[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
US Special Forces In Action During Heavy Intense International Special Force Hostage Rescue
https://www.youtube.com/watch?v=mzpYPiWi00s
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A liberális média (így néven nevezve!) kap a p@fájára rendesen Trump-tól és a veteránoktól

"You're a Sleaze": Donald Trump Calls Out ABC News Reporter
https://www.youtube.com/watch?v=g__NPFmz1Z0
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Bernie Sanders-re mennyi a szorzó?
A napokban kicsit tágítottam az internetes territóriumomat főleg az amerikai fiatal réteg felé, és ahogy látom képes kisvárosokban is sok ezer fős gyűléseket összehozni, a fiatalok nagyon szeretik ahogy nézem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
silurusglanis

A demokraták értelmesebb felét Sanders szólítja meg. A felmérések szerint, ha Hilary indul elnöknek akkor ezen szavazók inkább Trumpra fognak voksolni :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
silurusglanis

A demokraták értelmesebb felét Sanders szólítja meg. A felmérések szerint, ha Hilary indul elnöknek akkor ezen szavazók inkább Trumpra fognak voksolni :)

Ezen nem csodálkozok. És nekünk, meg úgy a világ többi részének is valószínűleg Sanders lenne a legjobb lehetőség. Klingonné meg a legrosszabb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="fip7">silurusglanis

A demokraták értelmesebb felét Sanders szólítja meg. A felmérések szerint, ha Hilary indul elnöknek akkor ezen szavazók inkább Trumpra fognak voksolni :)

Ezen nem csodálkozok. És nekünk, meg úgy a világ többi részének is valószínűleg Sanders lenne a legjobb lehetőség. Klingonné meg a legrosszabb.</blockquote>

A kampányőrület előtt hallottál már Sandersről? Én pl nem. Valószínűleg valaki őt is tolja hátulról valamilyen céllal, de nem azzal, hogy elnök legyen. Hillary meg egy elmebeteg szolga, gond nélkül meg fog tenni mindent amit a gazdái parancsolnak, teljesen mindegy, hogy az az USA lakossága vagy a Föld lakossága számára milyen rossz következményekkel jár majd. Egyedül Trump az akinél van egy kis esély, hogy nem egy bábu, mert saját zsebből ki tudja fizetni a kampányát.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="fip7">silurusglanis

A demokraták értelmesebb felét Sanders szólítja meg. A felmérések szerint, ha Hilary indul elnöknek akkor ezen szavazók inkább Trumpra fognak voksolni :)

Ezen nem csodálkozok. És nekünk, meg úgy a világ többi részének is valószínűleg Sanders lenne a legjobb lehetőség. Klingonné meg a legrosszabb.</blockquote>

Hát, én hallottam. Bár nem sokat, ez tény.

A kampányőrület előtt hallottál már Sandersről? Én pl nem. Valószínűleg valaki őt is tolja hátulról valamilyen céllal, de nem azzal, hogy elnök legyen. Hillary meg egy elmebeteg szolga, gond nélkül meg fog tenni mindent amit a gazdái parancsolnak, teljesen mindegy, hogy az az USA lakossága vagy a Föld lakossága számára milyen rossz következményekkel jár majd. Egyedül Trump az akinél van egy kis esély, hogy nem egy bábu, mert saját zsebből ki tudja fizetni a kampányát. </blockquote>

Hallottam, bár nem túl sokat. Hogy ki tolja, hmm... Cruz után a második volt pl. a Lockheed listáján.
Klingonnét meg inkább hagyjuk, az egy agyhalott ..... (csak, mert nem akarom, hagy bannoljanak, ugyanis 5 év alatt megszerettem ezt az oldalt).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Mivel nincs más, inkább Trump szerintem is mint Clintonné(Sanderst én már nem számolom). Gyorsan hozzátenném azért, hogy Trumpot sem tudom hova tenni néha. A tipikus esete annak, hogy mindig mindenkinek azt mondja, amit hallani akar. Showman, nem politikus, pont ezért potenciális veszélyforrást látok abban, hogy kinek a befolyása alá kerülne később, kik lennének a tanácsadók akikre hallgat, és kik a csoportok, akiknek az érdekeit szolgálná elnökként. Mert az nekem egyre inkább látszik, hogy saját konkrétumok szintjén is manifesztálódott MEGOLDÁSAI a problémákra neki biztosan nincsenek. Egy ilyen Showmant, meg ha pl. egy McCain szenátori vonal a "szárnyai alá vesz", abból lehet még baj gazdagon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem indul, csak épp egyre többet legyeskedik Trump körül. Kétségem sincs afelől, ha véletlen behúzná Trump, McCain hamar súgdosna neki okosakat, mit hogy merre, most úgy is barátok a veterán vonal miatt...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
McCain kétlem, hogy okosakat tudna súgdosni. Választás után a barátságok is változnak, mert akkor letisztul, hogy ki végül milyen pozícióba került és ez alapján mennyire érdemes vele továbbra is barátkozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az hogy a világnak jót jelentő dolgokat súgna tanácsként, abban én is erősen kételkedem. Viszont simán lehet, hogy most "védelme alá veszi a párton belül a vezetés körében nem kultivált" Trumpot, és majd kell neki valamit törleszteni cserébe később... Ez ilyen, a politika így működik. Trumpnak meg eddig sem okozott problámt 180 fokban mást mondani kedden, ahhoz képest amit előtte hétfőn mondott.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
McCain még Klingonnénél is betegebb...

+1

Ezzel egyutt szerintem Trump total elmebeteg benyomasat kelti idonkent.... A kerdes valojaban aaz, hogy mennyire "szabad" valojaban az elnok. Ha nem az, akkor mindegy, hogy ki az elnok. Ha az, akkor Trumpbol kinezek barmit.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="wolfram">McCain még Klingonnénél is betegebb...

+1

Ezzel egyutt szerintem Trump total elmebeteg benyomasat kelti idonkent.... A kerdes valojaban aaz, hogy mennyire "szabad" valojaban az elnok. Ha nem az, akkor mindegy, hogy ki az elnok. Ha az, akkor Trumpbol kinezek barmit.

</blockquote>

Amíg más fizeti a kampányodat addig szabad nem vagy, egy picit se. Amikor már ki tudod fizetni a sajátodat 4-5-6-800 millió dollárért akkor már nem kell senkinek törlessz, max szivességeket amiket közben kaptál, de nem leszel a kutyájuk. (szerintem)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@joker: szerintem ahhoz, hogy ki tudj fizetni zsebbol ennyit, elotte kellett komoly kompromisszumokat kotni. Masreszt, ha feltetelezzuk a "folyamatos hatterhatalmat", azokhoz kepest Trump egy senki.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Nem tudom előtte eladta-e a lekét, hogy ekkora vagyonra tegyen szert, de biztosan megvannak az üzleti életben is a kapcsolati körei. A háttérhatalom vs Trump dolog viszont igaz, kérdés, hogy a háttérhatalom vs President Trump mennyire változtathatja meg az erőviszonyokat.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
A múltkor a zindex gúnyosra vette, hogy persze, mert a 12 család irányítja a világot, akkora hatalma van, stb.
Na most szerintem ennek a van-e, nincs-e kérdésre egyszerű a válasz:
Szerintem túl nagy a hatalmuk a top 1-20 (30, 100, stb.) családoknak/érdekcsoportoknak - nevezzük, ahogy akarjuk őket.

Valószínűleg őszerintük meg túl kevés, s ha tehetnék, átállítanák a világot távirányított zombikra.