[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 520
113
Ez a jóember a texasi 10. választókörzetet képviseli, több kaukusznak is társelnöke, többek közt a High-Tech Caucus-nak is.
Ő az eredeti indítványozója a CHIPS for America törvénynek is, amely arról szól többek közt, hogy újra legyen értelmezhető mennyiségű chipgyártás az USÁban.
Viszont Tajvan ügyében leginkább azért pattog, mert látványosan dörgölőzik az AMD-vel, és hol gyártat az AMD? Hát Tajvanon :)
Kína meg is szankcionálta a jóembert:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
És ez nem az első. Ahogy az orosz ipari,hadiipari üzemek, úgy az amerikai élelmiszeripari létesítmények sem véletlenül szenvednek tragikus baleseteket.(teljesen más a motiváció és az elkövetői kör, csak a balesetek hasonlóak)

Van Amerikában 1 oldal, ami direkt követi ezeket a baleseteket és mutatja hatásukat az élelmiszeriparra. (Aki ismeri dob egy linket?? Van Amerikában egy szervezet, aki ellen talán nyomoztak is élelmiszeripari cégek elleni merényletek szervezésért. ( de ebben nem vagyok biztos, régen hallottam, olvastam)

A lényeg, túl sok az elmúlt években az ilyen baleset, pl. tömeges állatpusztulás. Ezek a balesetek minimum lokalisan hosszú távon befolyásolják a kereslet-kinalati piacot, árakat és a hozzáférhető termékeket. Bizonyos új, trendi élelmiszerek versenyképesebbek lesznek a hagyományos élelmiszerekhez képest. Ez esetben pl. a növényi tejek...

Szal érdemes ezeket a trendeket figyelni és az alufóliasapkát felvenni. :cool:
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 751
5 888
113
Ez az amerikai verziója a szovjet hűtőgépgyárnak, de itt a bocitáp olyan, hogy mindegy milyen arányokkal keverik,mindig C4 lesz belőle?
A metán az robbanékony, főleg nagy koncentrációban.

Nem ismerem a texasi szabályozást, de pl Kaliban adóztatják. (!!!)

Lehet, hogy itt sem eresztik be a légkörbe, hanem összegyűjtik és fűtenek vele, vagy eladják. Aztán valamelyik covboj rágyújtott egy Marbira a tartályok mellett…
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Így lehet már paywall nélkül is olvasni

Amúgy magában az anyagban a sample text "muh infighting" szövegen túl semmi újdonság nincs. Azt még az RWA-sok is megírták tavaly Twitteren, hogy a veszteségekbe az orosz VM nem számolja bele a rajta kívüli alakulatokat (lehet onnan szerezték :D )
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
Így lehet már paywall nélkül is olvasni

Amúgy magában az anyagban a sample text "muh infighting" szövegen túl semmi újdonság nincs. Azt még az RWA-sok is megírták tavaly Twitteren, hogy a veszteségekbe az orosz VM nem számolja bele a rajta kívüli alakulatokat (lehet onnan szerezték :D )

Ehm. A NYT anyagát átolvasva pár kérdés felmerült bennem.

Ezt az új dokumentumköteget MOST ki adta át a Times-nak? Csak mert felvetődött a “hazaárulás” fogalma is. Bátor ember.

Nekem a cikkből valami olyan jött át, hogy mentik a menthetőt és megpróbálják meglovagolni a lehetőséget, hogy igaznak tűnő (hiszen az amerikai hírszerzéstől jött) információkat publikáljanak:
  • Az amerikai kémszolgálatok az orosz politikai és katonai vezetés minden szintjén ott vannak.
  • Az oroszok egymással veszekszenek azon, mennyi orosz halt és sebesült meg (felső becslés FSzB-től: 110.000, amerikaiaktól: 223.000).
  • Az ukránok teljes vesztesége 131.000 (halottak + sebesültek).
  • Az oroszok nem tudják megakadályozni, a "masszív" nyugati fegyverszállításokat.
  • A következő hat hónapban az oroszok gazdasági kihívásai és leépült képességei lehetővé teszik a halálos fegyverszállítások folytatását.
És a kedvencem:

A hír, hogy a kínaiak halálos fegyvereket adnak az oroszoknak nem is biztos, hogy igaz. Lehet csak az történt, hogy:
  • az amerikaiak lehallgatták az oroszokat,
  • akik lehallgatták a kínaiakat,
  • és félreértették (mármint az oroszok), amit a kínaiak beszéltek.
Ez utóbbi már a kabaré kategóriájába tartozik. A NYT is írja, hogy ezek egy un. "Watch Report"-ból származnak, ami mindenféle összevissza információ, és lehet, hogy "nem teljes".

Mondjuk az amerikai külpolitika "nem teljes" információk alapján beleszáll a kínaiakba, az is egy minősítés.

Persze nekem továbbra sem jön ki a matek veszteség ügyileg, de arra jutottam kár is rajta túl sokat rugózni. Annyi ismeretlen változó van, hogy mindenféle becslés lehetetlen. Gondoljunk csak arra, hogy fogalmunk sincs, mennyire valós számokat mond a Wagner a vezetésnek, mint ahogy azt sem tudjuk, mennyire igazak azok az ukrán hírek, hogy az ukrán tisztek eltitkolják a veszteségeket és felveszik a halottak pénzét.

Hm, még pár kérdés:
  • Hogy fér hozzá egy 21 éves elemző ennyi anyaghoz?
  • Technikailag hogy teszi fel a discord szerverre? A privát szférában komolyabb biztonsági intézkedések vannak.
  • Miért csinál 100 fotót? Egy tevékenység, amiért nyilvánvalóan nagyon komoly büntetés jár. Ha vitézkedni akart, nem lett volna elég 5?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem a cikkből valami olyan jött át, hogy mentik a menthetőt és megpróbálják meglovagolni a lehetőséget, hogy igaznak tűnő (hiszen az amerikai hírszerzéstől jött) információkat publikáljanak:

És a kedvencem:

A hír, hogy a kínaiak halálos fegyvereket adnak az oroszoknak nem is biztos, hogy igaz. Lehet csak az történt, hogy:
  • az amerikaiak lehallgatták az oroszokat,
  • akik lehallgatták a kínaiakat,
  • és félreértették (mármint az oroszok), amit a kínaiak beszéltek.
Ez utóbbi már a kabaré kategóriájába tartozik. A NYT is írja, hogy ezek egy un. "Watch Report"-ból származnak, ami mindenféle összevissza információ, és lehet, hogy "nem teljes".

Persze nekem továbbra sem jön ki a matek veszteség ügyileg, de arra jutottam kár is rajta túl sokat rugózni. Annyi ismeretlen változó van, hogy mindenféle becslés lehetetlen. Gondoljunk csak arra, hogy fogalmunk sincs, mennyire valós számokat mond a Wagner a vezetésnek, mint ahogy azt sem tudjuk, mennyire igazak azok az ukrán hírek, hogy az ukrán tisztek eltitkolják a veszteségeket és felveszik a halottak pénzét.

Hm, még pár kérdés:
  • Hogy fér hozzá egy 21 éves elemző ennyi anyaghoz?
  • Technikailag hogy teszi fel a discord szerverre? A privát szférában komolyabb biztonsági intézkedések vannak.
  • Miért csinál 100 fotót? Egy tevékenység, amiért nyilvánvalóan nagyon komoly büntetés jár. Ha vitézkedni akart, nem lett volna elég 5?

Wagnernek saját temetője van ahova a halottait temeti, elég nehéz lenne eltitkolni őket. + a mediazone a számait önkormányzatoktól szerzi akik kötelesek a népességet nyilvántartani.


PSYOPS testvírem, PSYOPS.

Chug-on leírták elég részletesen tegnapelőtt hogyan zajlott "szivárogtatás", de hülye voltam és nem mentettem le...

Emlékeim szerint:
A srác éppen discord-on lebzselt haverjával mikor vmi ismeretlen elkezdett neki üzengetni, hogy szeretné beszervezni, ezért röhögések közepette nekiálltak trollkodni az illetővel aki annyira szerette volna megszerezni, hogy elkezdett "titkos" dokumentumokat megosztani vele (sztem az is benne van, hogy őt is úgy etették meg vele feljebbvalói), srác ezeket feltolta discord-ra haveroknak, röhögtek egy jót aztán elfelejtették.

Mivel a művelet nem sikerült, ismeretlenek 1 hónappal később feltörték a discord-ot is "kiszivárogtatták" a cuccot.
Természetesen csak finoman adagolva, még orosz kamu verziót is gyártva az eredeti kamuból.

Bűzlik az egész, de az amerikai népnek jó lesz.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 035
93

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 757
113
nABQCsGGGRM.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 451
11 450
113
Ehm. A NYT anyagát átolvasva pár kérdés felmerült bennem.

Ezt az új dokumentumköteget MOST ki adta át a Times-nak? Csak mert felvetődött a “hazaárulás” fogalma is. Bátor ember.

Nekem a cikkből valami olyan jött át, hogy mentik a menthetőt és megpróbálják meglovagolni a lehetőséget, hogy igaznak tűnő (hiszen az amerikai hírszerzéstől jött) információkat publikáljanak:
  • Az amerikai kémszolgálatok az orosz politikai és katonai vezetés minden szintjén ott vannak.
  • Az oroszok egymással veszekszenek azon, mennyi orosz halt és sebesült meg (felső becslés FSzB-től: 110.000, amerikaiaktól: 223.000).
  • Az ukránok teljes vesztesége 131.000 (halottak + sebesültek).
  • Az oroszok nem tudják megakadályozni, a "masszív" nyugati fegyverszállításokat.
  • A következő hat hónapban az oroszok gazdasági kihívásai és leépült képességei lehetővé teszik a halálos fegyverszállítások folytatását.
És a kedvencem:

A hír, hogy a kínaiak halálos fegyvereket adnak az oroszoknak nem is biztos, hogy igaz. Lehet csak az történt, hogy:
  • az amerikaiak lehallgatták az oroszokat,
  • akik lehallgatták a kínaiakat,
  • és félreértették (mármint az oroszok), amit a kínaiak beszéltek.
Ez utóbbi már a kabaré kategóriájába tartozik. A NYT is írja, hogy ezek egy un. "Watch Report"-ból származnak, ami mindenféle összevissza információ, és lehet, hogy "nem teljes".

Mondjuk az amerikai külpolitika "nem teljes" információk alapján beleszáll a kínaiakba, az is egy minősítés.

Persze nekem továbbra sem jön ki a matek veszteség ügyileg, de arra jutottam kár is rajta túl sokat rugózni. Annyi ismeretlen változó van, hogy mindenféle becslés lehetetlen. Gondoljunk csak arra, hogy fogalmunk sincs, mennyire valós számokat mond a Wagner a vezetésnek, mint ahogy azt sem tudjuk, mennyire igazak azok az ukrán hírek, hogy az ukrán tisztek eltitkolják a veszteségeket és felveszik a halottak pénzét.

Hm, még pár kérdés:
  • Hogy fér hozzá egy 21 éves elemző ennyi anyaghoz?
  • Technikailag hogy teszi fel a discord szerverre? A privát szférában komolyabb biztonsági intézkedések vannak.
  • Miért csinál 100 fotót? Egy tevékenység, amiért nyilvánvalóan nagyon komoly büntetés jár. Ha vitézkedni akart, nem lett volna elég 5?
Wagnernek saját temetője van ahova a halottait temeti, elég nehéz lenne eltitkolni őket. + a mediazone a számait önkormányzatoktól szerzi akik kötelesek a népességet nyilvántartani.


PSYOPS testvírem, PSYOPS.

Chug-on leírták elég részletesen tegnapelőtt hogyan zajlott "szivárogtatás", de hülye voltam és nem mentettem le...

Emlékeim szerint:
A srác éppen discord-on lebzselt haverjával mikor vmi ismeretlen elkezdett neki üzengetni, hogy szeretné beszervezni, ezért röhögések közepette nekiálltak trollkodni az illetővel aki annyira szerette volna megszerezni, hogy elkezdett "titkos" dokumentumokat megosztani vele (sztem az is benne van, hogy őt is úgy etették meg vele feljebbvalói), srác ezeket feltolta discord-ra haveroknak, röhögtek egy jót aztán elfelejtették.

Mivel a művelet nem sikerült, ismeretlenek 1 hónappal később feltörték a discord-ot is "kiszivárogtatták" a cuccot.
Természetesen csak finoman adagolva, még orosz kamu verziót is gyártva az eredeti kamuból.

Bűzlik az egész, de az amerikai népnek jó lesz.

Én egyszerű, jámbor ember vagyok; tehát egyszerűsítek:

- Az amerikaiak ámátőrök

- és/vagy

- tudatosak és elvitetnek egy - célokat szolgáló - műbalhét a portás(sal) fiával.

- ez a három különböző arányokban.

Ennyi.