik valószínűnek, mert nem sikerült fotót találnom izraeli színekben egyetlen átadott gépről sem.