[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
"Az Egyesült Államok Szárazföldi Hadserege (U.S. Army), új, alapvetően légvédelmi célú, saját erőből kivitelezett fegyverrendszer fejlesztését végzi – s teszi mindezt azért, mert arra a következtetésre jutott, hogy <b>a várható költségek mintegy harmadára rúgnak </b>csupán annak, mintha egy külső védelmi beszállítótól rendelné meg ugyanezt a képességet."
http://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-lo/sajat-erobol-fejleszt-az-amerikai-szarazfoldi-hadsereg

A végén még kiderül, hogy az USA csillagászati katonai költségvetésének egy jelentős része valamelyik off-shore paradicsomban landol néhány magánszámlán idestova pár évtizede. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 869
113
Sajnos Sanders nem tudta lenyomni a Clintonnét:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160427-donald-trump-elovalasztas-usa-amerika-republikanusok-demokratak.html
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="boki">Lockheed Martin - High Energy Laser Weapon Systems For Air, Land & Sea
https://www.youtube.com/watch?v=bz85WpSB6JM
Nahát, mégis csak lesz lézerfegyver is a harci gépeken? Hihetetlen.</blockquote>

Már most is van némelyik katonai gépen. DIRCM-nek hívják. :p Bocs, ez nem hagyhattam ki.
De ha komolyan gondoljuk, akkor lézerből úgy 100 kW-os kéne, hogy már valódi (mondjuk a gépágyút, SRAAM-eket ténylegesen helyettesíteni képes) fegyvernek is lehessen nevezni. A Lockheed az ATHENA-vel jelenleg 60 kW-nál tart (később elvileg 120 kW-os is lesz). De ezt nem nagyon lehetne belepasszírozni egy vadászgépbe... A csupán 10 kW-os ADAM is ekkora még:

http://www.lockheedmartin.com/us/products/ADAM.html
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Az Egyesült Államok Szárazföldi Hadserege (U.S. Army), új, alapvetően légvédelmi célú, saját erőből kivitelezett fegyverrendszer fejlesztését végzi – s teszi mindezt azért, mert arra a következtetésre jutott, hogy <b>a várható költségek mintegy harmadára rúgnak </b>csupán annak, mintha egy külső védelmi beszállítótól rendelné meg ugyanezt a képességet."
http://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-lo/sajat-erobol-fejleszt-az-amerikai-szarazfoldi-hadsereg

A végén még kiderül, hogy az USA csillagászati katonai költségvetésének egy jelentős része valamelyik off-shore paradicsomban landol néhány magánszámlán idestova pár évtizede. :D

+1 :)
Én egyszer gondolkoztam azon, hogy ugyebár azt mondják itt sokan, hogy a magyar hadsereg iszonyú pazarlóan költi el a ráfordított kb. 1 milliárd dollárt. Na de akkor mit lehet mondani az USA 600 milliárdos kiadására?
Kicsit hülye összehasonlítás, de Magyarország 1 milliárd dollárból fenntart 25000 katonát, 14 gripent, kb. 70 T-72-t stb. Akkor arányosítva 600 milliárdból 15 millió katonát, 8400 gripent, 42000 T-72-t és 600 KMZ-t tartana fennt. Ez azért már alázná az USA seregét. :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az Egyesült Államokban folyó sikkasztás és lopás akkora léptékű, hogy fel sem fogjuk.
Senkinek sem tűnik fel, hogy csak amennyit az elmúlt másfél évtized alatt elköltöttek a hadseregükre, ahhoz messze nem itt kellene járniuk. Ezeknek a pénzeknek a fele nem oda megy, mint amire leírják a büdzséből. :D

3x-os áron szerzik be az eszközöket, egy csomó felesleges katonai támaszpontot tartanak fent, de közben a Humvee vagy elakad a spanyol tengerparton vagy egy cukaharával ér földet Németországban, mindeközben pedig a légierejük egy része a földön pihen pár éve.
Az orosz hadászati nukleáris rendszerek meg egy laza másfél, de inkább két évtizeddel fiatalabbak, mint a jelenlegi amerikai rendszer.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="Montezuma">"Az Egyesült Államok Szárazföldi Hadserege (U.S. Army), új, alapvetően légvédelmi célú, saját erőből kivitelezett fegyverrendszer fejlesztését végzi – s teszi mindezt azért, mert arra a következtetésre jutott, hogy <b>a várható költségek mintegy harmadára rúgnak </b>csupán annak, mintha egy külső védelmi beszállítótól rendelné meg ugyanezt a képességet."
http://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-lo/sajat-erobol-fejleszt-az-amerikai-szarazfoldi-hadsereg

A végén még kiderül, hogy az USA csillagászati katonai költségvetésének egy jelentős része valamelyik off-shore paradicsomban landol néhány magánszámlán idestova pár évtizede. :D

+1 :)
Én egyszer gondolkoztam azon, hogy ugyebár azt mondják itt sokan, hogy a magyar hadsereg iszonyú pazarlóan költi el a ráfordított kb. 1 milliárd dollárt. Na de akkor mit lehet mondani az USA 600 milliárdos kiadására?
Kicsit hülye összehasonlítás, de Magyarország 1 milliárd dollárból fenntart 25000 katonát, 14 gripent, kb. 70 T-72-t stb. Akkor arányosítva 600 milliárdból 15 millió katonát, 8400 gripent, 42000 T-72-t és 600 KMZ-t tartana fennt. Ez azért már alázná az USA seregét. :)</blockquote>

Azért ha visszatérünk a földre, ebben benne van az USA-nál egy olyan haditengerészet, atom-űr erők fenntartása is, amivel nagyjából nem számolsz, és nem olcsó az sem:p. Szerintem a sikkasztás/korrupció a haditechnikákkal kapcsolatban nem USA, Orosz, vagy akár Magyar etc. jellemző, hanem általános, teljesen.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
600 milliárdból juthat arra is. Nálunk az 1 milliárdból meg víztisztító és hímzőkör is van. :)
De ott van egy jobb példa. Oroszország, aki ugyebár a világ egyik legkorruptabb országa, legalábbis a nyugati sajtó szerint.
Náluk már van atomerő, egyesek szerint még az USA-nál is jobb. Mint láttuk, háborút ők is tudnak vívni.
Mindezt évi 60 milliárdból megoldják. Ok, az USA hadserege erősebb az orosznál, de azt nehezen hiszem el, hogy az USA hadereje 10 orosz haderőt le tudna győzni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szóval azt akarom mondani, hogy én látok igazságot abban, amit Monte mond, hogy az USA védelmi költségvetése csak azért akkora amekkora, mert egyesek (sokan) nagyon jól megélnek belőle és a képességei nem egyenesen arányosak a rá fordított százmilliárdokkal.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
600 milliárdból juthat arra is. Nálunk az 1 milliárdból meg víztisztító és hímzőkör is van. :)
De ott van egy jobb példa. Oroszország, aki ugyebár a világ egyik legkorruptabb országa, legalábbis a nyugati sajtó szerint.
Náluk már van atomerő, egyesek szerint még az USA-nál is jobb. Mint láttuk, háborút ők is tudnak vívni.
Mindezt évi 60 milliárdból megoldják. Ok, az USA hadserege erősebb az orosznál, de azt nehezen hiszem el, hogy az USA hadereje 10 orosz haderőt le tudna győzni.
Lónak a faszát oldják meg évi 60 milliárdból :p. Nem akarok vulgáris lenni, de ez kicsúszott :D. Ők sem, és Kína sem annyit költ, amennyi a hivatalos adat, valójában, ebben én szinte biztos vagyok. Bizonyítani természetesen nem tudom, de hogy őszinte legyek, meg sem merném próbálni, ez csak egy megérzés a részemről :p!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">600 milliárdból juthat arra is. Nálunk az 1 milliárdból meg víztisztító és hímzőkör is van. :)
De ott van egy jobb példa. Oroszország, aki ugyebár a világ egyik legkorruptabb országa, legalábbis a nyugati sajtó szerint.
Náluk már van atomerő, egyesek szerint még az USA-nál is jobb. Mint láttuk, háborút ők is tudnak vívni.
Mindezt évi 60 milliárdból megoldják. Ok, az USA hadserege erősebb az orosznál, de azt nehezen hiszem el, hogy az USA hadereje 10 orosz haderőt le tudna győzni.
Lónak a faszát oldják meg évi 60 milliárdból :p. Nem akarok vulgáris lenni, de ez kicsúszott :D. Ők sem, és Kína sem annyit költ, amennyi a hivatalos adat, valójában, ebben én szinte biztos vagyok. Bizonyítani természetesen nem tudom, de hogy őszinte legyek, meg sem merném próbálni, ez csak egy megérzés a részemről :p!
</blockquote>

Akkor megint eljutunk oda, hogy ha az orosz adatoknak nem hiszel, ami valójában az International Institute for Strategic Studies (egy angol intézet) becslései, akkor az amerikai adatoknak hiszel? Mert ugyebár ha az oroszok az 1800 milliárd dolláros éves GDP-jükben el tudják bujtatni az ennél is jóval nagyobb védelmi költségvetésüket, akkor az USA is el tudja a 10x nagyobb GDP-jében. Ne felejtsük, hogy az oroszok is kb. a GDP 4%-át költi a hadseregre (mint az USA), szóval még így is jelentős arány.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként a teljes orosz állam költségvetése 360 milliárd dollár környékén van, szóval ebben az összegben kellene elbujtatni még a 60 milliárdon felül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Mindenki trükközik mindennel. Vannak a hivatalos adatok, meg esélyesen van a valóság. Az USA fix hogy többet költ, természetesen. Kína is. Ettől függetlenül, mennyire valósak pl. az országos hivatalos GDP-értékei? Minden cég ott sumákol, ahol tud, minden kormány ott sumákol, ahol szintén csak tud. Most volt a Panamai balhé, s gyanúsan ez is csak a jéghegy csúcsa a jelenségnek. Konkrét államfők érintettek a dologban, és csúcsvállalatok. Én lehet hogy paranoiás vagyok, de pénzben, fegyverkezésben, azt sem hiszem el senkinek, amit kérdez...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szóval azt akarom mondani, hogy én látok igazságot abban, amit Monte mond, hogy az USA védelmi költségvetése csak azért akkora amekkora, mert egyesek (sokan) nagyon jól megélnek belőle és a képességei nem egyenesen arányosak a rá fordított százmilliárdokkal.
Pontosan erről van szó.

Zsoltinak is igaza van, az oroszok és Kína is minimum kétszer annyit költ katonai célokra, mint amennyit bevallanak. Az amerikai katonai költségek egy jelentős része Afganisztántól Irakon át Ukrajna 5 milliárdjáig szépen vitték a pénz és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a Pentagon folyamatosan vétózza az amerikai számvevőszék vizsgálatát, mert akad némi elszámolási hiány.
A világon az USA 800 külföldi katonai támaszpontot tart fent valamint egy globális lehallgató rendszert.
Az USA katonai ereje szét van szórva Európától a Közel-Keleten át Ázsiáig, ugyanakkor ha a regionális erőviszonyokat nézzük, az utána következő katonai nagyhatalmak fajlagosan sokkal erősebbek adott térségben.

A hivatalos amerikai katonai büdzsé illetve a "mögé rakott" haderő mérete aránytalanná válik, ha az orosz vagy a kínai haderőkkel vetem össze. Miközben az USA másodvonalbeli hatalmacskákkal (Irak, Szerbia, Afganisztán, stb.) háborúzik, a csatákat nyer, a háborúkat meg közben elveszíti. De néhány lobbi példátlan gazdagságra tett szert ennek a leple alatt, azaz szépen lehúzták az Egyesült Államokat saját zsebre.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mindenki trükközik mindennel. Vannak a hivatalos adatok, meg esélyesen van a valóság. Az USA fix hogy többet költ, természetesen. Kína is. Ettől függetlenül, mennyire valósak pl. az országos hivatalos GDP-értékei? Minden cég ott sumákol, ahol tud, minden kormány ott sumákol, ahol szintén csak tud. Most volt a Panamai balhé, s gyanúsan ez is csak a jéghegy csúcsa a jelenségnek. Konkrét államfők érintettek a dologban, és csúcsvállalatok. Én lehet hogy paranoiás vagyok, de pénzben, fegyverkezésben, azt sem hiszem el senkinek, amit kérdez...

Zsolti, minden harag nélkül, most én is azt kell mondjam, amit Molni mondott: ha semmilyen hivatalos adatnak nem hiszel, akkor nincs min beszélgetni. :)
Ha te feltételezed, hogy vannak trükközések, akkor én meg feltételezem, hogy mindehol vannak, így viszont arányaiban jók a hivatalos adatok is. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként ha jól tudom, ezek az adatok nem is teljesen a hivatalos adatok, mert a kínai 210 milliárdos adat különféle szervezetek becslései. A hivatalos kínai adat ennél jóval kisebb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Mindenki trükközik mindennel. Vannak a hivatalos adatok, meg esélyesen van a valóság. Az USA fix hogy többet költ, természetesen. Kína is. Ettől függetlenül, mennyire valósak pl. az országos hivatalos GDP-értékei? Minden cég ott sumákol, ahol tud, minden kormány ott sumákol, ahol szintén csak tud. Most volt a Panamai balhé, s gyanúsan ez is csak a jéghegy csúcsa a jelenségnek. Konkrét államfők érintettek a dologban, és csúcsvállalatok. Én lehet hogy paranoiás vagyok, de pénzben, fegyverkezésben, azt sem hiszem el senkinek, amit kérdez...

Zsolti, minden harag nélkül, most én is azt kell mondjam, amit Molni mondott: ha semmilyen hivatalos adatnak nem hiszel, akkor nincs min beszélgetni. :)
Ha te feltételezed, hogy vannak trükközések, akkor én meg feltételezem, hogy mindehol vannak, így viszont arányaiban jók a hivatalos adatok is. :)</blockquote>

Minden harag nélkül, szintén, feltételezem hogy vannak trükközések, mindenhol, sőt, ahogy írtam, szerintem korrupció, és visszaélés is akad, MINDENHOL, s arányaiban SZERINTEM is jók a hivatalos adatok. Ahogy le is írtam, hogy mivel nagyobb gazdaság az USA, és Kína is, én is biztos vagyok benne, hogy többet költenek, mint az Oroszok. Amit vitattam, sőt, vitatok most is, hogy tényleg a frankó van benne pl. egy CIA World Factbook-ban, ennyi, és semmi több... Marha mód meg lennék lepve, ha kiderülne, hogy csak milliárdra pontosak az adatok, hogy mennyit költ pl. Oroszország, vagy Kína, éves szinten a fegyveres erejére. Ennyit akartam közölni, semmi többet:p.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mindenki trükközik mindennel. Vannak a hivatalos adatok, meg esélyesen van a valóság. Az USA fix hogy többet költ, természetesen. Kína is. Ettől függetlenül, mennyire valósak pl. az országos hivatalos GDP-értékei? Minden cég ott sumákol, ahol tud, minden kormány ott sumákol, ahol szintén csak tud. Most volt a Panamai balhé, s gyanúsan ez is csak a jéghegy csúcsa a jelenségnek. Konkrét államfők érintettek a dologban, és csúcsvállalatok. Én lehet hogy paranoiás vagyok, de pénzben, fegyverkezésben, azt sem hiszem el senkinek, amit kérdez...

Az USA nem hinném, hogy többet költ a bevallottnál. Max azzal trükközhetnek, hogy pl. a DoE az atomfegyvereken kívül is szponzorál még fegyver és más katonai fejlesztéseket, azt meg nem tudom, hogy ezek is a hivatalos védelmi költségvetésből mennek-e. Lehet, hogy ezek is, nem néztem utána.

A 600 milliárdban meg lehet akár jócskán lenyúlás, de azért mellette sok "black project" is fut, ezek is összesen többtízmilliárdos tétel lehet évente és ezek részleteihez nyilván csak nagyon kevés ember férhet hozzá, tehát fekete lyukakként jelennek meg a költségvetésben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Egyébként ha jól tudom, ezek az adatok nem is teljesen a hivatalos adatok, mert a kínai 210 milliárdos adat különféle szervezetek becslései. A hivatalos kínai adat ennél jóval kisebb.
Szerintem ha a kínaiakat kérdezné meg valaki, elmondanák, teljesen ájtatos szemekkel, hogy ők igazából csak és kizárólag önvédelmi fegyverek fejlesztésére, és bérjellegű kiadásra költenek, alig valamicskét... Na meg néha be kell vetni virágokkal is az új szigeteket, amiket állandóan találnak, az sem két yüan:p. Wolfram, nyilván igen, futnak nem hivatalos projectek mindenhol, arra is kell a pénz, általában ezek nem is olcsók. Az USA annyira nagy összeget költ bevallottan, hogy arányaiban én is azt gondolom, hogy talán az övék áll a legközelebb a valósághoz. A bevallott Kínai összeg meg a legnagyobb vicc, egy akkora ország, ekkora gazdasággal a háta mögött, a 2 milliós hadsereggel, ami 30 év alatt lefaragott 25 év hátrányt szinte mindenben technológiát tekintve, és közben mennyiség is van, gyanúsan nem annyit költ, amennyit bevall, úgy hogy fossa ki kb. a "kínai AEGIS" Type 52C/D-ket, jól halad a J-20/31 el, űrprogramokkal, rakétákkal, és készül a saját hordozó csoport is lassan...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump külpolitikai stratégiáját ismertette New Yorkban
https://www.youtube.com/watch?v=wkTfIq0cjcw