[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Biztos vagyok benne, hogy Szarkaszjan aaltt ez nem történik meg, legalább is nem ilyen formában...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Örményország kötelezettséget vállal a csapatok Kelbajar, Lachin és Aghdam régióból történő kivonására. Ezenkívül Azerbajdzsán megőrzi az aktív harcok során megszerzett területeket, beleértve Shushi városát is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and SilvioD

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ért örmény területet támadás? Ja hogy nem...
Nana, örmény területen vonuló konvojt kísért a lelőtt Mi-24, tehát örmény légtérben lőtték le - az azeriek! Ezért is van részükről a sűrű "bocsi, tévedés volt és fizetünk mindent!!" bejelentés, mert kicsit be vannak rittyentve, mi van ha ezt Moszkva agressziónak ítéli?!
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Biztos vagyok benne, hogy Szarkaszjan aaltt ez nem történik meg, legalább is nem ilyen formában...
Még 2 hétig és még pár ezer halottig húzza....Nem lehet 3 millió ember 145ezer foglya...Szarkaszjan karabahi ,mind oly sokan az örmény elitben.Pashinyan nem.Ekkora török támogatás mellett csoda eddig húzták.Kívánom nekik valahogy civilizáltan éljenek egymás mellett,revansvágy nélkül.Ehhez sok idő kell,mert rendesen megtépázták egymást megint.Tisztelet az oroszoknak is,hogy sikerült ezt leállítani.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Örményország kötelezettséget vállal a csapatok Kelbajar, Lachin és Aghdam régióból történő kivonására. Ezenkívül Azerbajdzsán megőrzi az aktív harcok során megszerzett területeket, beleértve Shushi városát is.
Ebből Shushi városa fájdalmas örmény részről....Nézz a térképre ez sima osztozkodás...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
.
Sokan itt azt írták, hogy az oroszok nem csinálnak semmit. Nos ez Putyin és az orosz diplomácia munkája, hogy véget ér a háború.
Igen, mea culpa! De alapvetően katonai beavatkizásra gondoltam az örmények mellett. Bár meglepett ez a gyors politikai fordulat.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Ebből Shushi városa fájdalmas örmény részről....Nézz a térképre ez sima osztozkodás...
Értem mit mondasz, de én a HK területén folytatott harcokra , az azeriek által elfoglalt területekre és az örmények által kötelezően feladásra kerülő területekre gondoltam.
1 hét és elesett volna Sztyepanakert is. A sok menekült nem jó Pasinjannak sem. Putyin sem akarta Sztyepanakert elestét.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Viszont az oroszok jelenlétével vége a további azeri akcióknak....Amilyen vonalat elérnek,Putyin haláláig az lesz az új határ a két állam közt...Kíváncsi vagyok a törökök megnyitják e a majd 30 éve lezárt határt az örményeknek?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Értem mit mondasz, de én a HK területén folytatott harcokra , az azeriek által elfoglalt területekre és az örmények által kötelezően feladásra kerülő területekre gondoltam.
1 hét és elesett volna Sztyepanakert is. A sok menekült nem jó Pasinjannak sem. Putyin sem akarta Sztyepanakert elestét.
A nyugati azeri régióval ez a szárazföldi összeköttetés a gyakorlatban mit jelent?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Belengették, hogy nem nézik el a mi 24es lelövését?
BTW a Maci úgy nyert, hogy nem lőtt egyet se. Gyakorlatilag bázist kapott Karabahban.

Így van. Tulajdonképpen nagyobb befolyással fog bírni ezáltal Orményország felett és a törököket is megállították, hogy teljesen legyőzve HK-t tovább terjeszkedjenek türk területekre. (egy ideig biztos)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Viszont az oroszok jelenlétével vége a további azeri akcióknak....Amilyen vonalat elérnek,Putyin haláláig az lesz az új határ a két állam közt...Kíváncsi vagyok a törökök megnyitják e a majd 30 éve lezárt határt az örményeknek?
Nem lesz ennek vége. Tűzszünet egy időre. Valszeg évekre. De csak felkészülés a következő háborúra.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Ez Török-Orosz alku...A törökök Aliyevet tették a sarokba az oroszok gondolom az örményeket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Belengették, hogy nem nézik el a mi 24es lelövését?
BTW a Maci úgy nyert, hogy nem lőtt egyet se. Gyakorlatilag bázist kapott Karabahban.
Sztem ez nem teljes győzelem, senkinek sem.
Az azerieknek mindenképpen nagyon fontos részsiker, a törököknek szintén, az oroszok elkerülték a nagy arcvesztést, viszont az örményeknek nagyon nagy vereség.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem lesz ennek vége. Tűzszünet egy időre. Valszeg évekre. De csak felkészülés a következő háborúra.
Nézd, én értem, hogy a grúz elnök meg volt győzödve róla, hogy békésen népet írthat úgy, hogy ott vannak az orosz békefenntartók, de olyan hülye nem lesz még egy. Vagy ha igen, a vége is ugyanaz lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz