[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Akkor először is meg kell adóztatni a nyugdíjakat, vagy a nyugdíjasok se szavazhassanak. De vágyálom minden ilyen elképzelés, mikor szűkítették utoljára a választójogot bárhol?
A nyugdíjasok fizettek elég adót életükben. Meg lehet oldani, hogy ők adófizető állampolgárnak számítsanak. De bizonyos csoportok kiesnének a szavazók körül, és emiatt elég nagy balhé lenne ha ezt bevezetnénk.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha legálisan tartózkodnak Magyarországon, és van itt hivatalos lakcímük.
De nem állampolgár! Szavazzon haza!

Én adó fizetéshez kötném a szavazati jogot. Aki fizet, az szólhasson bele abba, hogy mire költjük a pénzt. Más pénzét könnyű költeni.
Én meg letöltött katonai
MV5BNWExNzg3MmMtYjc3MS00MzFlLWJiOWQtNWYxZTgxNjhlZTQ2XkEyXkFqcGdeQXVyNzkwMjQ5NzM@._V1_.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Septimus

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 745
113
Akkor a munkanélküliek sem szavazhatnak, sőt azok sem akik nem is akarnak dolgozni. És mi következne ezután?

Lehetne poll tax, vagyis fejadó befizetésének igazolása után lehetne szavazni. Mondjuk Thatcher ebbe bukott bele (mármint a fejadó kivetésének ötletébe, azt nem tudom, hogy tényleg ehhez kötötte-e volna a szavazati jogot).
Persze ebből az lenne, hogy a gazdagok szavazókat vennének azzal, hogy kifizetik helyettük...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Lehetne poll tax, vagyis fejadó befizetésének igazolása után lehetne szavazni. Mondjuk Thatcher ebbe bukott bele (mármint a fejadó kivetésének ötletébe, azt nem tudom, hogy tényleg ehhez kötötte-e volna a szavazati jogot).
Persze ebből az lenne, hogy a gazdagok szavazókat vennének azzal, hogy kifizetik helyettük...
Szerintem nem kell plusz adó. Ha az elmúlt x évben befizettél y összegű SZJA -t, akkor szavazhatsz. Vagy legalább 20 évig fizettél adót, és most nyugdíjas vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Akkor a munkanélküliek sem szavazhatnak, sőt azok sem akik nem is akarnak dolgozni. És mi következne ezután?
Mint az már SOKSZOR elhangzott: az szja kivételével a nyugdíjasok is fizetnek adót! ÁFA és társai.
Szja-at azért nem fizetnek mert a nyugdíj nettó és nem bruttó. Így persze szja kedvezményt se tudnak érvényesíteni. És nem nő a pénzük attól, hogy az szja csökken.

Sok mindent lehet kritizálni, de valós értelme csak akkor van, ha a tényeken alapul, nem indulatokon és hiedelmeken.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 745
113
Mint az már SOKSZOR elhangzott: az szja kivételével a nyugdíjasok is fizetnek adót! ÁFA és társai.
Szja-at azért nem fizetnek mert a nyugdíj nettó és nem bruttó. Így persze szja kedvezményt se tudnak érvényesíteni. És nem nő a pénzük attól, hogy az szja csökken.

Sok mindent lehet kritizálni, de valós értelme csak akkor van, ha a tényeken alapul, nem indulatokon és hiedelmeken.

Áfát a segélyes is fizet...
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A magyar nemzethez tartozás elsősorban identitás kérdése nem adópolitikai. "Magyar az, aki annak vallja magát!"
Voltmár olyan, hogy cenzushoz kötötték a szavazati jogot. Nem vált be, engedjétek el.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
A magyar nemzethez tartozás elsősorban identitás kérdése nem adópolitikai. "Magyar az, aki annak vallja magát!"
Voltmár olyan, hogy cenzushoz kötötték a szavazati jogot. Nem vált be, engedjétek el.

Meg az egész témát, mert ez megint nem Egyesült Államok geopol./biztpol.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Szerintem meg példátlan visszaélések voltak, ez nyilvánvaló. A kérdés az, hogy borul-e az egész, jobban mondva borulhat-e az egész?
Számomra már az elképesztő, hogy hogyan lehetett egyáltalán eddig így választásokat szervezni? Nincs normál névjegyzék, nincsenek pontos adatok, részvételi arány, normális személyazonosítás sem sok esetben, tetszés szerint kérhetsz levélben szavazást stb.
Itt Európában ez elő sem fordulhatna!
..
Nem nagyon látszik, hogy mi megy a háttérben... Én azt kizártnak tartom, hogy Donald Trump pusztán egoizmusból ragaszkodna az igazához ilyen vehemenciával.
Ha belenéztél esetleg te is a georgiai rally showműsorába, láthattad mennyire kajálja a nép ezt a pacákot! Valami megoldást kell találni, különben az Egyesült Államok szétszakad! Kedvcsinálónak pedig ezt! Csak hangerővel! ;););)
..

Ha példátlan visszaélések lettek volna, akkor rengeteg komoly bizonyíték lenne. De az mára kb biztos, hogy ilyen nincs. Még a repek szerint sem. És Trump pusztán egóból is balhézik. Egész életében ahhoz volt hozzászokva, hogy megy előre és mindent elvesz ami kell neki. Ebbe nem fér bele, hogy elveszt egy választást.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and Wilson
T

Törölt tag 2361

Guest
Ne terelj, főleg ne keverd bele a civil feljelentéseket a Trump-ék által indítottakba amiknek még csak a meghallgatásai zajlanak.

persze, azert volt olyan hir amit en tettem be ahol a tramp ugyvedje mondja a bironak hogy nincs csalas.
itt a trampli egyik leghusegesebb embere, szinten hasonloval https://apnews.com/article/barr-no-widespread-election-fraud-b1f1488796c9a98c4b1a9061a6c7f49d

es ne haragudjatok, mindenfele marhasagot amit a netten beraknak annak nem fogok hinni. azt hogy itt sokan bekajalnak minden marhasagot es elhiszik es hirdetik, az az o dolgok, de en nem esek ilyenekbe bele.

majd ha lesz birosagi dontes, meg par csavo a bortonbe bekaszlizva csalas miatt, majd elhiszem. irtam mar ezt sokszor, nem fogom tobbet.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ha példátlan visszaélések lettek volna, akkor rengeteg komoly bizonyíték lenne. De az mára kb biztos, hogy ilyen nincs. Még a repek szerint sem. És Trump pusztán egóból is balhézik. Egész életében ahhoz volt hozzászokva, hogy megy előre és mindent elvesz ami kell neki. Ebbe nem fér bele, hogy elveszt egy választást.

hiaba beszelsz, vannak emberek akik bekajaltak tramp hulyeseget. minden hivatalos foras mast mond, de ki nems zarja le, ha a security fobiztos is azt mondja, akor tramp kirugja. georgiaban kapjak sorra a halalfenyegeteseket a republikanusok akik megmondtak hogy nem volt csalas. ki nems zarja le. ha nem felel meg a vilagnezetunknek, akor az biztos valami csalas.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Ha példátlan visszaélések lettek volna, akkor rengeteg komoly bizonyíték lenne. De az mára kb biztos, hogy ilyen nincs. Még a repek szerint sem. És Trump pusztán egóból is balhézik. Egész életében ahhoz volt hozzászokva, hogy megy előre és mindent elvesz ami kell neki. Ebbe nem fér bele, hogy elveszt egy választást.

Azért remélem nem gondolod komolyan, hogy ezen a választáson rendben voltak a dolgok. Lassan hetek óta jönnek ki visszás, már-már érthetetlen ellentmondások. Számos furcsaságot én is linkeltem, lefordítgattam, forrást megjelölve megosztottam.
..
Te innen messziről biztos lehetsz benne, hogy minden stimmel, de ott a tengerentúlon olybá tűnik, hogy ezzel nagyon sokan nem így vannak! Most legutóbb a DNI igazgatója nyilatkozott például úgy, hogy tisztázni kellene már az aggályokat mielőtt győztest hirdetnének.
..
John Ratcliffe nemzeti hírszerzési igazgató a Fox Business-nek elmondta, hogy Donald Trump elnök jogi csapata által felvetett kérdéseket meg kell tárgyalnia a bíróságoknak. Azt mondta, hogy lényegében univerzális postai szavazást folytattunk az országban oly módon, amire még nem volt példa, hiszen az amerikai emberek csaknem 73 százaléka szavazott a választási nap előtt! Ez körülbelül 80 százalékos növekedést jelent ahhoz képest, ami az eddigi elnökválasztások során történt.
..
Mindez pedig azt okozta, hogy végeredményben sok amerikai nem hiszi, hogy a szavazatokat igazságosan számolták meg, és a választási szabályokat betartották, ami pedig komoly kockázat a jövőre nézve.
https://www.theepochtimes.com/direc...-resolved-before-winner-declared_3607775.html