Phenjan végső célja a nukleáris fegyverkezéssel nem más, mint, hogy fenntartsa a diktatúrát és megőrizze a jelenlegi vezetés irányító szerepét, ezért az Egyesült Államoknak rendeznie kellene kapcsolatait Észak-Koreával, és végleges békemegállapodást kellene aláírni, az 1950 és 1953 között vívott koreai háborút lezárandó - fogalmazott egy csütörtöki virtuális rendezvényen az Egyesült Államok korábbi tárgyalója. Joseph de Trani szerint
nem életképes megoldás a kommunista rezsim elismerése atomhatalomként, mert az fegyverkezési versenyhez és instabilitáshoz vezetne a térségben. "Egy atomfegyverekkel felszerelt Észak-Korea arra ösztökél és bátorít majd másokat is, hogy felfegyverkezzenek. Legyen szó Dél-Koreáról, Japánról vagy Tajvanról. Más országok is atomfegyvert akarnak majd, függetlenül attól, hogy az Egyesült Államok tartósan elkötelezett a nukleáris elrettentés mellett a térségben" - fogalmazott a diplomata, aki szerint éppen ezért nem engedheti meg az Egyesült Államok, hogy Észak-Korea megtartsa atomfegyvereit. De Trani szerint az észak-koreai vezetés rendszerváltástól tart, és elrettentésként fejleszti nukleáris képességeit. Joseph de Trani 2006 és 2010 között a hírszerzési igazgató hivatalában dolgozott észak-koreai misszióirányítóként, 2003 és 2006 között pedig a külügyminisztérium különmegbízottja volt az Észak-Koreával folytatott, de végül megfeneklett, hatoldalú tárgyalásokon.
Kim Dzsong Un meglátogatta apja mauzóleumát Kim Dzsong Un észak-koreai vezető meglátogatta édesapja, Kim Dzsong Il mauzóleumát, hogy lerója kegyeletét előtte halála évfordulóján - jelentette az észak-koreai állami média csütörtökön. A Yonhap dél-koreai hírügynökség megjegyzi, hogy nem tudni pontosan, hogy mikor történt a látogatás, de a KCNA észak-koreai állami hírügynökség általában egy nappal később ad hírt a diktátor tevékenységéről. Kim Dzsong Il 2011-ben, kilenc évvel ezelőtt halt meg. "A teremben, ahol Kim Dzsong Il nyugszik, a legfőbb vezető mélyen meghajolt, leróva mély kegyeletét előtte, amiért egész életét forró szeretettel és elhivatottsággal az országnak és népének áldozta forradalmi élete utolsó pillanatáig" - írja a KCNA. Kim Dzsong Unt nagy hatalmú testvére, Kim Jo Dzsong, helyettese, Csong Rjong He és a Legfőbb Népi Gyűlés elnöke, Ri Pjonh Csol kísérte el. Az állami hírügynökség szerint megfogadták, hogy megóvják Kim eszméit, és "teljesítik nehéz kötelességüket a szocialista úgy újabb győzelméért vívott szent küzdelemben a Legfőbb Vezető irányítása alatt". Kim Dzsong Il bebalzsamozott földi maradványai a Kumszuszan Nap Palotában nyugszanak, ahol a kommunista diktatúrát megalapító Kim Ir Szen teste is található. A Kumszuszan Kim Ir Szen 1994-es haláláig hivatalos elnöki rezidencia volt, majd halála után fia, Kim Dzsong Il mauzóleummá alakíttatta.
Forrás:
https://kuruc.info/r/4/222077/
Ahogy erre egyszer valaki kérdezte, ha nem ismerik el a gravitációt, akkor lebegnek?