[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
that is the case, why didn't Armenia opt for such drones of Chinese origin which Serbia recently acquired.
They only cost 1/10 the price of one unit of Su-30SM which were recently bought, and not used in the latest war. Or in the best case,they had very limited usage.

EmfUv0IWMAEuZyI

EmfU3NmWMAARR5T
 
W

Wilson

Guest
Hajlamos vagyok ebben egyetérteni @PavolR -lal. Ez max. kármentés az oroszoktól nem győzelem.
Igen, ha nincsenek tövig ment volna az örményeknek, de így lecsapták az egyik karjuk, a másik meg félig levágva lóg. Mert az az 5km-es folyosó, ami összeköti Örmény-Karabakhot Örményországgal nem védhető. Még tranzitút sincs rajta, az is az azeriekhez került. Majd építenek újat....hát sztem kidobott pénz lesz. Egy totál védhetetlen nyúlvány maradt.

Örményországban totális a politikai káosz. Pedig dolguk lenne bőven. Nem Karabakh maradék részének védelme, hanem most a saját határaikat kell majd megerősíteni, főleg a déli részt, amit kétoldalról Azerbajdzsán, délről Törökország határól. A következő buli ott lesz. Lehet megint 10-20 év múlva, de hamar lepörög az óra.

Nincs mit köszönni az oroszoknak. Hagyták kivéreztetni, de az intenzívre azért elfektették őket. Hát jah....tudom megdolgoztak a közelmúltban ezért, de nem hiszem, hogy a hála, ami eszükbe jut.


David Tonoyan örmény védelmi miniszter köszönetet mondott az orosz hatóságoknak a békefenntartó erők hegyi-karabahi telepítéséért hozott döntéséért.

"Örményország köszönetet mond Oroszország segítségéért"

Hogy mit éreznek az örmények az egy dolog,de nincs más választásuk Oroszországon kívül.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 933
7 799
113

Máris mindenki kap egy gyakorlót meg egy AK-t és lehet menni Susába egy késői rohamra.

David Tonoyan örmény védelmi miniszter köszönetet mondott az orosz hatóságoknak a békefenntartó erők hegyi-karabahi telepítéséért hozott döntéséért.

"Örményország köszönetet mond Oroszország segítségéért"

Hogy mit éreznek az örmények az egy dolog,de nincs más választásuk Oroszországon kívül.

Lehet, hogy Pasinján sejtette, hogy az oroszok nélkül az azeriek, miután télen végigmentek Karabahon, győzelmi mámorban, dacára a józan észnek, rápróbáltak volna az örmény határra. Hátha a medve elnéz egy-két falucskát, legfeljebb majd ráfogják a szír zsoldosok tévedésére és bocsánatot kérnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Ez egy szerintem meglepően korrekt írás a 444-től.

Én semmi dühítőt, vagy nagy csúsztatást nem látok benne, a nyelvezet, az hogy sugalmazza hogy a nyugat jó(csak hát szegény USA-nak van elég baja, szegény EU-meg töketlen) az oroszok/törökök meg rosszak, az természetes, ezért kapja a fizetését a szerző. A lényegi pontok viszont korrektek, amit leírt nagyjából tényközlés.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Ez egy szerintem meglepően korrekt írás a 444-től.

Én semmi dühítőt, vagy nagy csúsztatást nem látok benne, a nyelvezet, az hogy sugalmazza hogy a nyugat jó(csak hát szegény USA-nak van elég baja, szegény EU-meg töketlen) az oroszok/törökök meg rosszak, az természetes, ezért kapja a fizetését a szerző. A lényegi pontok viszont korrektek, amit leírt nagyjából tényközlés.
az is h jerevánnak jó kapcsolatai voltak vv putyinnal?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 294
113
Ez egy szerintem meglepően korrekt írás a 444-től.

Én semmi dühítőt, vagy nagy csúsztatást nem látok benne, a nyelvezet, az hogy sugalmazza hogy a nyugat jó(csak hát szegény USA-nak van elég baja, szegény EU-meg töketlen) az oroszok/törökök meg rosszak, az természetes, ezért kapja a fizetését a szerző. A lényegi pontok viszont korrektek, amit leírt nagyjából tényközlés.[/QUOTE

En pont ezen a sugalmazos fogalmazason huztam fel magam. Na meg ugye a bezzeg megint az oroszok.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem, a nyugat majd biztosan megvédi, ha továbbra is ilyen elánnal köpködik az oroszokat! Én azt nem értem a TE logikádban, hogy adott egy új hullámos Örmény vezetés Pasinjannal az élen, aki elhajtotta az oroszokat a halál faszára, haverkodott a nyugattal, s mikor bokafogásban találta magát, mégis az oroszoktól várják a csodát, meg TE is leírod hogy szar szövetséges Putyin :D! Miért nem az új választott barátaikon kéred számon, hogy nem védték be őket?
Hmmm?!

nem volt valtoztatott barat hanem csak kerestek masik szovetsegest is (mindenkinek kell abbol minnel tobb), a valasztot barat a ruszki maradt.
igen a ruszki, ugyan az a ruszki "szovetseges"ako nagyszamba adta az azeroknak a fegyvert hogy legyen mivel irtani az ormenyeket.

miert nem fogja mar senki sem fel amit irok egy ideje mar?

ha pasinyan az elnok/ha PRORUSZKI EMBER lett volna helyette...

ugyan ez lenne...

a ruszki az ormany szovetseges, de JOBBAN MEGERI neki a torokkel bizniszelnyi...


ennyi... legkozelebb is elbizniszelik oket ha a torokok valami jo ajanlattal elojonek a ruszkiknak..

amugy tegnaptol ujbol repulnek a ruszki migek jerevan felett...a haboru elott minden nap repultek...de a haboru idejeben 1x sem...

hat ha engem igy vedd a nagyhaver, akor inkabb menyen at nyiltan a masik oldalra, ugy tisztesegesebb, hogy legalabb tudjam hogy alnak a dolgok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
az is h jerevánnak jó kapcsolatai voltak vv putyinnal?
Az csúsztatás, nyilván. Jerevánnak valóban jó kapcsolatai voltak a Cárral, csak annyi benne a tér-idő hajlítás, hogy a SZU bomlásától az előző kormányig bezárólag :D!

Jó hát azért egy kicsit tényekben is hazudni kell a 444-nél biztosan a fizuért :D :p!

Ez akkor úgy mondom, az egyetlen ordas kamu benne. Engem még így is meglepett, mert egy nagyjából helyén lévő cikk!
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 633
113
A CSTO az csak papíron létezik, egyáltalán nem biztos hogy bármelyik tagállam valóban betartaná a szövetségi ígéretét. Csak a NATO kifigurázására csinálták egyfajta média hekk-ként.

A valódi katonai szövetség máshogy néz ki, bár tényleg csoda hogy egy két vezető nem penderült ki onnan. Az örmények fele annyi árulást nem követtek el mint mások a NATO-n belül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
nem volt valtoztatott barat hanem csak kerestek masik szovetsegest is (mindenkinek kell abbol minnel tobb), a valasztot barat a ruszki maradt.
igen a ruszki, ugyan az a ruszki "szovetseges"ako nagyszamba adta az azeroknak a fegyvert hogy legyen mivel irtani az ormenyeket.

miert nem fogja mar senki sem fel amit irok egy ideje mar?

ha pasinyan az elnok/ha PRORUSZKI EMBER lett volna helyette...

ugyan ez lenne...

a ruszki az ormany szovetseges, de JOBBAN MEGERI neki a torokkel bizniszelnyi...


ennyi... legkozelebb is elbizniszelik oket ha a torokok valami jo ajanlattal elojonek a ruszkiknak..

amugy tegnaptol ujbol repulnek a ruszki migek jerevan felett...a haboru elott minden nap repultek...de a haboru idejeben 1x sem...

hat ha engem igy vedd a nagyhaver, akor inkabb menyen at nyiltan a masik oldalra, ugy tisztesegesebb, hogy legalabb tudjam hogy alnak a dolgok.
Ne viccelj már, annyi logikai bukfenc van abban amit írsz, hogy nem is tudom hol kezdjek neki...

Mi az hogy nem volt új választott barát ?! Kerestek másik szövetségest de a barát a ruszki maradt :D?

Ne viccelj már, elkezdenénk hangoztatni hogy takarodjon ki minden érdekeltsége a nyugatnak, a NATO néha itt gyakorlatozó katonái nem kívánatosak, sőt megszállóként nyilatkoznánk róluk, s elkezdenénk szapulni őket minden létező eszközzel, közben az oroszokkal meg folyamatosan megállapodásokat készítenénk elő, és írnánk alá, kérnénk a tagfelvételünk előkészítését, erre küldenénk a munka csoportokba az embereket aktívan, majd a románok megkóstolnának minket, és beütnének a Tisza vonaláig hirtelen, szerinted hány Német/Belga/Francia hadosztály jönne megsegíteni minket??!

Értem én hogy ez hülyén hangzik neked is amit fentebb leírtam, csak hát hasonló volt a helyzet az örményeknél ehhez...

Ha nem egy az oroszokat kiebrudalni akaró, ellenük nyíltan ellenszegülő ember van hatalmon, meggyőződésem hogy az Azeriek meg sem merik támadni őket, mert nem kapnak rá ENGEDÉLYT Moszkvából.

Te nagyon nem érted a világ működését, azt sem látod hogy úgy lett lezárva, hogy odarendelték MOSZKVÁBA a feleket, majd az azeriekhez 2 nap múlva meg is települt egy Orosz dandárnyi béke fenntartó. Akik hogy értsd a lényeget, abban a térségben kb. akkor is két nap alatt lettek volna ott, ha az azeriek ezt nem akarják, ellenállnak(lásd a grúzokat).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Ez egy szerintem meglepően korrekt írás a 444-től.

Én semmi dühítőt, vagy nagy csúsztatást nem látok benne, a nyelvezet, az hogy sugalmazza hogy a nyugat jó(csak hát szegény USA-nak van elég baja, szegény EU-meg töketlen) az oroszok/törökök meg rosszak, az természetes, ezért kapja a fizetését a szerző. A lényegi pontok viszont korrektek, amit leírt nagyjából tényközlés.

Pedig tele van pontatlansággal és látszik, hogy a firkász nem ért a témához.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ne viccelj már, annyi logikai bukfenc van abban amit írsz, hogy nem is tudom hol kezdjek neki...

Mi az hogy nem volt új választott barát ?! Kerestek másik szövetségest de a barát a ruszki maradt :D?

Ne viccelj már, elkezdenénk hangoztatni hogy takarodjon ki minden érdekeltsége a nyugatnak, a NATO néha itt gyakorlatozó katonái nem kívánatosak, sőt megszállóként nyilatkoznánk róluk, s elkezdenénk szapulni őket minden létező eszközzel, közben az oroszokkal meg folyamatosan megállapodásokat készítenénk elő, és írnánk alá, kérnénk a tagfelvételünk előkészítését, erre küldenénk a munka csoportokba az embereket aktívan, majd a románok megkóstolnának minket, és beütnének a Tisza vonaláig hirtelen, szerinted hány Német/Belga/Francia hadosztály jönne megsegíteni minket??!

Értem én hogy ez hülyén hangzik neked is amit fentebb leírtam, csak hát hasonló volt a helyzet az örményeknél ehhez...

Ha nem egy az oroszokat kiebrudalni akaró, ellenük nyíltan ellenszegülő ember van hatalmon, meggyőződésem hogy az Azeriek meg sem merik támadni őket, mert nem kapnak rá ENGEDÉLYT Moszkvából.

Te nagyon nem érted a világ működését, azt sem látod hogy úgy lett lezárva, hogy odarendelték MOSZKVÁBA a feleket, majd az azeriekhez 2 nap múlva meg is települt egy Orosz dandárnyi béke fenntartó. Akik hogy értsd a lényeget, abban a térségben kb. akkor is két nap alatt lettek volna ott, ha az azeriek ezt nem akarják, ellenállnak(lásd a grúzokat).

2 nap alatt...


hahahahahaha



hahahahahah


ez mar legalabb 2-3 hete ment a megbeszeles a ruszki es a torok kozzt...az ormenyek nem is tudtak semmirol, kaptak egy cetlit irjatok ala es egyetek sz@rt..


miert tuntettek a ruszki katonak ellen?

hanyszor irjam mar le?

a ruszki katonak 3-4 kimentek a bazisrol reszegen es meszaroltak egesz csaldokat.

egy 6 eves csecsemot is...

kellet volna megkosszoni es megerni hogy folytassak?
ottvan meg vodtka a kocsmaba, ha menntek vissza a bazisra nyirjatok meg par jarokelott, ne unnatkozattok mar hazamenet...

nem ertem ezt a elmebetegseget a ruszkik utan.

ruszkik mindenbe a legjobban soha nem tevednek es mindig gyozelmeskednek..

kozbe meg olyan csorok, es ugy elestek a politikai rangletran, hogy ha nem lenne a nuklearis triadjuk, mar azsiai viszonyokban is regionalis eronek is nevetsegesek lennenek...


boki agyvasagait nem kommentelem, aki nyiltan propagal vmit, nem lehet komolyan venni.. ulipo szintje, csak egy kicsivel komolyabb mert mashoz is ert.
 
W

Wilson

Guest
A CSTO az csak papíron létezik, egyáltalán nem biztos hogy bármelyik tagállam valóban betartaná a szövetségi ígéretét. Csak a NATO kifigurázására csinálták egyfajta média hekk-ként.

A valódi katonai szövetség máshogy néz ki, bár tényleg csoda hogy egy két vezető nem penderült ki onnan. Az örmények fele annyi árulást nem követtek el mint mások a NATO-n belül.

De most komolyan beírsz ide egy ilyen hozzászólást és utána csodálkozol,hogy megbélegeznek.Szerintem te is pontosan tudod,hogy a CSTO-k semmi köze nincs Karabah-z és erre te le média hekkezed.
 
W

Wilson

Guest
2 nap alatt...


hahahahahaha



hahahahahah


ez mar legalabb 2-3 hete ment a megbeszeles a ruszki es a torok kozzt...az ormenyek nem is tudtak semmirol, kaptak egy cetlit irjatok ala es egyetek sz@rt..


miert tuntettek a ruszki katonak ellen?

hanyszor irjam mar le?

a ruszki katonak 3-4 kimentek a bazisrol reszegen es meszaroltak egesz csaldokat.

egy 6 eves csecsemot is...

kellet volna megkosszoni es megerni hogy folytassak?
ottvan meg vodtka a kocsmaba, ha menntek vissza a bazisra nyirjatok meg par jarokelott, ne unnatkozattok mar hazamenet...

nem ertem ezt a elmebetegseget a ruszkik utan.

ruszkik mindenbe a legjobban soha nem tevednek es mindig gyozelmeskednek..

kozbe meg olyan csorok, es ugy elestek a politikai rangletran, hogy ha nem lenne a nuklearis triadjuk, mar azsiai viszonyokban is regionalis eronek is nevetsegesek lennenek...


boki agyvasagait nem kommentelem, aki nyiltan propagal vmit, nem lehet komolyan venni.. ulipo szintje, csak egy kicsivel komolyabb mert mashoz is ert.

Szerintem ebben kicsit el vagy tévedve az egész kérdés Moszkvában dőlt el már egy ideje nem tetszett Moszkvának az örmény vezetés nyugati orientációja ráadásul Moszkva már jó ideje szorgalmazta,hogy az örmények adjanak át bizonyos karabahi területeket az azerieknek de erre az örmények nem voltak hajlandók.Nem történt más csupán az örményekkel szembejött a valóság az oroszok leckét adtak nekik abból,hogy csak ők tudják szavatolni Örményország biztonságát ők az egyedüli szövetségesei a térségben.Moszkva kivárt és amikor nyilvánvalóvá vált,hogy az azeriek Karabah teljes elfoglalásának a küszöbén állnak azonnal közbelépett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Szerintem ebben kicsit el vagy tévedve az egész kérdés Moszkvában dőlt el már egy ideje nem tetszett Moszkvának az örmény vezetés nyugati orientációja ráadásul Moszkva már jó ideje szorgalmazta,hogy az örmények adjanak át bizonyos karabahi területeket az azerieknek de erre az örmények nem voltak hajlandók.Nem történt más csupán az örményekkel szembejött a valóság az oroszok leckét adtak nekik abból,hogy csak ők tudják szavatolni Örményország biztonságát ők az egyedüli szövetségesei a térségben.Moszkva kivárt és amikor nyilvánvalóvá vált,hogy az azeriek Karabah teljes elfoglalásának a küszöbén állnak azonnal közbelépett.
Ennyiről szólt ez. Se több se kevesebb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 764
113
Nem véreztek ezek ki...Ezen megy a balhé,hogy miért nem ment a hadsereg segíteni...Az örmény hadsereg szinte érintetlen,leszámítva néhány légvédelmi egységet.
Azért küldtek, amit tudtak. Ha az örmény hadsereg ennél komolyabban beszáll, Nyugatról az azeriek, délről a törökök is megindulhattak volna. Nem véletlenül maradtak otthon.
 
W

Wilson

Guest
Azért küldtek, amit tudtak. Ha az örmény hadsereg ennél komolyabban beszáll, Nyugatról az azeriek, délről a törökök is megindulhattak volna. Nem véletlenül maradtak otthon.

Nem hiszem,hogy a törökök és az azeriek ebben az esetben megtámadták volna Örményországot mivel egy részt Moszkva világosan és egyértelműen kijelentette,hogy egy Örményországot ért katonai támadás esetén azonnal katonai segítséget nyújt(CSTO) az örményeknek,más részt pont ebből következik,hogy sem az azeriek sem a törökök nem akartak ezért az oroszokkal konfrontálódni mind az azerieknek mind a törököknek tökéletesen megfelelt Karabah is.