ha megengeded, a google a barátom.
Alkotmánytan tankönyv,2007
A demokratikus választási rendszer ismérvének tekintett választási alapelvek: a választójog általánossága, egyenlősége, a szavazás közvetlensége és titkossága. Ezek az alkotmányos alapelvek a közhatalom gyakorlásához kapcsolódó, nemzetközileg elismert és védett demokratikus értékek kifejezői.
....
A választójog közvetlenségének elve azt jelenti, hogy a választópolgárok közvetlenül a jelöltekre szavaznak a választások során. Kétségtelenül a választások tipikus formája a közvetlen szavazás, de a demokratikus országokban is találunk példákat a közvetett választás különböző formáira.
Az egyik legismertebb közvetett választási forma az elektorok útján történő választás. A választópolgár ilyenkor választási megbízottakra, elektorokra szavaz, és az elektor lesz jogosult a tényleges választásra (inkább államfők vagy második kamarák választásánál alkalmazzák).
https://regi.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/2011_0001_520_alkotmanytan_i/ch07s02.html
Az államok választott elektoraik révén részt vesznek az Egyesült Államok elnökének megválasztásában: minden államnak a kongresszusi tagságával (tehát a képviselők és szenátorok számával) megegyező számú elektora van. (A közvetett elnökválasztási rendszer miatt előfordul, hogy nem az országosan legtöbb szavazatot megszerző jelölt kerül az elnöki székbe, mivel egyrészt az egyes államok elektorainak száma nem arányos a lakosság lélekszámával, másrészt az államok elektorai – két kivétellel – egyöntetűen az adott államban legtöbb szavazatot kapott jelöltre szavaznak. A többek által antidemokratikusnak minősített eljárás melletti legfőbb érv, hogy ez a föderalizmusnak, az államok egyenlőségének egyik alapvető biztosítéka – máskülönben ugyanis a nagy lélekszámú államok döntenének az elnök személyéről.) https://jak.ppke.hu/uploads/articles/1185528/file/CsL_SB_osszehas_alkjog_TAN39.pdf