[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Én ezt értem boki, csak időről időre jönnek a kijelentések, hogy itt a törökök ezt vagy azt elértek. Szerintem a kapott eredmények alapján:
Az örmények nagyot buktak
Az azeriek kicsit nyertek
Az oroszok üzentek a Kirgízeknek, oszétoknak és úgy általában a kisebbségeknek, hogy Orosz anyácska megvéd, a nyugat nem.
A nagyobb Isztánoknak, hogy még mindig én vagyok a főnök, a törökök meg azt csinálják amit mondok.
A törököknek meg csaknannyit: vadász, vadász, te szopni jársz ide.
Mire alapozom?
Az azeriek gyakorlatilag nyertek. Innen már a törököknek egy fillérjébe se került volna. Mégis a szerződés szerint az azeriek elvesztették karabah harmadát, a törökök meg egy egész lópéniszt kaptak.
Az oroszok meg egy bázist azerbajdzsán közepén. Amihez amúgy pár óra alatt átdobták az erőt.
És mindez 2 katonájukba, és egy mi 24esükbe kerül, amit egy az egyben kifizetnek nekik.
A törökök már részben tuti ki vannak fizetve,illetve ujáépítés jö, 600ezer ember lett azzal hitegetve 30évig,ha visszaszerzik Karabahot mindent újjáépítenek.Ebben biztos török cégek fogják a prímet vinni.Persze Alíyev-Erdogan rendesen megkéri ennek privátba az építetőktől a csúszópénzt,az 100%.Amiota a nyugati és keleti befektetők beszálltak az azeri olajba,elméletileg van több Karabah ujáépítésére cimkézett alap,amiben ha nem használná az Aliyev család házikasszaként elméletileg több milliárd dollár lenne.Mivel most az olaj és gáz világpiaci ár igen alacsony ezért Bakuban sem kolbászból van a kerítés,tehát lehet vakarózni az honnan legyen pénz.Nem kell a bakui csillogásból kiindulni,az ország elitje kb 5%,birtokolja az anyagi javak 90%át,A vidéki Azerbajdzsán a valóság.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 054
113
10nov_Azerbaijan_Armenia_map_2-2-scaled.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
De fog...

Eg ket ev es ormenyorszag a kovetkezo.


Ugyan ilyen veggel.
Nem, a nyugat majd biztosan megvédi, ha továbbra is ilyen elánnal köpködik az oroszokat! Én azt nem értem a TE logikádban, hogy adott egy új hullámos Örmény vezetés Pasinjannal az élen, aki elhajtotta az oroszokat a halál faszára, haverkodott a nyugattal, s mikor bokafogásban találta magát, mégis az oroszoktól várják a csodát, meg TE is leírod hogy szar szövetséges Putyin :D! Miért nem az új választott barátaikon kéred számon, hogy nem védték be őket?
Hmmm?!
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 194
12 421
113
Én ezt értem boki, csak időről időre jönnek a kijelentések, hogy itt a törökök ezt vagy azt elértek. Szerintem a kapott eredmények alapján:
Az örmények nagyot buktak
Az azeriek kicsit nyertek
Az oroszok üzentek a Kirgízeknek, oszétoknak és úgy általában a kisebbségeknek, hogy Orosz anyácska megvéd, a nyugat nem.
A nagyobb Isztánoknak, hogy még mindig én vagyok a főnök, a törökök meg azt csinálják amit mondok.
A törököknek meg csaknannyit: vadász, vadász, te szopni jársz ide.
Mire alapozom?
Az azeriek gyakorlatilag nyertek. Innen már a törököknek egy fillérjébe se került volna. Mégis a szerződés szerint az azeriek elvesztették karabah harmadát, a törökök meg egy egész lópéniszt kaptak.
Az oroszok meg egy bázist azerbajdzsán közepén. Amihez amúgy pár óra alatt átdobták az erőt.
És mindez 2 katonájukba, és egy mi 24esükbe kerül, amit egy az egyben kifizetnek nekik.

az azeriek a orosz heli lelövéssel mindent buktak igazából, 19 re lapot húztak.: törököt, fegyvert, Hk megnyert területett eldobva beleegyeztek egy békébe
az örmények egy nagy Ko-s zakot tudtak kikerülni és boldogok lehetnek hogy lelötték az orosz helit
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Ha ez oroszok részére gyozelemnek mondható, akkor csakis pürrhoszi győzelemnek, tert a legnagyob gyoztes Erdogan. Belekényszrítette magát a megálápodásba, ezzel pozíciót szerezve az oroszok udvarán. Megérte neki megtámadni az orosz érdekeket és ráadásul szabad a keze, hogy lecsapjon bárhol máshol. Raadásul most az ormények meg fogják gyulolni az oroszokat és lehet hogy komolyabb szovetségest próbalnak taláni maguknak.
Az neked sincs meg, hogy sanszosan az ilyen irányú keresgélés miatt rakták bele a szájukba félig a brét?
Ha ez nincs, az megvan legalább remélem, hogy azért CSAK FÉLIG, mert ott voltak nekik amikor már köpködték fel mellette a reggelit, az oroszok... Ha ők nincsenek, tövig ment volna a mutatvány...
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Az neked sincs meg, hogy sanszosan az ilyen irányú keresgélés miatt rakták bele a szájukba félig a brét?
Ha ez nincs, az megvan legalább remélem, hogy azért CSAK FÉLIG, mert ott voltak nekik amikor már köpködték fel mellette a reggelit, az oroszok... Ha ők nincsenek, tövig ment volna a mutatvány...
Hajlamos vagyok ebben egyetérteni @PavolR -lal. Ez max. kármentés az oroszoktól nem győzelem.
Igen, ha nincsenek tövig ment volna az örményeknek, de így lecsapták az egyik karjuk, a másik meg félig levágva lóg. Mert az az 5km-es folyosó, ami összeköti Örmény-Karabakhot Örményországgal nem védhető. Még tranzitút sincs rajta, az is az azeriekhez került. Majd építenek újat....hát sztem kidobott pénz lesz. Egy totál védhetetlen nyúlvány maradt.

Örményországban totális a politikai káosz. Pedig dolguk lenne bőven. Nem Karabakh maradék részének védelme, hanem most a saját határaikat kell majd megerősíteni, főleg a déli részt, amit kétoldalról Azerbajdzsán, délről Törökország határól. A következő buli ott lesz. Lehet megint 10-20 év múlva, de hamar lepörög az óra.

Nincs mit köszönni az oroszoknak. Hagyták kivéreztetni, de az intenzívre azért elfektették őket. Hát jah....tudom megdolgoztak a közelmúltban ezért, de nem hiszem, hogy a hála, ami eszükbe jut.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hajlamos vagyok ebben egyetérteni @PavolR -lal. Ez max. kármentés az oroszoktól nem győzelem.
Igen, ha nincsenek tövig ment volna az örményeknek, de így lecsapták az egyik karjuk, a másik meg félig levágva lóg. Mert az az 5km-es folyosó, ami összeköti Örmény-Karabakhot Örményországgal nem védhető. Még tranzitút sincs rajta, az is az azeriekhez került. Majd építenek újat....hát sztem kidobott pénz lesz. Egy totál védhetetlen nyúlvány maradt.

Örményországban totális a politikai káosz. Pedig dolguk lenne bőven. Nem Karabakh maradék részének védelme, hanem most a saját határaikat kell majd megerősíteni, főleg a déli részt, amit kétoldalról Azerbajdzsán, délről Törökország határól. A következő buli ott lesz. Lehet megint 10-20 év múlva, de hamar lepörög az óra.

Nincs mit köszönni az oroszoknak. Hagyták kivéreztetni, de az intenzívre azért elfektették őket. Hát jah....tudom megdolgoztak a közelmúltban ezért, de nem hiszem, hogy a hála, ami eszükbe jut.
Jó megoldàs lenne ha kérnék a felvételüket az Orosz fòderációba.
Ònálló államasiágra alkalmatlanok, az Oroszok meg legalább a fizikai túlélésüket garantálni tudják.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Hajlamos vagyok ebben egyetérteni @PavolR -lal. Ez max. kármentés az oroszoktól nem győzelem.
Igen, ha nincsenek tövig ment volna az örményeknek, de így lecsapták az egyik karjuk, a másik meg félig levágva lóg. Mert az az 5km-es folyosó, ami összeköti Örmény-Karabakhot Örményországgal nem védhető. Még tranzitút sincs rajta, az is az azeriekhez került. Majd építenek újat....hát sztem kidobott pénz lesz. Egy totál védhetetlen nyúlvány maradt.

Örményországban totális a politikai káosz. Pedig dolguk lenne bőven. Nem Karabakh maradék részének védelme, hanem most a saját határaikat kell majd megerősíteni, főleg a déli részt, amit kétoldalról Azerbajdzsán, délről Törökország határól. A következő buli ott lesz. Lehet megint 10-20 év múlva, de hamar lepörög az óra.

Nincs mit köszönni az oroszoknak. Hagyták kivéreztetni, de az intenzívre azért elfektették őket. Hát jah....tudom megdolgoztak a közelmúltban ezért, de nem hiszem, hogy a hála, ami eszükbe jut.
Nem véreztek ezek ki...Ezen megy a balhé,hogy miért nem ment a hadsereg segíteni...Az örmény hadsereg szinte érintetlen,leszámítva néhány légvédelmi egységet.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Nem volt mozgósítás se.A jelentkezett önkéntesek 30%át engedték Karabahba.Folyamatos visszavonulási parancsok jöttek egész tegnapig Jerevánból.Aki élet-halál harcot vív az nem így cselekszik.Ezért is írtam vagy eleve reménytelenek tartották a harcot és várták az orosz beavatkozást,vagy nem bíztak az orosz segítségbe és tartalékolták az erőiket Örményország védelmére.Nem nézem ki a hazaárulás verzióját senkiből ott.
 
  • Tetszik
Reactions: Python and Wilson

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Ormenyorszagbol is adnak at teruleteket? Ott fent Gazakh.
Elméletileg van pár exklávé mindkét oldalnak.Amiket már rég megszálltak persze.Baromság lenne visszaállítani,mert nem hiszem,hogy lenne olyan örmény vagy azeri aki a másik ország területén belűl szeretne 20km mélyen élni.Sztálin térképrajzoló humorának eredményei...Pár száz ember életébe került már ez 1992-ben.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Nem véreztek ezek ki...Ezen megy a balhé,hogy miért nem ment a hadsereg segíteni...Az örmény hadsereg szinte érintetlen,leszámítva néhány légvédelmi egységet.
Ha a hadsereg ment volna segíteni akkor az nyílt háború az azeriekkel, hk nincs elismerve örményország részeként se Oroszo-részéről sem úgy nagyjából az egész világ részéről. Nagyjából az a helyzet mint a Krímmel.