[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
9nov_Azerbaijan_Armenia_map_2-scaled.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
T

Törölt tag 1586

Guest
Itt az azeri videó az üres(elhagyott) Szushiból, azeri zászló lobog a városban
Érdekes mert alig látszik rombolás....
A formál logika szerint egy hegytetőn lévő, civilek által már elhagyott, sűrűn beépített városnál jobb helyet elég nehéz lett volna találni egy kis hősies helytálláshoz és háztól-házig harchoz...
:hadonaszos:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Friss!

HK elnökének sajtótitkára jelenti:
" Közelednek az azeri katonák Sztyepanakert felé" Mellette elismerte Szushi elvesztését és Sztyepanakert megvésére hívott fel.

Megjegyzés:
Pasinjan a "színes forradalom" általi hatalomra kerülése után leváltotta HK klánt, a katonai hírszerzés, VM, nemzetbiztonsági tanács élére civileket(orosz elleneseket) nevezett ki. Az orosz hírszerzéssel megszüntették az együttmüködést....stb Nincsenek profik akik megtudnák szervezni HK védelmét.
Már csak Putyin tudja megmenteni Hegyi Karabahot az örmények számára valamilyen formában.
Moszkvába is rendelte mára az örmény és az azeri KM-et, akik Lavrovval tárgyalnak majd. Tegnap Erdogannal is beszélt telefonon. Véleményem szerint orosz-török békefenntartói csoport van kialakulóban. Persze ezt mindkét félnek jóvá kell hagynia. (oroszokhoz az örmények, a törökökhöz az azeriek ragaszkodnak)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Friss!

HK elnökének sajtótitkára jelenti:
" Közelednek az azeri katonák Sztyepanakert felé" Mellette elismerte Szushi elvesztését és Sztyepanakert megvésére hívott fel.

Megjegyzés:
Pasinjan a "színes forradalom" általi hatalomra kerülése után leváltotta HK klánt, a katonai hírszerzés, VM, nemzetbiztonsági tanács élére civileket(orosz elleneseket) nevezett ki. Az orosz hírszerzéssel megszüntették az együttmüködést....stb Nincsenek profik akik megtudnák szervezni HK védelmét.
Már csak Putyin tudja megmenteni Hegyi Karabahot az örmények számára valamilyen formában.
Moszkvába is rendelte mára az örmény és az azeri KM-et, akik Lavrovval tárgyalnak majd. Tegnap Erdogannal is beszélt telefonon. Véleményem szerint orosz-török békefenntartói csoport van kialakulóban. Persze ezt mindkét félnek jóvá kell hagynia. (oroszokhoz az örmények, a törökökhöz az azeriek ragaszkodnak)


jaja..

nem lenne pasinjan..

akor mar az ormenyek valahol a baku sarkaban lennenek..

jajaja

es mar alievet hajruraznak osszevissza...


full tolod a ruszki marhasagokat, akik magukra hagytak ( mar hanyadszorra) a szovetsegeseiket es most mossak a kezuket..


ha nem lenne pasinyan, es valami ruszki ember lenne, akor maskep lenne?

malo sutra lenne...

ugyan ez lenne mint most..mene a ruszki duma hogy majd igy meg ugy, meg igy mergelodunk meg ugy..

a ruszkiknak fontosabb a torok es az azeri jelenleg mint a ormeny es ezt barki aki az ormenyek ellen al nem birja megvaltoztatni.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Kisütött a nap...
Indul a kacsaszezon...
Egy OSA is került ma a terítékre..
- Amúgy mennyi OSA-ja lehet még az Örményeknek? Szerintem az Azerik már több mint egy tucatot kilőttek...
- A drónkezelőnek volt arca kivárni amíg leveszik az álcahálót az indítóról és csak akkor lőtte ki, amikor a rendszer dolgozni kezdett..
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1586

Guest
A következő videó komplett beszarás...:eek:
Az Azerik lőttek ma egy Tor M2KM-et is...
Tor-M2KM_air_defense_missile_system_KADEX_2016_defense_exhibition_Astana_Kazakhstan_002.jpg

Ez valami friss szállítás lehetett...
És a lényeg hogy hogyan...
Mikor a Tor visszament a faluba és elbújt egy csűrben akkor egy Haroppal - szerintem az volt de ha valaki jól ki tudja kockázni azt megköszönöm - (meg még utána biztos ami biztos még néhány csomaggal) az egész kócerájt rárobbantották.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
A következő videó komplett beszarás...:eek:
Az Azerik lőttek ma egy Tor M2KM-et is...
Tor-M2KM_air_defense_missile_system_KADEX_2016_defense_exhibition_Astana_Kazakhstan_002.jpg

Ez valami friss szállítás lehetett...
És a lényeg hogy hogyan...
Mikor a Tor visszament a faluba és elbújt egy csűrben akkor egy Haroppal - szerintem az volt de ha valaki jól ki tudja kockázni azt megköszönöm - (meg még utána biztos ami biztos még néhány csomaggal) az egész kócerájt rárobbantották.
Csoro macska, az elsot tulelte.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
T

Törölt tag 1586

Guest
Engem mindig faszcinál, amikor a lobogó vadul lobog, de a fák lombjai valahogy nem akarnak mozdúlni.
Nyilván neked van igazad...:D:rolleyes:
Ezek a hülye rendezők már a holdraszállásnál is elfelejtették hogy a zászlónak nem kéne lobognia...:D
330px-Buzz_salutes_the_U.S._Flag.jpg


konkrét esetben meg v.színű ilyen gyerekes csalásokkal próbálják leplezni a tényt hogy az Örmény csapatok már Bakut ostromolják...:rolleyes:
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
A következő videó komplett beszarás...:eek:
Az Azerik lőttek ma egy Tor M2KM-et is...
Tor-M2KM_air_defense_missile_system_KADEX_2016_defense_exhibition_Astana_Kazakhstan_002.jpg

Ez valami friss szállítás lehetett...
És a lényeg hogy hogyan...
Mikor a Tor visszament a faluba és elbújt egy csűrben akkor egy Haroppal - szerintem az volt de ha valaki jól ki tudja kockázni azt megköszönöm - (meg még utána biztos ami biztos még néhány csomaggal) az egész kócerájt rárobbantották.

Utoljára valami nagyobbat kaphatott, a többihez képest szép nagy robbanás lett
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A következő videó komplett beszarás...:eek:
Az Azerik lőttek ma egy Tor M2KM-et is...
Tor-M2KM_air_defense_missile_system_KADEX_2016_defense_exhibition_Astana_Kazakhstan_002.jpg

Ez valami friss szállítás lehetett...
És a lényeg hogy hogyan...
Mikor a Tor visszament a faluba és elbújt egy csűrben akkor egy Haroppal - szerintem az volt de ha valaki jól ki tudja kockázni azt megköszönöm - (meg még utána biztos ami biztos még néhány csomaggal) az egész kócerájt rárobbantották.
"Tor-M2KM air defense missile system is designed to defeat fixed- and rotary-winged aircraft, aerodynamic unmanned aerial vehicles, guided missiles, and other elements of precision munitions at medium, low and extremely low altitudes in contested air and jamming environment."
forrás: Rosoboronexport

Azt nem értem, hogy az örmények miért próbálták elrejteni, ha egyszer képesnek kellett volna lennie megvédeni magát! Amúgy tavalyi beszerzés, része volt annak a csomagnak, amit az azeri drónfenyegetés ellen állítottak össze az orosz felszerelések legjavából!

Az azeri megoldásnak két oka lehet:
- kénytelenek voltak megvárni, hogy befészkelje magát, mert a felderítésétől addigra ért oda a csapásmérő eszköz. A lényeg, hogy folyamatosan nyomon követték!
- direkt megvárták, hogy lekapcsolják, mert nem akartak csapásmérő eszközt kockáztatni, egyszerűen biztosra mentek és a kikapcsolt Tor-t támadták!

Akárhogy is, újabb olyan eszközt láttunk pusztulni, aminek elvben nem kellett volna ilyen fenyegetéssel szemben elhullania! Néhány alapvető törvényszerűség úgy tűnik már kibontakozik a háború tényei közül:

1. Nem tudsz elbújni a drónok elől.
2. Csak aktív védelmi megoldásokkal harcolhatsz (légvédelem, zavarás).
3. Nem biztos, hogy a jelenleg rendszerben álló legmodernebb eszközök egyáltalán hatékonyak a fenyegetéssel szemben!