M
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ennek továbbra is semmi köze a harctéri teljesjtményhez. Kezdem unni az efféle "érvelést". Nagyon...chimera said
Miért? nem hagyhatja ott megint a szövetségesét ?
Ja és "a háború a politika folytatása más eszközökkel"
vagy diplomácia? mindeggy
Nagyon mellé. A vietnámi megkötöttség stratégiai is volt, hiszen fel sem merülhetett, hogy ÉV-t elfoglalják. A taktikai szintű meg az elbaszott RoE. A Sivatagi Vihar alatt a RoE terén szabad kezet kaptak, gyak. alig volt bármiféle politikai megkötés.Érdekes gondolatokat olvasok. Az egyik, amit Molni említ, hogy Vietnamban az USA félig kötött kézzel harcolt. Miért lenne ez ma másképpen? Lásd 1991. és Irak, Bagdad előtt megálltak az amerikaiak.
Lám, nem ismerős? Pontosan ugyanaz a helyzet, mint 1991. Technikailag lehetséges, de más szempontból nem biztos, hogy túl szerencsés lett volna....De említhetném 2008-as orosz-grúz háborút, ahol bár egyesek véleménye szerint az oroszok vesztettek, azt azért illik tudni, hogy a Tbiliszibe azért nem vonultak csak be, mert nem akartak.
Ez max. a célok megfogalmazásában igaz. Taktikai szinten a politikának minimális vagy 0 beleszólása kell, hogy legyen. Ha ki van jelülve az elérendő cél és megmondják, hogy szerintük mi kell, akkor a fegyveres erők nekilátnak és megvalósítják.A háborút a hadsereg vívja de a politikusok irányítják – azok, akik papíron mindenhol a népet/választókat képviselik, valójában pedig az elitet elvárásainak igyekeznek megfelelni.
Itt már tényleg lefordulok a székről. Egyfeleől Korea ENSZ misszió volt, a megbízatás mai napig él. Ha ez n+1-szer nem lett elmagyarázva, akkor egyszer sem... Vietnámban is voltak ausztrálok, új-zélandiak, dél-koreaiak (!) is...Ugyanígy kétféleképpen lehet megítélni a felsorolt amerikai háborúkat. Az egyik, hogy mint állam/nemzet/hadsereg nyert vagy vesztett. Itt eléggé egyértelműek a válaszok, Korea és Vietnam egyértelmű vereség, Irak és Afganisztán győzelem.
Nem erre gondoltam. Röhejes, hogy aki ennyi energiát fektet egy CGI-ba az képtelen összehozni olyan manővereket, amik legalább közelítik a valóságot. Vagy ennyire hülyék, vagy ennyire szarnak rá. A Top Gun extra videói között van erre vonatkozó megjegyzés.<i>Ui: A videó nem rossz, egy elképzelt dogfighban a Fulcrum azért ott van a szeren a vacak IR rakétáival együtt – bár tudom, a fő szentségtörés itt az F-15 volt. </i>
Nem megfutamodtak. Kivonultak szervezetten. Rohadt nagy különbség. Megteremtették azt a helyzetet, ami lehetőtvé tette azt, hogy lelépjenek úgy, hogy nyugi van addig. Szó se róla, ha már 6 évvel korábban úgy kezdik, mint a Lin II idején, akkor szerinted meddig tartott volna az egész...?Molni az inkább az elgondolkoztató hogy miért állítod be győzelemnek az USA Vietnámi megfutamodását mikor otthagyták a bajban a szövetségesüket akit állig felfegyvereztek kiképeztek stb stb !
Hol írtam, hogy nem volt harc...? Pontosan azt írtam, hogy masszív konvencionális hadművelettel foglalták el DV-t. USA-val nem volt harc. DV úgy bukott el, hogy annak az USA katonai hatalmához semmi köze nem volt. Elképesztő, hogy ennyire egyszerű kijelentést sem voltál képes értelmezni.Az meg végképp nem állja meg a helyét hogy nem volt harc! De volt de DV kikapott nagyon hamar!
Linebacker III nem volt, max II... Mit fejtsek ki rajta? Masszív bombázóoffenzívába kezdtek ÉV ellen, lényegében majdnem minden korábbi korlátozást feloldottak. Igen tekintélyes arányban zúzták le az északi infrastuktúrát. Gyárakat, hidakat, erőműveket. A hadművelet után az északi SAM ütegek rakétákból gyak. kifogytak - okoztak is veszteséget rendesen a B-52 gépek között - viszont a SZU-ból érkező szállítások a hadművelet előttinek a harmadát sem érték már el. Áramszolgáltatás elég rendesen le lett zúzva stb. A szállítások mértékének kiesésének súlyosságát meg tudod ítélni, ha megnézed, hogy a mit szállított oda a SZU. Nem dugús puskákkal harcoltak a jenkik ellen és a gázolaj és más tüzelőanyag igényt is szerinted ki elégítette ki? Bingo, a SZU. A SZU támogatása nélkül ÉV képtelen lett volna még magát is ellátni és háborúzni. Na, ezt a sámlit rúgta ki elég rendesen a haművelet. Folytatható lett volna tovább is, később is megismételhető lett volna. És az az elképesztő az, hogy ezt nem használták ki, mert belpolitikai okokból lehetetlen volt... Így bukott el DV, de ennek semi köze nem volt a jenkik katonai képességéhez. Semmi.Fejtsd már ki akkor mi is volt a Linebacker III-ban….