W
Wilson
Guest
az amerikai nyafogast ne vegyuk mar komolyan..
nem azert nyafog pentagon mert a ruszkik.,..
hanem hogy mediafelhajtast csinaljonak 2 ok miatt:
1. lefeketitsek a ruszkikat a mediaba
2. rinyalnak mert tobb penzt akarnak
a leghatasosabb pentagoni taktika az utolso evekbe az hogy elkezdenek nyafogni hogy az ellenseg mien eros,milyen fejlet, ok meg szegenyek hogy maradnak alul es milyen vereseget szenvednenek...
Ez nem nyafogás volt ,mondok neked egy konkrét szíriai példát 2018-n az USA Különleges Műveletek Parancsnoksága vezetője, Raymond Thomas tábornok szerint az oroszok még az amerikai EC-130 “Compass Call” elektronikai hadviselésre alkalmazott repülőgépeket is “megbénítják”, amikor azok a háború dúlta ország közelében repülnek.
2018 november 30-n az USA-n működő Háborús Tanulmányok Intézete (ISW), amely az amerikai hadiiparban működő beszállítókhoz kötődik, egy új helyzetjelentést tett közzé, amely szintén amiatt panaszkodik, hogy az oroszok kibővítették elektronikai hadviselési képességeiket Szíriában és megismételte az állítást, miszerint ez van negatív hatással az ország helyzetére.
Az ISW különösen az alábbi rendszereket és berendezéseket említi jelentésében:
“- Kraszukha-4: Az Oroszországi Föderáció Fegyveres Erői 2015. októberében Kraszukha-4 berendezést telepítettek a Hemimin légi támaszpontra. Ez a rendszer képes megbénítani műholdas navigációt, kommunikációs hálózatokat, korai riasztó repülőgépeket és szárazföldi telepítésű radarokat egészen 300 kilométeres távolságig. A jelentések szerint Oroszország egy másik Kraszukha-4 komplexumot telepített Szíriába 2018. szeptemberében, ez a rendszer valószínűleg a Szíriai Légierő T4 (Tijasz) légi támaszpontján állomásozik Közép-Szíriában, egy újabb SZ-300 légvédelmi rakétaosztállyal együtt.
– Lir-3: Oroszország a jelentések szerint 2016. márciusában LIR-3 (RB-341V) komplexumot telepített Szíriába. A LIR-3 pilóta nélküli repülőeszközöket használ, hogy hordozható kommunikációs berendezéseket zavarjon, mint a mobiltelefonok, kézi számítógépek (tabletek, amelyek rádiófrekvencián kommunikálnak). A rendszer ezenkívül célkoordinátákat szolgáltat ezeknek az eszközöknek a működési helyéről a tüzérségnek és csapásmérő repülőgépeknek. Oroszország valószínűleg felhasználta az említett rendszereket, hogy ellenzéki létesítményeket mérjen be és vegyen célba.
– Zoopark-1: Oroszország 2016. márciusában telepített Zoopark-1 (1L-219) berendezést Palmyrába/Tadmurba Közép-Szíriában. A Zoopark-1 komlexum ellenséges tüzérségi csapások kiindulóhelyét képes felderíteni, egy ellencsapás indítása érdekében. Oroszország 2016-n valószínűleg használta ezt a rendszert, hogy támogassa a szíriai kormánycsapatok műveleteit Palmyra és a körülötte lévő olajmezők visszafoglalásakor az ISIS terrorszervezettől.
– Moszkva-1: Oroszország valószínűleg a Moszkva-1 (1L-267) rendszert telepíthette még Szíriába. Oroszország ezt a berendezést korábban 2015 végén vetette be Ukrajnában az Ukrán Védelmi Minisztérium szerint. Oroszország az ukrajnai és a szíriai hadszíntéren egyaránt tesztelte a Kraszukha-4 és a Lir-2 elektronikai hadviselési rendszereket. A Moszkva-1 komplexum célpontokról nyújt részletes információkat, hogy növelni lehessen az elektronikai zavaró rendszerek hatásosságát ellenséges katonai repülőgépek ellen egészen 400 kilométeres távolságig. Oroszország a katonai létesítményei védelmére használhatta a rendszert, válaszul a Szíria elleni fokozott légi támadásokra 2017-n.”