1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közép-/Kelet-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - dalost által indítva @ 2012. október 13..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Egyet értek. Csendes óceán remélem fontosabb lesz mindenkinek!

2. gioo

gioo Well-Known Member

Pedig DAm. újkori történelme erről szól de igazad van mi meg Oo érdekszférájában vagyunk netto kreténség keménykedni....o_O

haubagoi and zsolti like this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Igy igaz. Ráadásul szinte biztos vagyok benne, ha Maduro szépen megbukna, a népnek az lenne a legjobb. Az Usa barátsága ott mindennél fontosabb egy kis országnak, lehet ezt nem szeretniük, de ez akkor is tény.

4. gioo

gioo Well-Known Member

Igy van! Pont ez a két erő közti lavírozás amit ügyesen kell csinálni most kedveztünk egy kicsit de olyanban ami a mi szempontunkból nem oszt nem szoroz.

kiskrumpli and zsolti like this.
  5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Pontosan így van. Mi ahogy leírtam már számtalanszor, Oroszország és Németország erőterében vagyunk, és netto kretének ha hagyjuk magunkat akármelyikkel szembefordítani!

Tényszerűen így van.

Karak95, gergo55 and gioo like this.
  6. gioo

gioo Well-Known Member

Azért egy 30milliós ország nem kicsi persze nem is nagy de na! Az,hogy mi most meg mi volt kinek az érdekszférája az egy változó dolog.És épp változófélbe vannak a dolgok.

haubagoi likes this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

A földrajzi távolság az USA - Kína - Oo. viszonylatában sosem fog megváltozni Venezuelától. Ezen kár púposkodniuk szerintem, mert csak veszíthetnek. Az ott az USA érdekeltsége, pont.

8. Python

Python Well-Known Member

A magyar kormány egyedüli tagállamként megvétózta az EU-Arab Liga csúcstalálkozó megállapodását, mert abban az ENSZ migrációs csomagjára is volt egy utalás.
    Az EU-s tagállamok többsége nagyon felháborodott, szerintük ha elmarad a megállapodás, akkor több lesz az illegális migráns, és a magyar kormány bort iszik, miközben vizet prédikál. A német kormány nagykövete megfenyegette a magyart, hogy emlékezni fog erre az alkalomra, amikor a 2020-as évek EU-s támogatásait osztják majd szét.
    Komoly fenyegetést kapott Magyarország a németektől

9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Érdekes eljárás amikor egy ország a tagállami jogait gyakorolja, és fenyegetést kap a nagyobb tagországoktól, hogy ha nem adja be a derekát akkor majd jól korlátozzák a tagállami jogait, lsd. az egyébként a csatlakozási szerződés szerződés részeként az EU kötelezettségét jelentő kohéziós alapok kifizetését.

Gy.k. azokat ugyanis nem puszira vagy jófejségből kapjuk, hanem jár.

10. gioo

gioo Well-Known Member

Mert Japán meg Hawaii olyan közel van az usaához!? De ukrajnát is írhattam volna. Szerintem ezek a földrajzi távolságok ma már majdnem lényegtelenek.
    hát talán erről ők másképp gondolkodnak esetleg ők is dönthetnek erről vagy nem?

vata likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szólamok szintjén ők döntenek, persze. A valóságban meg én szinte biztosra veszem hogy vagy békésen bukik Maduro és a rendszere, vagy meg fogják buktatni.
    Engem nem érdekel sem az USA, sem az oroszok-kínaiak szarkavarása, csak a népet sajnálom mert már most is szenvedtek eleget, és úgy érzem még nincs vége addig amíg szembe szélben pisálnak.

Littlejohn likes this.
  12. notaricon

notaricon Well-Known Member

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

arcas, Nemerson, SilvioD and 6 others like this.
  14. Shadow

Shadow Well-Known Member

Meglepődnék ha a jelenlegi román kormány belemenne a kinevezésébe. Elivleg most ők adják eu soros elnökséget szóval remélhetőleg tudnak befolyásolni dogokat.
    Nem mintha lenne arra esély hogy mi csatlakozni fogunk ehhez az aurópai ügyészséghez.

"z Európai Ügyészség főügyészi tisztségére esélyes jelöltek nevét tartalmazó dokumentumot Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke küldte el többek között Tudorel Toader román igazságügyi miniszternek. Épp Toader volt az, aki tavaly kezdeményezte Kövesi leváltását.Toader a hírre reagálva közölte: ellenzi Kövesi kinevezését. Levélben fogja tájékoztatni a tagállami minisztereket arról az alkotmánybírósági döntésről, amelynek alapján Kövesit leváltották a DNA éléről, ugyanis szerinte az előválogatást végző testület tagjai nincsenek tisztában azokkal a „visszaélésekkel”, amelyeket szerinte a román állampolgároknak el kellett szenvedniük Kövesi mandátuma alatt. "

Ennek a román kormánynak annyi ha hajyga kinevezni ezt a csajt az eu ügyészség élére.

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azt nem értem, hogy merülhet fel egyáltalán a neve egy EU-s főügyészi tisztségnél?!! A következő innen már az lesz, hogy majd betolják Juncker utódjának esetleg az addigra már belga állampolgárságot is szerző Szaakasvilit?

tonyo, SilvioD, Shadow and 2 others like this.
  16. tomcat1

tomcat1 Well-Known Member

Soros, Sargentini, Kövesi.
    Minden hülye magyar....

17. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Kövesi úgy tudom román. A férje ( talán ex, ezek a legveszélyesebbek :) ) nevét viseli, ő magyar.

De Xargentninek mi köze a magyarokhoz?

18. Gyurma

Gyurma Active Member

Mivel Judith. :D

19. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Néha az az érzésem, hogy az EU nem megmaradni akar, hanem pusztulni.Mindent elkövetnek ennek érdekében.

arcas, fip7 and svajcibeka like this.
  20. Fennek

Fennek Well-Known Member

Nálunk a cégnél van egy mondás, hogy a legrosszabb az amikor az ostobaság szorgalommal párosul. Na az EU mintapélda erre. :(

arcas, fip7, vata and 7 others like this.

Ezen oldal megosztása