[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 286
37 230
113
" "Kiss My ass ": Taylor - Green reagált Cameron kérésére, hogy adjon pénzt Ukrajnának

David Cameron brit külügyminiszter korábban a The Hill című amerikai lapnak írt cikket. Ebben arra szólította fel a képviselőházat, hogy a szenátus után a szenátus is hagyjon jóvá dollármilliárdokat Kijevnek, és ne mutasson "olyan gyengeséget, mint amilyet Hitler fenyegetésével szemben mutattak az 1930-as években".

Válaszul Taylor-Green amerikai kongresszusi képviselőnő azt mondta, hogy senki sem tudja fenyegetésekkel rávenni, hogy az ukrajnai háború finanszírozása mellett szavazzon.

" Tényleg nem érdekel, mit mond David Cameron. Szerintem ez durva sértés. Nem vagyok az ilyen nyelvezet ismerője. David Cameronnak a saját országával kellene törődnie. Őszintén szólva, megcsókolhatja a seggem" - mondta a politikus.

✖️ Green azt tanácsolta Cameronnak, hogy aggódjon a nácik nagy száma miatt az ukrán hadseregben.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 730
17 169
113
Egyébként érdekes: Putyin is kemény kérdéseket várt volna Tucker Carlsontól és csalódott hogy ilyen béna újságírót kapott...

"Ezért van az, hogy az igazat megvallva nem élveztem teljesen azt az interjút” – mondta Putyin a Pavel Zarubinnak adott interjúban szerda este.

Úgy tűnik ezzel az interjúval SENKI nem volt elégedett. :D

Miért, milyen a kemény kérdés? Mint a kormányinfós Ildikóé, aki a háromszor megválaszoltat negyedjére is megkérdi?! Vagy a "függetlenKálmánOlga", aki látványosan negligálja a tényeket, válaszokat?! Ami foglalkoztat sokakat, azt megkérdezte. Amikor Putyin történelemmel foglalkozott, visszaterelte a kérdéshez. Csak nem tahó Tucker C.
Szijjártót csípem egyébként, ő azt mondta, h könnyű Washingtonban bátran szövegelni, de Moszkvában békére felszólítani csak neki volt mersze. Carlson ugyanez... Szerintem érdekes volt és a sorok között virágnyelven sok minden kiderült.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 218
29 318
113
Miért, milyen a kemény kérdés? Mint a kormányinfós Ildikóé, aki a háromszor megválaszoltat negyedjére is megkérdi?! Vagy a "függetlenKálmánOlga", aki látványosan negligálja a tényeket, válaszokat?! Ami foglalkoztat sokakat, azt megkérdezte. Amikor Putyin történelemmel foglalkozott, visszaterelte a kérdéshez. Csak nem tahó Tucker C.
Szijjártót csípem egyébként, ő azt mondta, h könnyű Washingtonban bátran szövegelni, de Moszkvában békére felszólítani csak neki volt mersze. Carlson ugyanez... Szerintem érdekes volt és a sorok között virágnyelven sok minden kiderült.
Obamától is nagyon keményen csak azt tudták megkérdezni, h "Elnök úr, hogy csinálja Ön, hogy ilyen nagyszerű ember?" Bidennél rá mert valaki kérdezni Assange-ra? Obamánál meg Bush Jr-nál arra, hogy az Abu Ghraib ügyben miért csak egy ember került börtönbe, az, aki nyilvánosságra hozta? Bidennel egy hagyományosan alákérdezős super bowl interjút nem mertek megkockáztatni.
De pl Blinkennél rá mer majd kérdezni valaki arra, hogy ha az őseit az oroszok üldözték el Kijevből, akkor Kijev orosz?

Na, megmondom, mi a kemény kérdés: "Mi az a házi sertés?"
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 286
37 230
113
A nagyon „titkos” űrdolog, amiről Biden jelentést készített.

 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 730
17 169
113
Obamától is nagyon keményen csak azt tudták megkérdezni, h "Elnök úr, hogy csinálja Ön, hogy ilyen nagyszerű ember?" Bidennél rá mert valaki kérdezni Assange-ra? Obamánál meg Bush Jr-nál arra, hogy az Abu Ghraib ügyben miért csak egy ember került börtönbe, az, aki nyilvánosságra hozta? Bidennel egy hagyományosan alákérdezős super bowl interjút nem mertek megkockáztatni.
De pl Blinkennél rá mer majd kérdezni valaki arra, hogy ha az őseit az oroszok üldözték el Kijevből, akkor Kijev orosz?

Na, megmondom, mi a kemény kérdés: "Mi az a házi sertés?"
Közben eszembe jutott, h Carlson feszegette a lesittelt újságíró/kém ügyét is.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Érte mire gondolsz, nekem is a Brady - Eli Manning SB párharcok ugrottak be. ;)
Szeretsz kést forgatni a sebben, mi? :D
Szerencsére jutott sok szebb emlék is a helmet catch-nél. ;)
Semlegesként nézve fantasztikusan jutott a Giant a 2008-as SB-be, de a sors részéről egyszerűen igazságtalan volt "elvenni" a perfect season-t a Pats-től.
Bár imádtam a Gronk, Edelman érát, de számomra a csúcs a Moss, Welker felállás volt. Ezt sajnálom, hogy egyiküknek sem jutott SB gyűrű.
 
  • Tetszik
Reactions: ornagy

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Úgy tűnik, az amcsiknak fontosabb a svéd NATO csatlakozás, mint Svédországnak.
Ezzel felmérhető a svéd állam valódi fuggetlensége és színvonala.
A gazdi beszél helyette.
Mint az utcai bandaknàl, a kis kocog suhancot felretólják, hogy a bandavezérek beszéljenek.


Hol van már a klasszikus diplomácia, ahol a felek tárgyalnak és érvelnek, és a "nem állok veled szóba" lépés egy erős eszkalácio volt....?

Egyben látszik a magyarok helye is a svéd kormány szemében.
Gyarmati bunkó ősemberek...

Kár, hogy a Gripen miatt rájuk vagyunk szorulva...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 324
55 738
113
Ezzel felmérhető a svéd állam valódi fuggetlensége és színvonala.
A gazdi beszél helyette.
Mint az utcai bandaknàl, a kis kocog suhancot felretólják, hogy a bandavezérek beszéljenek.


Hol van már a klasszikus diplomácia, ahol a felek tárgyalnak és érvelnek, és a "nem állok veled szóba" lépés egy erős eszkalácio volt....?

Egyben látszik a magyarok helye is a svéd kormány szemében.
Gyarmati bunkó ősemberek...

Kár, hogy a Gripen miatt rájuk vagyunk szorulva...



Kb a komplett nyugatnak,csak gazdatest vagyunk, az egész kke/ex vsz/ex szu országokkal együtt,sosem kezeltek,és sosem fognak partnerként kezelni minket,csak az egyéb.céljaik eléréseihez kellünk,meg a folyamatos kifosztáshoz,lerabláshoz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 324
55 738
113
A humorba akrtam,de ide talán jobban illik,a kapitalizmus,liberalizmus,piacgazdaság csődje.
A napokban írta valaki,talán Angelsoul,hogy ha nekiáll a nyugat hadianyagot termelni,akkor még Kína is pisloghat,hát nem.
Nagyon nem.
Elment a hajó,19 éve vagyok itt,és kb 1.5 generáció hiányzik utánunk,nincs már értelmes fiatal,fizikai,még könnyű fizikai munkára is alkalmas férfi nyugaton.
A leg elemibb feladatokra sincs használható ember,a farmra nem talál a főnököm egy teljes munkaidős embert,aki napi 2x3 órában reggel,este megeteti a bocikat,traktorral eltolja a kakit alóluk,odaviszi nekik a bálákat,széthúzza,betereli őket a fejőházba,rádugja a cickóra a fejőgépet,majd kitereli a bocikat,és elmossa a gépet.
Nincs.
Teherautó sofőrt billencsre,vagy a bányába gépkezelőt,egyszerűen nincs értelmes ember.
3 éve dolgoztam egy nagyobb bányában,ott kb 20-an voltunk fizikai állomány,ott ültünk kantinban,és a legfiatalabb 40 éves volt,hiányoznak a húszonévesek,harminconévesek mögülünk,utolsó mohikánok mögül.
A munkatársam 60 éves,gyakorlatilag használhatatlan,de nem merem kirúgni,mert mióta visszajöttem,vagy 6 jelentkező volt,mind 40-67 éves korosztályból,de egyszerűen értékelhetetlen volt a hozzáértése,hozzá állása a munkához,beleszartak mindenbe,nem voltak hajlandóak megmozdulni,képtelenek átlátni a munka folyamatokat,a gépek alapvető működését,meghibásodását,csak a markukat tartották.
Vagy 4.5 éve mikor utóbb kirúgtam a céget,a helyemre fel kellett venni 1 teljes munkaidős szerelőt,egy teljes munkaidős gépkezelőt,meg gy nyugdíjas gépkezelőt,részmunkaidőbe,meg a tulaj is itt kellett legyen feszt,mert a legkisebb hibától is leállt minden,csak hívták a főnit,hogy jöjjön,javítsa meg,mert ez nem az ődolga,őt ezért nem fizetik,és nem is érdekli.
Ugyanez kb mindenhol,az éttermek,szállodák,benzinkutak nem találnak embert,a mezőgazdaságban is szopóág van,olyan,hogy önállóan dolgozni tudó építőipari szakmunkás,kőműves,ács,burkoló,villanyász kb felejtős,egy mosdó cserére fél évet kell várni,az értékelhető kőműves brigádok 2 évre le vannak foglalva,mert fél létszámmal működnek.
A hadi iparba meg kell képzett,tapasztalt,értelmes munkaerő bőven,honnan vegyenek elő több ezer,vagy tízezer ilyen embert,a beszállítókkal együtt,pl németországban?
Itt,egy ötmilliós országban több száz betöltetlen buszvezető,több ezer betöltetlen tgk,meg furgon sofőr állás üres.
stb.
1 perc,de minden benne van.




:(

Ui:kommentek....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Papajoe, itthon ugyanez van....... mindenki influenszer, fittness-edző, modell, kőgazdagvillalakószupersztár... kivéve az elenyésző kisebbség... tisztelet nekik.. Én pedig egy vakhangyányira a jól megérdemelt éhenhalástól (nyugdíj) megszakadok a munkától, mert NINCS a helyemre embör...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 324
55 738
113
A humorba akrtam,de ide talán jobban illik,a kapitalizmus,liberalizmus,piacgazdaság csődje.
A napokban írta valaki,talán Angelsoul,hogy ha nekiáll a nyugat hadianyagot termelni,akkor még Kína is pisloghat,hát nem.
Nagyon nem.
Elment a hajó,19 éve vagyok itt,és kb 1.5 generáció hiányzik utánunk,nincs már értelmes fiatal,fizikai,még könnyű fizikai munkára is alkalmas férfi nyugaton.
A leg elemibb feladatokra sincs használható ember,a farmra nem talál a főnököm egy teljes munkaidős embert,aki napi 2x3 órában reggel,este megeteti a bocikat,traktorral eltolja a kakit alóluk,odaviszi nekik a bálákat,széthúzza,betereli őket a fejőházba,rádugja a cickóra a fejőgépet,majd kitereli a bocikat,és elmossa a gépet.
Nincs.
Teherautó sofőrt billencsre,vagy a bányába gépkezelőt,egyszerűen nincs értelmes ember.
3 éve dolgoztam egy nagyobb bányában,ott kb 20-an voltunk fizikai állomány,ott ültünk kantinban,és a legfiatalabb 40 éves volt,hiányoznak a húszonévesek,harminconévesek mögülünk,utolsó mohikánok mögül.
A munkatársam 60 éves,gyakorlatilag használhatatlan,de nem merem kirúgni,mert mióta visszajöttem,vagy 6 jelentkező volt,mind 40-67 éves korosztályból,de egyszerűen értékelhetetlen volt a hozzáértése,hozzá állása a munkához,beleszartak mindenbe,nem voltak hajlandóak megmozdulni,képtelenek átlátni a munka folyamatokat,a gépek alapvető működését,meghibásodását,csak a markukat tartották.
Vagy 4.5 éve mikor utóbb kirúgtam a céget,a helyemre fel kellett venni 1 teljes munkaidős szerelőt,egy teljes munkaidős gépkezelőt,meg gy nyugdíjas gépkezelőt,részmunkaidőbe,meg a tulaj is itt kellett legyen feszt,mert a legkisebb hibától is leállt minden,csak hívták a főnit,hogy jöjjön,javítsa meg,mert ez nem az ődolga,őt ezért nem fizetik,és nem is érdekli.
Ugyanez kb mindenhol,az éttermek,szállodák,benzinkutak nem találnak embert,a mezőgazdaságban is szopóág van,olyan,hogy önállóan dolgozni tudó építőipari szakmunkás,kőműves,ács,burkoló,villanyász kb felejtős,egy mosdó cserére fél évet kell várni,az értékelhető kőműves brigádok 2 évre le vannak foglalva,mert fél létszámmal működnek.
A hadi iparba meg kell képzett,tapasztalt,értelmes munkaerő bőven,honnan vegyenek elő több ezer,vagy tízezer ilyen embert,a beszállítókkal együtt,pl németországban?
Itt,egy ötmilliós országban több száz betöltetlen buszvezető,több ezer betöltetlen tgk,meg furgon sofőr állás üres.
stb.
1 perc,de minden benne van.




:(

Ui:kommentek....



Még ez is,aztán abba fejezem.


 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
ZjxsQ04JRl0.jpg
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 286
37 230
113
RASMUSSEN BESZÁMOLÓJA: A DEMOKRATÁK ÚGY VÉLIK, HOGY LEGYŐZHETIK TRUMP ELNÖKÖT, HA BŰNCSELEKMÉNNYEL VÁDOLJÁK
A demokraták szerint nem számít, ha hamis a vád, a vádirat számít.