[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 048
113
Most akkor mi van bidé demokrácia konferenciájával? Ment a nagy felhajtás, lement a két nap és csönd van, még egy közös nyilatkozatot sem láttam.
És mi lett a csütörtöki Ukrajna konferencia eredménye a bukaresti 9-ekkel?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 589
113
Alapvetően szabadságpárti vagyok, úgymint egyéni szabadságpárti. Ugyanígy magántulajdon- és önrendelkezéspárti.
A fenti rizikók nagy részét mitigálni lehet azzal, hogy a lakosság kezébe adják az önrendelkezés és önvédelem lehetőségét (alacsony adók, szabad fegyvertartás, stb).
Nem véletlenül nem kampánytéma ez egyik párnál sem - nem érdekeltek abban, hogy a lakosság ráébredjen arra, hogy egy pióca réteg (politikusok, állami dolgozók) ellen neadj' isten fegyveresen felkel és elveszi egy életre a csinovnyik kretének kedvét a pióculástól.
Vicces módon valamiért itt trend összemosni az államérdekeket a nép/lakosság/egyén érdekeivel - remélem csak akaratlanul, bár már nem vagyok ebben se biztos.

A közösségekben hiszek, úgymint család, barátok, lakókörnyezet (pl falu, ahol én is lakom). A mindenkori állam imádja ezeket szétrombolni. Ő akar szervezni, ő akar finanszírozni, ő akar szabályozni.
(Az, hogy fideszék tolják a "családbarát" politikát, kizárólag demográfiai érdek számukra.)

Vegyük sorban:
  • egy család (mondjuk első unokatestvérekig) önszerveződő módon meg tudna oldani sokmindent, ami kell az élethez, úgymint: lenne elég ember, hogy a civilizált élettel beköszönt specializáció ne fájjon
  • ami meg nincs előteremtve a család által, azt tudnák biztosítani a barátok vagy valamilyen tevékenység köré szerveződő érdekkörök
  • ami pedig ezen túlmutat, arra lenne jó a lakókörnyezet (lehetne pl saját rendvédelem, egészségügyi ellátás, stb)

Hogy mindez mennyibe kerülne és kinek, azt külön-külön tudják a körök meghatározni. Nyilván ahogy távolodsz a családi körtől, úgy jön egyre inkább képbe valamilyen univerzális váltó (pénz, kripto, akármi).
Persze mindehhez az kellene, hogy állambácsi ne sápoljon le mindenkit, ahogy most teszi.

Amit ma "szociális háló"-nak csúfolnak, a fenti körökben jóval hatékonyabban lehetne jól megcsinálni.
Az "állam" pedig ezen érdekkörök laza szövetsége lenne. Érdekközösséget alkotva pl az önvédelemre, meg a minimális (de betartható) törvénykészlet betartatására. Ez felőlem lehet akár a tízparancsolat is, azt egy elég jó alapnak tartom.

De társadalombiztosításra valójában nincs szükség (nincs valódi társadalom). Ekkora államapparátusra nincs szükség. Mindenféle "felügyeleti szervekre" meg aztán végképp nincs szükség. Hadseregre azért van szükség, hogy ne akarjanak elfoglalni bennünket.

Az állam elhiteti az emberekkel, hogy önmaguk képtelenek bizonyos dolgokat megszervezni vagy finanszírozni. Vagy ha már itt tartunk, a szociális jótékonyság intézményéről is elhitette, hogy csak ők tudják működtetni.
"Nem kell segítened másokon, majd mi megoldjuk helyetted, a te pénzedből!"
Ez az állam eredendő bűne.

UI: soha nem dolgoztam állami szférában, és soha nem is fogok. Kb 20 éve van munkaviszonyom mindenféle cégeknél, ezek között volt magyar kisvállalkozás, illetve nyugati meg keleti multi is. Mindig bejelentve. Pályázati pénzekhez gyakorlatilag egyiknek se volt köze.
Rengeteg adót fizetek a mai napig (alkalmazottként nincs másra módom), most úgy éves szinten 10 mFt körül, a feleségem pedig még kb ugyanennyit. Ebbe nem számítottam bele a benzin jövedéki adóját (lévén még azt gondolom a legkevésbé igazságtalannak). Ebből mi lófaszt nem látunk viszont, csak a béna szolgáltatásokat, amelyeket kívánunk igénybe venni. A gyerekeink nem állami iskolába járnak. Majdnem kizárólag magánegészségügyet használunk. Nem számítok semmilyen nyugdíjra ettől a kuplerájtól (állam), így arra is külön teszünk félre, bár ugye azt nem tehetem meg, hogy nem fizetek bele az állami nyugdíjba - sajnos.
Egyik kormány se volt eddig kíváncsi arra, hogy hogyan szeretném elkölteni az adóforintjaimat, nyilván nem véletlenül. Nagyon fáj minden egyes forint, amit az ingyenélő balfasz (versenyszférát csak állami oldalról tapasztalt) politikusainknak kell adnom ebből.
És ha már itt tartunk, az ilyen, állam csecsét leső balfaszok is fájnak, mint mondjuk te. De talán majd lesz ez még másképp is :cool: Érdekes módon, nem sokkal a magyar államalapítás után már majdnem sikerült jó irányba terelni a dolgokat, de sajna jöttek a magadfajta államisták, és még ma is itt tartunk.
Egyébként anarchokapitalistának tartom magam.
Remélem, mint anarchokapitalista ( akármi is legyen az...), nem állami tisztviselő, katona, rendőr, orvos, tanárstb vagy, hanem a vadkapitalizmus vergőzös őserdelyében keresed a megélhetésedet.
Mert többnyire azoknak szoktak ilyen ötleteik lenni, akik jól el vannak az adófizetők pénzén. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113
Remélem, mint anarchokapitalista ( akármi is legyen az...), nem állami tisztviselő, katona, rendőr, orvos, tanárstb vagy, hanem a vadkapitalizmus vergőzös őserdelyében keresed a megélhetésedet.
Mert többnyire azoknak szoktak ilyen ötleteik lenni, akik jól el vannak az adófizetők pénzén. :)
Ahogy azt leírtam, soha nem dolgoztam állami szférában és nem is fogok.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 392
113
Most akkor mi van bidé demokrácia konferenciájával? Ment a nagy felhajtás, lement a két nap és csönd van, még egy közös nyilatkozatot sem láttam.
És mi lett a csütörtöki Ukrajna konferencia eredménye a bukaresti 9-ekkel?
Ezen jót nevettem, igaz ez a téli olimpiai megnyitó bojkottjáról szól angolszászéktól, de kb mind a kettőt szó szerint le se senki....
FGONm8HXIAE9E-S
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Alapvetően szabadságpárti vagyok, úgymint egyéni szabadságpárti. Ugyanígy magántulajdon- és önrendelkezéspárti.

Na már itt gondoltam, hogy Te adott esetben ilyen "látens államszervezet szimpatizáns" vagy. :) Ugyanis ezeket egyszerűen egy állam tudja garantálni Neked. Senki meg semmi más nem fogja. Sajnos ilyen a "popszakma" ...

A fenti rizikók nagy részét mitigálni lehet azzal, hogy a lakosság kezébe adják az önrendelkezés és önvédelem lehetőségét (alacsony adók, szabad fegyvertartás, stb).
Nem véletlenül nem kampánytéma ez egyik párnál sem - nem érdekeltek abban, hogy a lakosság ráébredjen arra, hogy egy pióca réteg (politikusok, állami dolgozók) ellen neadj' isten fegyveresen felkel és elveszi egy életre a csinovnyik kretének kedvét a pióculástól.
Vicces módon valamiért itt trend összemosni az államérdekeket a nép/lakosság/egyén érdekeivel - remélem csak akaratlanul, bár már nem vagyok ebben se biztos.

Érdekes módon vannak akik olyanokkal kampányolnak, hogy "hatalom akár erőszakos átvétele". Meg a "jogállamiság lebontása" meg meg hasonlóak. Itt mindjárt szögezzük le, hogy a "puccsot" személy szerint nem sorolom a demokrácia eszköztárába.

Az a fajta "önrendelkezés és önvédelem lehetőségét (alacsony adók, szabad fegyvertartás, stb)" bejönne amire gondolsz (azaz állam nélkül vagy nagyon gyenge állammal) az azt jelentené ám, hogy jönne az antifa meg a loot -olgató hordák adott esetben fegyveresen. Aztán indulhatna a "last man standing" gőzerővel ... Folytassuk a gondolatkísérletet - egy idő után az emberek egy része kitalálná, hogy "mégsem ilyen lovat akartam". Aztán elkezdene szerveződni. Aztán eltelne némi idő - adott esetben nem is kevés és tudod mi lenne a vége? ... Na mi? ... dobpergés ... dobpergés ... no meg még egy kicsi dobpergés ... és TÁDÁMM ... Valami olyasmi ami kísértetiesen hasonlítana a mai értelemben vett államiságra ...

Elsőre lehet nem sikerülne tökéletesre (most sem az) - pl. lehetne valami diktatúra vagy ilyesmi. Idővel kiforrná magát ...

Azaz az a keserű valóság, hogy ez ami most van egy igencsak természetes illetve organikus fejlődés végeredménye. Sajnos ilyen az emberi természet. Általánosságban az is elmondható, hogy az ezzel kapcsolatos mesterséges társadalom- és államkísérleteknek viszont kínkeserves sírás szokott a vége lenni. Mindig ...

Valahogy sejteni vélem, hogy úgy gondolkozol, hogy az állam: lehetőleg minél kevesebb jogosultsága legyen, ne adózzunk szinte semmit, meg ne pofázzon bele semmit - a másik oldalon viszont a létező mindent is oldjon meg. Nos, a kettő egyszerre nem fog menni.

Avagy valami olyasmire gondolsz, mint Kárpátalján a mozgalom miszerint faluhelyen sok helyen összedobnak egy kisebb úthengerre (adott esetben egy helyi vállalkozó vezetésével) és kalákában aszfaltoznak utakat? Ez persze addig OK, amíg:

  • falun belül nem akarsz letérni olyan útra amivel nem foglalkoztak,
  • nem akarsz kimenni a faluból - pláne nem egy másikba ...

Pedig itt még egy "működő" állam is van ráadásul ... És akkor az ezernyi másik állami feladattal mi újság? Továbbá méretgazdasági okokból egy csomó mindent nem tudnál megoldani. Mondjuk tanár ("mindenszakos"), orvos ("mindenszakos"), ügyvéd, szobafestő, lakatos stb. stb. biztos van a családban - OK. Ugyanakkor az áramot, vizet, gázt, internetet stb. hogy oldanád meg? Avagy, ha jönne egy Azov brigád - akár nehézfegyverekkel? Azért vedd észre, hogy azért tudod megoldani a magán EÜ -t és annyiért, mert történetesen van egy igen komoly versenytársa - az állami egészségügy ...

A közösségekben hiszek, úgymint család, barátok, lakókörnyezet (pl falu, ahol én is lakom). A mindenkori állam imádja ezeket szétrombolni. Ő akar szervezni, ő akar finanszírozni, ő akar szabályozni.
(Az, hogy fideszék tolják a "családbarát" politikát, kizárólag demográfiai érdek számukra.)

Vegyük sorban:
  • egy család (mondjuk első unokatestvérekig) önszerveződő módon meg tudna oldani sokmindent, ami kell az élethez, úgymint: lenne elég ember, hogy a civilizált élettel beköszönt specializáció ne fájjon
  • ami meg nincs előteremtve a család által, azt tudnák biztosítani a barátok vagy valamilyen tevékenység köré szerveződő érdekkörök
  • ami pedig ezen túlmutat, arra lenne jó a lakókörnyezet (lehetne pl saját rendvédelem, egészségügyi ellátás, stb)

Az előző pár bekezdést ide is lehet érteni. Igen, ezekben én is mind hiszek. Ugyanakkor már a korábbiakból láthatjuk, hogy nem mindent tudtok megoldani - vagy finoman fogalmazva nem olyan szinten. Aztán pár további példa - meg tudnátok védeni magatokat (vagy legalább érdemben tárgyalni) a:

  • ezermilliárd dolláros multik garmadájától?
  • egy ezeknél is komolyabb erőtértől, ahol mondjuk ilyen sorosgyuri-félék csak a stróman -ok?
  • a szomszéd "pirézektől"?
  • nagyhatalmak?

Vegyük észre voltak a világban már hasonló szerveződések (ahol az államalapítási képesség nem volt túl erős) - nem is kevés. Ha más nem, akkor jöttek a nagyhatalmak és húztak köréjük - adott esetben vonalzóval - határokat és aztán együttélhettek (jobb esetben) olyanokkal, akikkel baromira nem akartak ... Sajnos a közhely mindig igaz: amennyiben nem akarsz kitartani saját honvédelmet (avagy államapparátust), akkor majd kitarthatod a másét (és sokkal nagyobb árat fizetsz) ... Ennyi a választási lehetőség. Nincs több.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Hogy mindez mennyibe kerülne és kinek, azt külön-külön tudják a körök meghatározni. Nyilván ahogy távolodsz a családi körtől, úgy jön egyre inkább képbe valamilyen univerzális váltó (pénz, kripto, akármi).
Persze mindehhez az kellene, hogy állambácsi ne sápoljon le mindenkit, ahogy most teszi.

Amit ma "szociális háló"-nak csúfolnak, a fenti körökben jóval hatékonyabban lehetne jól megcsinálni.
Az "állam" pedig ezen érdekkörök laza szövetsége lenne. Érdekközösséget alkotva pl az önvédelemre, meg a minimális (de betartható) törvénykészlet betartatására. Ez felőlem lehet akár a tízparancsolat is, azt egy elég jó alapnak tartom.

De társadalombiztosításra valójában nincs szükség (nincs valódi társadalom). Ekkora államapparátusra nincs szükség. Mindenféle "felügyeleti szervekre" meg aztán végképp nincs szükség. Hadseregre azért van szükség, hogy ne akarjanak elfoglalni bennünket.

Az állam elhiteti az emberekkel, hogy önmaguk képtelenek bizonyos dolgokat megszervezni vagy finanszírozni. Vagy ha már itt tartunk, a szociális jótékonyság intézményéről is elhitette, hogy csak ők tudják működtetni.
"Nem kell segítened másokon, majd mi megoldjuk helyetted, a te pénzedből!"
Ez az állam eredendő bűne.

UI: soha nem dolgoztam állami szférában, és soha nem is fogok. Kb 20 éve van munkaviszonyom mindenféle cégeknél, ezek között volt magyar kisvállalkozás, illetve nyugati meg keleti multi is. Mindig bejelentve. Pályázati pénzekhez gyakorlatilag egyiknek se volt köze.
Rengeteg adót fizetek a mai napig (alkalmazottként nincs másra módom), most úgy éves szinten 10 mFt körül, a feleségem pedig még kb ugyanennyit. Ebbe nem számítottam bele a benzin jövedéki adóját (lévén még azt gondolom a legkevésbé igazságtalannak). Ebből mi lófaszt nem látunk viszont, csak a béna szolgáltatásokat, amelyeket kívánunk igénybe venni. A gyerekeink nem állami iskolába járnak. Majdnem kizárólag magánegészségügyet használunk. Nem számítok semmilyen nyugdíjra ettől a kuplerájtól (állam), így arra is külön teszünk félre, bár ugye azt nem tehetem meg, hogy nem fizetek bele az állami nyugdíjba - sajnos.
Egyik kormány se volt eddig kíváncsi arra, hogy hogyan szeretném elkölteni az adóforintjaimat, nyilván nem véletlenül. Nagyon fáj minden egyes forint, amit az ingyenélő balfasz (versenyszférát csak állami oldalról tapasztalt) politikusainknak kell adnom ebből.
És ha már itt tartunk, az ilyen, állam csecsét leső balfaszok is fájnak, mint mondjuk te. De talán majd lesz ez még másképp is :cool: Érdekes módon, nem sokkal a magyar államalapítás után már majdnem sikerült jó irányba terelni a dolgokat, de sajna jöttek a magadfajta államisták, és még ma is itt tartunk.
Egyébként anarchokapitalistának tartom magam.


A "sápolásról". Néztél mostanában pl. EÜ, oktatás, honvédelem (ha már a htka -n vagyunk) éves költségvetést összegszerűen? Szerintem sírni fogsz, ha igen. Igen, az "állami pióca" (ahogy fogalmazol) orvos/ápoló meg fogja kérni az árát, a tanár nemkülönben és tulajdonképpen a honvédeink sem a "hősi éhhalál" lehetősége miatt vállalják a szolgálatot. Az épületeket, eszközöket és az infrastruktúrát sem a madarak hordják össze. Ezen a szinten pláne nem. Mindegyik "pióca" megkéri az árát - gyanítom, hogy pontosan úgy, mint Te. A legfurcsább dolog ebben az, hogy ez rendben is van. Szerintem. Ez ennyibe kerül.

"Hadseregre azért van szükség, hogy ne akarjanak elfoglalni bennünket." - Ezt hogy gondolod a gyakorlatban? Mármint, ha nem ilyen "botokkal meg kövekkel" dologban gondolkozol. Ki gyártja le/veszi meg? Meg miből? Ki hozza a döntéseket, hogy mit meg kit? Ki szervezi meg? Ki dönti el, hogy "merre van az előre"? Ki dönti el, hogy ki legyen a szövetségesünk? Tartsunk külképviseleteket (egy nagy halom raklap "piócával") más államoknál (/akárminél)? A végén nem valami "államszerű" kezdeménynél fogunk kikötni?

Egyébként gondolunk arra, hogy az állam, mint olyan tökéletes? Egy FRÁSZT! :) Mint, minden ember alkotta illetve művelt dolog - esélye sincs arra, hogy tökéletes legyen. Mondok egy érdekeset: pont e miatt nem is lesz az soha. Ugyanakkor arra lehet törekedni, hogy jobb legyen ...

Az "UI" -vel kapcsolatban. Kísértetiesen hasonló élethelyzetben vagyunk. Ugyanakkor én nem sajnálom a millióimat az államtól. Vegye-vigye. Komolyan. Persze elvárásaim is vannak. Nem sajnálom a honvédektől a pénzt - sőt. Kapjanak amennyit csak lehet és vegyék meg Nekik a legjobb dolgokat amit csak lehet.

A végén a személyeskedő részhez. Igazából most vettem észre igazán. Az ilyen "az ilyen, állam csecsét leső balfaszok is fájnak, mint mondjuk te" jellegű dolgokhoz. Tudod olyan környezetből indultam, amiből lehet, hogy Te nem szívesen lettél volna. Aztán mégsem kaptam állambácsitól egy k@rva fillért sosem. Igen, versenyszféra nálam is mindig - nulla állami biznisszel. Ebből meg az eddigiekből szerintem leszűrheted mennyi "állami csecset lestem" eleddig ... Úgy egyébként egy olyan korban voltam sorkatona, amikor egy szavamba került volna, hogy ne legyek. Oltottam tüzeket meg pakoltam homokzsákot gáton (úgy, hogy nem voltam közvetlen érintett) - civilként is. Te mi a frászt tettél hozzá az olyannyira magasztalt közösségedhez a baromi nagy arcod mellett? Hogy ekkora mellénnyel minősítgetsz másokat látatlanban?

Én nem tartom magam "államistának". Inkább azt mondanám: REALISTA ... Úgy egyébként egyik ararcho-akármi vonulat sem győzött meg, akik még egymással is ölre mennek. Neked sem sikerült ...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113
A "sápolásról". Néztél mostanában pl. EÜ, oktatás, honvédelem (ha már a htka -n vagyunk) éves költségvetést összegszerűen? Szerintem sírni fogsz, ha igen. Igen, az "állami pióca" (ahogy fogalmazol) orvos/ápoló meg fogja kérni az árát, a tanár nemkülönben és tulajdonképpen a honvédeink sem a "hősi éhhalál" lehetősége miatt vállalják a szolgálatot. Az épületeket, eszközöket és az infrastruktúrát sem a madarak hordják össze. Ezen a szinten pláne nem. Mindegyik "pióca" megkéri az árát - gyanítom, hogy pontosan úgy, mint Te. A legfurcsább dolog ebben az, hogy ez rendben is van. Szerintem. Ez ennyibe kerül.

"Hadseregre azért van szükség, hogy ne akarjanak elfoglalni bennünket." - Ezt hogy gondolod a gyakorlatban? Mármint, ha nem ilyen "botokkal meg kövekkel" dologban gondolkozol. Ki gyártja le/veszi meg? Meg miből? Ki hozza a döntéseket, hogy mit meg kit? Ki szervezi meg? Ki dönti el, hogy "merre van az előre"? Ki dönti el, hogy ki legyen a szövetségesünk? Tartsunk külképviseleteket (egy nagy halom raklap "piócával") más államoknál (/akárminél)? A végén nem valami "államszerű" kezdeménynél fogunk kikötni?

Egyébként gondolunk arra, hogy az állam, mint olyan tökéletes? Egy FRÁSZT! :) Mint, minden ember alkotta illetve művelt dolog - esélye sincs arra, hogy tökéletes legyen. Mondok egy érdekeset: pont e miatt nem is lesz az soha. Ugyanakkor arra lehet törekedni, hogy jobb legyen ...

Az "UI" -vel kapcsolatban. Kísértetiesen hasonló élethelyzetben vagyunk. Ugyanakkor én nem sajnálom a millióimat az államtól. Vegye-vigye. Komolyan. Persze elvárásaim is vannak. Nem sajnálom a honvédektől a pénzt - sőt. Kapjanak amennyit csak lehet és vegyék meg Nekik a legjobb dolgokat amit csak lehet.

A végén a személyeskedő részhez. Igazából most vettem észre igazán. Az ilyen "az ilyen, állam csecsét leső balfaszok is fájnak, mint mondjuk te" jellegű dolgokhoz. Tudod olyan környezetből indultam, amiből lehet, hogy Te nem szívesen lettél volna. Aztán mégsem kaptam állambácsitól egy k@rva fillért sosem. Igen, versenyszféra nálam is mindig - nulla állami biznisszel. Ebből meg az eddigiekből szerintem leszűrheted mennyi "állami csecset lestem" eleddig ... Úgy egyébként egy olyan korban voltam sorkatona, amikor egy szavamba került volna, hogy ne legyek. Oltottam tüzeket meg pakoltam homokzsákot gáton (úgy, hogy nem voltam közvetlen érintett) - civilként is. Te mi a frászt tettél hozzá az olyannyira magasztalt közösségedhez a baromi nagy arcod mellett? Hogy ekkora mellénnyel minősítgetsz másokat látatlanban?

Én nem tartom magam "államistának". Inkább azt mondanám: REALISTA ... Úgy egyébként egyik ararcho-akármi vonulat sem győzött meg, akik még egymással is ölre mennek. Neked sem sikerült ...
A személyeskedő részért elnézést kérek, elragadott a hév. Nyilván nem értünk egyet sokmindenben.
Hogy ne offoljak tovább (és szemmel láthatólag téged érdekelt az érdemben, amit írtam), privátban válaszolok.