[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hillary Clintonnal egy baja van az oroszoknak és a többi dögevőnek, hogy ugyanolyan mint az elődei. Befele simogat, kifele üt. De ugyan miért kellene felborítani az Egyesült Államok hegemóniáját, miért kellene szembeköpni több évtized vért és verejtéket plusz billió dollárokat nem kímélő áldozatos munkáját amivel a pokol mélyére küldték a szovjet-orosz rendszert és a csatlósaikat? Az irány jó, nemhiába nem kalasnyikovval bomlasztják az USA-t hanem fogás híján alternatív médiával keresik a gyenge pontokat.
Trump ugyanakkor befele üt, kb. mindenkit, a redneckeket kivéve, kifele meg simogatja azokat akik alig várják hogy ráomoljon a Fehér ház.
Ezzel nekem annyi bajom van csak, hogy nem veszed észre, az USA hegemóniája már felborult, nem kell azt felborítani sem Trumpnak, sem Sandersnek. Az áldozatos munkáról, ami vért-verítéket és dollár billiárdokat követelt, nekem az elmúlt 30 évből nem a SZU bomlasztása jut eszembe, hanem Irak 2x, Líbia, Afganisztán, Szíria, és ilyenből nem csak nekem, de úgy tűnik, a világ nagy részének elege van. Végezetül valóban nem kalasnyikovval bomlasztják az USA-t a keleti irányból, hanem ugyan azzal a fegyverrel, amit nyugatról tanultak el, és bár még mindig nem használják olyan ügyesen, mint a nagy vízen túl, de valóban szépen fejlődnek ők is.

Nem tudom hogy melyik jelölt lesz jobb elnök a világnak, mert őszintén szólva, mindkét esélyes elég kérdéses számomra, de jelenleg nekem az a legfontosabb, hogy NE akarjon megvívni egy akár csak korlátozott taktikainak is elképzelt atomháborút közép kelet Európában.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Hillary Clintonnal egy baja van az oroszoknak és a többi dögevőnek, hogy ugyanolyan mint az elődei. Befele simogat, kifele üt. De ugyan miért kellene felborítani az Egyesült Államok hegemóniáját, miért kellene szembeköpni több évtized vért és verejtéket plusz billió dollárokat nem kímélő áldozatos munkáját amivel a pokol mélyére küldték a szovjet-orosz rendszert és a csatlósaikat? Az irány jó, nemhiába nem kalasnyikovval bomlasztják az USA-t hanem fogás híján alternatív médiával keresik a gyenge pontokat.
Trump ugyanakkor befele üt, kb. mindenkit, a redneckeket kivéve, kifele meg simogatja azokat akik alig várják hogy ráomoljon a Fehér ház.

Mit szedtél be reggelre ???

Kell a fenének az usa hegemóia. Háborúkat, halált, kínt, szenvedést okoztak csak a világnak. Régóta nem volt a teruletukon háború így sokat gondolnak és képzelnek magukról. Ha lett volna háború a teruletukon és kb 50 millió áldozat akkor másképp állnának a dolgokhoz.

Beloled jó usa rabszolga lenne.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nem tudom hogy melyik jelölt lesz jobb elnök a világnak, mert őszintén szólva, mindkét esélyes elég kérdéses számomra, de jelenleg nekem az a legfontosabb, hogy NE akarjon megvívni egy akár csak korlátozott taktikainak is elképzelt atomháborút közép kelet Európában.

Ha nagyon fúj a keleti szél, csak még szorosabbra húzzák a nagykabátot a közép európaiak, ahogy mi is. Ez természetes védekezési reakció, nem látom a nagy tüntetéseket Lengyelországban vagy Romániában a rakétavédelmi rendszer miatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ez igaz, náluk a többség nem tiltakozik. Ettől még nekem az a véleményem, hogy nem feltétlen járunk jól vele, mi európaiak, vagy szűkítve akár csak magyarok, mert ezzel mást nem érünk el, mint azt hogy ide fogják húzni az orosz nuki csapásmérő erők egy jó részét, s nem az új világ kontinensére. Ebben bokinak adok igazat, egyértelműen másképp állnának szerintem is a háborúhoz az amerikai polgárok, ha nekik is fájt volna a II. VH, Korea, Vietnam, a közel kelet háborúi, úgy a saját bőrükön, ahogy a többi résztvevő országnak fájt. Magam részéről nem szeretném látni az Ő szenvedésüket sem, ez természetes, de az NAGYON nem tetszik, hogy a mi pöcsünkkel akarják már megint elverni a csalánt. Félreértés ne legyen, számomra egyértelmű, hogy már megint Európa felől szeretne valakit megregulázni az USA, és ha ez odáig fajul, hogy háború lesz belőle, a hadszínterek pontosan itt képzelik el, ami engem megrémiszt.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="panoz">Hillary Clintonnal egy baja van az oroszoknak és a többi dögevőnek, hogy ugyanolyan mint az elődei. Befele simogat, kifele üt. De ugyan miért kellene felborítani az Egyesült Államok hegemóniáját, miért kellene szembeköpni több évtized vért és verejtéket plusz billió dollárokat nem kímélő áldozatos munkáját amivel a pokol mélyére küldték a szovjet-orosz rendszert és a csatlósaikat? Az irány jó, nemhiába nem kalasnyikovval bomlasztják az USA-t hanem fogás híján alternatív médiával keresik a gyenge pontokat.
Trump ugyanakkor befele üt, kb. mindenkit, a redneckeket kivéve, kifele meg simogatja azokat akik alig várják hogy ráomoljon a Fehér ház.

Mit szedtél be reggelre ???

Kell a fenének az usa hegemóia. Háborúkat, halált, kínt, szenvedést okoztak csak a világnak. Régóta nem volt a teruletukon háború így sokat gondolnak és képzelnek magukról. Ha lett volna háború a teruletukon és kb 50 millió áldozat akkor másképp állnának a dolgokhoz.

Beloled jó usa rabszolga lenne.</blockquote>

Tudod itt Közép Európából ahonnan én származom az amerikai hegemónia kezdetét felszabadulásként éltük meg, és pozitívan gondolunk vissza rá.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="panoz">Hillary Clintonnal egy baja van az oroszoknak és a többi dögevőnek, hogy ugyanolyan mint az elődei. Befele simogat, kifele üt. De ugyan miért kellene felborítani az Egyesült Államok hegemóniáját, miért kellene szembeköpni több évtized vért és verejtéket plusz billió dollárokat nem kímélő áldozatos munkáját amivel a pokol mélyére küldték a szovjet-orosz rendszert és a csatlósaikat? Az irány jó, nemhiába nem kalasnyikovval bomlasztják az USA-t hanem fogás híján alternatív médiával keresik a gyenge pontokat.
Trump ugyanakkor befele üt, kb. mindenkit, a redneckeket kivéve, kifele meg simogatja azokat akik alig várják hogy ráomoljon a Fehér ház.

Mit szedtél be reggelre ???

Kell a fenének az usa hegemóia. Háborúkat, halált, kínt, szenvedést okoztak csak a világnak. Régóta nem volt a teruletukon háború így sokat gondolnak és képzelnek magukról. Ha lett volna háború a teruletukon és kb 50 millió áldozat akkor másképp állnának a dolgokhoz.

Beloled jó usa rabszolga lenne.</blockquote>

Tudod itt Közép Európából ahonnan én származom az amerikai hegemónia kezdetét felszabadulásként éltük meg, és pozitívan gondolunk vissza rá.</blockquote>

Én akkor sem az amerikai hegemónia kezdetét ünnepeltem, hanem azt, hogy visszanyertük a szabadságunkat. Ehhez szeretnék ragaszkodni, a továbbiakban is, mindegy hogy keletről, vagy nyugatról szeretnének HEGEMÓN helyzetbe kerülni/maradni, azt én nem fogom támogatni. Főleg nem úgy, hogy jó eséllyel az én népem döglik bele abba, hogy egy erős ország hegemóniája megmaradhasson/valaki azzá váljon. A lengyelek - románok pont azt kapják meg szépen lassan, finomabb köntösbe csomagolva, és kihasználva a vakságukat egyébként most nyugatról, amit 70 éve megkaptak keletről... Nekem nagyon nem tetszik pl. az a diplomáciai üzenet, amikor egy nyugati stratforos azt mondja, hogy viselkedjünk szépen demokratikusan legalább LÁTSZATRA, csináljuk amit mondanak, és LEGFŐKÉPPEN támogassuk őket katonailag, bármi van, no meg vegyünk F-16ost, adjunk nekik bázis, és nem lesz baj... Érted hogy mi a bajom Panoz?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
https://www.youtube.com/watch?v=P9rKzyqW5CE

https://www.youtube.com/watch?v=SpuFr97H0R4


A Kanadában tomboló erdőtűz szombaton a korábbi előrejelzéseknek megfelelően tovább terjedt.
A forró és száraz szél a nyugat-kanadai Alberta olajkitermelő régiója felé fújta a lángokat. Fort Mc Murray város nyugati és délnyugati kerületei teljesen leégtek. A település egész lakosságát, 88 ezer embert evakuáltak a hatóságok.
https://www.youtube.com/watch?v=rnpx3HOAS1k
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ezen mindig csodálkozom hogy egy ekkora ország tehetetlenül néz végig ilyen pusztítást
Az erdő tüzet nem csak vízzel lehet megállítani, védő sáv és szembe indított tűz is lehet megoldás, pénz paripa fegyver lenne hozzá
Ezek szerint szándék vagy ész nincs hozzá
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Én akkor sem az amerikai hegemónia kezdetét ünnepeltem, hanem azt, hogy visszanyertük a szabadságunkat. Ehhez szeretnék ragaszkodni, a továbbiakban is, mindegy hogy keletről, vagy nyugatról szeretnének HEGEMÓN helyzetbe kerülni/maradni, azt én nem fogom támogatni. Főleg nem úgy, hogy jó eséllyel az én népem döglik bele abba, hogy egy erős ország hegemóniája megmaradhasson/valaki azzá váljon. A lengyelek - románok pont azt kapják meg szépen lassan, finomabb köntösbe csomagolva, és kihasználva a vakságukat egyébként most nyugatról, amit 70 éve megkaptak keletről... Nekem nagyon nem tetszik pl. az a diplomáciai üzenet, amikor egy nyugati stratforos azt mondja, hogy viselkedjünk szépen demokratikusan legalább LÁTSZATRA, csináljuk amit mondanak, és LEGFŐKÉPPEN támogassuk őket katonailag, bármi van, no meg vegyünk F-16ost, adjunk nekik bázis, és nem lesz baj... Érted hogy mi a bajom Panoz?

20 éve ott kapartuk a NATO ajtaját hogy belülre kerüljünk, mert szükségünk volt a védelemre.
Szóval fogadunk testőröket, de megtiltjuk hogy az udvaron strázsáljanak hanem egy másik városból rohanjanak ide ha valaki átmászik a kerítésen?

Már nem adatik meg az a luxus az USA-nak mint az első hidegháborúban hogy harmadik világbeli országból közelítse meg az ellenséget. Iránnal is hogy felfürödtek, egyik nap még komoly támaszpont volt a SZU ellen, másnap meg le kellett lécelniük onnan mert az iszlamisták előretörtek.
Logikus lépés hogy a stabil szövetségi rendszerére támaszkodva és abból az irányból mutat ellenállást és hárítja el az agressziót és nem délről ahol forgandó hogy ki kivel van épp.

A MiG-29 vs F-16 vs Gripen esete olyan mint a székely fia a viccben, amikor bicska helyett órát vesz. Ha tényleg jönnek keletről akkor ott álltunk volna letolt gatyával a MiG-29-eseinkkel, mert technikai support mint olyan nem létezett volna.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ezen mindig csodálkozom hogy egy ekkora ország tehetetlenül néz végig ilyen pusztítást
Az erdő tüzet nem csak vízzel lehet megállítani, védő sáv és szembe indított tűz is lehet megoldás, pénz paripa fegyver lenne hozzá
Ezek szerint szándék vagy ész nincs hozzá


Itt oltani már sajna felesleges. Eleve egy igen erős és meleg szél fúj most épp arrafelé, csak ez nem megszokott Kanadában. És mivel több tűzvihar alakult ki, oltani épp lehetne, csak kb. öngyilkosság és felesleges erőforrás és időpocsékolás lenne. A riportban is említik, hogy kettő "tűzvihar" tart egymás felé, szerintem arra játszanak most, hogy kioltják egymást, amikor találkoznak a tűzviharok. És az a száraz északi zömében gyantás fenyőerdő bizony szintúgy olyan jól ég, mint Ausztráliában a eukaliptusz erdők...! :(
Jelenleg kb. 156.000 hektárnyi terület égett le, tegnap ilyenkor még 101.000 hektár volt. Szerintem a 200.000 hektárnyi tűzkár meglesz náluk.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trump mégis inkább növelné a gazdagok jövedelemadóját
https://www.youtube.com/watch?v=wN_dzAWtIIY

Lassult az erdőtüzek terjedése Kanadában
https://www.youtube.com/watch?v=mWlJ-g02000
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trump nem érti, hogy lehet kijönni kétezer forintos órabérből

A republikánusok várható elnökjelöltje, Donald Trump megosztja a pártelitet, miközben az egyes szövetségi államok pártvezetői már szinte egységesen felsorakoztak mellette.
"Nem tudom, hogy az emberek hogyan jönnek ki a hét dollár huszonöt centes órabérből. Szeretném, ha emelkednének a minimálbérek, de ezt inkább az egyes szövetségi államok döntésére bízom" - mondta Trump. Adóelképzeléseiről pedig kifejtette, hogy bár még meg kell vitatni, de az adórendszer egyszerűsítése mellett mindenképpen csökkentené a középosztály adóit és emelné a leggazdagabbakét.
http://www.atv.hu/kulfold/20160509-trump-nem-erti-hogy-lehet-kijonni-ketezer-forintos-oraberbol
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Panoz:
Hány éves vagy? Annyira de annyira naív vagy, mintha még sosem olvastál volna töri könyvet. Én is fiatal vagyok, de azért olvastam és tudok annyit, hogy ne rajongjak egy nagyhatalomért sem, mert egyik sem jobb, mint a másik. Gondolom az oroszokat azért utálod, mert a SZU jogutódja. A SZU-t meg utálod a második világháborúban elkövetett tettek miatt.
Én ehhez csak 2 dolgot fűznék hozzá:
1. A SZU-t sajnos Magyarország önszántából támadta meg és azelőtt, hogy az oroszok idejöttek 1944-ben terrorizálni a lakosságot, mi is 4 évig terrorizáltuk őket.
2. Ugyebár Magyarország egyetlen egy amerikai civilt nem terrorizált, sőt, még amerikai katonát sem ölt meg (csak, miután iderepültek), ők mégis bombákkal terrorizálták a magyar civil lakosságot. Vajon mit műveltek volna velünk az után, ha mondjuk New Yorkot foglalja el 4 évig a magyar hadsereg és ugyanazt elkövetjük ellenük, mint az oroszok ellen?
Félreértés ne essék, én egyáltalán nem vagyok az oroszok pártján, de sajnos el kell ismerni, hogy a 2 magyar hadseregnek semmi keresnivalója nem volt a Don-kanyarban, sőt, hadat sem kellett volna üzenni a SZU-nak. Ami bosszantó, hogy 1941-ben még a németek sem kérték, hogy segítsünk be nekik. Amikor kérték, akkor meg már nemet lehetett volna mondani, mert úgysem tudtak volna semmit tenni.
Amúgy észreveszed, hogy ugyanazt a hibát akarnád elkövetni ma, amit akkoriban elkövetett a magyar vezetés?
Egy olyan nálunk sokkal de sokkal erősebb országot támadnál meg egy másik nagyhatalom érdekében, ami nem is támadott meg minket. Ráadásul sokkal rosszabb felállásban, mert akkoriban a németek legalább szomszédosak voltak az oroszokkal, így nem tudtak kiszállni a háborúból, mint most az USA, aki lazán megteheti, hogy a végső pillanatban kislisszol a háború elől, hisz egy óceán választja el az ellenfeleitől. Neki mégis mibe kerülne kiszállni? Repülőre ülteti azt a néhány ezer katonát és kész.
Amúgy te tényleg annyira félsz egy orosz inváziótól, hogy feltétlenül teleraknád az országot amerikai fegyverzettel (bár ez is szemfényvesztés, mert amit "segítség" címén idehoztak, az Sergejnek a fél fogára sem lenne elég)?
Oroszország 14 országgal határos, amik közül csupán 2 a NATO tagja, furcsa módon a másik 12-t sem rohanta le*.
*Grúziát háborúban legyőzte, miután az volt olyan marha, hogy amerikai segítségben bízva kirobbantott egy háborút ellene, de még így sem foglalta el az országot.
*A Krímen még mindig ukrán zászló lengne, ha nem lett volna amerikai államcsíny az országban. Amúgy meg teljesen jogosnak tekinthető, hogy elfoglalták, hisz az ottani lakosság is Oroszország mellett döntött.
Mint ahogy az is teljesen jogos kellene legyen, ha egy pozitív népszavazás után Magyarország elfoglalná Észak-Erdélyt, vagy Kárpátalját, Bácskát, Felvidéket.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként a NATO tagság szerintem jó döntés volt és ma is az, de ellentétben az elképzeléseddel, szerintem egyáltalán nem az oroszok miatti rettegés miatt léptünk be. Sokkal inkább a szomszédaink miatt, így, hogy egy táborban vagyunk, kisebb az esély a konfliktusra, valamint így kisebb eséllyel válik az ország nagyhatalmak véres játszóterévé úgy, mint Ukrajna. Ha Ukrajna is USA, vagy orosz szövetséges lenne, most nem lenne ott az ami.
Viszont mivel Magyarország potenciális ellenségei csak és kizárólag a szomszédos országok, ezért teljesen felesleges összerúgni a port nálunk sokkal erősebb országokkal más nagyhatalmak érdekében. Nem kell a NATO-ból kilépni, de teljesen felesleges az USA szoknyája alól beinteni az oroszoknak, mert simán kicsúszhatunk a szoknya alól, ha az USA-nak úgy hozza az érdeke. Pl. a lengyeleket is lazán cserbenhagyták a szövetségesek 1939 után (igen az USA is legkésőbb Jaltában) és rájuk is ugyanaz a sors várt, mint a vesztesekre.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A tomboló kanadai erdőtűz továbbterjed
https://www.youtube.com/watch?v=i67aqduKvhU
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
Az US hadi beszàllítok àltal elszàmolt àrakhoz: Egy C-130-as szerszàmoslàdàjàból eltűnt egy kalapàcs. A fedélzeti mèrnök semmit sem gondolva, megrendelt egy ujat a szolgàlati úton. Egyrèszt hónapokig tartott és az àrajànlat 830 usd-ről szólt. Az illető elképedt es a sajàt zsebéből vett egy kalapàcsot a Wal- Martban 2 dollârèrt.
Ezt évekkel ezelőtt olvastam egy us forràsnàl, sajnos nem emlékszem màr arra, hol. De a 830 usd megmaradt a fejemben, mert annyira extrém esetnek tűnt nekem.

Jó, de a Wal-Marktosnak nincs szertifikátja! :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="aquarell">Az US hadi beszàllítok àltal elszàmolt àrakhoz: Egy C-130-as szerszàmoslàdàjàból eltűnt egy kalapàcs. A fedélzeti mèrnök semmit sem gondolva, megrendelt egy ujat a szolgàlati úton. Egyrèszt hónapokig tartott és az àrajànlat 830 usd-ről szólt. Az illető elképedt es a sajàt zsebéből vett egy kalapàcsot a Wal- Martban 2 dollârèrt.
Ezt évekkel ezelőtt olvastam egy us forràsnàl, sajnos nem emlékszem màr arra, hol. De a 830 usd megmaradt a fejemben, mert annyira extrém esetnek tűnt nekem.

Jó, de a Wal-Marktosnak nincs szertifikátja! :D
</blockquote>
Mi több, jó eséllyel a Wal-Martos kalapács KÍNAI kém:D!