[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 730
113
Ez a videó pont olyan...;)
Azzal kezdődik, távolról videózva, de tisztán láthatóan hogy dolgozik a rendszer, forog a lokátor.
Aztán gondolom lejárt a műszakja és megpróbált fedezékbe vonulni.:rolleyes:

Egy olyan kis drónt amivel a felvétel készült(amin ilyen pocsék képű kamera van az biztosan marha kicsi)nem feltétlen kell érzékelnie a rendszerenk,De nem is erről lőtték ki.
A nagyobb amiről a rakéta jött azt csak akkor engedték oda amikor már nem űködött a rendszer(pont azért várták meg a kikapcsolást,hogy ne szedje le a TOR).És a probléma itt van.A nagyobbat látnia kellett volna a párjának ha lett volna neki párja.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Látom nem érted mert nem tudod mihez hasonlítani milyen volt az örmény politika Pasinjan előtt. Senki sem írta, hogy az örmények Bakuig mennének. Hidd el, marad a hivatalosan megválasztott elnök más lenne a helyzet.

Pasinjan egy semmihez sem értő figura, egy nulla.

de ha nem o lenne, hanem egy proruszki ember..

akor is ugyan ez lenne.. szoval hiaba kopkoditek, mert ez csak egy jo kifogas.

nincs mit ezen tagadni.

putyinak fontosabb erdogan mint az ormenyek.

tema lezarva felolem.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Egy olyan kis drónt amivel a felvétel készült(amin ilyen pocsék képű kamera van az biztosan marha kicsi)nem feltétlen kell érzékelnie a rendszerenk
Az első felvételek egy TB2-ről készültek szerintem olyan 10 km távolságból.
Ha a Tor radarja nem lát 10 km-ről egy légcsavaros TB-2 drónt az elég komoly probléma...
De nem is erről lőtték ki.
A nagyobb amiről a rakéta jött azt csak akkor engedték oda amikor már nem űködött a rendszer(pont azért várták meg a kikapcsolást,hogy ne szedje le a TOR).És a probléma itt van.
Igen, nem a TB2-ről lőtték ki. Az első találatot egy kamikaze drón vitte be (szerintem Harop, de meggyőzhető vagyok hogy hogy egy Orbiter 1K volt...).
A 2. jöhetett a TB2 ről (MAM-L)
A 3. a legnagyobb meg nem tudom mi volt. Lehet hogy egy Szu-25 ről indított Kh-25?

Az tuti hogy itt probléma van.
Kevés a Tor-nál sokkal korszerűbb rendszer létezik Keleten (de Ny.on se sok) és ha ezt ilyen pofátlanul ki lehet lőni akkor ott komoly probléma van.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
896 óta élünk itt és nem őslakos csicskák vagyunk, hanem dicsőséges hódítók! A KBben a románok tolják az örmény stílusú évezredes dákoromán propagandát!

Ne azonosulj örményekkel, mert hódító helyett kiirtott senkikké teszed a fajtádat, fejben legalábbis! Turániként nincs közöd szolganépekhez.
Van egy rossz hírem. Te is szláv vagy. Fele részben turániak voltak Árpádék, akik csak az egyik hódítók voltak itt a rómaiak és az oroszok között.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Látom nem érted mert nem tudod mihez hasonlítani milyen volt az örmény politika Pasinjan előtt. Senki sem írta, hogy az örmények Bakuig mennének. Hidd el, marad a hivatalosan megválasztott elnök más lenne a helyzet.

Pasinjan egy semmihez sem értő figura, egy nulla.
Ez annyira gyerekes...Mihez nem ért Pasinjan amihez az elődei nagyon értenek?? Erdogan foglya Oroszország.Szép.21 év Putyinizmus legnagyobb eredménye.Ott rug és akkor Oroszországba amikor akar.Reakció????Mi lehetne???Nagyjábol semmi,hiszen ott épül a gázvezeték,az atomerőmű és hitelre vették az S400at is.Néha megbombázzuk a haverokat Szíriában oszt ennyi.Karabah után jöhet Dagesztán,Donbass,Csecsenföld...Aztán lehet atomozni.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Az első felvételek egy TB2-ről készültek szerintem olyan 10 km távolságból.
Ha a Tor radarja nem lát 10 km-ről egy légcsavaros TB-2 drónt az elég komoly probléma...

Igen, nem a TB2-ről lőtték ki. Az első találatot egy kamikaze drón vitte be (szerintem Harop, de meggyőzhető vagyok hogy hogy egy Orbiter 1K volt...).
A 2. jöhetett a TB2 ről (MAM-L)
A 3. a legnagyobb meg nem tudom mi volt. Lehet hogy egy Szu-25 ről indított Kh-25?

Az tuti hogy itt probléma van.
Kevés a Tor-nál sokkal korszerűbb rendszer létezik Keleten (de Ny.on se sok) és ha ezt ilyen pofátlanul ki lehet lőni akkor ott komoly probléma van.

a problema az ugynevezett tobbszintu legvedelem hianya.
nemtom magyarul hogy szoktak mondani..

ha kibaszol akarmit ugy sajat magara hagyva az elobb utobb meg fogja szivni...mindegy h pvo,agyu,tank vagy ki tudja mi...

ugylatszik hogy az hogy tobb legvedelmi egyseg egymast lefedi az a marhaknak van kitalalva es az ormenyek,szirek stb jobban tudjak hogy kell az ilyen fegyvereket hasznalni.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
РИА Новости
РИА Новости
❗️Азербайджан признал, что случайно сбил российский вертолет Ми-24 – МИД

❗️Баку принес извинения за произошедшее с российским вертолетом и выразил готовность выплатить России компенсации.

МИД Азербайджана заверяет, что трагический инцидент не был направлен против российской сторон
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 730
113
Az első felvételek egy TB2-ről készültek szerintem olyan 10 km távolságból.
Ha a Tor radarja nem lát 10 km-ről egy légcsavaros TB-2 drónt az elég komoly probléma...

Igen, nem a TB2-ről lőtték ki. Az első találatot egy kamikaze drón vitte be (szerintem Harop, de meggyőzhető vagyok hogy hogy egy Orbiter 1K volt...).
A 2. jöhetett a TB2 ről (MAM-L)
A 3. a legnagyobb meg nem tudom mi volt. Lehet hogy egy Szu-25 ről indított Kh-25?

Az tuti hogy itt probléma van.
Kevés a Tor-nál sokkal korszerűbb rendszer létezik Keleten (de Ny.on se sok) és ha ezt ilyen pofátlanul ki lehet lőni akkor ott komoly probléma van.

Áruld már el nekem,hogy honnan veszel te távolságadatokat ennyi alapján?Miből gondolod,hogy TB-2 volt?H-25???Legalább olvass már utána,majd 100kg-s harci része van,az első találat leradírozta volna nem csak a garázst hanem azt az épületet is amihez a garázs volt építve.Értem én,hogy imádod szapulni az orosz technikát de azért hülyeségeket nem kell beszélni csak azért,hogy hódolhass a hobbidnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Azerbajdzsán elismerte, hogy lelőtték az orosz helikoptert. Bocsánatot kért az incidensért, ami véletlen volt és nem irányult Oroszország ellen. Mint ahogy az azeri KM közleményében áll, örmény provokációtól tartottak, abban a feszült háborús helyzetben. Korábban a térségben -közel az azeri határhoz nem repült orosz helikopter, főleg sötétben, alacsony magasságon a PVO radarjainak látófelületén kívül. Ezért a szolgálatban lévő parancsnok úgy döntött, hogy lelövik a gépet. Azeri KM részvétét fejezi ki a meghalt személyzet családjainak és mielőbbi gyógyulást kíván a sebesült katonának. Természetesen készen állnak a kártérítésről tárgyalni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 392
113
Azerbajdzsán elismerte, hogy lelőtték az orosz helikoptert. Bocsánatot kért az incidensért, ami véletlen volt és nem irányult Oroszország ellen. Mint ahogy az azeri KM közleményében áll, örmény provokációtól tartottak, abban a feszült háborús helyzetben. Korábban a térségben -közel az azeri határhoz nem repült orosz helikopter, főleg sötétben, alacsony magasságon a PVO radarjainak látófelületén kívül. Ezért a szolgálatban lévő parancsnok úgy döntött, hogy lelövik a gépet. Azeri KM részvétét fejezi ki a meghalt személyzet családjainak és mielőbbi gyógyulást kíván a sebesült katonának. Természetesen készen állnak a kártérítésről tárgyalni.

Moszkva: Harag nincs. Megbocsájt csak a gps jelek azóta teherán mellé vagy a fekete tenger partján Szocsinál jelzi a koordinátákat.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Azért is vonulnak ki szép lassan a törökök Szíriából. Csendben az Oroszok meg módszeresen csökkentik FAB adagokkal a kegyeltjeiket.
Láss és olvass ne csak néz.
Húha...Feladtak két őrposztot...Ha így folytatják 100 év alatt tényleg minden török kivonul Szíriából....
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 4082

Guest
Húha...Feladtak két őrposztot...Ha így folytatják 100 év alatt tényleg minden török kivonul Szíriából....
Mindenesetre nem Putyint fogadták a Sztambuli nagymecsetben...
A helyzet az, hogy az oroszoknak a hátuk közepére se kell egy újabb konfliktus, miközben a törökök folyamatosan provokálnak.
De az USA se vágott nagyon oda Iránnak, mert a háta közepére se kell. Csak ettől még Irán nem úgy ugráltatja őket, ahogy szeretné
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 392
113
Mindenesetre nem Putyint fogadták a Sztambuli nagymecsetben...
A helyzet az, hogy az oroszoknak a hátuk közepére se kell egy újabb konfliktus, miközben a törökök folyamatosan provokálnak.
De az USA se vágott nagyon oda Iránnak, mert a háta közepére se kell. Csak ettől még Irán nem úgy ugráltatja őket, ahogy szeretné

Meg azért lássuk be sem a törökök sem irán nem a kispályások a sakktáblán, persze megennék meg le lehetne nyomni őket de nem most és ez nem az a helyzet.
ez kilett többször többféle képen tárgyalva.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider