T
Törölt tag 008
Guest
Nem az északiak, hanem kína miatt van ott a thaad.Ha ezt tették az elég szemét dolog. Be kéne lehet vállalni, hogy egyedül le tékvandózzák az északi hörcsit, akkor kevesebb hasonló történne!
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem az északiak, hanem kína miatt van ott a thaad.Ha ezt tették az elég szemét dolog. Be kéne lehet vállalni, hogy egyedül le tékvandózzák az északi hörcsit, akkor kevesebb hasonló történne!
Kb tucat európai ország nem nato tag. Pont nélkûlünk borulna a komplett stratégia?
Tényleg érdekelne, ha Magyarország (Görögök, Litvánok) kilépnek akkor visszabombázzák őket a szövetségbe?
Nyilván egy ilyen szoros együttműködésben a németek pénzelhetik a franciákat, viszont megnyerik a haderejük támogatását és az atom arzenált. Egy külső játékosnak nem lehet üzenet, arra ott a Nato. Így csak belső szereplőnek van üzenet értéke.
Megjegyzem: Hirtelen nem az a kommunikáció, hogy a belső szereplőnél felértékelődött a V4 csoport?
Mond már ki a 3 betűst!
Hát, ha éppen jó a hallásuk. A koreaiak is felkérték őket, hogy ne hozzanak több thaad rakétát erre titokban megduplázták.
Ez engem is érdekel, mert többször is tényként fogadtam el, sőt hivatkoztam is rá pusztán azért mert itt olvastam valakitől aki számomra hitelesnek tűnt. Na erre figyelek most, lesz e rá forrás!Erről tudnál nekem adni valami forrást? Hogy a koreaiak közül pontosan ki(k?) és mire kérte-kérték fel őket?
(Pár hónappal ezelőtt janzentől már kértem forrást, amikor ez volt a téma, de szegényke képtelen volt prezentálni bármit is)
Macedónia (bocsánat, Észak Macedónia!) területe 25,000 km2 (=picsányi ország), és mégis valamiért olyan rohadtul fontos volt felvenni őket a NATO-ba (2019. február 6.)
Na majd akkor pont Magyarországot engedik ki!
https://en.wikipedia.org/wiki/Accession_of_North_Macedonia_to_NATO
https://en.wikipedia.org/wiki/North_Macedonia
Nincs olyan,hogy kilépsz addig nem jut el egyik sem. Csalnak,hazudnak,zsarolnak,ölnek.Vagy bomlik az egész vagy egy háború ír felül mindent.
Azért akarnak megfelelési kényszerrel is akár csatlakozni a szervezethez, mert az előző vezető aki nem akart, az "véletlenül" korrupciós botrányba keveredett, és menekülnie kellett. Még olyan állítások is elhangzottak a szájából, hogy koncepciós per áldozata lett.Belpol kerülendő, de a magyar külügyér a múlt héten az m1 hiradóban háborodott fel h a balkániak további intehrációját 2025-ig jegelni akarják.
Azon meg tényleg érdemes lenne elgondolkodni, miért akarnak többen is csatlakozni, ha mindenféle, tök értelmetlen feltételeknek kell megfelelni (pl. Az ország nevének megváltoztatása).
A Varsói Szerződés alapítói között voltunk. Kötelező önkéntességgel."Amúgy" te tévedsz, a nato nem vsz. Azért vettek fel mert kérelmeztük, (meg nyilván nekik is a tagságunk volt az érdekük). A "nem engednék el a kezünket" szerinted a gyakorlatban hogyan működne, megszállás, bombázás, kormánydöntés?
USAMi van? Teljesen értelmetlen amit írsz.
A Varsói Szerződés alapítói között voltunk. Kötelező önkéntességgel.
56-ban, egy évvel később, már ki akartunk szállni. Nem lehetett. 68-ban a csehszlovákok akartak kiszállni, azt se lehetett, mi se hagytuk ebben őket.
91-ben nagy boldogan, Budapesten közösen felmondtuk az egészet.
Ezzel szemben a NATO kezet nyújtott felénk és tett egy olyan "visszautasíthatatlan" ajánlatot, amiről mi nagy naívan azt hittük, hogy a fene nagy instabilitásban vergődő orosz medve elleni védernyő számunkra.
Holott nem volt más, mint cseberből vederbe helyzet.
Magyaroszág kompország. Felvonulási terület vagyunk a Nyugat, elsősorban az USA számára a Balkán (Szerbia) és Ukrajna irányába. Ezek a tradícionális orosz befolyási övezetek, melyektől az USA még a hidegháborúból visszamaradt Brzezinski-féle doktrina alapján igyekszik elszigetelni Moszkvát.
Ha mi nem volnánk NATO-tagok, akkor ez a struktúra itt erősen foghijas lenne.
Hasonlóan konfrontatív zóna még a Baltikum, görög-török szembenállás, illetve az oroszok és németek között lakó Lengyelország. És most ezért gyújtották fel Ukrajnát is.
Azért akarnak megfelelési kényszerrel is akár csatlakozni a szervezethez, mert az előző vezető aki nem akart, az "véletlenül" korrupciós botrányba keveredett, és menekülnie kellett. Még olyan állítások is elhangzottak a szájából, hogy koncepciós per áldozata lett.
Ha engem aki egy megválasztott vezető helyett szeretnék utcáról választás nélkül hatalomba kerülni, megtámogatna egy külső erő azzal, hogy hírszerzési módszerekkel aktívan rádolgozik az ellenfelemre, s engem épít fel, majd tol be a helyére, a hatalomért cserében természetesen teljesíteném amit kér, hogy csatlakozzak hozzá.
Macedoniában mi történt pontosan én nem tudom, de az tény hogy a kelet szimpatizáns Gruevszkinek mennie kellett, és nyugatos csapat jött helyette.
Ha pl. sikerül megdönteni Venezuelában majd Maduro-t, s jön helyette egy az USA-ban előzetes tárgyalások után magát kikiáltó Guaido, akit amerikai bankok pénzelnek már most, szerinted elképzelhetetlen az hogy hirtelen meghívja mondjuk saját magukhoz a most még ellenségként kezelt amerikaiakat?
Semmi köze nem volt az orosz fóbiához. Pláne nem 1997-ben amikor a ruszkik segge kilógott a gatyájukból és akkor még jófiúnak számított a nyugat szemében. A NATO tagság egybe forrt az EU tagság megszerzésével, azt is mondhatnánk előfeltétele, előszobája. Azért az cseppet sem furcsa, hogy a Szovjetunió megszűnt, a VSZ feloszlott, de egy olyan katonai szövetség ami pont a ruszkik és csatlós államaik ellen jött létre anno még mindig létezik?Jelentős részben egyet értek veled, csak máshogy értelmezem. A vsz-be kötelező volt belépni, a nato csatlakozást meg, a történelmi jellegű oroszfóbia miatt magunknak köszönhetjûk (minden előnyével és hátrányával). Az eu csatlakozás meg a várt életszínvonal miatt történt nálunk és a többi közép-európai államnál is.
Nincs olyan,hogy kilépsz addig nem jut el egyik sem. Csalnak,hazudnak,zsarolnak,ölnek.Vagy bomlik az egész vagy egy háború ír felül mindent.
Semmi köze nem volt az orosz fóbiához. Pláne nem 1997-ben amikor a ruszkik segge kilógott a gatyájukból és akkor még jófiúnak számított a nyugat szemében. A NATO tagság egybe forrt az EU tagság megszerzésével, azt is mondhatnánk előfeltétele, előszobája. Azért az cseppet sem furcsa, hogy a Szovjetunió megszűnt, a VSZ feloszlott, de egy olyan katonai szövetség ami pont a ruszkik és csatlós államaik ellen jött létre anno még mindig létezik?
A kérdést látom nem sikerült értelmezni, de annyi baj legyen.Végül is valaki megynyerte a hidegháborút.
Azon meg el lehetne gondolkodni, h az egyik szövetségbøl kifelé igyekezett mindenki, a másikhoz meg csatlakozni szeretnének, akkor melyik a sikeresebb!
Itt van a kutya elásva. Volt-e más lehetőségünk a 90-es években, mint csatlakozni szeretni? Mertük volna nem szeretni a dolgot. Fogalmazzunk úgy, a "NATO interoperábilitás" egy olyan vágunk volt, amit kívülről elvártak. Hogy is fogalmazzak... a NATO kijelölte az önkénteseket.Azon meg el lehetne gondolkodni, h az egyik szövetségbøl kifelé igyekezett mindenki, a másikhoz meg csatlakozni szeretnének, akkor melyik a sikeresebb!
Persze hogy nem kell oda CIA, sem az oroszok hogy elégedetlenség legyen Ukrajnában, de ha mondjuk felteszem valakik belelőnek először a tüntető tömegbe, majd a karhatalom szerepét ellátó BERKUT-ba, az azért sokat vadíthat hirtelen egy egyébként már hónapok óta viszonylag békés jogos népharagon...Egyetemista koromban, udvaroltam Beregszászra, úgyhogy megalapozott véleményem szerint, ott amilyen állapotok vannak, nem kell sem cia, sem az oroszok, hogy az emberek az utcára menjenek! Venezuelában nem voltam, de amit tudok róla detto. A balkánon (előìtéletes vagyok) nincs olyan politikus, akire ne lehetne ráhúzni a vizes lepedőt!
Szerintem is nekik szól.USA
Ez a megállapodás senki másnak nem szólt.
És ha kibontod mélységében, akkor jelenleg a németek hatalmi súlyát növeli egy ilyen megállapodás, hiszen a nagy játékosok körében mindenki atomhatalom.
Németország és Japán nyilván bármikor azzá válhatna, de egyenlőre tartják magukat a II.VH utáni status quo-hoz.
Viszont így erősebb fellépése lehet világszinten. De ez nem változtat azon, hogy ez elsősorban az USA-nak szól, szerintem.
Végül is valaki megynyerte a hidegháborút.
Azon meg el lehetne gondolkodni, h az egyik szövetségbøl kifelé igyekezett mindenki, a másikhoz meg csatlakozni szeretnének, akkor melyik a sikeresebb!