[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Elkerülhetetlen, hogy Phenjan rakétákat küldjön az Egyesült Államok területére, Észak-Korea már csak néhány lépésre van attól, hogy atomhatalommá váljon" - ezt mondta a sztálinista rezsim külügyminisztere az ENSZ-közgyűlés általános vitáján. Ahogy fogalmazott, végső céljuk, hogy hatalmi egyensúlyra lépjenek az Egyesült Államokkal.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
50% százalékos az usa. rakétavédelmi képessége 10-ből 5 becsapódik.
A sok fa... kihúzhatná már a seggéből a fejét és megérthetné,hogy nem az É-Koreai rezsim védelméről van szó hanem arról,hogy az először lövök aztán gondolkodok amerikai hozzáállás túlhaladta a történelem.Ön és közveszélyes és nem támogatható világpolitikai viselkedés forma.
Hagyjuk már ezt. É-Korea meg erőegyensúly az Usával. A kőkorba bombáznák őket, ha akarnák. Az USA még nem lőtt, és nem is lőne, ha egy ilyen ripacs ökör nem játszana az atommal. Bőven el tudom képzelni malacpofájúról, hogy muszlim terroristáknak nukleáris töltetet ad el. És ha az a másik agyhalott banda feldurrant egy olyat az usában, kurva gyorsan meg lesz nyomva a piros gomb, és az összes agyhalott ország, el lesz törölve a földről. Legalább is igen valószínű ez lesz.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mint ahogy azt sok közel keleti példa is mutatja:rolleyes:
Pont az usa viselkedése vezet oda ,hogy minden ország akire rossz szemmel néz tömegpusztító fegyverre törekszik.
Ébresztő! Persze tudom,hogy tompán jutnak el a hangok a füledig :D

Mindenről az a fránya USA tehet.:oops:
Ha nem volna USA, nem volna nyilván gond se a világon. A kis Kim is kint játszana a többiekkel a téren, Szaddam is romantikus regényeket irogatna, Khadafi is a szabónál töltené az idejét. Te is nyilván valami hasznosabbat csinálnál mint hogy orosz propagandát terjessz, de ez fránya USA mindenkinek betesz.
Menyivel jobb most hogy végre valaki nem hunyászkodik meg, s kitör ellene. Kim a mi példaképünk, a jóságos kedves kis vezető, aki csak egyenlő akar lenni a többivel ezért épített atom fegyvereket. Hát nincs ezzel semmi gond. Nyilván nekünk is kéne egy, meg a románoknak, meg a cseheknek, meg az ukránoknak, na az volna a legszebb. Mindenki építsen tömegpusztító fegyvereket szerintem mert hát ugye az USÁ-tól senki sincs biztonságban csak ha van valami fegyvere amivel százezreket lehet legyilkolni egy pillanat alatt.
Nézd meg Észak-Koreát is hányszor lerohanták már az amerikaiak amíg nem volt nekik atom fegyverük, na de most, ohó most aztán kapnak az imperialista kutyák a pofájukra az mán biztos. Olyan sokszor lerohanták hogy én a lassú felfogásommal hirtelenjében meg sem tudom számolni. Talán te majd segítesz.

Olyan jó hogy itt vagy te hogy felébreszd az ilyen szerény képességűeket mint én vagy galland. Mink ugyan nem tudjuk hogy működnek a dolgok szeretjük ha a szánkba rágják mint a régi szép időkben amikor még szásáékkal együtt játszottunk katonásdit.
Csak légyszíves írjá má egy kicsit hangosabban mer olyan tompán jutnak el a hangok a fülemig.
 
  • Tetszik
Reactions: galland and camee

Szpéter

Member
2017. augusztus 5.
57
75
18
Mindenről az a fránya USA tehet.:oops:
Ha nem volna USA, nem volna nyilván gond se a világon. A kis Kim is kint játszana a többiekkel a téren, Szaddam is romantikus regényeket irogatna, Khadafi is a szabónál töltené az idejét. Te is nyilván valami hasznosabbat csinálnál mint hogy orosz propagandát terjessz, de ez fránya USA mindenkinek betesz.
Menyivel jobb most hogy végre valaki nem hunyászkodik meg, s kitör ellene. Kim a mi példaképünk, a jóságos kedves kis vezető, aki csak egyenlő akar lenni a többivel ezért épített atom fegyvereket. Hát nincs ezzel semmi gond. Nyilván nekünk is kéne egy, meg a románoknak, meg a cseheknek, meg az ukránoknak, na az volna a legszebb. Mindenki építsen tömegpusztító fegyvereket szerintem mert hát ugye az USÁ-tól senki sincs biztonságban csak ha van valami fegyvere amivel százezreket lehet legyilkolni egy pillanat alatt.
Nézd meg Észak-Koreát is hányszor lerohanták már az amerikaiak amíg nem volt nekik atom fegyverük, na de most, ohó most aztán kapnak az imperialista kutyák a pofájukra az mán biztos. Olyan sokszor lerohanták hogy én a lassú felfogásommal hirtelenjében meg sem tudom számolni. Talán te majd segítesz.

Olyan jó hogy itt vagy te hogy felébreszd az ilyen szerény képességűeket mint én vagy galland. Mink ugyan nem tudjuk hogy működnek a dolgok szeretjük ha a szánkba rágják mint a régi szép időkben amikor még szásáékkal együtt játszottunk katonásdit.
Csak légyszíves írjá má egy kicsit hangosabban mer olyan tompán jutnak el a hangok a fülemig.
Mint az óvódában.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Mint az óvódában.....
Nekem az jött le ebből az egészből, hogy "végre" az odamondogatásban, szenzációhajhászásban, trollkodásban - bunkóságban egy szinten van a két ország első embere. Különbséget sem lehet tenni kettejük nyilatkozatai közt, egy színvonal. Azért jó ezt így keretbe rakni, mert az egyik egy begyöpösödött évtizedek óta elszigeteltségben és totális diktatúrában - félistenként tisztelt csodás vezetőkben hívő ország, a másik pedig a felvilágosult és csodálatos Amerikai Egyesült Államok. Mesés. Mindig van lejjebb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Mindenről az a fránya USA tehet.:oops:
Ha nem volna USA, nem volna nyilván gond se a világon. A kis Kim is kint játszana a többiekkel a téren, Szaddam is romantikus regényeket irogatna, Khadafi is a szabónál töltené az idejét. Te is nyilván valami hasznosabbat csinálnál mint hogy orosz propagandát terjessz, de ez fránya USA mindenkinek betesz.
Menyivel jobb most hogy végre valaki nem hunyászkodik meg, s kitör ellene. Kim a mi példaképünk, a jóságos kedves kis vezető, aki csak egyenlő akar lenni a többivel ezért épített atom fegyvereket. Hát nincs ezzel semmi gond. Nyilván nekünk is kéne egy, meg a románoknak, meg a cseheknek, meg az ukránoknak, na az volna a legszebb. Mindenki építsen tömegpusztító fegyvereket szerintem mert hát ugye az USÁ-tól senki sincs biztonságban csak ha van valami fegyvere amivel százezreket lehet legyilkolni egy pillanat alatt.
Nézd meg Észak-Koreát is hányszor lerohanták már az amerikaiak amíg nem volt nekik atom fegyverük, na de most, ohó most aztán kapnak az imperialista kutyák a pofájukra az mán biztos. Olyan sokszor lerohanták hogy én a lassú felfogásommal hirtelenjében meg sem tudom számolni. Talán te majd segítesz.

Olyan jó hogy itt vagy te hogy felébreszd az ilyen szerény képességűeket mint én vagy galland. Mink ugyan nem tudjuk hogy működnek a dolgok szeretjük ha a szánkba rágják mint a régi szép időkben amikor még szásáékkal együtt játszottunk katonásdit.
Csak légyszíves írjá má egy kicsit hangosabban mer olyan tompán jutnak el a hangok a fülemig.
Nézd, értem én hogy mi miatt írtad ezt a választ ilyen szarkazmussal Gioo-nak, de azért mivel intelligens embernek ismertelek ki eddig, TE sem hiheted azt, hogy semmi rosszról nem tehet az USA, ugye? Mert Szaddam, Khadafi valóban nem voltak úriemberek, de nekem mondjuk pont tisztán látszik hogy legalább békét-rendet tartottak, ha nem demokratikus módszerekkel, akkor is jobb hely volt a térség mikor éltek, mint most. Gioo néha túlzásokba esik, de most ezzel TE is abba estél, remélem belátod...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nézd, értem én hogy mi miatt írtad ezt a választ ilyen szarkazmussal Gioo-nak, de azért mivel intelligens embernek ismertelek ki eddig, TE sem hiheted azt, hogy semmi rosszról nem tehet az USA, ugye? Mert Szaddam, Khadafi valóban nem voltak úriemberek, de nekem mondjuk pont tisztán látszik hogy legalább békét-rendet tartottak, ha nem demokratikus módszerekkel, akkor is jobb hely volt a térség mikor éltek, mint most. Gioo néha túlzásokba esik, de most ezzel TE is abba estél, remélem belátod...

Három pohár megy bor után kijött hogy menyire elegem van már ebből az orosz propaganda módszerből. De józanul is komolyan gondolom, nem tartozik ide de nem is számít, a lényeg hogy nem csak itt megy ez. Youtube, Liveleak, a módszer mindenütt ugyanaz. Van néhány erősen befolyásolt ember (nem tudom miért csinálják talán azt hiszik helyes amit tesznek) akik csak a ruszki oldal véleményét hangoztatják, ruszki propaganda karikatúrákat osztanak meg, ruszki híreket közölnek, persze általában ezekre a hírekre hivatkoznak, az ellenvéleménynél pedig közösen lépnek fel. Itt is megvannak ezek az emberek aki gyakran jár fel nagyon is jól tudja kik ezek, pont úgy ahogy jól tudja ki az az ulippo. Ezek az emberek mindig úgy állnak át a hírek terjesztésére mint egy gép. Nézd meg a kurd helyzet változott most neki fognak kezdeni a kurdok folyamatos vádolásába, pocskondiázásába. Ugyanezt tolják az Ukránokkal.
Ettől függetlenül persze hogy értem én hogy van néha igazság abban amit leírnak, csak épp amikor igazságot írnak az is csak azért van mert megfelel a céljaiknak.
Egyszerűen csak gusztustalan amit művelnek, nem értem hogy lehet ilyet csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: camee

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Három pohár megy bor után kijött hogy menyire elegem van már ebből az orosz propaganda módszerből. De józanul is komolyan gondolom, nem tartozik ide de nem is számít, a lényeg hogy nem csak itt megy ez. Youtube, Liveleak, a módszer mindenütt ugyanaz. Van néhány erősen befolyásolt ember (nem tudom miért csinálják talán azt hiszik helyes amit tesznek) akik csak a ruszki oldal véleményét hangoztatják, ruszki propaganda karikatúrákat osztanak meg, ruszki híreket közölnek, persze általában ezekre a hírekre hivatkoznak, az ellenvéleménynél pedig közösen lépnek fel. Itt is megvannak ezek az emberek aki gyakran jár fel nagyon is jól tudja kik ezek, pont úgy ahogy jól tudja ki az az ulippo. Ezek az emberek mindig úgy állnak át a hírek terjesztésére mint egy gép. Nézd meg a kurd helyzet változott most neki fognak kezdeni a kurdok folyamatos vádolásába, pocskondiázásába. Ugyanezt tolják az Ukránokkal.
Ettől függetlenül persze hogy értem én hogy van néha igazság abban amit leírnak, csak épp amikor igazságot írnak az is csak azért van mert megfelel a céljaiknak.
Egyszerűen csak gusztustalan amit művelnek, nem értem hogy lehet ilyet csinálni.

Ez minden oldalra igaz amit leírtál eddig. Van gusztustalan EU párti liberális és NATO álhír gépezet. A dezinfo és a közvélemény befolyásolása napjainkban egyre fontosabb. Az Oroszok, az EU, az USA, de még olyan kis szar képződmények mint az ISIS is fektet bele, és helyez rá hangsúlyt.

A kurdok és az ukránok sem szentek(de őket is megértem sokszor hogy mit miért csinálnak), van olyan szituáció mikor jogosan lehet őket is bírálni, szóval az önmagában NEM érv, hogy azért rossz/hamis mostantól egy hír mert az "oroszpropagandista" majd bírálja őket ezentúl...

Jelenleg olyan területeken, annyira délen ahol épp olajkutakat "szabadítanak el" mondjuk szerintem sincs semmi keresnivalójuk, ahogy mondjuk magyarként az ukrán nyelvtörvénnyel sem értem hogy miért kéne elégedett lennem? Ettől függetlenül őszintén csak a legjobbakat tudom kívánni mind a Kurdoknak, mind az Ukránoknak, aminek az alapja az lenne hogy békében tudjanak végre élni. Ahhoz mondjuk az is kéne, hogy ne hagyják magukat faltörő kosnak használni sokszor az USA céljainak eléréséhez...

Hozzáteszem mielőtt oroszpropagandista lennék én is, nyilván semmivel sem jobbak az Oroszok sem, bármit meghamisítanak félremagyaráznak ők is ha érdekükben áll, pont úgy mint mindenki más...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nyugalmazott amerikai tábornokok próbálják felvázolni, hogy nézne ki egy tényleges háború Észak-Korea és ellenségei, mindenekelőtt Amerika között. Van mire alapozni, hisz közel 70 éve már zajlott a harc, csak azóta tűzszünet van. Egyúttal az esélyét is latolgatják, hogy lesz-e háború, és ha igen, hagyományos vagy nukleáris lesz-e.
http://privatbankar.hu/makro/akarod-tudni-milyen-lesz-a-haboru-eszak-koreaval-312378


Az orosz kormány a színfalak mögött azon dolgozik, hogy megoldja az Észak-Korea körül kialakult válságot – szivárogtatták ki az orosz sajtónak. Moszkva szerint az Egyesült Államok csak bénázik, aminek katasztrofális következményei lehetnek.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazda...oszok_eszak-koreaval_kapcsolatban.648066.html
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Nyugalmazott amerikai tábornokok próbálják felvázolni, hogy nézne ki egy tényleges háború Észak-Korea és ellenségei, mindenekelőtt Amerika között. Van mire alapozni, hisz közel 70 éve már zajlott a harc, csak azóta tűzszünet van. Egyúttal az esélyét is latolgatják, hogy lesz-e háború, és ha igen, hagyományos vagy nukleáris lesz-e.
http://privatbankar.hu/makro/akarod-tudni-milyen-lesz-a-haboru-eszak-koreaval-312378


Az orosz kormány a színfalak mögött azon dolgozik, hogy megoldja az Észak-Korea körül kialakult válságot – szivárogtatták ki az orosz sajtónak. Moszkva szerint az Egyesült Államok csak bénázik, aminek katasztrofális következményei lehetnek.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazda...oszok_eszak-koreaval_kapcsolatban.648066.html

Most kötekedni fogok. Mi az, hogy 50% a hagyományos és 10% a nukleáris háború esélye? Ha az első esetet nézem akkor az egy vagy igen vagy nem helyzet, ergó ugyanannyi esélye van egy hagyományos és egy nukleáris háborúnak. De akkor meg mi ez a másik hülyeség, hogy 10% esélye van a nukleáris háborúnak? Vagy az első eshetőség úgy szól, hogy vagy lesz háború vagy nem? Ez nekem elég zavaros....
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Mindenről az a fránya USA tehet.:oops:
Ha nem volna USA, nem volna nyilván gond se a világon. A kis Kim is kint játszana a többiekkel a téren, Szaddam is romantikus regényeket irogatna, Khadafi is a szabónál töltené az idejét. Te is nyilván valami hasznosabbat csinálnál mint hogy orosz propagandát terjessz, de ez fránya USA mindenkinek betesz.
Menyivel jobb most hogy végre valaki nem hunyászkodik meg, s kitör ellene. Kim a mi példaképünk, a jóságos kedves kis vezető, aki csak egyenlő akar lenni a többivel ezért épített atom fegyvereket. Hát nincs ezzel semmi gond. Nyilván nekünk is kéne egy, meg a románoknak, meg a cseheknek, meg az ukránoknak, na az volna a legszebb. Mindenki építsen tömegpusztító fegyvereket szerintem mert hát ugye az USÁ-tól senki sincs biztonságban csak ha van valami fegyvere amivel százezreket lehet legyilkolni egy pillanat alatt.
Nézd meg Észak-Koreát is hányszor lerohanták már az amerikaiak amíg nem volt nekik atom fegyverük, na de most, ohó most aztán kapnak az imperialista kutyák a pofájukra az mán biztos. Olyan sokszor lerohanták hogy én a lassú felfogásommal hirtelenjében meg sem tudom számolni. Talán te majd segítesz.

Olyan jó hogy itt vagy te hogy felébreszd az ilyen szerény képességűeket mint én vagy galland. Mink ugyan nem tudjuk hogy működnek a dolgok szeretjük ha a szánkba rágják mint a régi szép időkben amikor még szásáékkal együtt játszottunk katonásdit.
Csak légyszíves írjá má egy kicsit hangosabban mer olyan tompán jutnak el a hangok a fülemig.
Jaj,de gyönyörűen megfogalmaztad. Így nem is volt olyan tompa. :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Most kötekedni fogok. Mi az, hogy 50% a hagyományos és 10% a nukleáris háború esélye? Ha az első esetet nézem akkor az egy vagy igen vagy nem helyzet, ergó ugyanannyi esélye van egy hagyományos és egy nukleáris háborúnak. De akkor meg mi ez a másik hülyeség, hogy 10% esélye van a nukleáris háborúnak? Vagy az első eshetőség úgy szól, hogy vagy lesz háború vagy nem? Ez nekem elég zavaros....
Itt az eredeti cikk...
http://www.latimes.com/world/la-fg-korean-war-20170925-story.html
ebben az áll hogy:
"James Stavridis, a retired Navy admiral and dean of the Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University, said the horrific war many have long feared with North Korea is a distinct possibility. He puts the chances of conventional conflict with North Korea at 50-50 and the chances of nuclear war at 10%."

Vagyis: James Stavridis nyugalmazott NAVY admirális (stb...) szerint 50% az esélye annak hogy lesz háború É Koreával.
Ha lesz háború akkor szerinte 10% az esély arra hogy a kezdetben hagyományos háború átmegy nukleáris háborúvá.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Itt az eredeti cikk...
http://www.latimes.com/world/la-fg-korean-war-20170925-story.html
ebben az áll hogy:
"James Stavridis, a retired Navy admiral and dean of the Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University, said the horrific war many have long feared with North Korea is a distinct possibility. He puts the chances of conventional conflict with North Korea at 50-50 and the chances of nuclear war at 10%."

Vagyis: James Stavridis nyugalmazott NAVY admirális (stb...) szerint 50% az esélye annak hogy lesz háború É Koreával.
Ha lesz háború akkor szerinte 10% az esély arra hogy a kezdetben hagyományos háború átmegy nukleáris háborúvá.

Ok, így már világos! :)