[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
66 951
113
2020-at írunk. Ezek az azeri katonák részben rettentő nyomornegyedekben születtek és nőttek fel, annak a sok százezer elűzött azerinek a leszármazottjaként, akiktől halhatták hogy űzték el az örmények őket a gyönyörű házaikból, hogy erőszakolták meg közben a lányaikat és gyilkolták kedvtelésből az azerieket. Egy átlag azeriben több könyörület van a veszett kutya iránt, mint egy örmény felé. Hasonló ez, mint a magyar katonák mészárlásai az erdélyi és délvidéki bevonulások idején! Kilőtt valami félhülye román a kukoricásból és vagy száz szerencsétlen falusi oláhot koncoltak fel szuronnyal, sortűzzel, gránáttal. Nem egy helyen. Megvan az oka ennek ott, ez nem a szokásos közelkeleti lefejezősdi, hanem a klasszikus európai etnikai konfliktusokat kísérő színtiszta gyűlöletből fakadó vérbosszú, amit mi is jól ismerünk, tettesként és áldozatként is!

Persze, végiggondoltam közben én is, hogy ezt így végigfilóztam de a románokkal szemben semmilyen erkölcsi gátat nem éreznék, bár az is igaz, hogy attól még nem ezt ami jönne belőlem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 386
27 547
113
Persze, végiggondoltam közben én is, hogy ezt így végigfilóztam de a románokkal szemben semmilyen erkölcsi gátat nem éreznék, bár az is igaz, hogy attól még nem ezt ami jönne belőlem.
Olvass pár oldalt a délvidéki mészárlások magyar túlélőinek beszámolóiból és nem lesznek erkölcsi gátlásaid! Az azeri magatartás mögött egy örmények elkövette borzalmas etnikai tisztogatás minimum ott van. Ami mögött persze azeri mészárlások, amit orosz-örmény tettek előztek meg...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
66 951
113
Olvass pár oldalt a délvidéki mészárlások magyar túlélőinek beszámolóiból és nem lesznek erkölcsi gátlásaid!

Olvastam. Inkább maga a közvetlen tett, ami elgondolkodtatott most ezt a videót végignézve. Egész más még tömegesen gödörbe lőni is embereket szerintem, mint egy ilyen tett képeit hordani az agyadban aztán örökre. Semmitől nem riadnék vissza, hogyha ezen múlna a nemzet felszabadulása és egyesülése és amikor felhorgad bennem a düh, messzebb tudnék menni a legtöbb embernél, de talán gépiesebb és közvetettebb módon, hidegen. Persze ki tudja mi lenne a valóság? Más mint megnézni egy videót, meg írni egy fórumon.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hátramaradt örmény gerillák
129732978_735142300444910_8006104854261808901_n.jpg
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 244
113
Hátramaradt örmény gerillák
129732978_735142300444910_8006104854261808901_n.jpg


Részlet gyerekkorom egyik kedvenc könyvéből, amely kötelező olvasmány volt a suliban, de ez volt az egyetlen mű, amit nem teherként éltem meg, hanem egyenesen élveztem és később is gyakran elővettem:

"- A magyar pedig olyan, mint a kova. Mentül jobban ütik, antul jobban szikrázik. Hát azt a kontyos irgalmát annak a Mohamed putrijaiban szedett, fügefáról szakadt, ringyes-rongyos vízivójának, nem bírna-e velük ez a kétezer, magyar anyától vitéznek született, lóháton nevelkedett, magyar búzán erősödött, egri bikavért ivó katona?

Elnyomta az éljenzés, a kardcsörgés és kacagás a szavát, de ő megint csak sodort egyet a bajuszán, egyet nézett oldalt, és így fejezte be:

- Eger eddig csak derék város volt, a hevesi magyarság városa. Adja Isten, hogy ezentúl a magyar dicsőség városa legyen! Pogány vérrel írjuk a falra: Ne bántsd a magyart! S ha majdan századok múlva az örök földi béke mohája zöldellik e vár maradványain, levett kalappal járhasson majd itt az utánunk jövő századok fia, s büszke érzéssel mondhassa: a mi apáink küzdöttek itten, áldott legyen a poruk is!"

---

Adja Isten, elég erőt az örményeknek, kik ugyanúgy szenvednek és szenvedtek, hanem jobban, mint a magyarok, mohamed türkjeitől a történelem folyamán, hogy minden azeri kutya által lefejezett honfitársuk után 10 türk megszálló fejét loccsantsák szét azzal a romboló puskával! Deo Volente. Amen!
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A dicső örmény gerillák szépen adják el a kivándorlóktól kapott felszereléseket az interneten, nagyon jó pénzért. :)
474105_200921195_Eoo4JkBW8AA4NZ1.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 487
113
Ha jol latom valami vagy valaki meg volt ott mellette, talan egy diszno vagy masik ember?
Masreszt aki levagta a fejet az nem az elsot csinalta, rutinosan, gyorsan tette akar egy hentes. Nem konnyu igy a foldon levagni valaminek a fejet, a gerinccsontok miatt. Nyulnal meg ilyen kis allatkaknal nincs gond megy az kessel, galambnal anelkul is. De kecske/birka mar csak ugy ha korbe kerited a nyakat es forditasz a fejen 180 fokot majd megrantod. Diszno meg mas, az hosszaba kette van hasitva.
Ez viszont egy elo ember volt, es nem csak a torkat vagta el azzal a xar kessel.
Nem tudom miert kell ilyet csinalni egy mar amugy is harckeptelen emberrel. Tenyleg nem ettem mi ebben a lenyeg, nem beszelve rola hogy meg az internet nepe elott kerkednek vele. Lehet itt regi serelmekrol meg sanyaru sorsrol beszelni de ezt nem lehet megindokolni vele. Sziria szele elerte az ormeny hegyeket. :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 753
113
Míg Örményország „sorsáért aggódó” politikai erők a hatalomért harcolnak, a szövetséges csendben végzi a dolgát.
Az Infotek24 forrásai arról számolnak be, hogy nagy mennyiségű orosz katonai felszerelést telepítenek Syunik felé. Egy ilyen döntést nyilvánvalóan Azerbajdzsán Syunik örmény területekkel szemben támasztott követelések hátterében hoztak. Az azerbajdzsáni fegyveres erők akcióinak feletti ellenőrzés hiánya szomorú következményekkel járhat Örményország számára, és Örményország területi integritásának védelme érdekében katonai szövetségese segítségére van szükség.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az örmény elnök a határkijelölési folyamat támogatását kérte Putyintól

Armen Szárkiszján örmény elnök kedden levélben arra kérte Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy támogassa Örményország és Azerbajdzsán közös határvonalának kijelölési folyamatát, elejét véve a további feszültségnek Jereván és Baku között – közölte az örmény államfő hivatala.

https://mandiner.hu/cikk/20201208_a...jelolesi_folyamat_tamogatasat_kerte_putyintol
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
2020-at írunk. Ezek az azeri katonák részben rettentő nyomornegyedekben születtek és nőttek fel, annak a sok százezer elűzött azerinek a leszármazottjaként, akiktől halhatták hogy űzték el az örmények őket a gyönyörű házaikból, hogy erőszakolták meg közben a lányaikat és gyilkolták kedvtelésből az azerieket. Egy átlag azeriben több könyörület van a veszett kutya iránt, mint egy örmény felé. Hasonló ez, mint a magyar katonák mészárlásai az erdélyi és délvidéki bevonulások idején! Kilőtt valami félhülye román a kukoricásból és vagy száz szerencsétlen falusi oláhot koncoltak fel szuronnyal, sortűzzel, gránáttal. Nem egy helyen. Megvan az oka ennek ott, ez nem a szokásos közelkeleti lefejezősdi, hanem a klasszikus európai etnikai konfliktusokat kísérő színtiszta gyűlöletből fakadó vérbosszú, amit mi is jól ismerünk, tettesként és áldozatként is!
Magyar katonák vágták el a torkát valamilyen népségnek? Nem hiszem. Ez a tett nem lehet magyarázat semmilyen múltban elszenvedett sérelemre. Elvágni valakinek a torkát az nem ugyanaz mint lelőni valakit.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
66 951
113
Az ellenség levágott feje diadalmi jelkép. III. Endre királyunk egy oklevelében a hősiesség jeleként említi

Értem én, tisztában vagyok vele. Csak a pszichológiai mechanizmusán filóztam el. Mármint lenyiszatolni egy ellenkező ember fejét elevenen, az később egy elég intenzív pts lesz a végrehajtó figuráknak, akiknek kivagyiságból meg kellett mutatni egymásnak, vagy valaki másnak hogy milyen elszántak. Hacsaknem már volt ebben rutinjuk és kiégett minden receptoruk erre, leszámítva azt a pár napot, amikor az érzelmeik maradéka feltolul. Még a sorozatgyilkosoknak is meg kell küzdeniük a lelkükkel néha, pedig ott durvábban megy ez a sztori. Szóval leginkább a gondolkodás hiányát látom, amivel belerohantak egy nem szükséges teher életen át tartó cipelésébe.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
Az ellenség levágott feje diadalmi jelkép. III. Endre királyunk egy oklevelében a hősiesség jeleként említi
Azerbajdzsán intenzív török támogatással visszatért a turáni harcműszethez.Legalább jól látjuk,hol ragadt le az iszlám gondolkodásmód és viselkedéskúltúra (12.század).Üzenet az örményeknek,vissza ne merjetek térni a falvaitokba mert így jártok.Ennyit a multikulturális és toleráns azeri államról.Persze a végrehajtók semmilyen retorzióra nem kell,hogy számítsanak ezért ott.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
66 951
113
Azerbajdzsán intenzív török támogatással visszatért a turáni harcműszethez.Legalább jól látjuk,hol ragadt le az iszlám gondolkodásmód és viselkedéskúltúra (12.század).Üzenet az örményeknek,vissza ne merjetek térni a falvaitokba mert így jártok.Ennyit a multikulturális és toleráns azeri államról.Persze a végrehajtók semmilyen retorzióra nem kell,hogy számítsanak ezért ott.

Kötelező multikultúrálisnak vagy toleránsnak lennie egy államnak?
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 859
113
Erdogan nagyon rángatja azt a nem is annyira virtuális pofonfát.Nagyon pengeélen táncol az érdeksérelmek kiosztásával az irányban,hogy belefusson egy mini "világháborúba" a Közel-Keleten.